Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερετε τροπο για να αποθηκευσω τις επαφες; Η δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας, τι ακριβως κανει backup; ΥΠαρχει παρομοιο προγραμμα με το Nokia suite;

 

Με το Kies παρε αντιγραφο επαφων και δεν εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προς το παρον δεν υπαρχει καμια ρομ να βαλεις.....μονο αυτη που εχεις!

εαν ειναι προεισαγωγης,πρεπει να εχει την ρουμανικη ρομ...

αυτο απο το πλαισιο εχει την πορτογαλικη

Δλδ δε γινεται να κανω root; Ή δε χρειαζεται αλλη rom για να κανεις root;
Link to comment
Share on other sites

Δλδ δε γινεται να κανω root; Ή δε χρειαζεται αλλη rom για να κανεις root;

 

ροοτ μπορεις να κανεις...λιγο πιο πανω ο φιλος σου δινει το λινκ που θα βρεις τον οδηγο για το ροοτ...

αλλα ρομ δεν υπαρχει αλλη εκτος απο την εργοστασιακη....που οποια και να βαλεις δεν αλλαζει κατι τελικα

οποτε ειμαστε στην αναμονη για custom rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.

Εχω το εν λογω κινητο απο την τεταρτη.

Μου αρεσε η ταυτοχρονη λειτουργια των 2 SIM,

δεν μου αρεσε που δεν μπορω να χρησιμοποιησω την εξωτερικη καρτα μνημης για να βαζω εκει τις εφαρμογες.

Η μπαταρια του κραταει καλα νομιζω, απο την τεταρτη που το φουλαρα

και παροτι αυτες τις 2-3 μερες το πειραζω συνεχεια, τωρα ειμαι στο 50%.

Γενικα καλο τηλεφωνο, τα πλαστικα δεν με νοιαζουν (δεν τριζουν παντως).

Ειχε τα παντα μεσα η συσκευασια, φορτιστη, ακουστικα, καλωδιο για τον υπολογιστη (επιδοτηση WIND).

Καποιες φορες μετα απο συχνη χρηση μου χανει το εικονιδιο του τηλεφωνου κατω αριστερα,

(εχω την εντυπωση λογω του GO LAUNCHER)

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρεσε που δεν μπορω να χρησιμοποιησω την εξωτερικη καρτα μνημης για να βαζω εκει τις εφαρμογες.

Καλησπέρα. Γιατί λες ότι δε σε αφήνει; Μιλάμε για τις νέες εφαρμογές που εγκαθιστάς εσύ από το market ή για τις ήδη υπάρχουσες; Γιατί για τις νέες, ανάλογα με την εφαρμογή, αυτή αποθηκεύεται αυτόματα στην SD ή στο τηλέφωνο. Αλλά και για αυτές που εγκαθίστανται στο τηλέφωνο, υπάρχουν εφαρμογές στο market που τις μεταφέρουν στην SD. Η πλέον απλή που έχω και εγώ στο δικό μου κινητό είναι η DroidSail Super App2SD Lite.

Link to comment
Share on other sites

Σε "παγωτό" και δώθε ΔΕ μεταφέρονται οι εφαρμογές στην sd.... ;) (σε official πάντα κατάσταση)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σε μενα παντως αυτη η εφαρμογη δεν δουλευει, παταω για να κανω μεταφορα σε SD και κολλαει.

 

Καλησπέρα. Γιατί λες ότι δε σε αφήνει; Μιλάμε για τις νέες εφαρμογές που εγκαθιστάς εσύ από το market ή για τις ήδη υπάρχουσες; Γιατί για τις νέες, ανάλογα με την εφαρμογή, αυτή αποθηκεύεται αυτόματα στην SD ή στο τηλέφωνο. Αλλά και για αυτές που εγκαθίστανται στο τηλέφωνο, υπάρχουν εφαρμογές στο market που τις μεταφέρουν στην SD. Η πλέον απλή που έχω και εγώ στο δικό μου κινητό είναι η DroidSail Super App2SD Lite.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σε μενα παντως αυτη η εφαρμογη δεν δουλευει, παταω για να κανω μεταφορα σε SD και κολλαει.

 

Έχω γράψει από πάνω ακριβώς γιατί "δεν" δουλεύει ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ όποιος δεν βαριέτε να γράψει έναν αναλυτικό οδηγό για ROOT στα Ελληνικά και πως μπορούμς να ξαναγυρίσουμε σε εργοστασιακές ρυθμίσεις μετά από ROOT
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πανευκολο το ροοτ της συσκευης, δεν χρειαζεται οδηγος στα Ελληνικα, κοιτα εδω ειναι πολυ αναλυτικη η περιγραφη της διαδικασιας.

http://www.droidiser.com/2012/10/how-to-root-samsung-galaxy-s-duos-install-cwm.html

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι μια απογοήτευση, ποιο αργό και από το replay

 

Γιατί το γράφεις αυτό;

Που σε δυσαρεστησε;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το είχα μια ολόκληρη ημέρα και το κινητό σερνόταν.

Ακόμα και όταν πατάς το κουμπή poweron καθυστερει να ανοίξει. Μια τραγωδια. Το πούλησα σε εναν φιλο σε 24 ώρες. Παιδια μακρυα όποιος δεν το έχει παρει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το είχα μια ολόκληρη ημέρα και το κινητό σερνόταν.

Ακόμα και όταν πατάς το κουμπή poweron καθυστερει να ανοίξει. Μια τραγωδια. Το πούλησα σε εναν φιλο σε 24 ώρες. Παιδια μακρυα όποιος δεν το έχει παρει.

 

Εγώ κατάφερα και άντεξα δύο μέρες οπότε σε πέρασα. :lol::lol:

 

Κυριολεκτικά το κινητό είναι πολύ αργό και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενώ ο επεξεργαστής δεν είναι τόσο κακός.

 

Ίσως με την 4.1.1 στρώσει αλλά μέχρι τότε τι γίνεται;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συνέχεια από μερικούς τα χειρότερα για το κινητό. Δεν είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου ούτε το έχω δει ή δουλέψει καθόλου. Αλλά με ποια ακριβώς κριτήρια λέτε ότι το κινητό "σέρνεται"; Συγκρίνοντάς το με τι;
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συνέχεια από μερικούς τα χειρότερα για το κινητό. Δεν είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου ούτε το έχω δει ή δουλέψει καθόλου. Αλλά με ποια ακριβώς κριτήρια λέτε ότι το κινητό "σέρνεται"; Συγκρίνοντάς το με τι;

Κι εγώ έχω το note ii και το y duos. Όταν δουλέυω με το note ii, το y duos λογικό είναι να μου φαίνεται αργό :) Αλλά το έχω για εργαλείο που με εξυπηρετεί. Η αλήθεια είναι ότι πριν βγει το s υπολόγιζα σε διπύρηνο επεξεργαστή και σε 1gb μνήμη. Δυστυχώς η samsung το έδωσε με specs διετίας (galaxy s?) σε ένα νεο design. Παρόλα αυτά παραμένει από τις καλύτερες υλοποιήσεις. Φαντάζομαι το επόμενο μοντέλο θα είναι πολύ καλύτερο. Βέβαια τότε θα εχουν βγει 8 πύρηνα και θα μας φαίνεται πάλι αργό :) Πάντως δοκιμάστε και έναν άλλον launher.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Στο Samsung Galaxy SII που εχω, μεταφερονται κανονικα στην SD, ειτε ειναι ROOT ειτε οχι.

Οποτε πιστευω ειναι κλειδωμα στην συγκεκριμενη εκδοση λογισμικου απο την Samsung.

(Για το S DUOS εννοω το κλειδωμα)

 

Σε "παγωτό" και δώθε ΔΕ μεταφέρονται οι εφαρμογές στην sd.... ;) (σε official πάντα κατάσταση)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πανευκολο το ροοτ της συσκευης, δεν χρειαζεται οδηγος στα Ελληνικα, κοιτα εδω ειναι πολυ αναλυτικη η περιγραφη της διαδικασιας.

http://www.droidiser.com/2012/10/how-to-root-samsung-galaxy-s-duos-install-cwm.html

 

Καλησπέρα επειδή είμαι νέος χρήστης Android μέσω του οδηγού προσπάθησα να κανω root και αφού έκανα όλα τα βήματα σωστά όταν στο βήμα 15 μου λεει να κάνω backup μου βγάζει ένδειξη ''can't mount backup path''. δε μπορούσα να κάνω κάτι άλλο επομένως επέλεξα reboot για να χρησιμοποιήσω το κιν. Τώρα κάθε φορά που το ανοίγω στο logo της samsung μου βγαζει κατω και ένα θαυμαστικό! Όποιος δε βαριέται και έχει κάποια ιδέα please help! Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το θαυμαστικο στο βγαζει γιατι το τηλεφωνο εγινε ROOT.

Τωρα για το αλλο που ρωτας δεν ξερω. (εχεις μεσα στο τηλεφωνο καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

Το θαυμαστικο στο βγαζει γιατι το τηλεφωνο εγινε ROOT.

Τωρα για το αλλο που ρωτας δεν ξερω. (εχεις μεσα στο τηλεφωνο καρτα μνημης?

 

Όχι δεν έχω βάλει κάρτα...Αποθήκευσα το zipαρισμενο CWM-superuser όπως λένε οι οδηγίες στη μνημη του τηλεφώνου μιας και δεν έχω εξωτερική και επίσης δεν το έβρισκε...Γράφει E:Can't mount /emmc/

Edited by Gogos82
Link to comment
Share on other sites

Για να κανει backup συμφωνα με τις οδηγιες που ειχα διαβασει. χρειαζεται καρτα μνημης για να το ριξει εκει,

σε περιπτωση που παει κατι στραβα. Για αυτο σου εβγαλε το σφαλμα.

Πως θα κανει mount σε κατι που δεν εχεις βαλει? Αν ειχες μεσα καρτα μνημης θα το εκανε.

Οποτε ολα καλα. απλα δεν εχεις backup.

 

Όχι δεν έχω βάλει κάρτα...Αποθήκευσα το zipαρισμενο CWM-superuser όπως λένε οι οδηγίες στη μνημη του τηλεφώνου μιας και δεν έχω εξωτερική και επίσης δεν το έβρισκε...Γράφει E:Can't mount /emmc/
Link to comment
Share on other sites

Για να κανει backup συμφωνα με τις οδηγιες που ειχα διαβασει. χρειαζεται καρτα μνημης για να το ριξει εκει,

σε περιπτωση που παει κατι στραβα. Για αυτο σου εβγαλε το σφαλμα.

Πως θα κανει mount σε κατι που δεν εχεις βαλει? Αν ειχες μεσα καρτα μνημης θα το εκανε.

Οποτε ολα καλα. απλα δεν εχεις backup.

 

Το θέμα μου δεν είναι τόσο το backup που χρειαζεται βεβαια και αυτο, αλλά το ότι παρ'όλα αυτα ROOT τελικώς δεν έγινε μιας και στην προσπάθειά μου να περάσω το titanium μου μου έβγαλε αποτυχία γιατι δεν έχει γίνει ROOT! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το γράφεις αυτό;

Που σε δυσαρεστησε;

 

Οσοι είναι δυσαρεστημένοι έχουν απόλυτο δίκιο.

Το έχω και εγώ μια εβδομάδα και όντως σερνεται αρκετά. Το συγκρίνω (σε ταχύτητα)με το παλιότερο (αλλά καλύτερο τελικά) Galaxy S Plus.

 

Εντελώς απαράδεκτος ο τρόπος κλήσης μεσα από τις επαφές, οπου πρέπει να προεπιλέξεις την κάρτα που θα κάνεις την κλήση.

Εντελώς απαράδεκτο το ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές στην SD.

Δεν παίζει flash video. πρέπει να το κατεβάσεις κα να το εγκαταστήσεις εσύ (παλι καλά)

 

Τώρα, γιατί κάποιοι προσπαθούν να πείσουν τον κόσμο που διαβάζει εδώ ότι όλα είναι καλά, δεν το καταλαβαίνω.

Εκτός αν δουλευουν στη Samsung και κατ' αυτό τον τρόπο δίνουν λόγο στα αφεντικά τους. Ας το πούν ξεκάθαρα και όχι να γράφουν ότι "δεν είναι και τόσο τραγικό" να προεπιλέγεις sim.

Αυτά και δεν θέλω καμιά απάντηση. Απλά τσαντίστηκα πολύ με ορισμένους.

Edited by dale
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το είχα μια ολόκληρη ημέρα και το κινητό σερνόταν.

Ακόμα και όταν πατάς το κουμπή poweron καθυστερει να ανοίξει. Μια τραγωδια. Το πούλησα σε εναν φιλο σε 24 ώρες. Παιδια μακρυα όποιος δεν το έχει παρει.

 

μακρυά μακρυά , αλλά σε φίλο το πούλησες...:lol: ντροπή σου !!:D

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυς κοσμος εδω μεσα δεν εχει καταλαβει

οτι το τηλ αυτο εξυπηρετει εναν σκοπο και μονο.

Να μην κουβαλας δυο τηλεφωνα.Δεν σας ειπε κανεις

οταν το αγορασατε οτι ειναι το σουπερ ντουπερ τηλεφωνο

που τρωει για πλακα σ3 και νοτε2.Αν δεν ξερατε τι αγοραζατε

καλα να παθετε.Να ψαχνετε και λιγο πριν τα σκασετε και

ειδικα αυτες τις μερες που δεν περισευουν απο κανεναν

και για κανεναν λογο.Το κινητο ειναι αξιοπρεπες και κανει

καλα αυτο που προοριζετε να κανει.Να εχεις δυο σιμ σε μια

συσκευη και οχι να παιζεις ασφαλτ 7 και δεν ξερω τι αλλο

ειχε σκοπο να κανει οποιος παραπονιεται.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...