Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σας ευχαριστω πολυ ρε παιδια.να ειστε καλα.

 

Mην ευχαριστεις.Λυθηκε το προβλημα σου;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mην ευχαριστεις.Λυθηκε το προβλημα σου;;

μολις τωρα ξαναπροσπαθησα και ολα καλα.σας ευχαριστω και παλι.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάπου είδα ότι δεν είναι dual standby? Σε σύγκριση με το samsung galaxy y duos s6102 τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

το πηρε κανεις στα χερια του να μας πει τι ακριβως παιζει με τις δυο καρτες?

 

edit. απ'οτι φαινεται στο παρακατω βιντεο, πρεπει να 'ναι dual standby τελικα

Edited by aris1417
βιντεο
Link to comment
Share on other sites

προμοτάρεται με το σλόγκαν "αλλαγή των 2 sim πολύ εύκολα με το πάτημα μόνο ενός κουμπιού ή προγραμματίζοντας τις ώρες που θέλετε να λειτουργεί η κάθε μία". Με άλλα λόγια το αρχικό tipo με κόστος +10 ευρώ για το κουμπάκι αλλαγής των sim..
Link to comment
Share on other sites

το πηρε κανεις στα χερια του να μας πει τι ακριβως παιζει με τις δυο καρτες?

 

edit. απ'οτι φαινεται στο παρακατω βιντεο, πρεπει να 'ναι dual standby τελικα

 

παιδια το τηλεφωνο ειναι κλασσικο dual stby!!! απλα εχει τη δυνατοτητα καποιου...προγραμματισμου εναλαγης καρτων που δεν μπορω καν να φανταστω που μπορει να χρησιμεψει...:) το εχω τρεις ημερες ..καλο φαινεται με ικανοποιητικη μεχρι στιγμης αυτονομια...το πηρα παρασκευη βραδυ...μια πληρη φορτιση και τωρα δευτερα απογευμα ειμαι στο 47% με αρκετο...ψαξιμο μια και ειμαι ..αρχαριος στο androide ...και δει στο παγωτο! (ice cream) :O

 

 

μια που ειμαι και νεος στο forum χαιρετω τους φιλους και φιλες και ευχαριστως να βοηθησω...αν μπορω παιδια που ενδιαφεροναι για το συγκεκριμενο μοντελο!!!:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

με τα μηνυματα τι ρυθμιση χρειαζεται για να εχω 160χαρακτηρες?

εκτος της εφαρμογης handcent ,εχω ψαξει στο forum και δεν βρηκα λυση για το TIPO

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

με τα μηνυματα τι ρυθμιση χρειαζεται για να εχω 160χαρακτηρες?

εκτος της εφαρμογης handcent ,εχω ψαξει στο forum και δεν βρηκα λυση για το TIPO

ευχαριστω

 

Το κινητο σου ειναι παραεισαγωγης; Αν ναι μονο με εξτρα εφαρμογη λυνεις το θεμα σου.

Αλλιως κοιταξε στις ρυθμισεις των μυνηματων και δες αν υπαρχει επιλογη "εξοικονομηση κοστους". Αν ναι τικαρε την

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Χτες πήρε η αδελφή μου το sony xperia tipo dual sim το οποίο παρουσιάζει πρόβλημα και απ΄ότι είδα σε ξένα site το παρουσίασε σε αρκετούς!Δεν ανοίγει καθόλου και βγάζει κόκκινο λαμπάκι!Άμα σας το βγάλει και σε σας το επιστρέφετε πίσω και ζητάτε καινούργιο!Δεν κάναμε καλή αρχή μ αυτό το κινητό!:(

One+One
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Τι παιζει με αυτο το κοκκινο λαμπακι στο tipo dual? θελω να το αγορασω αυτο το κινητο για να δω αν ειναι να μην το παρω..Και επισης ξερεις κανεις ποτε θα ερθει? Στον κωστοβολο, μουλτιραμα και πλαισιο που πηγα δεν εχει ερθει ακομα..Εσεις απο που το πηρατε? Ευχαριστω πολυ! :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια το τηλεφωνο ειναι κλασσικο dual stby!!!

 

Δηλαδή μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και μηνύματα και στις 2 SIM ταυτόχρονα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Χτες πήρε η αδελφή μου το sony xperia tipo dual sim το οποίο παρουσιάζει πρόβλημα και απ΄ότι είδα σε ξένα site το παρουσίασε σε αρκετούς!Δεν ανοίγει καθόλου και βγάζει κόκκινο λαμπάκι!Άμα σας το βγάλει και σε σας το επιστρέφετε πίσω και ζητάτε καινούργιο!Δεν κάναμε καλή αρχή μ αυτό το κινητό!:(

 

Καλησπέρα

Και εγώ σήμερα το πηρα απο Πλαίσιο και μου κάνει τα ίδια με αυτά που ανεφερες. Θα πάω αύριο και θα το δώσω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Και εγώ σήμερα το πηρα απο Πλαίσιο και μου κάνει τα ίδια με αυτά που ανεφερες. Θα πάω αύριο και θα το δώσω πίσω.

 

Ελαττωματικη παρτιδα στο πλαισιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Τι παιζει με αυτο το κοκκινο λαμπακι στο tipo dual? θελω να το αγορασω αυτο το κινητο για να δω αν ειναι να μην το παρω..Και επισης ξερεις κανεις ποτε θα ερθει? Στον κωστοβολο, μουλτιραμα και πλαισιο που πηγα δεν εχει ερθει ακομα..Εσεις απο που το πηρατε? Ευχαριστω πολυ! :)

 

Η κοπέλα μου το πήρε απ τα public στο σύνταγμα και δουλεύει μια χαρά!Η αδελφή μου νομίζω από τη vodafone στα mall!Δε ξέρω αν είναι ελλατωματική η παρτίδα πάντως της κοπέλας μου δουλεύει τζιτζι!

One+One
Link to comment
Share on other sites

Ελαττωματικη παρτιδα στο πλαισιο?

 

δεν ξερω αν ειναι ελλατωματικη παρτιδα, παντως σημερα με το πηγα στο πλαισιο μου ειπαν βεβαιως ανεβειτε στο service. με το πηγα στο service και τους εδειξα το τηλ. και τους ειπα τι συνεβει μου ειπαν ξερω ξερω. Μου ειπε οτι το συγκεκριμενο τηλ εχει προβλημα, μολις τον ρωταω γενικα το μοντελο αρχισε να μου τα μασαει και μου λεει τουλαχιστον η συγκεκριμενη συσκευη ειναι και αστραπιαια μου λέει θα σας παραγγείλω αμεσα νέα συσκευη εκτός και αν θελετε να πάρετε κάτι άλλο.

εν τελει παράγγειλα τη νέα συσκευή έτσι για το ****το να δω αν θα δουλέψει και η νέα.

θα σας ενημερώσω τη Δευτέρα που θα την παρω τη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμασει κανεις το viber αν δουλευει σωστα στο tipo?

 

χτες δοκιμασα viber!!! κανενα προβλημα!!:)

 

Ελαττωματικη παρτιδα στο πλαισιο?

 

και γω απο το πλαισιο το πηρα την πρωτη μερα κυκλοφοριας!! ..κανενα θεμα μετις ξενες σελιδες...τρεχει κανονικα!!!:wacko:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα το κινητο και εχω να πω πως ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!! Εχω ενα μικρο προβλημα ομως. Εχω Q card και δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ με τις ρυθμισεις της. Με το wi fi Μπαινω κανονικα και θελω να εχω ιντερνετ και εξω απο το σπιτι και ενω εχω πολλα mb με την Q και κατεβασα και τις ρυθμισεις δεν μπαινει. Ξερει κανεις τιποτα;
Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα το κινητο και εχω να πω πως ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!! Εχω ενα μικρο προβλημα ομως. Εχω Q card και δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ με τις ρυθμισεις της. Με το wi fi Μπαινω κανονικα και θελω να εχω ιντερνετ και εξω απο το σπιτι και ενω εχω πολλα mb με την Q και κατεβασα και τις ρυθμισεις δεν μπαινει. Ξερει κανεις τιποτα;

 

Τα δεδομενα τα εχεις ενεργα;

Επισης, δοκιμασε να βαλεις χειροκινητα τις ρυθμισεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Χτες πήρε η αδελφή μου το sony xperia tipo dual sim το οποίο παρουσιάζει πρόβλημα και απ΄ότι είδα σε ξένα site το παρουσίασε σε αρκετούς!Δεν ανοίγει καθόλου και βγάζει κόκκινο λαμπάκι!Άμα σας το βγάλει και σε σας το επιστρέφετε πίσω και ζητάτε καινούργιο!Δεν κάναμε καλή αρχή μ αυτό το κινητό!:(

 

και σε ενα συναδελφο που το πήρε απο τη vodafone, το ιδιο πρόβλημα.

Παει για αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

dual sim stand by σημαινει οτι αναπασα στιγμη να μπορουν να σε καλουν και στις 2 σιμ. οχι να μπορεις να τις εναλλασεις με ενα κουμπι.

οποτε ειναι τελικα stand by? τι λενε αυτοι που το εχουν ηδη??

 

πες μας ναι για να το παρουμε και εμεις αν ειναι!

 

αλλιως μετα το samsunggalaxyY DUOs ???

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

πες μας ναι για να το παρουμε και εμεις αν ειναι!

 

αλλιως μετα το samsunggalaxyY DUOs ???

 

παιδια εχει απαντηθει το ερωτημα...το τηλεφωνο ειναι duall stand by!!! αυτο σημαινει οτι οταν ερθει κληση η μηνυμα απο οποιαδηποτε καρτα θα την δεις στην οθονη σου!!! οταν θες να τηλεφωνησεις η να στειλεις μηνυμα επιλεγεις εσυ πια καρτα θα χρησιμοποιησεις...τωρα αν την ωρα που μιλας στη μια καρτα και ερθει τηλεφωνο στην αλλη...ΔΕΝ θα περασει...αυτος που καλει θα ακουσει οτι δεν εισαι διαθεσιμος!! αυτη ειναι η..λεπτομερεια του duall stand by....kai to samsung y duos ετσι δουλευει....:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!!! Μετα απο πολυ καιρο μπηκα και εγω online... Λοιπον! Πηρα απο το Πλαισιο το Tipo και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα... Ουτε αναψε το λαμπακι οπως σε καποια αλλα παιδια. ΤΟ εχω περιπου μια εβδομαδα και ειναι μια χαρα! Κλησεις ok, μηνυματα ok. μπαταρια ok. Φτου να μη το ματιαξω....
xaaaadoulis.................
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...