Jump to content

[Galaxy S] 4.1 Jelly Bean


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ ευχαριστώ για την συνεχή υποστήριξή σας. :)

 

Στρατο, να σε ευχαριστησω κι εγω με την σειρα, ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε, πραγματικα εισαι φοβερος, δινεις αλλη πνοη στον 2χρονων γαλαξια μας και σου αξιζουν πολλα μπραβο !!!

Να μην ξεχασεις να μας πεις ποια θα ειναι η επομενη συσκευη σου ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Στρατο, να σε ευχαριστησω κι εγω με την σειρα, ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε, πραγματικα εισαι φοβερος, δινεις αλλη πνοη στον 2χρονων γαλαξια μας και σου αξιζουν πολλα μπραβο !!!

Να μην ξεχασεις να μας πεις ποια θα ειναι η επομενη συσκευη σου ;)

 

Σ' ευχαριστώ!

 

Έτσι πως πάνε τα πράγματα νομίζω SGS XVIII. :p

Σοβαρολογώντας όταν (αν) θα μπορέσω μάλλον για galaxy nexus με βλέπω (ή όποιο μοντέλο θα έχει βγάλει ή google)

Link to comment
Share on other sites

Μου χαλάς τα σχέδια που είχα για το SIII...!:p

Φαντάζομαι πως εννοείς το Galaxy Nexus που θα κυκλοφορεί εκείνη την περίοδο.

 

Επίσης για να μπούμε και λίγο στο θέμα μπορείς να μας πεις πως βλέπεις την JB στο κινητό μας;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ!

 

Έτσι πως πάνε τα πράγματα νομίζω SGS XVIII. :p

Σοβαρολογώντας όταν (αν) θα μπορέσω μάλλον για galaxy nexus με βλέπω (ή όποιο μοντέλο θα έχει βγάλει ή google)

 

Πραγματι, δυσκολες εποχες αλλα παλι καλα που εχουμε εσενα και διατηρουμε ζωντανο τον γαλαξια μας !!

Προς στοκ αντροιντ συγκλινεις δηλαδη...καθολου ασχημη επιλογη ;)

Πριν καταληξεις καπου, παρακαλω ας μας ενημερωσεις εδω για να ξερουμε κι εμεις τι να κανουμε :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Στράτο την δοκιμασες την καινούργια cm10; Αν ναι πως σου φαίνεται μετά την αλλαγή;
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζω ότι αν θα έπαιρνα κάτι θα κατέληγα σε stock Android.

 

H JB με την τελευταία αλλαγή του pawitp ήρθε κι έστρωσε... Νομίζω θα την ευχαριστηθούμε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα νέα που μας λες για την JB. Οπότε αύριο την περνάω μαζί με τον Semaphore και αρχίζω τις συγκρίσεις με την CM9.

Να 'σαι καλά Στράτο!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες μολις πριν 4 ωρες μπηκα και γω στην ομαδα των κατοχων του Galaxy S, αγοραζοντας ενα μεταχειρισμενο Galaxy s..

 

Το δικο μου απ οτι βλεπω εχει την gingerbread με ονομασια XWJW8.. Τι πρεπει να κανω για να βαλω την Jelly Bean που αν καταλαβαινω καλα απ τα λεγομενα σας εχει φτασει ηδη σε πολυ σταθερη κατασταση?

 

Επισης το παιδι μου ειπε πως το ξεrootαρε, οποτε φανταζομαι πρεπει και να το rootαρω..

 

Ευχαριστω πολυ και καλως ηρθα στην παρεα σας.. Εχω ορεξη για πολλα πειρα(γ)ματα..

Link to comment
Share on other sites

Νικο, πρεπει να φτιαχτει ο οδηγος απο οτι φαινεται αμεσα :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες μολις πριν 4 ωρες μπηκα και γω στην ομαδα των κατοχων του Galaxy S, αγοραζοντας ενα μεταχειρισμενο Galaxy s..

 

Το δικο μου απ οτι βλεπω εχει την gingerbread με ονομασια XWJW8.. Τι πρεπει να κανω για να βαλω την Jelly Bean που αν καταλαβαινω καλα απ τα λεγομενα σας εχει φτασει ηδη σε πολυ σταθερη κατασταση?

 

Επισης το παιδι μου ειπε πως το ξεrootαρε, οποτε φανταζομαι πρεπει και να το rootαρω..

 

Ευχαριστω πολυ και καλως ηρθα στην παρεα σας.. Εχω ορεξη για πολλα πειρα(γ)ματα..

 

Αν περιμένεις αύριο θα υπάρχει οδηγός για την CM10 αλλά η διαδικασία είναι περίπου (ή ακριβώς) η ίδια με την CM9 αν βιάζεσαι.

 

Νικο, πρεπει να φτιαχτει ο οδηγος απο οτι φαινεται αμεσα :p

 

Με πρόλαβες...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα εχω πορωθει τοσο πολυ με το κινητο (το ειχα παρει οταν ειχε πρωτοβγει αλλα επειδη τοτε ειχε 450+, και δεν θελω να εχω πανακριβα κινητα γενικα το ειχα δωσει μετα απο λιγο καιρο) , ειμαι ικανος να βαλω τωρα την cm9 και αυριο αν βγαλει καποιο καλο παιδι τον οδηγο να βαλω την 10..

 

Απλα επειδη τωρα εχω αυτη που σας ειπα την XWJW8 (Gingerbread) και δεν ειναι rooted, χρειαζεται να κανω ισως κατι παραπανω απο αυτο που λεει το λινκ που μου εδωσες?

 

Τωρα παω να το διαβασω..

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα εχω πορωθει τοσο πολυ με το κινητο (το ειχα παρει οταν ειχε πρωτοβγει αλλα επειδη τοτε ειχε 450+, και δεν θελω να εχω πανακριβα κινητα γενικα το ειχα δωσει μετα απο λιγο καιρο) , ειμαι ικανος να βαλω τωρα την cm9 και αυριο αν βγαλει καποιο καλο παιδι τον οδηγο να βαλω την 10..

 

Απλα επειδη τωρα εχω αυτη που σας ειπα την XWJW8 (Gingerbread) και δεν ειναι rooted, χρειαζεται να κανω ισως κατι παραπανω απο αυτο που λεει το λινκ που μου εδωσες?

 

Τωρα παω να το διαβασω..

 

Θα σου συνιστουσα, μιας και η jw8 που εχεις τωρα μια χαρα ρομ ειναι, να διαβασεις προσεχτικα τον οδηγο για την cm9, να τον καταλαβεις και να δεις τι παιζει, και περιμενε μεχρι αυριο (μια μερα ειναι:p) που θα φτιαξει ο Νικος τον οδηγο να την περασεις οπως πρεπει ωστε τωρα πανω στη βιασυνη και στη χαρα σου μην γινει κατι λαθος...

γνωμη μου παντα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Στράτο την δοκιμασες την καινούργια cm10; Αν ναι πως σου φαίνεται μετά την αλλαγή;

 

Ναι την δοκίμασα. Δεν υπάρχει το γνωστό lag. Πολύ καλή αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστουσα, μιας και η jw8 που εχεις τωρα μια χαρα ρομ ειναι, να διαβασεις προσεχτικα τον οδηγο για την cm9, να τον καταλαβεις και να δεις τι παιζει, και περιμενε μεχρι αυριο (μια μερα ειναι:p) που θα φτιαξει ο Νικος τον οδηγο να την περασεις οπως πρεπει ωστε τωρα πανω στη βιασυνη και στη χαρα σου μην γινει κατι λαθος...

γνωμη μου παντα ;)

 

Εχεις ενα δικιο.. Αλλα επειδη εχω ξαναβαλει roms στο ideos x5 που ειχα πριν και ειναι και πολλοι ευαναγνωστοι οι οδηγοι των παιδιων, και πιστευω πως αφου εχω κανει κι αλλες φορες διαδικασιες θα τα καταφερω, εξ'αλλου το κινητο τωρα το πηρα οποτε οτι και να σβηστει απο δεδομενα δε με πειραζει, λεω να το προσπαθησω, ε δε νομιζω να το brickαρω κιολας, τοτε καλα να παθω..

 

Απλα στον οδηγο της cm9 το λινκ με τα google apps ειναι dead.. Απο που μπορω να τα κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

Στρατο σορρυ που θα σε αγγαρεψω αλλα φαινεται πως εισαι ο μονος που εχει μεινει online αποψε.. Μηπως ξερεις εσυ που μπορω να βρω τις google apps γιατι σ αυτο το λινκ με τον οδηγο μου το βγαζει σαν dead link το link των gapps?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326753

Link to comment
Share on other sites

Στρατο σορρυ που θα σε αγγαρεψω αλλα φαινεται πως εισαι ο μονος που εχει μεινει online αποψε.. Μηπως ξερεις εσυ που μπορω να βρω τις google apps γιατι σ αυτο το λινκ με τον οδηγο μου το βγαζει σαν dead link το link των gapps?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326753

 

Από εδώ: http://goo.im/gapps (αλλά επειδή τώρα που το δοκίμασα δεν μπαίνει, δες και εδώ: http://www.cyanogenmod.nl/files/?repository_id=cyanogenmod&folder=%2FCM10#2)

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο οντως δε μπαινει, στο δευτερο μπαινω στο φακελο cm9-> galaxy s -> g apps και ειναι αδειος..

 

Εσυ βλεπεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει κάποιο πρόβλημα ο server αλλά πιστεύω ότι θα φτιάξει σύντομα. Το έχει ξανακάνει μερικές φορές οπότε υπομονή...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Οκ.. Εγω παντως δεν περιμενα και περασα την cm9 και τωρα ειμαι χωρις google apps.. οταν ανεβει ο σερβερ και τις κατεβασω τις περναω με τη διαδικασια που λεει ο οδηγος απλα επαναλαμβανοντας το βημα 7 ετσι? Δεν πειραζει που δεν τις περασα καπακι μετα τη ρομ και θα τις περασω λιγο πιο μετα ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Οκ.. Εγω παντως δεν περιμενα και περασα την cm9 και τωρα ειμαι χωρις google apps.. οταν ανεβει ο σερβερ και τις κατεβασω τις περναω με τη διαδικασια που λεει ο οδηγος απλα επαναλαμβανοντας το βημα 7 ετσι? Δεν πειραζει που δεν τις περασα καπακι μετα τη ρομ και θα τις περασω λιγο πιο μετα ετσι?

 

Οχι δεν πειραζει φιλε μου...

Καλημερα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμη η πρωτη nightly :D

http://get.cm/?device=galaxysmtd

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Τωρα που εβαλε ο Ηρακλης τη nightly με τρωει να τη δοκιμασω..

 

Η εγκατασταση ειναι ιδια με τον οδηγο της cm9 του supersuser? Kernel χρειαζομαι καινουργιο η ειμαι ενταξει με τον semaphore 2.7.4 του Στρατου που εβαλα χτες για την cm9?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Τωρα που εβαλε ο Ηρακλης τη nightly με τρωει να τη δοκιμασω..

 

Η εγκατασταση ειναι ιδια με τον οδηγο της cm9 του supersuser? Kernel χρειαζομαι καινουργιο η ειμαι ενταξει με τον semaphore 2.7.4 του Στρατου που εβαλα χτες για την cm9?

 

Περιπου η ιδια ειναι.Κανε λιγο υπομονη, καποια στιγμη σημερα θα φτιαξει και νεο οδηγο για την cm10.

Εβαλες τον 2.7.4 στην cm9;:eek:

Αυτος ειναι μονο για gb roms !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] 4.1 Jelly Bean

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...