Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το τσέκαρα, υπάρχει & 3ο update...

 

 

 

Έκανα ακριβώς ένα προς ένα τα βήματα που μας λες. Η όλη διαδικασία φαίνεται ότι έγεινε κανονικά & μετά επανεκίννησε μόνο του το κινητό αλλά ΔΕΝ έγεινε root!!! Ίσως να φταίει που πριν το φλασάρω πέρασα το 3ο update; :mad::mad::mad::mad::cry::blink:

 

το εκανες?αν ναι διαφορες?γιατι σε μενα δεν το εμφανιζει..ειπα ισως επειδη εχω αγγλικη ρομ ξαναπερασα τη δικη μου για να τσεκαρω τιποτα[τζαμπα δουλεια] τωρα ξαναπερασα του roddie παλυ τιποτα [δεν υπαρχουν ενημερωσεις αυτη τη στιγμη]

 

και για τον φιλο με το 3 update δεν μπορει να ξερει κανεις τιποτα μεχρι να το περασουμε αν μου το εμφανισει το περναω αμεσως και σου λεω..

 

οχι καμια σχεση εμενα εκλεισε κ το εβλεπε σαν αγνωστη συσκευη ,ειχα δοκιμασει τα παντα .its dead! :p

 

μπορουσα να στο κανω σε 5 λεπτα οτι και να ειχε παθει....αν το χεις πες να σου πω τι να κανεις

 

και για οσους δεν ξερουν και τα κολησουν με ενα απλο περασμα ξανα της ρομ επανερχεται κανονικα...μια ζωη symbian και κατηγορουσα τα android πηρα αυτο το κινητακι και επαθα πλακα και με προπερσυνο λογισμικο[πολυ καλυτερο σε ορισμενα απο το symbian belle feature pack 2 nokia 700 μου 300ε κινητο]...σε λιγο την κανω για samsung galaxy nexus + [ google nexus σταματησε το καλοκαιρι]που ειναι τα πιο ομορφα κινητα..δειτε τα σε φωτο κυρτες οθονες....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις το τσέκαρα, υπάρχει & 3ο update...

 

 

 

Έκανα ακριβώς ένα προς ένα τα βήματα που μας λες. Η όλη διαδικασία φαίνεται ότι έγεινε κανονικά & μετά επανεκίννησε μόνο του το κινητό αλλά ΔΕΝ έγεινε root!!! Ίσως να φταίει που πριν το φλασάρω πέρασα το 3ο update; :mad::mad::mad::mad::cry::blink::blink::blink:

 

Μπορει να φταιει οντως το 3ο update...δεν το εχω δοκιμασει..2 συσκευες εχω rootarei με τον ιδιο ακριβως τροπο...

Κλεισε την συσκευη και ανοιξε την με το ανοιγμα και το volume +.....σε βαζει σε κανονικο recovery?

 

Αν σε βαζει επιλεγεις με volume - + το reboot now και μετα πατας το home....

Περιμενω νεα σου..

Link to comment
Share on other sites

η μονη λυση για να [τα κιν. μας] μην κολανε να γινουν πιο ομορφα εμφανησιακα και λειτουργικα ειναι cyanogenmod οποιος μπορει ας εγγραφει στο site τους [εγω δεν μπορω] και ας κανει συνεχομενα post μεχρι να δωσουν εκτος απο τα καλα [galaxy s3] ktlp κινητα λιγη σημασια και στα δικα μας γιατι οπως το βλεπω οταν βγει το smart3 θα παρουμε cm...ειμαστε κολημενοι στο gingebread δεν προκειται να αναβαθμιστουμε σε ice με cm παμε αμεσως σε ice cream kai jelly.πιεστε και γραψτε γιαυτο ο καθενας οπως νομιζει ....αα περασα το pimp my rom στο κινητο μας μπηκε αρκετα ευκολα και εχει διαφορα, ψαξτε το οποιος δεν γνωριζει αν κολησει να ξαναπερασει την ρομ περιμενετε σε λιγο βγαινει σε apk θα postaro to link οταν ειναι ετοιμο. thanks for this job to androguid

 

[εχουν σελιδα και στο facebook γραψτε στην αναζητηση cyanogenmod-clockworkmod και θα τα βγαλει]

 

το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1908269 δεν ειναι ρομ βελτιωνει την ειδη υπαρχουσα.

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

μπορουσα να στο κανω σε 5 λεπτα οτι και να ειχε παθει....αν το χεις πες να σου πω τι να κανεις

 

και για οσους δεν ξερουν και τα κολησουν με ενα απλο περασμα ξανα της ρομ επανερχεται κανονικα...μια ζωη symbian και κατηγορουσα τα android πηρα αυτο το κινητακι και επαθα πλακα και με προπερσυνο λογισμικο[πολυ καλυτερο σε ορισμενα απο το symbian belle feature pack 2 nokia 700 μου 300ε κινητο]...σε λιγο την κανω για samsung galaxy nexus + [ google nexus σταματησε το καλοκαιρι]που ειναι τα πιο ομορφα κινητα..δειτε τα σε φωτο κυρτες οθονες....

 

μαλλον δεν καταλαβες το κινητο μπρικαρε δεν το εβλεπε στο fastboot καν.

δοκιμασα ενα σωρο τροπους πριν το στειλω

συν οτι εκανα τον τροπο με την αντισταση τον 301k βλεπετε στο youtube

για τη πραγμα μηλαω, συν αυτο τον τροπο αλλα τιποτα

δεν ειναι το πρωτο κινητο android που ειχα .....

εξαντλισα ολες της λυσεις κ μετα το εστειλα

βλεπετε και στο htcmania που υπαρχει θεμα http://www.htcmania.com/forumdisplay.php?f=764

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν καταλαβες το κινητο μπρικαρε δεν το εβλεπε στο fastboot καν.

δοκιμασα ενα σωρο τροπους πριν το στειλω

συν οτι εκανα τον τροπο με την αντισταση τον 301k βλεπετε στο youtube

για τη πραγμα μηλαω, συν αυτο τον τροπο αλλα τιποτα

δεν ειναι το πρωτο κινητο android που ειχα .....

εξαντλισα ολες της λυσεις κ μετα το εστειλα

βλεπετε και στο htcmania που υπαρχει θεμα http://www.htcmania.com/forumdisplay.php?f=764

 

και γω το μπρικαρισα 100 φορες αλλα σε fastboot ανοιγε παντα οτι και να το κανα..πως το κανες αυτο?τι εκανες και το επαθε? σκεφτομαι σκεφτομαι και παλυ δεν μπορω να καταλαυω τι μπορει να εκανες ...το δικο μου το ειχα καταντησει πειραματοζωο στου καθενος την ρομ οτι μπορεις να φανταστεις δοκιμασα πανω του και παντα το επανεφερνα [ανοιγε ομως σε fastboot] πως το χασες?να ξερουμε να προσεχουμε...και στο tube το λινκ που εβαλες ειναι μαλον για soft brick χωρις fastboot δεν πιστευω να υπαρχει καποιος τροπος

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φταιει οντως το 3ο update...δεν το εχω δοκιμασει..2 συσκευες εχω rootarei με τον ιδιο ακριβως τροπο...

Κλεισε την συσκευη και ανοιξε την με το ανοιγμα και το volume +.....σε βαζει σε κανονικο recovery?

 

Αν σε βαζει επιλεγεις με volume - + το reboot now και μετα πατας το home....

Περιμενω νεα σου..

 

Ναι όλα αυτά κανονικά...Ανοίγοντας όμως το κινητό οι εφαρμογές superuser & rom toolbox όταν πας να τις ανοίξεις κολάνε συνεχώς!:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα αυτά κανονικά...Ανοίγοντας όμως το κινητό οι εφαρμογές superuser & rom toolbox όταν πας να τις ανοίξεις κολάνε συνεχώς!:cry::cry::cry:

 

κανε φιλε μου λιγη υπομονη μεχρι να περασω εγω η καποιος αλλος το 3 και θα το κανουμε...ολο no update information μου βγαζει

 

επειδη εχω ξενη ρομ ισως αυτο φταιει και δεν μου εμφανιζει το update3 αλλα και τη δικια μου που περασα χθες για να κοιταξω παλυ τιποτα [τζαμπα μπελας] σε οποιον εμφανιζεται ας την κανει και ας μας πει τι γινεται τι αλλαζει

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα εκανα ενα βιντεο για το τι γινεται με το cwm recovery για τα κινητα μας το αρχειο το πηρα απο τις προηγουμενες σελιδες,μολις ειναι ετοιμο το βιντεο θα βαλω λινκ ok

 

http://www.youtube.com/watch?v=6H0tGp5REdI

 

αν κανεις καταλαβει γιατι το κανει αυτο ας μας πει

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Έχω το smart II από τον Αύγουστο. Χθές στο μενού μου εμφάνισε την αναβάθμιση "update3". Αφού ολοκληρώθηκε λέω μπας και διορθώθηκε το πρόβλημα με το wifi που κολλάει η οθόνη και δεν επανέρχεται από sleep mode αλλά τίποτα... Βελτιώθηκε τουλάχιστον η λήψη του

 

Άκυρο. Δεν έχει αλλάξει κάτι. Προσωρινά έτυχε να υπάρξει βελτίωση στην περιοχή και συνέπεσε με την αναβάθμιση. Τώρα τα ίδια όπως παλιά.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο. Δεν έχει αλλάξει κάτι. Προσωρινά έτυχε να υπάρξει βελτίωση στην περιοχή και συνέπεσε με την αναβάθμιση. Τώρα τα ίδια όπως παλιά.

 

Σου ήρθε και σένα η αναβάθμιση??

Link to comment
Share on other sites

η μονη λυση για να [τα κιν. μας] μην κολανε να γινουν πιο ομορφα εμφανησιακα και λειτουργικα ειναι cyanogenmod οποιος μπορει ας εγγραφει στο site τους [εγω δεν μπορω] και ας κανει συνεχομενα post μεχρι να δωσουν εκτος απο τα καλα [galaxy s3] ktlp κινητα λιγη σημασια και στα δικα μας γιατι οπως το βλεπω οταν βγει το smart3 θα παρουμε cm...ειμαστε κολημενοι στο gingebread δεν προκειται να αναβαθμιστουμε σε ice με cm παμε αμεσως σε ice cream kai jelly.πιεστε και γραψτε γιαυτο ο καθενας οπως νομιζει ....αα περασα το pimp my rom στο κινητο μας μπηκε αρκετα ευκολα και εχει διαφορα, ψαξτε το οποιος δεν γνωριζει αν κολησει να ξαναπερασει την ρομ περιμενετε σε λιγο βγαινει σε apk θα postaro to link οταν ειναι ετοιμο. thanks for this job to androguid

 

[εχουν σελιδα και στο facebook γραψτε στην αναζητηση cyanogenmod-clockworkmod και θα τα βγαλει]

 

το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1908269 δεν ειναι ρομ βελτιωνει την ειδη υπαρχουσα.

καλημερα υπαρχει θεμα η οχι καποιος πρεπει να ανοιξει?

μα με τιποτα δεν μπορω να γραφτω τελικα...

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ROOT VODAFONE SMART 2

 

Πριν ξεκινήσω με την διαδικασία του Root να αναφέρω πως ουδεμία ευθύνη φέρω αν κάτι πάει στραβά και βγει εκτός λειτουργίας η συσκευή σας.

Με δική σας ευθύνη θα προβειτε στις οποιες ενέργειες χρειάζονται για να γίνει Root η συσκευή σας.

 

1. Θα πρέπει έστω για μία φορά να έχετε συνδέσει την συσκευή σας με τον υπολογιστή σας. Εάν δεν το έχετε κάνει θα πρέπει να το κάνετε και να επαννεκινήσετε τον υπολογιστή σας μετά απο την σύνδεση της συσκευής με τον υπολογιστή.

 

2. Βαζουμε την συσκευή σε recovery mode έστω και αν δεν το δείχνει στην οθόνη του κινητού, έτσι ομως θα περάσουμε τους καταλληλους οδηγούς για τον υπολογιστή μας.[/size][/b]

Πατάμε το power button και το volume - μέχρι να νιώσουμε την δόνηση στην συσκευή μας. Μόλις νιώσουμε την δόνηση, αφήνουμε το power button που βρίσκεται στο πάνω μέρος της συσκευής μας και συνεχίζουμε να κρατάμε το volume - για 5 δευτερόλεπτα. Συνδέουμε την συσκευή μας με τον υπολογιστή μέσω του usb καλωδίου που υπήρχε κατά την αγορά της συσκευής μέσα στην συσκευασία. Τώρα πλεόν ο υπολογιστής μας πρέπει να μας έχει ενημερώση για μία νέα συσκευή. Απλά ακυρώνουμε όλα τα παράθυρα για εγκατάσταση οδηγών.

 

3. Πάμε Έναρξη-Πίνακας ελέγχου-Εργαλεία διαχείρισης-Διαχείριση υπολογιστή και μετά Διαχείριση συσκευών.Τώρα κάπου με ένα κίτρινο θαυμαστικό πρέπει να μας εμφανίζει την συσκευή σαν vodafone smart ή Android 1.0. Κάνουμε πάνω του δεξί κλικ και πατάμε στην Ενημέρωση Προγράμματος Οδήγησης. Εκεί θα κάνετε εγκατάσταση από μία καθορισμένη θέση τους οδηγους. Απο εκει που τους εχετε αποθηκευσει όταν τους κατεβάσατε. Μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης κάνετε επανεκκινηση στον υπολογιστή και βγαζετε και την μπαταρά απο το κινητο και την ξανατοποθετείτε για να το βαλουμε σε κανονικη λειτουργία μόνο απο το power button.

 

Αφού επανέλθει το κινητό και ο υπολογιστής μας μετά απο την επανεκκίνηση συνεχίζουμε στο επόμενο βημα.

 

4. Κλείνουμε την συσκευή μας. αφού είναι κλειστή πατάμε το power button και το volume - , μόλις νιώσουμε την δόνηση αφήνουμε το power button και συνεχίζουμε να κρατάμε το volume - για 5 δευτερόλεπτα. Τώρα συνδέουμε το κινητό μας στον υπολογιστή με το καλώδιο που υπήρχε στην συσκευασία μόλις το αγοράσαμε. Ανοίγουμε το πρόγραμμα που έχουμε κατεβάσει από εδώ......... Ανοίγουμε το Markos κι έπειτα το aio-install. Επιλέγουμε την πρώτη επιλογή (1) και πάλι την πρώτη (1).

Αν όλα έχουν πάει καλά σε λίγο το κινητό σας θα έιναι Root.

 

 

 

 

 

Τους οδηγούς τους κατεβάζετε από εδώ. https://rapidshare.com/files/1060749243/AiO%20Drivers.rar

 

Το πρόγραμμα για Root από εδώ. https://rapidshare.com/files/4214996930/Markos.rar

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

 

καλησπερα παιδια ειμαι νεος εδω και γενικα απο ροοτ και τετοια δεν ειχα ιδεα..λοιπον ακολουθησα πιστα τις οδηγιες και ολα εκτελεστικαν σωστα...αυτο που θελω να πω επειδη ο survival ειχε προβλημα λογο update 3 εγω ειχα κανει το update 3 και μετα εκανα format με το power+volume+ που σου λεει διαγραφη,θελετε να συνεχεισετε..συνεχεισα και εκανε φορματ δεν ξερω αν επιρεαστηκε η διαγραφηκε το update 3 παντος οταν πηγα να δω αν υπαρχει update μετα το φορματ μου ελεγε οτι δεν υπαρχει update οποτε μαλλον ημουν ακομα update 3.Ολα αυτα με το update 3 και το φορματ τα εκανα πριν ακολουθησω τον παραπανω οδηγo και να το κανω ροοτ.το κινητο μου λειτουργει κανονικα οπως πριν χωρις κανενα προβλημα..μου εμφανιστηκαν τα αρχεια lucky patcher rom toolbox pro και το superuser..ευχαριστω πολυ για την προσπαθεια του karasarinis_mark για τον οδηγο και γενικα ολα τα παιδια του φορουμ επι του θεματος...απλα ηθελα να ενημερωσω οτι το εκανα και ολα κομπλε..κατεβασα και το rootchecker και μου λεει συγχαρητηρια η συσκευη εχει προσβαση ροοτ..συγνωμη που σας κουρασα απλα ηθελα να ενημερωσω..και παλι ευχαριστω :)

Edit: Παιδια εχω απορια..αφου εκανα ροοτ πηγα ετσι απο περιεργεια να δω αν υπαρχει update και υπαρχει το 3.τα συμπερασματα δικα σας :\

Edited by jimaras2009
απορια
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα υπαρχει αλλα εχει προβλημα η εγγραφη..το ξαναλεω οποιος μπορει ας εγγραφει στο cyanogenmod forum και ας ποσταρει για τα κινητα μας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι νεος εδω και γενικα απο ροοτ και τετοια δεν ειχα ιδεα..λοιπον ακολουθησα πιστα τις οδηγιες και ολα εκτελεστικαν σωστα...αυτο που θελω να πω επειδη ο survival ειχε προβλημα λογο update 3 εγω ειχα κανει το update 3 και μετα εκανα format με το power+volume+ που σου λεει διαγραφη,θελετε να συνεχεισετε..συνεχεισα και εκανε φορματ δεν ξερω αν επιρεαστηκε η διαγραφηκε το update 3 παντος οταν πηγα να δω αν υπαρχει update μετα το φορματ μου ελεγε οτι δεν υπαρχει update οποτε μαλλον ημουν ακομα update 3.Ολα αυτα με το update 3 και το φορματ τα εκανα πριν ακολουθησω τον παραπανω οδηγo και να το κανω ροοτ.το κινητο μου λειτουργει κανονικα οπως πριν χωρις κανενα προβλημα..μου εμφανιστηκαν τα αρχεια lucky patcher rom toolbox pro και το superuser..ευχαριστω πολυ για την προσπαθεια του karasarinis_mark για τον οδηγο και γενικα ολα τα παιδια του φορουμ επι του θεματος...απλα ηθελα να ενημερωσω οτι το εκανα και ολα κομπλε..κατεβασα και το rootchecker και μου λεει συγχαρητηρια η συσκευη εχει προσβαση ροοτ..συγνωμη που σας κουρασα απλα ηθελα να ενημερωσω..και παλι ευχαριστω :)

Edit: Παιδια εχω απορια..αφου εκανα ροοτ πηγα ετσι απο περιεργεια να δω αν υπαρχει update και υπαρχει το 3.τα συμπερασματα δικα σας :\

 

εσυ θα μας τρελανεις μετα το φορματ δεν εμφανιζε το 3 γιατι το ειχες περασεi το ροοτ τι δουλεια εχει στο να επανεμφανισει το update?

Link to comment
Share on other sites

εσυ θα μας τρελανεις μετα το φορματ δεν εμφανιζε το 3 γιατι το ειχες περασεi το ροοτ τι δουλεια εχει στο να επανεμφανισει το update?

 

Απλα μετα απο το format δεν προλαβε να του εμφανισει του φιλου το update. Μετα απο το root και αφου ειχε ολοκληρωσει διαδικασιες και χρονο, του το εμφανισε. Αυτο δεν παει να πει οτι εγινε απο το root. Και ουτε να περνετε το μελος απο τον σβερκο για κατι που ειπε. Ο φιλος δεν γνωριζε καν πως να κανει το root και το εκανε βημα βημα απο τον οδηγο... Δεν ειμαστε ολοι εδω μεσα οι guru των κινητων.

 

καλησπερα παιδια ειμαι νεος εδω και γενικα απο ροοτ και τετοια δεν ειχα ιδεα..λοιπον ακολουθησα πιστα τις οδηγιες και ολα εκτελεστικαν σωστα...αυτο που θελω να πω επειδη ο survival ειχε προβλημα λογο update 3 εγω ειχα κανει το update 3 και μετα εκανα format με το power+volume+ που σου λεει διαγραφη,θελετε να συνεχεισετε..συνεχεισα και εκανε φορματ δεν ξερω αν επιρεαστηκε η διαγραφηκε το update 3 παντος οταν πηγα να δω αν υπαρχει update μετα το φορματ μου ελεγε οτι δεν υπαρχει update οποτε μαλλον ημουν ακομα update 3.Ολα αυτα με το update 3 και το φορματ τα εκανα πριν ακολουθησω τον παραπανω οδηγo και να το κανω ροοτ.το κινητο μου λειτουργει κανονικα οπως πριν χωρις κανενα προβλημα..μου εμφανιστηκαν τα αρχεια lucky patcher rom toolbox pro και το superuser..ευχαριστω πολυ για την προσπαθεια του karasarinis_mark για τον οδηγο και γενικα ολα τα παιδια του φορουμ επι του θεματος...απλα ηθελα να ενημερωσω οτι το εκανα και ολα κομπλε..κατεβασα και το rootchecker και μου λεει συγχαρητηρια η συσκευη εχει προσβαση ροοτ..συγνωμη που σας κουρασα απλα ηθελα να ενημερωσω..και παλι ευχαριστω :)

Edit: Παιδια εχω απορια..αφου εκανα ροοτ πηγα ετσι απο περιεργεια να δω αν υπαρχει update και υπαρχει το 3.τα συμπερασματα δικα σας :\

 

 

Καλο ξεκινημα φιλε μου και σε ευχαριστω κι εγω που εμπιστευτηκες τον οδηγο!! :)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα του δικού μου rooting ακολουθώντας πιστά τον οδηγό, ήταν να μου εμφανίσει τα εξής προγράμματα: Lucky patcher, Rom toolbox pro και το Superuser όπως του φίλου jimaras2009. Ως χρόνια χρήστης symbian ασχολούμαι πρώτη φορά με android. Αυτό που ήθελα να καταφέρω ήταν το άδειασμα της εσωτερικής μνήμης του κινητού, πράγμα που δεν κατάφερα. Kαταφερα μόνο να απεγκαταστήσω τις εφαρμογές της vodafone και η μνήμη πάλι γέμισε, με τις μισές εφαρμογές από ότι είχα πριν. Σας ευχαριστώ για την συνεχή και άοκνη προσπάθεια που κάνετε εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρειαζομαι την βοηθεια σας!!Περασα πριν λιγο καιρο την rom του roeddie χωρις πριν να κανω backup την stock rom(βλακεια)!!Τωρα θελω οπωσδηποτε να γυρισω στην official rom αλλα δεν μπορω με τιποτα να βρω ακρη!

Δοκιμασα τις οδηγιες για φλασαρισμα μεσω fastboot αλλα το pc βγαζει συνεχεια στο cmd οτι δεν αναγνωριζει την ενεργεια!Καμια προταση καποιος?Μηπως καποιος φιλος εχει την rom σε zip??Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377&page=22

ρε παιδια να διαβαζεται πρωτα λιγο στο φορουμ η ψαξτε υπαρχουν λυσεις! :)

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα του δικού μου rooting ακολουθώντας πιστά τον οδηγό, ήταν να μου εμφανίσει τα εξής προγράμματα: Lucky patcher, Rom toolbox pro και το Superuser όπως του φίλου jimaras2009. Ως χρόνια χρήστης symbian ασχολούμαι πρώτη φορά με android. Αυτό που ήθελα να καταφέρω ήταν το άδειασμα της εσωτερικής μνήμης του κινητού, πράγμα που δεν κατάφερα. Kαταφερα μόνο να απεγκαταστήσω τις εφαρμογές της vodafone και η μνήμη πάλι γέμισε, με τις μισές εφαρμογές από ότι είχα πριν. Σας ευχαριστώ για την συνεχή και άοκνη προσπάθεια που κάνετε εδώ...

 

η καρτα μνημης σου θελει partition ασε κοντα στο 1 γιγα πανε εδω

αν δεν καταλαυεις η αν χρειαστεις τιποτα γραψε..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377&page=22

ρε παιδια να διαβαζεται πρωτα λιγο στο φορουμ η ψαξτε υπαρχουν λυσεις! :)

Καλημερα.Αυτες ακριβως τις οδηγιες ακολουθησα με σκοπο να περασω την συγκεκριμενη rom αλλα οπως ανεφερα και πριν στο παραθυρο εντολων οταν γραφω fastboot και παταω enter μου βγαζει:"δεν αναγνωριζεται ως εσωτερικη η εξωτερικη εντολη κλπ":confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρειαζομαι την βοηθεια σας!!Περασα πριν λιγο καιρο την rom του roeddie χωρις πριν να κανω backup την stock rom(βλακεια)!!Τωρα θελω οπωσδηποτε να γυρισω στην official rom αλλα δεν μπορω με τιποτα να βρω ακρη!

Δοκιμασα τις οδηγιες για φλασαρισμα μεσω fastboot αλλα το pc βγαζει συνεχεια στο cmd οτι δεν αναγνωριζει την ενεργεια!Καμια προταση καποιος?Μηπως καποιος φιλος εχει την rom σε zip??Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

πριν γυρισεις στη μανησια.....το κανα εγω απο του roddie στην μανησια .....τεραστια διαφορα στην ταχυτητα που ανοιγει που φορτωνει τα app αν δεν σε πειραζει η αγγλικη αστο ελληνικα στο πληκτρολογιο μπορεις να χεις με swift key αν το θες πες..αφτα ειχα να σου πω τωρα κανε οτι θες ..backup εχω πολλα οποιος χρειαστει ας γραψει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αυτες ακριβως τις οδηγιες ακολουθησα με σκοπο να περασω την συγκεκριμενη rom αλλα οπως ανεφερα και πριν στο παραθυρο εντολων οταν γραφω fastboot και παταω enter μου βγαζει:"δεν αναγνωριζεται ως εσωτερικη η εξωτερικη εντολη κλπ":confused:

 

στον pc ειναι το προβλημα περιμενε να σου στειλω αν και τα χεις και συ αν εχεις την καινουργια του roddie...η κατευασε απο πιο πισω την rom που ειναι ετοιμη και θα σου πω τι να κανεις γιατι μεχρι να τα ανευασω θα περασει μια ωρα

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

στον pc ειναι το προβλημα περιμενε να σου στειλω αν και τα χεις και συ αν εχεις την καινουργια του roddie...η κατευασε απο πιο πισω την rom που ειναι ετοιμη και θα σου πω τι να κανεις γιατι μεχρι να τα ανευασω θα περασει μια ωρα

Καλημερα φιλε μου.Κι εγω αυτο υποψιαζομαι οτι το προβλημα ειναι στο pc.Την εχω ηδη κατεβασει την rom απο τα προηγουμενα posts.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου.Κι εγω αυτο υποψιαζομαι οτι το προβλημα ειναι στο pc.Την εχω ηδη κατεβασει την rom απο τα προηγουμενα posts.

 

ωραια εχεις εκεινα τα αρχεια του roddie Που περνανε αυτοματα την rom??η να τα ανευασω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...