Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και πιστέυω πως η απάντηση θα είναι αρνητική, δεν χάνω τίποτα να ρωτήσω:

 

Μπορώ να πάω στην ACE ένα κινητό αγορασμένο από εξωτερικό (είτε αυτό είναι SPV, είτε Qtek, είτε iMate) και ζητήσω να αγοράσω την ελληνική rom;

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, διότι δεν χάνουν κάτι αν την πουλήσουν (δεν τους κοστίζει κάτι) αντίθετα κερδίζουν. Και αντί να αγοράσουν το Interkey της paragon αυτοί που έχουν πάρει συσκευή από εξωτερικό (είτε διότι δεν κρατιόντουσαν, είτε διότι την βρήκαν σε τρελλή προσφορά), θα μπορούσαν να δώσουν ~30€ στην ACE για την ελληνική rom.

 

Ελπίζω να διαβάζουν και να αλλάξουν την πολιτική τους ;)

Link to comment
Share on other sites

Ας καθορίσει το κόστος εξελληνισμού η ACE στην τελική!!Παντώς θα ΄ήταν καλή τακτική να την πουλούσαν ξεχωριστά...αλλά ίσως να μην επιτρέπεται να την πουλήσουν σκέτη χωρίς το κινητό,γιατί είναι θέμα λειτουργικού συστήματος της Microsoft και της κατασκευάστριας εταίριας του κινητού,οπότε μάλλον μπλέκεται πολύ το θέμα και ανεβαίνει το κόστος πώλησης.Λέω εγώ τώρα...
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν νομικά θέματα οπότε και δε μπορεί να δωθεί ξεχωριστά η ROM.

Όσο για flashariσμα σε άλλες συσκευές (non-Qtek) δε το συζητάμε καν καθώς είναι άλλες μάρκες (πέρα του νομικού)!

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Άλλες μάρκες ναι, αλλά έχουν ακριβώς το ίδιο hardware, οπότε δεν βλέπω γιατί να μην είναι εφικτό.

 

Πάντως, ακόμα και έτσι, αν πουλούσαν το ελληνικό T9 μόνο του, πάλι θα βόλευε (εμένα προσωπικά και όχι μόνο)!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος finik (13 Δεκ. 2004 , 18:08)

 

Άλλες μάρκες ναι, αλλά έχουν ακριβώς το ίδιο hardware, οπότε δεν βλέπω γιατί να μην είναι εφικτό.

 

Πάντως, ακόμα και έτσι, αν πουλούσαν το ελληνικό T9 μόνο του, πάλι θα βόλευε (εμένα προσωπικά και όχι μόνο)!

 

 

Ακριβώς αυτό είναι το θέμα! Τα license είναι OEM και δε μπορεί να πωληθεί μόνο του.

 

Γιατί δε δοκιμάζεις να πουλήσεις αυτό που έχεις και να πάρεις ένα 8010;

 

Ξέρω τουλάχιστον 2 περιπτώσεις που το πούλησαν το C500 και πήραν 8010 για να έχουν σωστή Ελληνική υποστήριξη.

 

Σιγά-σιγά ο κόσμος πρέπει να αρχίζει να καταλαβαίνει ότι το Qtek 8010 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ το ίδιο με το i-mate ή με το C500.

 

Υπάρχουν διαφορές στο marketing των εταιριών, στις εγγυήσεις καθώς και στο λογισμικό που προσφέρουν.

 

Όταν αγοράζετε ένα IBM και ένα HP μπορεί να κατασκευάζονται και τα δύο στη Κίνα, να έχουν ίδιο hardware αλλά έχουν διαφορές στο software που προσφέρουν! Το ίδιο συμβαίνει και εδώ. Ίδιο hardware αλλά υπάρχουν διαφορές!

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση,πως μπορώ να αποθηκεύω αυτά που στέλνω από το PC στο κινητό μέσω ΒΤ κατευθείαν στη κάρτα μνήμης???
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

και ένα tip που δεν αναφέρεται στο manual του κινιτού(?) : πατώντας συνεχόμενα το πλήκτρο Home (αυτό με το σπιτάκι πάνω) εμφανίζεται μια quicklist που έχει μέσα την εκκίνηση του ΒΤ (για πιο γρήγορα)!!!
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alex_gr (13 Δεκ. 2004 , 08:42)

 

Θα μπορουσε καποιος να μας πει γενικες εντυπωσεις απο την συσκευη.Και πιο ιδιαιτερα τι παιζει με την ταχυτητα του menu,κολληματακια,το πολυπληκτρο ειναι βολικο.Αν μπορει καποιος ας ποσταρει και καμμια φωτο να δουμε λιγο αναλυση.

Thanks!!!

 

Καποιος να μας πει γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

Σαν χρηστης τελευταια του C500 και αφου τεσταρα ενα 8010, να σας πω λιγα πραγματα: Το HW ειναι το ιδιο. Εγγυηση το 8010 εχει απο την Ace, το imate απο Πουλιαδη και το C500 απο Orange δηλαδη Αγγλια. Εμπειρια απο το σερβις τους δεν εχω βιωσει οποτε καποιοι παλιοτεροι χρηστες μπορουν να πουν περισσοτερα. Aμφιβαλλω παντως τη πληρη υπαρξη ανταλλακτικων σε εξειδικευμενα service points (υπαρχει κανενα;). Η Ελληνοποιηση ειναι ικανοποιητικη οχι ομως επιπεδου Νοκια, Samsung, SE, Siemens, κλπ. Θελει ακομα πολλα ψωμια για να φθασουν εκει. Το "ξεχασαμε το αρχειο με τους τονους, αχ καλα που μας το ειπες" δεν στεκει. Δεν λεγεται απο σοβαρη εταιρεια.

Το κινητο ειναι ταχυ οπως εχει λεχθει, με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, τεραστια μπαταρια σε διαρκεια, καλη ληψη και συνομιλια. Εκει που ειναι περιεργο ειναι το λογισμικο. Ειναι ενα λογισμικο που ξεκινησε απο PDA και κατεληξε συρικνωμενο σε τηλεφωνο. Ειναι εξαιρετικο σε multimedia, internet, outlook integration. Υστερει σε σχεση με το Symian πχ σε λειτουργιες τηλεφωνου, ΜΜS, SMS, κλπ. Εχει δεδαλωδες, αναρχο, χυμα και δυσκολο μενου. Scroll και ξανα scroll, ολα χυμα στο κυμα. Θελει ψωμι για να γινει τηλεφωνο σαν τα Συμβιαν, τα δε Συμβιαν θελουν ψωμι για να γινουν PDA σαν τα MS.

Περα απο αυτα δεν θα προβληματισει το χρηστη και δεν φαινεται να εχει σοβαρα προβληματα. Επισης αν θελετε την αποψη μου προτιμω ενα Αγγλικο qtek, imate, spv με επιπλεον ελληνικα απο τριτο κατασκευαστη (windows ελληνικα δεν τα χωνεψα ποτε) για να εχω τις εγκαιρες και επισημες ανανεωσεις firmware απο τον κατασκευαστη. Και ο καλυτερος βασει των λεγομενων στο εξωτερικο πρεπει να ειναι η Orange, μιας και εχει τεραστια βαση πελατων.

Στο ερωτημα Symbian η WM, σαφως Symbian. Για την ωρα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (13 Δεκ. 2004 , 21:48)

 

Σαν χρηστης τελευταια του C500 και αφου τεσταρα ενα 8010, να σας πω λιγα πραγματα: Το HW ειναι το ιδιο. Εγγυηση το 8010 εχει απο την Ace, το imate απο Πουλιαδη και το C500 απο Orange δηλαδη Αγγλια. Εμπειρια απο το σερβις τους δεν εχω βιωσει οποτε καποιοι παλιοτεροι χρηστες μπορουν να πουν περισσοτερα. Aμφιβαλλω παντως τη πληρη υπαρξη ανταλλακτικων σε εξειδικευμενα service points (υπαρχει κανενα;). Η Ελληνοποιηση ειναι ικανοποιητικη οχι ομως επιπεδου Νοκια, Samsung, SE, Siemens, κλπ. Θελει ακομα πολλα ψωμια για να φθασουν εκει. Το "ξεχασαμε το αρχειο με τους τονους, αχ καλα που μας το ειπες" δεν στεκει. Δεν λεγεται απο σοβαρη εταιρεια.

Το κινητο ειναι ταχυ οπως εχει λεχθει, με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, τεραστια μπαταρια σε διαρκεια, καλη ληψη και συνομιλια. Εκει που ειναι περιεργο ειναι το λογισμικο. Ειναι ενα λογισμικο που ξεκινησε απο PDA και κατεληξε συρικνωμενο σε τηλεφωνο. Ειναι εξαιρετικο σε multimedia, internet, outlook integration. Υστερει σε σχεση με το Symian πχ σε λειτουργιες τηλεφωνου, ΜΜS, SMS, κλπ. Εχει δεδαλωδες, αναρχο, χυμα και δυσκολο μενου. Scroll και ξανα scroll, ολα χυμα στο κυμα. Θελει ψωμι για να γινει τηλεφωνο σαν τα Συμβιαν, τα δε Συμβιαν θελουν ψωμι για να γινουν PDA σαν τα MS.

Περα απο αυτα δεν θα προβληματισει το χρηστη και δεν φαινεται να εχει σοβαρα προβληματα. Επισης αν θελετε την αποψη μου προτιμω ενα Αγγλικο qtek, imate, spv με επιπλεον ελληνικα απο τριτο κατασκευαστη (windows ελληνικα δεν τα χωνεψα ποτε) για να εχω τις εγκαιρες και επισημες ανανεωσεις firmware απο τον κατασκευαστη. Και ο καλυτερος βασει των λεγομενων στο εξωτερικο πρεπει να ειναι η Orange, μιας και εχει τεραστια βαση πελατων.

Στο ερωτημα Symbian η WM, σαφως Symbian. Για την ωρα τουλαχιστον.

 

 

Το εαν είναι καλύτερο το Symbian ή το Windows υπάρχει ειδικό thread.

Εγώ σαν πρώην χρήστης C500 και πιο πριν 6600 βρίσκω το Windows Mobile καλύτερο και πολύ πιο εύχρηστο. Ένα 6600 που έπιασα στα χέρια μου προχτές ενός φίλου δε μπορούσα να το χειριστώ πλέον και το θεωρώ το πλέον δύσχρηστο. Έτσι όμως είχα νιώσει και όταν πέρασα από το 6600 στο C500. Άρα υπάρχει κάποιος χρόνος εξοικίωσης με το κάθε λειτουργικό. Προσωπικά επειδή ο συγχρονισμός με το Outlook είναι τα πάντα για εμένα το 8010 παίρνει 100 και το 6600 παίρνει 1! Όλα υπάρχουν στο κουτί και φορτίζει και η συσκευή από το καλώδιο και τέλος!

Bluetooth συγχρονισμό πότε δε τον συμπάθησα (ίσως γιατί μου το επιβάλανε).

Από το να βάζω το φορτιστή πάνω στη συσκευή μου προτιμώ να βάζω το usb καλωδιάκι και να κάνω συγχρονισμό και φόρτιση ταυτόχρονα.

Όσο για τη μπαταρία δε μιλάμε! Το 8010 είναι φοβερό.

 

Παιδιά διαβάστε το review του 8010 στο myphone. Έχει πολλές απαντήσεις σε αυτά που ρωτάνε.

 

Όσο για το σχόλιο σου εαν σοβαρές εταιρίες δεν τα λένε αυτά είναι σαν να λες ότι δε πρέπει να παραδέχονται τα λάθη τους!

Είναι τιμή τους η άμεση απόκριση στο πρόβλημα και στην υπόσχεση της λύσης (έτσι και αλλιώς ξέρουμε ότι έχει λυθεί από τη στιγμή που δουλευεί στο 8080).

Τα Ελληνικά είναι σαφώς πιο σωστά στο 8010 από άλλα κινητά. Το "test" σου μάλλον δεν ήταν τόσο καλό...

Το ότι το κάνει μια Ελληνική εταιρία εγγυάται ότι θα είναι καλύτερο από το να γίνει από μια μεταφραστική εταιρία στο εξωτερικό.

 

Τέλος για το service, η Teleservice είναι τεράστια πανευρωπαϊκή εταρία που καλύπτει τα Qtek. Οπότε υπάρχουν εξειδικευμένα service points.

 

Αυτά τα έψαξα καλά πριν δώσω το C500 και να πάρω το 8010 και δε μετανιώνω για την επιλογή μου καθώς 2 φορές που έστειλα e-mail στην ACE-Hellas με ερωτήσεις μου απάντησαν εντός 2 ωρών.

 

Συγχαρητήρια στην ACE-Hellas για τη προσπάθεια της και τη συνεχή υποστήριξη στους πελάτες και μακάρι και οι μέγαλοι να ήταν έτσι. Εγώ πάντως προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους να το χτυπήσουν το κινητό. Για εμένα δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή στην αγορά και πιο ολοκληρωμένο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ralfs (13 Δεκ. 2004 , 22:20)

 

 

Παιδιά διαβάστε το review του 8010 στο myphone. Έχει πολλές απαντήσεις σε αυτά που ρωτάνε.

 

Αυτά τα έψαξα καλά πριν δώσω το C500 και να πάρω το 8010 και δε μετανιώνω για την επιλογή μου καθώς 2 φορές που έστειλα e-mail στην ACE-Hellas με ερωτήσεις μου απάντησαν εντός 2 ωρών.

 

Συγχαρητήρια στην ACE-Hellas για τη προσπάθεια της και τη συνεχή υποστήριξη στους πελάτες και μακάρι και οι μέγαλοι να ήταν έτσι. Εγώ πάντως προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους να το χτυπήσουν το κινητό. Για εμένα δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή στην αγορά και πιο ολοκληρωμένο κινητό!

 

 

Φιλε το εχω διαβασει και οσο το διαβαζω τοσο πιο πολυ με πωρωνει το κινητακι. Καμια φωτο και κανα videακι? blackman7@pathfinder.gr

 

Αν ειναι πραγματικα ετσι μπραβο και απο μενα στην ACE Hellas

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ralfs (13 Δεκ. 2004 , 22:20)

 

Το εαν είναι καλύτερο το Symbian ή το Windows υπάρχει ειδικό thread.

Εγώ σαν πρώην χρήστης C500 και πιο πριν 6600 βρίσκω το Windows Mobile καλύτερο και πολύ πιο εύχρηστο. Ένα 6600 που έπιασα στα χέρια μου προχτές ενός φίλου δε μπορούσα να το χειριστώ πλέον και το θεωρώ το πλέον δύσχρηστο. Έτσι όμως είχα νιώσει και όταν πέρασα από το 6600 στο C500. Άρα υπάρχει κάποιος χρόνος εξοικίωσης με το κάθε λειτουργικό. Προσωπικά επειδή ο συγχρονισμός με το Outlook είναι τα πάντα για εμένα το 8010 παίρνει 100 και το 6600 παίρνει 1! Όλα υπάρχουν στο κουτί και φορτίζει και η συσκευή από το καλώδιο και τέλος!

Bluetooth συγχρονισμό πότε δε τον συμπάθησα (ίσως γιατί μου το επιβάλανε).

Από το να βάζω το φορτιστή πάνω στη συσκευή μου προτιμώ να βάζω το usb καλωδιάκι και να κάνω συγχρονισμό και φόρτιση ταυτόχρονα.

Όσο για τη μπαταρία δε μιλάμε! Το 8010 είναι φοβερό.

 

Παιδιά διαβάστε το review του 8010 στο myphone. Έχει πολλές απαντήσεις σε αυτά που ρωτάνε.

 

Όσο για το σχόλιο σου εαν σοβαρές εταιρίες δεν τα λένε αυτά είναι σαν να λες ότι δε πρέπει να παραδέχονται τα λάθη τους!

Είναι τιμή τους η άμεση απόκριση στο πρόβλημα και στην υπόσχεση της λύσης (έτσι και αλλιώς ξέρουμε ότι έχει λυθεί από τη στιγμή που δουλευεί στο 8080).

Τα Ελληνικά είναι σαφώς πιο σωστά στο 8010 από άλλα κινητά. Το "test" σου μάλλον δεν ήταν τόσο καλό...

Το ότι το κάνει μια Ελληνική εταιρία εγγυάται ότι θα είναι καλύτερο από το να γίνει από μια μεταφραστική εταιρία στο εξωτερικό.

 

Τέλος για το service, η Teleservice είναι τεράστια πανευρωπαϊκή εταρία που καλύπτει τα Qtek. Οπότε υπάρχουν εξειδικευμένα service points.

 

Αυτά τα έψαξα καλά πριν δώσω το C500 και να πάρω το 8010 και δε μετανιώνω για την επιλογή μου καθώς 2 φορές που έστειλα e-mail στην ACE-Hellas με ερωτήσεις μου απάντησαν εντός 2 ωρών.

 

Συγχαρητήρια στην ACE-Hellas για τη προσπάθεια της και τη συνεχή υποστήριξη στους πελάτες και μακάρι και οι μέγαλοι να ήταν έτσι. Εγώ πάντως προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους να το χτυπήσουν το κινητό. Για εμένα δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή στην αγορά και πιο ολοκληρωμένο κινητό!

 

 

Προφανως εχεις πολυ χαμηλες απαιτησεις.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μη το κανουμε διαξιφισμο το θεμα ας εχει ο καθενας τη γνωμη του και τα 2 λειτουργικα ειναι καλα το θεμα ειναι ποιος θα βολευτει πιο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χρήστης Nokia κυρίως με κάποιες μικρές αλλαγές (Siemens SL45i, T630). Παραθέτω την άποψη μου.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (13 Δεκ. 2004 , 21:48)

Υστερει σε σχεση με το Symian πχ σε λειτουργιες τηλεφωνου, ΜΜS, SMS, κλπ. Εχει δεδαλωδες, αναρχο, χυμα και δυσκολο μενου. Scroll και ξανα scroll, ολα χυμα στο κυμα.

 

Όντως το menu του είναι αχανές φαινομενικά στην αρχή αλλά μπορείς να το κάνεις customize στα μέτρα σου (ο χρήστης psybill τα έχει όλα μόλις σε 2 οθόνες!).

Επίσης την δυνατότητα που έχει να αντιστοιχεί σε κάθε "action" ένα νούμερο από το πληκτρολόγιο την βρίσκω απίστευτα βολική και απογειώνει την χρήση του κινητού.

 

Όσον αφορά την χρήση του ως κινητό, έχοντας χρησιμποιήσει Symbian, το WM το βρίσκω απίστευτα πιο λειτουργικό. Η ευκολία εναλλαγής κλήσεων (με το πάτημα ενός κουμπιού), η φοβερή αναζήτηση στον κατάλογο (με το που ξεκινάς να πληκτρολογεις τον αριθμό, το κινητό ψάχνει τον κατάλογο βάσει των γραμμάτων).

 

Επίσης, από άποψη ταχύτητας το κινητό πετάει! Στο Symbian (6260) το έβλεπες το κινητό πως κάπως καθηστερούσε (π.χ. να ανοίξει τα εισερχόμενα). Στο Qtek όλα γίνονται στη στιγμή!

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ralfs (13 Δεκ. 2004 , 22:20)

Προσωπικά επειδή ο συγχρονισμός με το Outlook είναι τα πάντα για εμένα το 8010 παίρνει 100 και το 6600 παίρνει 1! Όλα υπάρχουν στο κουτί και φορτίζει και η συσκευή από το καλώδιο και τέλος!

 

Αυτό είναι πέρα για πέρα αληθινό! Καλώς η κακώς η M$ εδώ έχει το πάνω χέρι και δικαιολογημένα! Και εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει απίστευτα ο συγχρονισμός και σε αυτό το Qtek πέρνει άριστα. Επίσης μου δίνεται η δυνατότητα να συγχρονίσω το κινητό ασύρματα μέσω BT on demand.

 

Πέρα από τα παραπάνω, για μια φορά αισθάνθηκα ότι τα λεφτά μου πιάσανε τόπο!.

 

Με τη Nokia ποτέ δεν ευχαριστήθηκα ένα κινητό στο έπακρο! Πάντα κάτι θα έλειπε. Στο Qtek έχω,

 

Stereo ήχο

Καλώδιο σύνδεσης μέσα στο αρχικό πακέτο

Volume control από τα hfree!

Hot swap

Ανοιχτή ακρόαση

 

Το μόνο κινητό που είχα ευχαριστηθεί έτσι ήταν το SL45i!

 

Προσωπικά περιμένω με ανυπομονησία να δω τι μέλει γενέσθαι στα M$ Smartphones...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (13 Δεκ. 2004 , 21:40)

 

Προφανως εχεις πολυ χαμηλες απαιτησεις.

 

Ειναι ενα λογισμικο που ξεκινησε απο PDA και κατεληξε συρικνωμενο σε τηλεφωνο. Ειναι εξαιρετικο σε multimedia, internet, outlook integration. Υστερει σε σχεση με το Symian πχ σε λειτουργιες τηλεφωνου, ΜΜS, SMS, κλπ. Εχει δεδαλωδες, αναρχο, χυμα και δυσκολο μενου. Scroll και ξανα scroll, ολα χυμα στο κυμα. Θελει ψωμι για να γινει τηλεφωνο σαν τα Συμβιαν,

 

 

tin mia mas les oti exeis poles apaitiseis...

kai tin alli vlepo oti den ekatses na diamorfoseis to menu tou WM phone sou opos esi to thes!!!...

mipos esi de thes kai pola pola giati se diskolevoun?... kai apla to symbian sta dinei sto piato?... aftes einai apaitiseis diladi? :D

 

episis ksexases na anafereis pos to pio grigoro symbian oute pou plisiazei se taxitita to mikrouli WM 8010... kai afto dixnei iperoxi tou LEITOURGIKOU se taxitita/oti den einai vari/k.a... mias kai to "kaimeno" to 8010 exei 20Mhz ligotera tou 6630... kai genika to symbian 8 einai o antipalos tou WM2003SE... ta vrike skoura telika???

 

anyway... an irthes gia diaksifismo... mpikes se lathos forum... iparxei eidiko topic gia VS...

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζετε καποιο προγραμμα που να μετραει χρονους κλησεων, sms,mms,gprs γιατι το i-meter που ειχα στο mpx δεν παιζει στο 8010
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (14 Δεκ. 2004 , 00:48)

 

tin mia mas les oti exeis poles apaitiseis...

kai tin alli vlepo oti den ekatses na diamorfoseis to menu tou WM phone sou opos esi to thes!!!...

mipos esi de thes kai pola pola giati se diskolevoun?... kai apla to symbian sta dinei sto piato?... aftes einai apaitiseis diladi? :D

 

episis ksexases na anafereis pos to pio grigoro symbian oute pou plisiazei se taxitita to mikrouli WM 8010... kai afto dixnei iperoxi tou LEITOURGIKOU se taxitita/oti den einai vari/k.a... mias kai to "kaimeno" to 8010 exei 20Mhz ligotera tou 6630... kai genika to symbian 8 einai o antipalos tou WM2003SE... ta vrike skoura telika???

 

anyway... an irthes gia diaksifismo... mpikes se lathos forum... iparxei eidiko topic gia VS...

 

 

Ειναι απλο. Εχω ολη την εππιφανεια για να εκμεταλευομαι, να φτιαχνω φακελους και να ταξινομω τις εργασιες εκει, και κινουμε πολυ πιο γρηγορα.

Το λειτουργικο δεν ειναι βαρυ οντως το δε 6630 (3G) που εχω τωρα ειναι σαφως γρηγοροτερο. Ανοιγμα αρχειων, φωτο, copy/paste, κλπ. Στο C500 εβλεπα αρκετες φορες το στρογγυλο σηματακι στην αναμονη.

Η αναφορα σε σχεση με αλλα κινητα και οχι με ενα συγκεκριμενο δεν ειναι διαξιφισμος διοτι ενας που θα μπει εδω να ενημερωθει για το 8010 κλπ θα πρεπει αφ'ενος να διαβασει ολες τις αποψεις, και αφετερου να εχει κατι με το οποιο να το συγκρινει για να καταλαβει τι κανει. Το Symbian ειναι το πλησιεστερο στο WM και αρκετα διαδεδομενο. Προσπαθω να πω στον υποψηφιο αγοραστη που θα δωσει τα 470 ευρουδακια του οτι αν εχει πιο πολλη αναγκη PDA λειτουργιες το 8010 θα τον βολεψει περισσοτερο, ενω αν εχει τηλ/κες λειτουργιες ενα Symbian. Και να σταματησει η τακτικη και συνηθεια οτι οποιος γραφει σε ενα θεμα για ενα τηλ/νο πρεπει να κανει λιβανιστηρι αλλιως ειναι "εχθρος" και πρεπει να εξορκιστει. Αρκετα αυτη η ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο μενα,θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που εχουν το κινητο τι γινεται με την java υποστηριζει κανονικα τα παιχνιδια που ειναι για series60,k700 κλπ(κανονικα πρεπει) και για το πολυπληκτρο αν ειναι ευκολο και ακριβες στην χρηση(5 λεπτα που το σκαλισα στο πλαισιο μου φανηκε περιεργο,για αυτο περιμενω το 8020)

Για τον φιλο τον redcon,οπως ειπες δινεις 470 ευρακια και αλλα 80 για μια καρτουλα 512mb και εισαι ωραιος και ακους και καμμια 100στη mp3,με το 6630 δινεις 600 ευρακια και οοοοοταν βγει καρτουλα με 512mb, λογω οτι θα ειναι αποκλειστικα μονο για αυτο το τηλ και δεν θα εχει σε αλλη συσκευη γενικα εφαρμογη, θα εχει καμμια 200αρια ευρω οποτε.......... ;)

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας μην το κανουμε vs .To καθε κινητο εχει τα δικα του πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα.Ειναι καλο να ακουγονται κριτικες και καλες και κακες και ειναι καλο να γινεται ατυπη συγκριση (οχι αντιπαραθεση) μεταξυ δυο κινητων που ειναι το καθε ενα κορυφαιο στην κατηγορια του.Απο εκει και περα ο καθενας κριση εχει και μπορει να χρησιμοποιησει τις πληροφοριες που θελει οπως αυτος νομιζει.Μια ερωτηση που θελω να κανω ,κλασσικο μετρητη χρονου κλησεων εχει ή θελει ειδικο προγραμμα οπως ρωταγε ενας φιλος πιο πανω?
Link to comment
Share on other sites

RE pallhkaria, xalara! Kalo einai nomizw na anaferoume kai ta arnhtika enos thlefwnou, apla na mhn leme sth synexeia "to allo kinhto einai kalytero"... Ayto metatrepei aytomata thn protash se "vs" kai den to theloume ayto, toylaxiston oxi se ayto to thread. As mhn to metatrepsoume se thread pou kourazei kai katalhksoume apla na scrollaroume mhpws broume kapoio endiaferon post parakatw...To exoume kanei oloi ouk oliges fores, kai kseroume pws de leei...Swsta?

Kai twra kati allo, eixa rwthsei kai prohgoumenws, den kserw an gnwrizei kaneis, pws mporei kapoios na agorasei th syskeyh me epidothsh Cosmote, an kai efoson ta Cosmote Shops den thn feroun.

Ki an oxi, pou allou poulane th syskeyh kai mporeis na xrhsimopoihseis epidothsh?

 

Panta filika!

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Μια ερωτηση:

 

τα midi σας τα παιζει ή οχι?

 

οποιος εχει δοκιμασε ας μου απαντησει

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hsigma (14 Δεκ. 2004 , 10:53)

 

RE pallhkaria, xalara! Kalo einai nomizw na anaferoume kai ta arnhtika enos thlefwnou, apla na mhn leme sth synexeia "to allo kinhto einai kalytero"... Ayto metatrepei aytomata thn protash se "vs" kai den to theloume ayto, toylaxiston oxi se ayto to thread. As mhn to metatrepsoume se thread pou kourazei kai katalhksoume apla na scrollaroume mhpws broume kapoio endiaferon post parakatw...To exoume kanei oloi ouk oliges fores, kai kseroume pws de leei...Swsta?

Kai twra kati allo, eixa rwthsei kai prohgoumenws, den kserw an gnwrizei kaneis, pws mporei kapoios na agorasei th syskeyh me epidothsh Cosmote, an kai efoson ta Cosmote Shops den thn feroun.

Ki an oxi, pou allou poulane th syskeyh kai mporeis na xrhsimopoihseis epidothsh?

 

Panta filika!

 

Το πλαισιο που εχει 8010 και cosmote μπορεις να το παρεις,μονο που για κανεις χρηση της επιδοτησης νομιζω οτι πρεπει να εχεις κανει την αρχικη συνδεση σου εκει :whistle:
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...