Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@faldainos Το κινητο αγοραστηκε απο Expansys, Ελλαδα θα κυκλοφορησει απο την Ace-Hellas ως Qtek 8010 καποια στιγμη μεσα στον Δεκεμβρη οπως λεει ο φιλος Murdof.

 

@hsigma Οπως εγραψα και παραπανω το τηλεφωνακι θα το φερει η Ace-Hellas στην Ελλαδα ως Qtek 8010. Απο οτι ξερω, μεχρι στιγμης η Ace-Hellas συνεργαζεται μονο με την ΤΙΜ. Αν μπορει να στο φερει η Cote δεν το γνωριζω αλλα το θεωρω δυσκολο :(

 

@ταξιδιωτης22 Σου απαντησε ο φιλος energy. To Sp3 (8010) ειναι win smartphone οποτε κανει σχεδον τα παντα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος azeppos ( 6 Δεκ. 2004 , 08:06)

 

@hsigma Οπως εγραψα και παραπανω το τηλεφωνακι θα το φερει η Ace-Hellas στην Ελλαδα ως Qtek 8010. Απο οτι ξερω, μεχρι στιγμης η Ace-Hellas συνεργαζεται μονο με την ΤΙΜ. Αν μπορει να στο φερει η Cote δεν το γνωριζω αλλα το θεωρω δυσκολο :(

 

 

Στη comdex που είχα πάει, ήταν στο περίπτερο της Microsoft ένα παιδί από την ACE-Hellas και μου είπε ότι θα έρθει μάλλον και μέσω Cosmote το τηλεφωνάκι. Μακάρι τελικά να ισχύσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναγραψει και θα το ξαναγραψω! Οι πρωτες παρτιδες απο το Expansys αλλα και σε αλλα on-line καταστηματα μιλουν για τρομερο προβλημα με το joy του Sp3i :(

Ειναι χαρακτηριστικο οτι δυο sp3i που πουληθηκαν μεσω Expansys σε παιδια στην Ελλαδα επιστραφησαν ως προβληματικα και αντικατασταθηκαν με το Sp3!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση επειδή άρχισε να βρίσκω το 8010 τρομερά ενδιαφέρον.

 

Αν το πάρω απ το expansys θα υποστιρίζει ελληνικά?

Αν όχι πως μπορώ να το κάνω upgrade?

 

Σημ.: Ελληνικά εννοώ πάντα το να μπορώ να δέχομαι και να γράφω ελληνικά sms, δε με νοιάζει αν τα menu δεν είναι ή είναι ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ανεφερα και πιο πανω στις επαφες και τα μηνυματα που δεχεσαι υποστηριζει αψογα ελληνικα.

Για να γραψεις ελληνικα σε sms θα πρεπει να εγκαταστησεις καποια εφαρμογη, συνηθως το Interkey της Paragon.

Μολις βρω χρονο θα το κατεβασω απο το γνωστο ;) καναλι και θα ποσταρω εντυπωσεις.

Εκεινο που ακομα ψαχνω ειναι αν μπορω να φλασαρω το τελευταιο update που εχει βγαλει η Ace-Hellas για το 8080 :o

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ κ. ??????

 

Το Qtek 9090(imate pda2k) θα κυκλοφορήσει σε περίπου 1 εβδομάδα και το Qtek 8020 (imate sp3i)μέχρι το τέλος του μήνα.

 

Με εκτίμηση,

Qtek Support Team

 

 

OPOTE to qtek 8010 (imate sp3) θα ειναι και αυτο καπου εκει διαθεσημο απο την ελληνικη αντιπρωσωπια

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω οτι Ελληνικα ΣΜΣ και νεες επαφες κανει και η εφαρμογη της Μοτο που ειχε βγαλει για το ΜΡΧ200. Οποιος την θελει μπορει να την κατεβασει απο το 9volto. Η αν θελει κανεις ας μου στειλει email στο akatsim@otenet.gr και θα του το στειλω. Ηταν και ειναι free.

Eπισης αναζητηση στις επαφες κανει στα Ελληνικα. Εμενα μου αρκει διοτι Windows Ελληνικα ποτε δεν ειχα ουτε και προκειται να εχω. Δεν με βολευουν καθολου.

Link to comment
Share on other sites

ουπς συγνωμη energy οντως μιλαμε για πολυ ενδιαφερον κινητακι εχει αρχισει και μου αρεσει παρα πολυ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Επειδή θα πάω αγγλία μετά τα χριστούγενα, μήπως ξέρετε σε τί τιμή δίνει το κινητό η Orange σε κάποιο Pay as you go πρόγραμμα;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

!!! Κορυφαία τιμή. Και για να ρωτήσω, στην Orange πόσο έχει; (στο κατάστημά της);

 

Πως το ξεκλειδώνουμε;

 

Τα αντίστοιχα μοντέλα της T-Mobile κυκλοφορούν στο Ηνωμένο Βασίλειο; Αυτά έχουν simlock; Σε τί τιμές παίζουν;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Τιμή θα ρωτήσω και θα σου πω...

Το ξεκλειδώνει είτε η Οrange με κάποιο αντίτοιμο (νομίζω ~30 ευρώ) είτε πας σε κάποιον "ειδικό". Το ίδιο πράγμα είναι.

 

Η Orange έχει απ'όσο γνωρίζω τα SPV και τα διαθέτει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cue ( 7 Δεκ. 2004 , 22:47)

 

Από εδώ μπορείς να το πάρεις μόλις 148 λίρες!

 

 

Με συμβολαιο ειναι αυτη η τιμη. Σκετη συσκευη ειναι απο εδω:

http://www.smesolutions.co.uk/modaco/orange.htm#c500developer

Τελικη 288 λιρες δηλαδη 420 ευρω. Συν μια καρτα 128αρα αλλα 30, συνολο 450 το κοστουμι.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το link που έδωσε ο cue είναι για Pay as you Go πακέτο, δηλαδή απ'όσο γνωρίζω, καρτοκινητό. Αν ισχύει πάντως η τιμή των 148 λιρών, μιλάμε για τρομερή ευκαιρία. Απλά θέλω να δω πόσο θα πάει το ξεκλείδωμα στην Orange. Τέσπα, ελπίζω αρχές Γενάρη να ξέρω.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα πηρα τηλ στην ace hellas για να μαθω κανενα νεο για το κινητο,με ρωτησαν αν ειμαι ιδιωτης η αν εχω καταστημα και φυσικα ειπα οτι ειμαι ιδιωτης και μου ειπαν συγνωμη φιλε μου αλλα εμεις δινουμε μονο σε καταστηματα και θα βρεις στο πλαισιο και στη τιμ αλλα 15 του μηνα τιμη ξεχασα να ρωτησω κοντα ημαστε παιδια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω το κινητό από UK, firmware updates και support από πού θα έχω? Θα μπορώ να κατεβάζω από το site της ελληνικής ACE τα νέα firmwares? (Να υποθέσω πως όχι ε?) Με τους ελληνικούς χαρακτήρες τι γίνεται? Έχω ήδη pay as you go με την Orange και η τιμή του είναι πραγματικά πρόκληση...
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω σήμερα κατά της 9 να μου φέρουν το κινητό (8010), έχω μεγάλη αγωνία να το πιάσω στα χέρια μου.

Current Mobiles: Samsung D900

Previous Mobiles: Sony-Ericsson K800i, Nokia 6680, Qtek 8010, Nokia 3230, Nokia 7610, Qtek 8080, Siemens SX1, Motorola MPx200, Ericsson P900, Nokia 6600, Nokia 3300, Nokia 3650, Nokia 7650, Ericsson T68, και άλλα...

MyPage: http://www.allou.co.nr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος piper1926 ( 8 Δεκ. 2004 , 22:02)

Αν πάρω το κινητό από UK, firmware updates και support από πού θα έχω? Θα μπορώ να κατεβάζω από το site της ελληνικής ACE τα νέα firmwares? (Να υποθέσω πως όχι ε?) Με τους ελληνικούς χαρακτήρες τι γίνεται? Έχω ήδη pay as you go με την Orange και η τιμή του είναι πραγματικά πρόκληση...

Αγαπητε φιλε, δυστυχως updates και λοιπα δεν μπορουμε να κατεβασουμε απο το site της Ace-Hellas γιατι ζηταει αριθμο ΙΜΕΙ οποτε δεν... :(

Για τουε ελληνικους χαρακτηρες διαβασε λιγα post πιο πανω που εχω κανει ενα μικρο review. Οσο για τα sms μπορεις να κατεβασεις απο την περιοχη Download του 9volto τα ελληνικα για Mpx220 τα οποια δουλευουν μια χαρα ;)

Link to comment
Share on other sites

kalimera file,

kaloriziko,

kales klisis

tha thela na poume mia kalispera,

to email mou einai dimtze123@hotmail.com

 

 

OTE]Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bstathis ( 9 Δεκ. 2004 , 07:24)

 

Περιμενω σήμερα κατά της 9 να μου φέρουν το κινητό (8010), έχω μεγάλη αγωνία να το πιάσω στα χέρια μου.

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bstathis ( 9 Δεκ. 2004 , 07:24)

 

Περιμενω σήμερα κατά της 9 να μου φέρουν το κινητό (8010), έχω μεγάλη αγωνία να το πιάσω στα χέρια μου.

 

 

Καλοριζικο και απο μενα φιλαρακο! Αν μπορουσες να μας πεις τι παιζει με το κινητο. Εχω τρελαθει και το θελω τρομερα. (Τωρα εχω το sx1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...