Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατοχος και εγω ενος tipo dual εδω και καποιες μερες και να ρωτησω κατι.Εχετε παρατηρησει και εσεις καποιο θεμα με την οθονη οπου δεν πατιεται σωστα η αφη?αν καταλαβατε τι εννοω.

 

φιλε μου κ εγω εχω ενα θεμα με την οθονη,δεν ανταποκρινεται .παταω παταω αλλα τιποτα,

μετααπο προσπαθεια κανει επιλογη.

 

κάντε κάνα restore με seus και αν δεν γίνει τίποτα τότε κατευθείαν στο κατάστημα και αν ισχύει το doa φεύγετε με καινούργια :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

αγόρασα το κινητό πριν 3 ημέρες από το Public και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Έχω φορτώσει τις εφαρμογές που με ενδιαφέρουν και το τηλέφωνο λειτουργεί αξιοπρεπέστατα.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι πως δεν μπόρεσα να κάνω πλοήγηση. Με ενδιαφέρει αυτό να γίνεται χωρίς σύνδεση δεδομένων στο δίκτυο της κινητής. Πριν από αυτό το τηλέφωνο, είχα ενα ΝΟΚΙΑ 5800 και πήγαινε περίφημα σε αυτόν τον τομέα.

 

Μήπως θα μπορούσε κανείς συμ-forum-ιτης να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

αγόρασα το κινητό πριν 3 ημέρες από το Public και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Έχω φορτώσει τις εφαρμογές που με ενδιαφέρουν και το τηλέφωνο λειτουργεί αξιοπρεπέστατα.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι πως δεν μπόρεσα να κάνω πλοήγηση. Με ενδιαφέρει αυτό να γίνεται χωρίς σύνδεση δεδομένων στο δίκτυο της κινητής. Πριν από αυτό το τηλέφωνο, είχα ενα ΝΟΚΙΑ 5800 και πήγαινε περίφημα σε αυτόν τον τομέα.

 

Μήπως θα μπορούσε κανείς συμ-forum-ιτης να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ

 

Κατέβασε το copilot είναι αξιόλογη εφαρμογή και μόνο με gps

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,το εχω στα χερια μου 2 μερες αξιοπρεπες κινητο,το μονο στρεβλο εως τωρα μου διαμαρτυρονται οσοι με καλουν οτι ακουν την φωνη τους διπλα,γνωριζει κανεις αν υπαρχει λυση?

οσο αναφορα οτι δεν ανταποκρινεται η οθονη σωστα μου το εκανε και σε μενα οταν το πρωτοανοιξα και λυθηκε οταν εκανα αναβαθμιση.

και κατι αλλο,γνωριζει κανεις πως το ρυθμιζουμε να ερχονται οι αναφορες μυνηματων?εχω κλικαρει τα κουτακια αλλα αναφορα δεν ερχεται.

ευχαριστω!!!

Edited by gavromania
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,το εχω στα χερια μου 2 μερες αξιοπρεπες κινητο,το μονο στρεβλο εως τωρα μου διαμαρτυρονται οσοι με καλουν οτι ακουν την φωνη τους διπλα,γνωριζει κανεις αν υπαρχει λυση?

οσο αναφορα οτι δεν ανταποκρινεται η οθονη σωστα μου το εκανε και σε μενα οταν το πρωτοανοιξα και λυθηκε οταν εκανα αναβαθμιση.

και κατι αλλο,γνωριζει κανεις πως το ρυθμιζουμε να ερχονται οι αναφορες μυνηματων?εχω κλικαρει τα κουτακια αλλα αναφορα δεν ερχεται.

ευχαριστω!!!

 

 

εγω το πηρα πριν τρεις βδομαδες και αυριο μου παν να το παραλαβω ξανα απο το Γερμανο.... Με το που το πηρα ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με την ακουστικη και το γυρισα στο Γερμανο πισω μεσα σε DOA 7 ημερων, αλλα μου το εχουν κρατησει 3 βδομαδες και δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφου οπως ειπαν δινεται καινουριο...

 

εχει καταλαβει κανεις τι συμβαινει?, τα DOA δεν εχουν σχετικα αμεση παραλαβη νεας συσκευης για λογους ικανοποιησης πελατη????

 

 

 

 

καλησπερα!

οταν με καλουν αλλοι και μιλαμε, ακουνε τη φωνη τους! (και το εχω διαπιστωσει απο δικα μου τεστ...) :!: :wacko: :X:X:blink::blink:σας συμβαινει?????

Link to comment
Share on other sites

[quote=gavromania;4351093.............

και κατι αλλο,γνωριζει κανεις πως το ρυθμιζουμε να ερχονται οι αναφορες μυνηματων?εχω κλικαρει τα κουτακια αλλα αναφορα δεν ερχεται.

ευχαριστω!!!

 

αναφορα μηνυματων δεν ερχεται ως νεο μηνυμα σ αυτο το κινητο....απλα προσεξε διπλα στα μηνυματα που στελνεις εμφανιζεται ενα πρασινο σημαδι...<<τσεκ>> ...αυτο που βαζουμε οταν τσεκαρουμε ...κατι σαν <<ν>> που υποδηλωνει οτι παρεληφθη το μηνυμα σου απο τον παραληπτη..

Link to comment
Share on other sites

αναφορα μηνυματων δεν ερχεται ως νεο μηνυμα σ αυτο το κινητο....απλα προσεξε διπλα στα μηνυματα που στελνεις εμφανιζεται ενα πρασινο σημαδι...<<τσεκ>> ...αυτο που βαζουμε οταν τσεκαρουμε ...κατι σαν <<ν>> που υποδηλωνει οτι παρεληφθη το μηνυμα σου απο τον παραληπτη..

 

ευχαριστω.για τα μηνυματα το τσεκαρα οντως το ν υπαρχει διπλα.

για το θεμα της επαναληψης της φωνης εστειλα mail στην sony, να δουμε τι θα απαντησουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό.

1)Μπορείτε να μου πείτε αν έχει σοβαρά προβλήματα;Το προηγούμενο Sony Ericsson που είχα ήταν το Xperia X-8 και είχα πάρα πολλά προβλήματα (συνεχείς επανεκκινήσεις κλπ,ουσιαστικά δεν το χρησιμοποίησα καθόλου).Υπάρχει κάποιο τέτοιο θέμα;

2)Ο επεξεργαστής αντέχει το Icecream;Ή τρώει κολλήματα;

3)Η μνήμη για εφαρμογές πόση έιναι;

4)Το gps έχει χρέωση;

5)Σε σύγκριση με Samsung Galaxy Mini 2 τι θα επιλέγατε;

Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά έχω καεί με το Χ-8.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό.

1)Μπορείτε να μου πείτε αν έχει σοβαρά προβλήματα;Το προηγούμενο Sony Ericsson που είχα ήταν το Xperia X-8 και είχα πάρα πολλά προβλήματα (συνεχείς επανεκκινήσεις κλπ,ουσιαστικά δεν το χρησιμοποίησα καθόλου).Υπάρχει κάποιο τέτοιο θέμα;

2)Ο επεξεργαστής αντέχει το Icecream;Ή τρώει κολλήματα;

3)Η μνήμη για εφαρμογές πόση έιναι;

4)Το gps έχει χρέωση;

5)Σε σύγκριση με Samsung Galaxy Mini 2 τι θα επιλέγατε;

Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά έχω καεί με το Χ-8.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις.

 

1.oxi

2. ανετα/οχι

3. 512

4.αναλογα τη χρηση δεδομενων τηλεφωνιας που κανεις

5.δε γνωριζω το mini

 

γενικοτερα για μενα ειναι μια καλη και..τιμια προταση για τα λεφτα του!!:)

Link to comment
Share on other sites

1.oxi

2. ανετα/οχι

3. 512

4.αναλογα τη χρηση δεδομενων τηλεφωνιας που κανεις

5.δε γνωριζω το mini

 

γενικοτερα για μενα ειναι μια καλη και..τιμια προταση για τα λεφτα του!!:)

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Θα πάω να το πάρω και ελπίζω όντως να είναι τόσο καλό.

Link to comment
Share on other sites

τον προηγουμενο μηνα και εγω και η συζηγος αλλαξαμε συσκευες. (γκαντεμια χαλασανε και οι 2 με διαφορα 3 μερες) εγω πηρα το ace και η γυναικα το tipo. η αληθεια ειναι οτι το tipo σε μερικα πραγματα το ζυλευω οπως λειτουργικο και ταχυτητα, δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα σαν καινουριο μοντελο αλλα μου φαινεται λιγο πλαστικο δεν εχει την στιβαροτητα του ace. η μπαταρια την βγαζει ως και 4 μερες με χρηση τηλεφωνου.τα θεματα που εχει απο προεπιλογη ειναι αρκετα σκουροχρωμα με αποτελεσμα να κουραζουν ελαφρως σε συνδιασμο με την αρκετα καλη αλλα οχι τελεια οθονη που δια8ετει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήσπέρα, το κινητό το έχω 3 μέρες και δε μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα ως τώρα. Η μπαταρία πολύ καλή, η ταχύτητά του πολύ καλή επίσης. Πέρασα αρκετές εφαρμογές όπου αφού αρχικά εγκαταστάθηκαν αυτόματα στη συνέχεια με το "linκ to sd" τις πέρασα στην sd. Διαπιστώνω όμως ότι δεν τις πέρασε τελικά στην εξωτερική κάρτα που του έβαλα αλλά στην εσωτερική του μνήμη που χαρακτηρίζεται από το link to sd ως "sd", ενώ η καρτούλα που έβαλα ως "ex.sd". Με ποιό τρόπο θα περάσουν οι εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα που τοποθέτησα?
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήσπέρα, το κινητό το έχω 3 μέρες και δε μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα ως τώρα. Η μπαταρία πολύ καλή, η ταχύτητά του πολύ καλή επίσης. Πέρασα αρκετές εφαρμογές όπου αφού αρχικά εγκαταστάθηκαν αυτόματα στη συνέχεια με το "linκ to sd" τις πέρασα στην sd. Διαπιστώνω όμως ότι δεν τις πέρασε τελικά στην εξωτερική κάρτα που του έβαλα αλλά στην εσωτερική του μνήμη που χαρακτηρίζεται από το link to sd ως "sd", ενώ η καρτούλα που έβαλα ως "ex.sd". Με ποιό τρόπο θα περάσουν οι εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα που τοποθέτησα?

 

ρυθμισεις----εφαρμογες---χτυπημα σε καθε εφαρμογη που σε ενδιαφερει----μετακινηση....

οπως λεει και το manual...καποιες εφαρμογες δεν μεταφερονται !!:)

Edited by dimdil
Link to comment
Share on other sites

αυτό έκανα, απλώς η επιλογή που μου δίνει είναι 'SD", δηλαδή την μνήμη του τηλεφώνου, (προσοχή όχι την εσωτερική). Εγώ θέλω να το βάλω στην "ex.sd", δηλαδή την εξωτερική που εγώ έχω προσθέσει. Πώς γίνεται αυτό?
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

για το θεμα της επαναληψης της φωνης εστειλα mail στην sony, να δουμε τι θα απαντησουν.

 

 

 

ειχες καποιο νεοτερο??

 

Εγω στην δικια μου περιπτωση παρολο που μου εδωσαν καινουριο, το προβλημα παραμενει.... Μετα απο λιγο ο συνομιλητης μου ακουει τη φωνη του!!!

 

Κανεις δεν το εχει παρατηρησει απο κανενα τεστ??

 

 

EDIT

ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΛΟ

Edited by Dejan457
Link to comment
Share on other sites

ειχες καποιο νεοτερο??

 

Εγω στην δικια μου περιπτωση παρολο που μου εδωσαν καινουριο, το προβλημα παραμενει.... Μετα απο λιγο ο συνομιλητης μου ακουει τη φωνη του!!!

 

Κανεις δεν το εχει παρατηρησει απο κανενα τεστ??

 

Αν θέλετε μας λέτε αν αναφέρεστε στο απλό ή το dual κι από πού έγινε η αγορά.

Οφείλω να ομολογήσω πως το συγκεκριμένο πρόβλημα με έχει βάλει σε σκέψεις, τη στιγμή που είμαι αποφασισμένος να το πάρω, για τη γυναίκα μου.

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήσπέρα, το κινητό το έχω 3 μέρες και δε μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα ως τώρα. Η μπαταρία πολύ καλή, η ταχύτητά του πολύ καλή επίσης. Πέρασα αρκετές εφαρμογές όπου αφού αρχικά εγκαταστάθηκαν αυτόματα στη συνέχεια με το "linκ to sd" τις πέρασα στην sd. Διαπιστώνω όμως ότι δεν τις πέρασε τελικά στην εξωτερική κάρτα που του έβαλα αλλά στην εσωτερική του μνήμη που χαρακτηρίζεται από το link to sd ως "sd", ενώ η καρτούλα που έβαλα ως "ex.sd". Με ποιό τρόπο θα περάσουν οι εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα που τοποθέτησα?

Στην ics δεν μεταφερονται οι εφαρμογες στην sd.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ (για δώρο βασικά)!

Μία ερώτηση:μπορούμε να απενεργοποιήσουμε τις προτεινόμενες λέξεις που βγάζει όταν γράφεις μήνυμα (κάτι σαν το Τ9);

Link to comment
Share on other sites

Help-- Ταχεία κλήση πως κάνω?

 

Ενας ωραιος και ευκολος τροπος ειναι ο εξης.....Πας σε μια κενη θεση στην αρχικη σου οθονη....Πατας παρατεταμενα την οθονη και στο μενου που ανοιγει επιλεγεις WIDGET ....Σερνεις το δαχτυλακι προς τα επανω και βρισκεις τα widget που γραφουν ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ...επιλεγεις πιο απο τα τρια θες ( 4 θεσεις - 8 θεσεις - 12 θεσεις...) και αρχιζεις και περνας επαφες....

Αν αφησεις καποια θεση κενη αυτη γεμιζει με την κληση που περνεις πιο συχνα.....

Επειδη εμενα με βολευει πολυ δεν εχω ψαξει καποιον αλλον τροπο....

Καλο ομως θα ειναι να διαβαζετε και το ενχειριδιο που υπαρχει στο κινητο.....Ισως βρειτε την λυση πιο γρηγορα απο οτι να περιμενετε την απαντηση απο εδω ;)

Link to comment
Share on other sites

ειχες καποιο νεοτερο??

 

Εγω στην δικια μου περιπτωση παρολο που μου εδωσαν καινουριο, το προβλημα παραμενει.... Μετα απο λιγο ο συνομιλητης μου ακουει τη φωνη του!!!

 

Κανεις δεν το εχει παρατηρησει απο κανενα τεστ??

 

 

EDIT

ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΛΟ

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Xperia.

 

 

Σχετικά με το αίτημά σας, αρχικά θα θέλαμε στο Sony Xperia™ Tipo Dual κινητό σας τηλέφωνο να δοκιμάσετε μία απλή επανεκκίνηση της συσκευής σας. Πατήστε παρατεταμένα το πλήκτρο on/off και χτυπήστε [Απενεργοποίηση]. Στη συνέχεια αφαιρέστε την μπαταρία, τις κάρτες sim και την κάρτα SD για τουλάχιστον 30 δευτερόλεπτα πριν τις επανατοποθετήσετε. Σε περίπτωση που το ζήτημα παραμείνει θα θέλαμε να σας προτείνουμε να κάνετε εναλλαγή των Καρτών SIM από το πλαινό πλήκτρο της συσκευής και να δοκιμάσετε να πραγματοποιήσετε μια κλήση και από την δεύτερη κάρτα σας.

 

Επίσης, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι μπορείτε μέσω της εφαρμογής Xperia Function Tester , να ελέγξετε την ορθή λειτουργία της Sony Xperia™ Tipo Dual συσκευής σας. Το μόνο που χρειάζεται είναι να συνδεθείτε από το κινητό σας στο on-line κατάστημα εφαρμογών Google Play Store και να εγκαταστήσετε την εφαρμογή εντελώς δωρεάν. Το Google Play Store σας επιτρέπει την είσοδο σε ένα κόσμο χιλιάδων εφαρμογών, παιχνιδιών και δημοφιλών στοιχείων λήψης που μπορείτε να κατεβάσετε άλλα δωρεάν και άλλα επί πληρωμή. Πριν χρησιμοποιήσετε το Google Play Store θα χρειαστείτε ένα λογαριασμό email στη Google™ και μία ενεργή σύνδεση στο Internet(μέσω του Internet με τη χρήση σύνδεσης δεδομένων 2G/3G ή με τη χρήση σύνδεσης δικτύου Wi-Fi™). Για να κατεβάσετε την εφαρμογή Xperia Function Tester στο κινητό σας, θα πρέπει να επιλέξετε από την αρχική σελίδα του Google Play Store το εικονίδιο της αναζήτησης, και να εισάγετε στο πλαίσιο το όνομα της εφαρμογής. Επιλέγοντας [Λήψη] και [OK], εμφανίζεται το μήνυμα ότι «θα πραγματοποιηθεί λήψη του αντικειμένου σας». Στη συνέχεια, επιλέγοντας την εφαρμογή Xperia Function Tester και την επιλογή [Test phone] έχετε την δυνατότητα να ελέγξετε συγκεκριμένες λειτουργίες του κινητού όπως: Camera, Connection, Physical Input / output, Buttons, Screen, Sound.

 

Στη συνέχεια θα θέλαμε να πραγματοποιήσετε μια επαναφορά ρυθμίσεων του Sony Xperia™ Tipo Dual κινητού τηλεφώνου σας. Από το κύριο μενού επιλέξτε [Ρυθμίσεις], [Αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά] και είτε [Επαναφορά Εργοστασιακών Δεδομένων] είτε [Επαναφορά Ρυθμίσεων]. Η απλή επαναφορά επαναφέρει το τηλέφωνο στις αρχικές ρυθμίσεις χωρίς να διαγράψει τα δεδομένα του χρήστη. Παρακαλούμε πολύ να έχετε υπόψη σας ότι κάνοντας [Επαναφορά Εργοστασιακών Δεδομένων] στη συσκευή σας θα διαγράψετε όλα τα δεδομένα από το κινητό τηλέφωνο, οπότε νωρίτερα θα πρέπει να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας των δεδομένων σας. Γενικότερα, καλό είναι να δημιουργείτε αντίγραφο ασφαλείας σε τακτά χρονικά διαστήματα.

 

Εάν μετά την επαναφορά το ζητήμα παραμένει, θα θέλαμε να σας προτείνουμε να πραγματοποιήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας των δεδομένων σας και να προβείτε στη αναβάθμιση ή επιδιόρθωση λογισμικού του Sony Xperia™ Tipo Dual κινητού σας τηλεφώνου μέσω της εφαρμογής PC Companion, διαθέσιμη για λήψη στον υπολογιστή σας από το website http://www.sonymobile.com/global-en/tools/pc-companion/. H εφαρμογή είναι επίσης προφορτωμένη στην κάρτα μνήμης της συσκευή σας για άμεση εγκατάσταση εφόσον συνδέσετε το τηλέφωνο με συμβατό καλώδιο USB στον υπολογιστή σας.

 

Σε περίπτωση που δεν επιλυθεί το ζήτημα μετά την αναβάθμιση ή επιδιόρθωση λογισμικού, θα θέλαμε να σας προτείνουμε να απευθυνθείτε σε ένα από τα Εξουσιοδοτημένα Επισκευαστικά Κέντρα της Sony Xperia™, ώστε να γίνει ένας πλήρης τεχνικός έλεγχος στο Sony Xperia™ Tipo Dual κινητό σας τηλέφωνο και να εξαλειφθεί οποιαδήποτε ενδεχόμενη δυσλειτουργία. Σας επισυνάπτουμε το αρχείο το οποίο περιέχει αναλυτική λίστα των Επισκευαστικών Κέντρων της Sony Xperia™ ανά περιοχή ώστε να επιλέξετε το πλησιέστερο σε εσάς. Μαζί με την συσκευή σας είναι απαραίτητο να προσκομίσετε το τιμολόγιο αγοράς και λόγω ενδεχόμενης απώλειας των προσωπικών σας δεδομένων σας προτείνουμε να κρατήσετε αντίγραφο των δεδομένων σας.

 

 

 

 

Σε περίπτωση που επιθυμείτε περαιτέρω υποστήριξη, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε ξανά μαζί μας στο 210 68 96 200. Για περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας καθώς και υποστήριξη επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας http://www.sonymobile.com.

 

Σας ενημερώνουμε οτι εάν δεν απαντήσετε εντός πέντε (5) ημερών από την ημερομηνία παραλαβής του συγκεκριμένου e-mail , το αίτημα σας αυτομάτως θα κλείσει. Για οποιαδήποτε περαιτέρω επικοινωνία με το τμημα μας , θα πρέπει να αποσταλεί νέο αίτημα.

 

Μπορείτε μέσω της εφαρμογής Xperia Function Tester, να ελέγξετε την ορθή λειτουργία της Sony Xperia συσκευής σας. Συνδεθείτε τώρα στην υπηρεσία Google play και εγκαταστήστε την στο κινητό σας Sony Xperia εντελώς δωρεάν!

 

 

Με εκτίμηση,

 

Βασίλης Κυπριτίδης

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Xperia

 

http://www.sonymobile.com

Email: xperia.gr@support.sonymobile.com

Τηλέφωνα: 210 68 96 200

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και εγω το Tipo.

 

Το πιο ευχαριστο ειναι οτι το τηλεφωνο ειναι ετοιμο-στημενο για χρηση. Δε χρειαστηκε να αλλαξω κατι για τις λειτουργιες τηλεφωνου (συγκριση με το ZTE Blade που ειχα με την Android 2.2, οπου επρεπε να κατεβασω μια στιβα εφαρμογες για να τα κανει ολα σωστα)

Μεγεθος τηλεφωνου (και οχι παντοφλας που θελει αδεια οπλοφοριας), παει σφαιρα, δυνατο ηχειο, για τα λεφτα του μια χαρα.Ευγε SONY.

 

Εξεπλαγην οταν κουμπωσα την καρτα SD που ειχα στο ELM και περασα απ ευθειας τις επαφες απο το backup του στο Tipo χωρις προβλημα.

 

Ερωτηση: πηγα να μετονομασω τις προεγκατεστημενες ομαδες επαφων και ενω αναβει κερσορα δε βγαζει πληκτρολογιο για αλλαγη ονοματος. Δεν αλλαζουν οι προεγκατεστημενες η ειναι Bug?

Μικρο το κακο θα μου πειτε, φτιαχνω δικες μου ομαδες και τελε.

Και πως θα μπορουσα να αντιστοιχησω ηχο κλησης σε ομαδα? Δε μου βγαζει επιλογη.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι σε αναζητηση για αγορα 2 δικαρτων κινητων και το tipo μου αρεσει με μεγαλη διαφορα απο τα υπολοιπα. Δυο ερωτησεις εχω, αν γνωριζετε βεβαια, εχει βγει root για το tipo και πως ειναι απο θεμα μπαταριας. Εχω διαβασει γενικα καλα λογια για την μπαταρια αλλα μια επιπλεον γνωμη, δεν θα με χαλουσε!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...