Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω χρησιμοποιώ τους , spb 3d και go launcher το spb θέλει patcher για να δουλέψει να το χεις σε fly mode όταν το περνάς για να μην το αναγνωρίσει το κατάστημα και στο κλείσει, τώρα το άλλο είναι δωρεάν έχει πολύ καλά εφέ καλά widgets ελληνικά 9 οθόνες και συνδέεται στην sd

 

Andrea μάλλον αύριο θα περάσω τα αρχεία για fastboot

 

OK!!!Θα αναμένω να ξαναδοκιμάσω!Σε ευχαριστώ! :D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσοχή στη ραμ μόνο απαραιτητα apps το δικό μου είχε φτάσει σε σημείο να κάνει μισό λεπτό να ξεκλειδώσει 397 ειναι όλη κι όλη μέχρι 100 να πέφτει καλά είναι α και τα κολλήματα το δικό μου τα τρώγε με 100+ mb free μνήμη τηλ δε παίζει ρόλο η μνήμη του τηλ μόνο η ραμ

 

Για task manager εγω σημερα εβαλα απο ipmart το fast reboot pro.Οτι πιο απλο ,οποτε κλεινει η οθονη κανει Kill οτι δεν εχει εξαιρεθει και ολα καλα και ελαφρια,

Link to comment
Share on other sites

OK!!!Θα αναμένω να ξαναδοκιμάσω!Σε ευχαριστώ! :D:D

 

ανδρεα κανε κοπυ αυτο το λινκ στο youtube [ How To Fix A Boot Loop (Bricked) On Any Android Phone using Fastboot ] δες το ολο προσεκτικα .μετα κατευασε αυτα

http://www.4shared.com/rar/TMpA7Aer/root_filess.html

εβαλα 3 system.img ειναι ειδη rootarismenes αν κολησει με τη μια βαλε αλλη και ειναι και η recovery.img μεσα για να χεις recovery αν χρειστεις τιποτα πες μου ειναι λιγο μπερδεμα αν ασχοληθεις ομως θα τα καταλαυεις

Link to comment
Share on other sites

ανδρεα κανε κοπυ αυτο το λινκ στο youtube [ How To Fix A Boot Loop (Bricked) On Any Android Phone using Fastboot ] δες το ολο προσεκτικα .μετα κατευασε αυτα

http://www.4shared.com/rar/TMpA7Aer/root_filess.html

εβαλα 3 system.img ειναι ειδη rootarismenes αν κολησει με τη μια βαλε αλλη και ειναι και η recovery.img μεσα για να χεις recovery αν χρειστεις τιποτα πες μου ειναι λιγο μπερδεμα αν ασχοληθεις ομως θα τα καταλαυεις

 

OL!Θα το κοιτάξω και μόλις βρω λίγο χρόνο μέσα στο Σ/Κ θα το προσπαθήσω. Δε σε έβρισκα νωρίτερα που μου κόλλησε το ΟΤ 995!!:lol::lol::lol::p:p:p

Link to comment
Share on other sites

OL!Θα το κοιτάξω και μόλις βρω λίγο χρόνο μέσα στο Σ/Κ θα το προσπαθήσω. Δε σε έβρισκα νωρίτερα που μου κόλλησε το ΟΤ 995!!:lol::lol::lol::p:p:p

 

μάζευα τα αρχεία που ανεβασα τι επαθε το 995?

Link to comment
Share on other sites

μάζευα τα αρχεία που ανεβασα τι επαθε το 995?

 

Πήγα να του κάνω αναβάθμιση κατεβάζοντας το upgrade απο το site της Alcatel και ενώ έγραψε ότι ολοκληρώθηκε επιτυχώς η διαδικασία στο restart της συσκευής κόλλησε στο logo της Alcatel οταν ξεκινάει. Τίποτα άλλο δεν γινόταν. Δεν έπαινε κανένας συνδυασμός πλήκτρων, ούτε recovery ούτε τίποτα. Επιπλέον δεν δούλευαν και τα usb ports, δεν το αναγνώριζε ο υπολογιστής. Οπότε έφυγε για επισκευή

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να του κάνω αναβάθμιση κατεβάζοντας το upgrade απο το site της Alcatel και ενώ έγραψε ότι ολοκληρώθηκε επιτυχώς η διαδικασία στο restart της συσκευής κόλλησε στο logo της Alcatel οταν ξεκινάει. Τίποτα άλλο δεν γινόταν. Δεν έπαινε κανένας συνδυασμός πλήκτρων, ούτε recovery ούτε τίποτα. Επιπλέον δεν δούλευαν και τα usb ports, δεν το αναγνώριζε ο υπολογιστής. Οπότε έφυγε για επισκευή

 

ισως γινόταν σε fast boot

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται να περασω καποια ρομ η το μπακαπ που εδωσε ο φιλος παραπανω?εγω σβηαει αρχεια και το κινητο τα επεξε...

 

κατέβασε το backup από τη προηγουμενη σελίδα μετά κατευασε τα αρχεια που εβαλα πιο πανω πανε στο YouTube γράφω που ακριβως κοίτα το βίντεο και φλασαρε σε fast boot τις img που έχει το backup

Link to comment
Share on other sites

Τραγική κατάσταση. Το διέλυσα.

Το ροοτ πέτυχε, όλα καλά, έκανα παρτιτιον, συνδέσεις στην sd me link2sd όλα καλά, titanium backup όλα καλά.

Το superuser μου έβγαλέ μύνημα για αναβάθμιση, την έκανα και το κινητό διαλύθηκε. Δεν διαβάζει τις εφαρμογές στο partition, δεν μου δίνει λογαριασμό google για playstore, o superuser δε δίνει δικαιώματα κτλ. κτλ. Πλέον έχω 150mb internal free, και το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να τηλεφωνεί.

Καμία ιδέα?

 

Το κινητό ψιλοέφτιαξε, έλειπαν βασικά προγράμματα που ήταν στο partition και δεν διαβαζόταν. Στο τέλος το έκανα και unroot και έτσι σταμάτησαν τα χαζά μηνύματα του superuser. Πλέον το άφησα unroot αλλά ξεφορτωμένο από τα vodafone apps, και το χάρισα στο γιό μου.

Σήμερα αγόρασα άλλο ένα, αλλά δεν μπαίνει recovery mode. Σκέφτομαι να προχωρήσω σε root me to video του nokisas.

Φίλε nokisas ισχύουν οι οδηγίες που έχεις στο txt, ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο?

Ο εντοπισμός σφαλμάτων να είναι τικαρισμένος στην Ανάπτυξη?

Τι ακριβώς πρέπει να προσέξω με τους drivers, τα img, κτλ.?

Εχεις παραφωνίες, κολλήματα, ή παράξενα κολλήματα μετά το ροοτ?

Το βραδάκι θα δοκιμάσω να το ροοταρω.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ψιλοέφτιαξε, έλειπαν βασικά προγράμματα που ήταν στο partition και δεν διαβαζόταν. Στο τέλος το έκανα και unroot και έτσι σταμάτησαν τα χαζά μηνύματα του superuser. Πλέον το άφησα unroot αλλά ξεφορτωμένο από τα vodafone apps, και το χάρισα στο γιό μου.

Σήμερα αγόρασα άλλο ένα, αλλά δεν μπαίνει recovery mode. Σκέφτομαι να προχωρήσω σε root me to video του nokisas.

Φίλε nokisas ισχύουν οι οδηγίες που έχεις στο txt, ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο?

Ο εντοπισμός σφαλμάτων να είναι τικαρισμένος στην Ανάπτυξη?

Τι ακριβώς πρέπει να προσέξω με τους drivers, τα img, κτλ.?

Εχεις παραφωνίες, κολλήματα, ή παράξενα κολλήματα μετά το ροοτ?

Το βραδάκι θα δοκιμάσω να το ροοταρω.

 

πιο πανω πρωτο ειναι εβαλα κατι αρχεια διαβασε το κατευασε τα δες και το βιντεο κανε κοπυ το λινκ στο youtube, μεσα ειναι 3 συστεμ img ειναι ειδη root και εχει img για να περασεις recovery καποιες μικροαλαγες θα χει ολα εχουν o εντοπισμος να ειναι ανοιχτος παντα και οι αγνωστες προελευσεις ξεκινατο και οτι δεν μπορεις πες μου

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα χτες το πηρα στα χερια σαν δευτερο κινητο.

ρε παιδια δεν υπαρχει καποιος αναλυτηκος οδηγος για root?εχω μπερδευτει

με ολα αυτα μια σελιδα πισω μια μπροστα δεν μπορει καποιος να το ποσταρει

στην πρωτη σελιδα ?:)

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ψιλοέφτιαξε, έλειπαν βασικά προγράμματα που ήταν στο partition και δεν διαβαζόταν. Στο τέλος το έκανα και unroot και έτσι σταμάτησαν τα χαζά μηνύματα του superuser. Πλέον το άφησα unroot αλλά ξεφορτωμένο από τα vodafone apps, και το χάρισα στο γιό μου.

Σήμερα αγόρασα άλλο ένα, αλλά δεν μπαίνει recovery mode. Σκέφτομαι να προχωρήσω σε root me to video του nokisas.

Φίλε nokisas ισχύουν οι οδηγίες που έχεις στο txt, ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο?

Ο εντοπισμός σφαλμάτων να είναι τικαρισμένος στην Ανάπτυξη?

Τι ακριβώς πρέπει να προσέξω με τους drivers, τα img, κτλ.?

Εχεις παραφωνίες, κολλήματα, ή παράξενα κολλήματα μετά το ροοτ?

Το βραδάκι θα δοκιμάσω να το ροοταρω.

 

 

επρεπε να κανεις οτι σου ειχα πει καταργηση της ενημερωσης του superuser και θα εστρωνε αν παλυ θες να το κανεις για να χει ο μικρος free games καντο μια επαναφορα εργοστασιακων και διαγραφη ολα απο την sd και ξανακαντο root

 

καλησπερα κ απο εμενα χτες το πηρα στα χερια σαν δευτερο κινητο.

ρε παιδια δεν υπαρχει καποιος αναλυτηκος οδηγος για root?εχω μπερδευτει

με ολα αυτα μια σελιδα πισω μια μπροστα δεν μπορει καποιος να το ποσταρει

στην πρωτη σελιδα ?:)

 

συνεχεια βγαινουν στο φως νεοι τροποι μολις μπορεσω θα το κανω αφτο που ειπες απλα πρεπει να αποφασισω πια διαδικασια να δημοσιοποιησω

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εγω το εκανα root με superoneclick κατευθειαν εγινε .

υπαρχει recovery για το συγκεκριμενο και αν ναι που? ενα συνδεσμο ?

αν θελετε καποιος?!!!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εγω το εκανα root με superoneclick κατευθειαν εγινε .

υπαρχει recovery για το συγκεκριμενο και αν ναι που? ενα συνδεσμο ?

αν θελετε καποιος?!!!

 

ειναι πιο πανω στο λινκ εχει και αρχεια για fastboot τον τροπο δηλ για να το φλασαρεις εχει ομως 4 επιλογες κ οχι 9

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω και εγω το κινητο εδω και καποιες μερες.

Το πηρα γιατι ειδα 1gb rom, λεω οκ, δεν θα εχει προβλημα με τη μνημη, αλλα αυτο δεν εχει τοσο με τιποτα.

Συνεχεια μου εβγαζε ειδοποιηση για ελλειψη χωρου, ετσι το εκανα root με το βιντεακι στην πρωτη σελιδα, εσβησα με το uninstaller καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες, χρησιμοποιησα και το link2sd για οσες δεν ειχαν επιλογη για sd αλλα και παλι το ιδιο προβλημα εχω.

Το facebook το εχει περασει κανεις στην sd, σε εμενα δεν γινεται μου βγαζει σφαλμα, επισης πολυ χωρος απο οτι ειδα πιανουν και οι χαρτες, αλλα ουτε αυτοι πανε στην sd. Partition κλπ δεν εχω κανει στην καρτα γιατι δεν ξερω απλα εβαλα μεσα μια 16αρα αλλα εχει γυρω στα 2gb κενο χωρο.

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να κανεις οτι σου ειχα πει καταργηση της ενημερωσης του superuser και θα εστρωνε αν παλυ θες να το κανεις για να χει ο μικρος free games καντο μια επαναφορα εργοστασιακων και διαγραφη ολα απο την sd και ξανακαντο root

 

Τα είχα δοκιμάσει όλα, και κατάργηση ενημέρωσης superuser, και επαναφορά εργοστασιακών, και ανροοτ και ξαναροοτ και άλλα πολλα.

Το πρόβλημα ήταν ότι μετέφερα στο partition, εφαρμογές συστήματος, όσο ήταν ροοτ όλα καλά, με το που πείσμωσε ο superuser μετά την αναβάθμισή του και δεν έδινε δικαιώματα πουθενά, έχασα αυτές τις εφαρμογές. Ψιλοσώθηκα από τα autobackup που είχε κρατήσει μόνος του ο rootunintaller pro και μπόρεσα να το συνεφέρω.

Τώρα είμαι στη φάση ροοταρίσματος του καινούργιου.

Σε fastboot να κάνω μόνο το βήμα του txt σου?

Τα υπόλοιπα που αναφέρεις για τα recovery και τα img τα κάνεις μετά το ροοτάρισμα?

Στη διαχείρηση Συσκευών στο pc, δεν το βρίσκω ως vodafone smart 2 και κίτρινο, άλλα ως android phone με μπλε μόνιτορ.

Εκανα την ενημέρωση, όταν επέλεγα τους 2 φακέλους ι386 και amd4 μου ανέφερε ότι είναι ήδη ενημερωμένο, όταν επέλεξα τον φάκελο PC USB driver, έκανε μια ενημέρωση και μου ζήτησε restart του pc. Την έκανα και εξακολουθεί να είναι ως android phone με μπλε μόνιτορ.

Να προχωρήσω με το fastboot? Ολα καλά πάνε μέχρι εδώ?

 

Λάθος μου, με το που κλικάρω το Android phone, εμφανίζεται από κάτω μπλε μονιτορ που γράφει Vodafone Smart II ADB interface. Μάλλον όλα καλά μέχρι εδώ.

Edited by gpetrog1
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους είμαι root!!!

Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο "gpetrog1" για την πολύτιμη βοήθειά του και για τον χρόνο που μου διέθεσε παρόλο που αντιμετώπιζε σοβαρά δικά του προβλήματα με την συσκευή του.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στα άλλα παιδια που με τις πολύτιμες συμβουλές τους και τις γνώσεις τους βοηθάνε εμάς τους καινούργιους με τις πολλές και ίσως καμιά φορά κουραστικές απορίες μας.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ετοιμο κ απο εμενα η μονταριμενη revovery

περναει μεσω fastboot ευκολο ειναι σαν τα sonyericsson

γινεται.υπαρχει καποια kernel για οverclock?

ααα υπαρχει προβλημα δεν δουλευουν τα softkeys με την μονταρισμενη recovery γιατι?

την πηρα απο εδωhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1722811

περασα τα αρχεια απο την 18 σελιδα πισω δηλαδη κ ειναι παλι ενταξη αλλα recovery μαμισια!

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μ πειτε κατι..

οταν κανεις add μια επαφη και επιλεξεις να μπει στις επαφες του τηλεφωνου δεν την εμφανιζει στην λιστα.

αν ομως πεις να μπει στο gmail την εμφανιζει.

επισης δεν εχει δει καπου καμια επιλογη να διαλεγεις ποιες επαφες να εμφανιζονται (τηλεφωνου/gmail)

πως γινεται να κανεις προσθηκη νεας επαφης, να επιλεξεις να μπει στην επαφες τηλεφωνου και να την εμφανιζει στο ευρετηριο??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τα είχα δοκιμάσει όλα, και κατάργηση ενημέρωσης superuser, και επαναφορά εργοστασιακών, και ανροοτ και ξαναροοτ και άλλα πολλα.

Το πρόβλημα ήταν ότι μετέφερα στο partition, εφαρμογές συστήματος, όσο ήταν ροοτ όλα καλά, με το που πείσμωσε ο superuser μετά την αναβάθμισή του και δεν έδινε δικαιώματα πουθενά, έχασα αυτές τις εφαρμογές. Ψιλοσώθηκα από τα autobackup που είχε κρατήσει μόνος του ο rootunintaller pro και μπόρεσα να το συνεφέρω.

Τώρα είμαι στη φάση ροοταρίσματος του καινούργιου.

Σε fastboot να κάνω μόνο το βήμα του txt σου?

Τα υπόλοιπα που αναφέρεις για τα recovery και τα img τα κάνεις μετά το ροοτάρισμα?

Στη διαχείρηση Συσκευών στο pc, δεν το βρίσκω ως vodafone smart 2 και κίτρινο, άλλα ως android phone με μπλε μόνιτορ.

Εκανα την ενημέρωση, όταν επέλεγα τους 2 φακέλους ι386 και amd4 μου ανέφερε ότι είναι ήδη ενημερωμένο, όταν επέλεξα τον φάκελο PC USB driver, έκανε μια ενημέρωση και μου ζήτησε restart του pc. Την έκανα και εξακολουθεί να είναι ως android phone με μπλε μόνιτορ.

Να προχωρήσω με το fastboot? Ολα καλά πάνε μέχρι εδώ?

 

Λάθος μου, με το που κλικάρω το Android phone, εμφανίζεται από κάτω μπλε μονιτορ που γράφει Vodafone Smart II ADB interface. Μάλλον όλα καλά μέχρι εδώ.

 

σε fastboot περνας μια απο τις ειδη ροοτ system img μετα περνα και την recovery αν δεν εχεις δωσε εντολη στο παραθυρο fastboot reboot και εσαι οκ

 

Παιδια το εχω και εγω το κινητο εδω και καποιες μερες.

Το πηρα γιατι ειδα 1gb rom, λεω οκ, δεν θα εχει προβλημα με τη μνημη, αλλα αυτο δεν εχει τοσο με τιποτα.

Συνεχεια μου εβγαζε ειδοποιηση για ελλειψη χωρου, ετσι το εκανα root με το βιντεακι στην πρωτη σελιδα, εσβησα με το uninstaller καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες, χρησιμοποιησα και το link2sd για οσες δεν ειχαν επιλογη για sd αλλα και παλι το ιδιο προβλημα εχω.

Το facebook το εχει περασει κανεις στην sd, σε εμενα δεν γινεται μου βγαζει σφαλμα, επισης πολυ χωρος απο οτι ειδα πιανουν και οι χαρτες, αλλα ουτε αυτοι πανε στην sd. Partition κλπ δεν εχω κανει στην καρτα γιατι δεν ξερω απλα εβαλα μεσα μια 16αρα αλλα εχει γυρω στα 2gb κενο χωρο.

 

το link to sd σου βγαζει δυο επιλογες η μια ειναι μετακινηση στην sd και η αλλα συνδεση στην sd ειναι δυο διαφορετικοι τροποι αλλα και οι δυο δινουν χωρο τωρα το facebook και οι χαρτες μεταφερονται και συνδεονται στην καρτα ομως το facebook επειδη ειναι widget αν παει στην sd οπως και ολα τα widgets χανεται δεν εμφανιζεται σαν widget μονο απ το μενου μπορεις να μπεις και συνδεονται-μετακινουνται ολα εκτος απο ρυθμισεις mail superuser δηλαδη οι απαρετητες εφαρμογες του τηλ, να καθαριζετε μεσα απ τις ρυθμισεις την μνημη dalvic και οσες ρυθμισεις εχει σε εκεινο το μενου ψαξτε τις ειναι λιγο μπερδεμα.partition κανονικα γινεται με pc αλλα εχει μια ρυθμιση το αππ δοκιμασε τη επαναδημιουργια των μαουντενς λεγεται αν δεν γινει τιποτα κανε μια αντιγραφη τη καρτα στον pc διεγραψε τα ολα μετα κατευσε το mini tool partition και ασε ενα γιγα οχι λιγοτερο για να καταλαυεις τι και πως εχει πολα βιντεο στο youtube.

 

επιτελους ετοιμο κ απο εμενα η μονταριμενη revovery

περναει μεσω fastboot ευκολο ειναι σαν τα sonyericsson

γινεται.υπαρχει καποια kernel για οverclock?

ααα υπαρχει προβλημα δεν δουλευουν τα softkeys με την μονταρισμενη recovery γιατι?

την πηρα απο εδωhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1722811

περασα τα αρχεια απο την 18 σελιδα πισω δηλαδη κ ειναι παλι ενταξη αλλα recovery μαμισια!

 

δεν υπαρχει πουθενα στον πλανητη αυτη τη στιγμη recovery με 9 επιλογες για smart 2 με την 2update σε ολα δεν δουλευουν τα soft buttons.και οποιος κατανοησει το τροπο απο την προηγουμενη σελιδα πως περναμε τα παντα ανοιγοντας απλα το παραθυρο εντολων θα μπορει να flash να brick unbrick και γενικα να φλασαρει τα παντα στο κιν.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ο επεξεργαστης του ρε παιδια γιατι δουλευει στα 832 το βλεπω με το setcpu και ολα τερμα δουλευει γιατι

εχω σβησει περιτες εφαρμογες με το systemappremover

εχει καποιος αλο αυτο το θεμα να δουλευει η cpu στο φουλ?

τελικα βρηκα τη ειναι ,απλως αργει πολυ να ανανεωση δεν ξερω το λογο μαλλον λογο μαματα:) kernel

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

το link to sd σου βγαζει δυο επιλογες η μια ειναι μετακινηση στην sd και η αλλα συνδεση στην sd ειναι δυο διαφορετικοι τροποι αλλα και οι δυο δινουν χωρο τωρα το facebook και οι χαρτες μεταφερονται και συνδεονται στην καρτα ομως το facebook επειδη ειναι widget αν παει στην sd οπως και ολα τα widgets χανεται δεν εμφανιζεται σαν widget μονο απ το μενου μπορεις να μπεις και συνδεονται-μετακινουνται ολα εκτος απο ρυθμισεις mail superuser δηλαδη οι απαρετητες εφαρμογες του τηλ, να καθαριζετε μεσα απ τις ρυθμισεις την μνημη dalvic και οσες ρυθμισεις εχει σε εκεινο το μενου ψαξτε τις ειναι λιγο μπερδεμα.partition κανονικα γινεται με pc αλλα εχει μια ρυθμιση το αππ δοκιμασε τη επαναδημιουργια των μαουντενς λεγεται αν δεν γινει τιποτα κανε μια αντιγραφη τη καρτα στον pc διεγραψε τα ολα μετα κατευσε το mini tool partition και ασε ενα γιγα οχι λιγοτερο για να καταλαυεις τι και πως εχει πολα βιντεο στο youtube.

Εφτιαξα δυο partition το κυριο fat32 και ενα ext2 στην καρτα ξαναπερασα τα περιεχομενα και τη δοκιμασα στο τηλεφωνο, αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα σε μαυρο πλαισιο μολις ανοιγει "ap crash please wait for dump to finish" και μενει εκει μεχρι που βγαζω τη μπαταρια για να σβησει.

Δοκιμασα και με αλλη μια 2gb και παλι το ιδιο μου βγαζει.

Χωρις το partition ανοιγει κανονικα.

Ξερεις κανεις πως λυνεται το θεμα γιατι δεν βρηκα κατι στο google.

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα δυο partition το κυριο fat32 και ενα ext2 στην καρτα ξαναπερασα τα περιεχομενα και τη δοκιμασα στο τηλεφωνο, αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα σε μαυρο πλαισιο μολις ανοιγει "ap crash please wait for dump to finish" και μενει εκει μεχρι που βγαζω τη μπαταρια για να σβησει.

Δοκιμασα και με αλλη μια 2gb και παλι το ιδιο μου βγαζει.

Χωρις το partition ανοιγει κανονικα.

Ξερεις κανεις πως λυνεται το θεμα γιατι δεν βρηκα κατι στο google.

To ext2 partition το δήλωσες και αυτό primary?. Η προεπιλογή είναι logical και πρέπει να την αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

To ext2 partition το δήλωσες και αυτό primary?. Η προεπιλογή είναι logical και πρέπει να την αλλάξεις.

 

Ειχες δικιο, αυτο ηταν το προβλημα, τωρα ολα ειναι οκ.

Ευχαριστω πολυ παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...