Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες κάτι από αυτά που σου πρότεινα;

 

οτι εφαρμογη μπορεσα την μετεφερα στην καρτα μνημης. Οταν σβηνω τις ενημερωσεις και τις ξανακατεβαζω κατι γινεται. Τις εφαρμογες που μου προτεινες δεν τις εχω και δεν μπορω να τις κατεβασω λογω του προβληματος μου και γενικα δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα σβήσεις όλες τις ενημερώσεις μόνο του Google Play (Υπηρεσίες Google) ώστε να ενημερωθούν από την αρχή. Όταν θα το κάνεις αυτό, δοκιμάσε να κατεβάσεις κάποια από τις εφαρμογές που σου πρότεινα.

 

Δυστυχώς δεν έχω πλέον το τηλεφωνο για να σε βοηθήσω περισσότερο αλλά θυμάμαι ότι όποτε είχα τέτοιο πρόβλημα, η διαγραφή των ενημέρωσεων των υπηρεσιών Google και μια επανεκκίνηση έλυνε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Χριστός Ανέστη, Χρόνια Πολλά με Υγεία σε όλους. Έχει βάλει κανείς μπαταρία με περισότερα mAh από αυτήν που έχει το κινητό; Αν ναι πως αντέδρασε; Εννοώ μήπως δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπερα... Εχω πρόβλημα με το xperia tipo ανοιγοκλεινει μόνη της η οθόνη χωρις να το ακουμπάω και μερικες φορες κάνει και μόνο του επανεκκίνηση.. Μου το κάνει εδω και περιπου ενα μήνα.. Εχει κανεις το ίδιο πρόβλημα;;; Ξερει κανει αν μπορω να κάνω τπτ;;; Εχω κάνει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλα τπτ...

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω πλεον αυτο το κινητο αλλα το ειχα παλια....ειναι μια πατατα και μιση οποτε ξεφωρτοσου το αν εχεις την οικονομικη δυναμη!

πιθανοτατα δεν κανει πλεον καλη επαφη η μπαταρια οποτε μια προχειρη λυση χωρις χρηματα ειναι να διπλωσεις ενα χαρτακι και να το σφηνωσεις απο την κατω μερια τις μπαταριας ωστε να πιεζεται προς τα πανω στα πινακια.....ελπιζω να καταλαβες,και μετα κλεισε το καπακι και δες αν κανει διαφορα! απο κει και περα ισως πλακετα....αλλα δεν αξιζει να δωσεις ουτε ευρω!!!και μετα πανε σε samsung εγω μετα απο αυτο εφυγα απο sony και πηρα samsung γιατι ολο προβληματικα μου εβγαιναν!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας,

 

Πηγα σημερα να περασω custom rom στο ST21i (Sony Xpreria tipo single) και οπως εκανα φορματ και wipe ολα τα σχετικα με το CWM στο rebooting μου κολλησε στο Sony Boot screen και για ωση ωρα το εχω ανοιχτο δειχνει το λογοτυπο της Sony. Δεν μπορει καθολου να μπει στο CWM. Τι μπορω να κανω ????

...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μετά από καιρό να ζωντανέψει λίγο το θέμα.

Ερώτηση: Δεν ανταποκρίνεται καθόλου καλά το touch. Σε άλλα σημεία πατάς, άλλα κάνει.

Πιστεύετε ότι είναι θέμα digitizer ή προβλήματος στα ενδότερα;

Αξίζει να δοκιμάσω κάτι σαν αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo και Xperia Tipo dual
  • 1 year later...

Ξύπνησαν μνήμες διαβάζοντας αυτό το τοπικ. Πρόκειται για το πρώτο Android κινητό που έχει περάσει από την κατοχή μου και φυσικά και το νοσταλγώ. Μην ξεχνάμε ότι για εκείνη την εποχή, τα όσα προσέφερε, ήταν σχετικά πρωτόγνωρα, δεν είχαν εξοικειωθεί όλοι με το τι εστί smartphone. Πραγματικά, το μέγεθος της συσκευής, με τα σημερινά δεδομένα, μοιάζει ασύλληπτο, αν δεν απατώμαι, ήταν ενα από τα μικρότερα σε μεγεθος κινητά της αγοράς, με εξαίρεση ίσως το X10 mini. Ακόμα και τώρα, επειδή έχω συνηθίσει στις μεγάλες οθόνες, απορώ πως μπορούσα και το χειριζόμουν αυτό το λιλιπούτειο κινητό και ποσό μάλλον, πως δεν με κούραζε η μικρή οθόνη του.
 

Ωσάν φανατικός της Sony Ericsson, τίμησα τη φίρμα για ακόμα μια φορά και δεν απογοητεύτηκα, το κινητό ήταν ότι χρειαζόμουν και ήταν το ιδανικό για να εισέλθω στον κόσμο των android. Το είχα αλλάξει, θυμαμαι το είχα δανείσει σε ένα φίλο μου, δεν θυμαμαι επακριβώς το «φινάλε» του αλλά, σίγουρα είχε βγάλει 3-4 χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...