Jump to content

Turbo-X Tablets (by Πλαίσιο)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα κι εγώ από κοντά σήμερα.. Αξιοπρεπέστατο για τα λεφτά του και για απλή χρήση και για όχι απαιτητικό χρήστη.. Ωραία οθόνη και γρήγορο.

 

Ο,τι ακριβως ζητουσα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δες τα πμ σου..;)

 

Μπορείς να το στείλεις και σε μένα φίλε μου?

Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το στείλεις και σε μένα φίλε μου?

 

Ναι φιλαρακι.οταν παω σπιτι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς από προσωπική του εμπειρία (πρώτο χέρι δλδ) αν η αξιοπιστία του Plaisio (2ετή εγγύηση, άμεση τεχνική υποστήριξη κλπ) έχει ουσιαστικό αντίκρυσμα για κάποιον που αγοράζει tablet Turbo-X;

 

Ρωτάω γιατί από προσωπική μου ανάλογη εμπειρία, έχοντας πάρει στο παρελθόν netbook Turbo-X, δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος. Κακή κατασκευή, άγνωστα μέρη hardware, δυσκολία εύρεσης οδηγών, επαναλαμβανόμενες επισκέψεις στο service του καταστήματος δίχως αποτέλεσμα και, εντέλει, μέτρια λειτουργία και καμία απολύτως ικανοποίηση από τη συσκευή (ευτυχώς ήταν από επιδότηση).

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς από προσωπική του εμπειρία (πρώτο χέρι δλδ) αν η αξιοπιστία του Plaisio (2ετή εγγύηση, άμεση τεχνική υποστήριξη κλπ) έχει ουσιαστικό αντίκρυσμα για κάποιον που αγοράζει tablet Turbo-X;

 

Ρωτάω γιατί από προσωπική μου ανάλογη εμπειρία, έχοντας πάρει στο παρελθόν netbook Turbo-X, δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος. Κακή κατασκευή, άγνωστα μέρη hardware, δυσκολία εύρεσης οδηγών, επαναλαμβανόμενες επισκέψεις στο service του καταστήματος δίχως αποτέλεσμα και, εντέλει, μέτρια λειτουργία και καμία απολύτως ικανοποίηση από τη συσκευή (ευτυχώς ήταν από επιδότηση).

 

Οπως τα ξέρεις ήδη ετσι είναι και τώρα,πέρα από το γεγονός πως τα φθηνά(που λέει ο λόγος για 149-199 €) δεν είναι προικισμένα πχ. σε σχέση με καποια από τα κινέζικα τάμπλετ που μπορεί κανεις να πάρει απο το ipadalternative σε παρόμοιες τιμές(βέβαια εχει αναμονή κλπ. στο support κλπ.);)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα δεν έμπαινε στο internet... Ευτυχώς με μια επαναφορά, ξανά λειτουργεί... Αρχίσαμε...:rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα

Μολις αγορα σα το TURBO X SPICE III και θα ήθελα την πολύτιμη βοηθεια σας.Θελω να εγκαταστησω το Google play android market και απο οτι καταλαβα διαβαζοντας το προηγουμε ποστ αυτο ειναι πολυτελεια για ενα tablet απο το πλαισιο. Θα μπορουσε καποιος να φτιαξει εναν οδηγο για το συγκεκριμένο μοντελο? διαβασα για το II αλλα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο. Ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.Για το turbo x breeze (οχι το 2 ) υπαρχει τροπος να γινει root?Γιατι θελω να του περασω το google play.Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλαρακι.οταν παω σπιτι

 

φιλε μου αν μπορεις να μου στειλεις κ μενα σχετικο λινκ

 

σε ευχαριστω εκ των προτερων

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν μπορεις να μου στειλεις κ μενα σχετικο λινκ

 

σε ευχαριστω εκ των προτερων

 

Κοιτα τα πμ σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Για το turbo x breeze (οχι το 2 ) υπαρχει τροπος να γινει root?Γιατι θελω να του περασω το google play.Ευχαριστω πολυ!

 

Εξακολουθούν να πουλάνε tablets χωρίς google play οι άνθρωποι; Τσ τσ τσ... :mad:

Πέρασα πριν λίγες μέρες πάντως από το πλαίσιο στο Φοίνικα της Θεσσαλονίκης και έπαιξα με τα turbo-x. Δεν ικανοποιήθηκα. Κακές αποκρίσεις, τιμές υψηλότερες των καλύτερων κινέζικων φτηνών brands. Κακό value4money γενικότερα...

 

Πάντως ανεβάστε το link να είναι ορατό σε όλους. Δεν είναι κανα παράνομο πράγμα το rooting. :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόκειται να πάρω δώρο το Turbo-X Breeze II θα ήθελα να ρωτήσω αν γενικά μπορώ να το "σκαλίσω" με root ή custom rom δεδομένου ότι δεν υπάρχει καμία απολύτως υποστήριξη, και αν αξίζει γενικά ως tablet, ή να προσπαθήσω να το αλλάξω με κάτι άλλο.
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόκειται να πάρω δώρο το Turbo-X Breeze II θα ήθελα να ρωτήσω αν γενικά μπορώ να το "σκαλίσω" με root ή custom rom δεδομένου ότι δεν υπάρχει καμία απολύτως υποστήριξη, και αν αξίζει γενικά ως tablet, ή να προσπαθήσω να το αλλάξω με κάτι άλλο.

 

Κουβαδάκι. :(

 

Αν βαριέσαι να διαβάσεις εδώ μέσα, δες τουλάχιστον μερικά reviews από χρήστες στη σελίδα του προϊόντος

Link to comment
Share on other sites

Κουβαδάκι. :(

 

Αν βαριέσαι να διαβάσεις εδώ μέσα, δες τουλάχιστον μερικά reviews από χρήστες στη σελίδα του προϊόντος

 

Ακριβώς επειδή τα διάβασα και δεν είναι και πολύ ενθαρρυντικά, ψάχνω αφορμή για να το κρατήσω... Αν υπάρχει πιθανότητα να παίρνει πείραγμα θα το κράταγα για να αρχίσω να μαθαίνω τα κόλπα.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς επειδή τα διάβασα και δεν είναι και πολύ ενθαρρυντικά, ψάχνω αφορμή για να το κρατήσω... Αν υπάρχει πιθανότητα να παίρνει πείραγμα θα το κράταγα για να αρχίσω να μαθαίνω τα κόλπα.

 

Αν μπορείς να πειράξεις κάτι αυτό είναι μόνο η ROM του και ΑΝ βρεις custom rom για να βάλεις. Μη περιμένεις δλδ να βρεθείς ξαφνικά με ένα ipadmini στα χέρια σου επειδή το πείραξες. Κοίτα, δεν έχω καταλάβει αν το έχεις ήδη αγοράσει ή όχι. Αν το 'χεις αγοράσει τότε τι συζητάμε; Το κρατάς, του συμπεριφέρεσαι σα να μην υπάρχει αύριο και γίνεσαι σοφότερος για την επόμενη φορά. Αν δεν το 'χεις αγοράσει τότε γνώμη μου είναι να δώσεις τα ίδια λεφτά για κάτι ανώτερο και ποιοτικά και σε χαρακτηριστικά και πιο ... "πειράξιμο"! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες,

 

Πριν καμια βδομάδα έπεσε και μένα στα χέρια μου ένα turbo x breeze II απο μια προσφορά του ΙΚΕΑ, εν ολίγοις το έχω τσαμπανταν το ταμπλετ.

 

Απο τις γνώσεις μου περι turbo x περίμενα, οτι τη δεύτερη μέρα θα ξεκόλλαγε το κάλυμα και η οθόνη θα άρχιζε τα artifacts.

Οφείλω να ομολογήσω όμως οτι ξεπέρασε τις προσδοκίες μου, έτρεξε το pro 2012 χωρίς να κολλάει ενώ τρέχει ΚΑΙ ANGRY BIRDS ΑΨΟΓΑ :lol::lol::lol:

 

Πριν λίγο ανακάλυψα όμως οτι οι ΗΛΙΘΙΟΙ ( Δε ξέρω ποιοι απ'όλους, η yftech που το έφτιαξε;; το πλαισιο που άγγιξε το λειτουργικο????????????) έχουν αφαιρέσει ρυθμίσεις που σε φουλ έκδοση θα ήταν διαθέσιμες... πχ lockscreen settings...

Οπότε έχω βγει στη γύρα για να δω τι διάολο κάνουμε με τα android για να τα σπάσουμε, και δει τα turbox tablet με android μέσα... Βρήκα οτι πρέπει να κάνω root αρχικά, δοκίμασα με ότι διαθέσιμο εργαλείο βρήκα, αλλα δε πιάνει τίποτα και αυτό γιατι δεν υπάρχουν καν drivers για αυτο το πράγμα για να αναγνωριστεί σαν tablet απο το πισι...

 

Είδα έναν οδηγό πιο πίσω στο τοπικ αλλα είναι για το spice... Να τον δοκιμάσω; Αυτό που με απογοητεύει τελείως είναι οτι δεν βλέπω πουθενά δυνατότητα για restore... Μεχρι και στο ipod υπήρχε τρόπος για restore, εδώ χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα...

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Tablets-iPAD/Turbo-X-Tablet-Spice-IV-8-MD-090.htm

 

Θα το προτείνατε για πρώτο tablet? Ή να πάρω από Κινα που το αντίστοιχο κάνει 120 ευρώ με μεταφορικά; (απλά δεν θα έχω εγγύηση πλαίσιο)

Link to comment
Share on other sites

Το αντιστοιχο μαλλον κανα 100αρι.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

εχω ενα turbox spire III 8'' και προσπαθω να κανω rooting για να περασω το google play συμφωνα με το παραπανω ποστ #35 στη σελιδα 3.

την συσκευη την αναγνωρισε κανονικα σαν Android ADB I nterface. αλλα οταν τρεχω το root.bat απο το Cube Root for ICS 4.0.3 μου γραφει fail.

Να σας ενημερωσω οτι το μοντελο φοραει την 4.0.4 και οχι την 4.0.3.

Τι μπορω να κανω στην περιπτωση μου.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Tablets-iPAD/Turbo-X-Tablet-Spice-IV-8-MD-090.htm

 

Θα το προτείνατε για πρώτο tablet? Ή να πάρω από Κινα που το αντίστοιχο κάνει 120 ευρώ με μεταφορικά; (απλά δεν θα έχω εγγύηση πλαίσιο)

 

Πήγαινε σε κινέζικο από όσο το δυνατόν πιο αξιόπιστο κατάστημα. Βάλε και καλή μεταφορική (Singpost ή EMS). Με 170-180 ευρώ αγοράζεις αντί για τον κουβά ένα αξιολογότατο ΜΕΓΑΛΟ τάμπλετ από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Tablets-iPAD/Turbo-X-Tablet-Spice-IV-8-MD-090.htm

 

Θα το προτείνατε για πρώτο tablet? Ή να πάρω από Κινα που το αντίστοιχο κάνει 120 ευρώ με μεταφορικά; (απλά δεν θα έχω εγγύηση πλαίσιο)

Φιλε μου, δες κ το pipo s2. Με την εκπτωση βγαινει 90 ευρω. Δεν εχει ips οθονη, αλλα εχει 5000mah μπαταρια, 16gb αντι 8, 4πυρηνη gpu, και καλη ποιοτητα κατασκευη, και υποστηριξη απο τα φορουμ. Εγω εχω το pipo Μ1 στις 9,7" το οποιο τωρα βγαινει στα 140ευρω, και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Εναλλακτικα, αυριο βγαζει το pandawill το u9gt3 με ips λιγο κατω απο τα 100 ευρω.

Τωρα αν οντως θελεις να δωσεις γυρω στο 200αρι, απο Κινα περνεις παπαδες...

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ μπορει καποιος να μου πει πως κατεβαζω εφαρμογες απο το google play στο turbo x spice 3

 

Κατεβαζεις αλλο μαρκετ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει τροπος να ρουταρουμε και το spice III για να περασω το google play?

 

Ποιο μπορώ να κατεβάσω που να έχει τις εφαρμογές του google play και από που?(είμαι λίγο αρχάρια γι' αυτό τα ρωτάω. :)

 

δοκιμασε να κατεβασεις το 1mobile market απο το google.εχει αρκετες αλλα οχι ολες

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...