Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nεο budget κινητό me ics 800αρι Qualcomm Snapdragon MSM7225AA chipset , 3.2MP camera χωρις φλας ,1500mAh battery,με 3.2" HVGA TFT screen ,2.9GB of built-in memory (expandable by a microSD card),με ICS,θα βγαινει και σε dual sim

http://www.gsmarena.com/entrylevel_sony_xperia_tipo_ics_droid_goes_single_and_dualsim-news-4383.php

http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-tipo/

http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-tipo-dual/

 

 

Κάμερα και video

  • 3.2 megapixel camera
  • 4x digital zoom
  • Video recording
  • Image playback, supported formats: BMP, GIF, JPEG, PNG, WBMP
  • Image capture, supported format: JPEG
  • Video playback, supported formats: 3GPP, MP4
  • Video recording, supported formats: 3GPP, MP4
  • Touch capture

 

Συνδεσιμότητα και επικοινωνία

  • USB High speed 2.0 and Micro USB support
  • WiFi and WiFi Hotspot functionality
  • Synchronisation via Exchange ActiveSync and Google Sync
  • aGPS
  • WebKit web browser with Pan & zoom
  • Bluetooth technology
  • Native USB tethering
  • Handwriting recognition

 

Μνήμη

  • Internal phone storage: 2.9 GB MB (up to 2.5 GB user-accessible memory)
  • RAM: 512MB
  • Expansion slot: microSD™, up to 32GB

 

Ψυχαγωγία

  • TrackID music recognition
  • xLOUD Experience – audio filter technology from Sony
  • FM Radio with RDS
  • 3.5 mm audio jack for headphones
  • Audio playback, supported formats: MP3, 3GPP, MP4, SMF, WAV, OTA, Ogg vorbis
  • Audio recording, supported formats: 3GPP, MP4, AMR
  • 3D and Motion gaming
  • Facebook™ application
  • Sony Entertainment Network (selected markets only)

 

Οθόνη και σχεδιασμός

  • 3.2”, 480 x 320 pixels 262 000 color TFT
  • Scratch-resistant
  • Capacitive touchscreen on-screen QWERTY keyboard

 

Προεγκατεστημένες εφαρμογές

  • Google Voice Search
  • Google Talk
  • Google Mail
  • Google Maps with Street View and Latitude

 

Δίκτυα

  • GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900
  • UMTS HSPA 900, 2100 (Global except Americas)
  • UMTS HSPA 850, 1900, 2100 (Americas)

 

Επίσημη σελίδα Xperia™ tipo dual

Επίσημη σελίδα Xperia™ tipo

 

http://www-static.se-mc.com/blogs.dir/0/files/2012/05/xperia-tipo-dual-serene-black-front-android-smartphone-620x440.png

http://www-static.se-mc.com/blogs.dir/0/files/2012/06/xperia-tipo-black-front-android-smartphone-620x440.png

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα είναι το budget τηλέφωνο της Sony για φέτος, άρα 120 και 150 περίπου οι αρχικές τιμές των δύο συσκευών.

 

http://i582.photobucket.com/albums/ss269/netbookc/XB1/Xperiatipo_4.png

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα είναι το budget τηλέφωνο της Sony για φέτος, άρα 120 και 150 περίπου οι αρχικές τιμές των δύο συσκευών.

 

http://i582.photobucket.com/albums/ss269/netbookc/XB1/Xperiatipo_4.png

Aμα ειναι ετσι οκ αλλά ειναι fail για μένα οτι στο dual οι sim δεν ειναι ταυτόχρονα ενεργές. Προσωπικά θα περιμενω να δω και το miro εχει καλη μπαταρία 1500αρα μεγαλύτερη οθονη 3.5 καλύτερη κάμερα 5mp με φλας .Αν έχει τιμή 180 με 220 θα ειναι ένα από τα υποψήφια... βέβαια δεν έχει HD βίντεο αλλά μην τα θελουμε κ ολα(τουλάχιστον τα περισσότερα sony έχουν αξιοπρεπή κάμερα)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ελπίζω τουλάχιστον από θέμα οθόνης να είναι καλύτερό από το y duos

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τουλάχιστον από θέμα οθόνης να είναι καλύτερό από το y duos

 

νομιζω οτι συνολικα ειναι καλυτερη συσκευη απο τα duos.

Τωρα οσον αφορα στην οθονη...οκ καλυτερη αναλυση κατα κρατος και πολλα περισσοτερα ppi.αλλα με τα 256k χρωματα ξερω οτι δεν περιμενεις να δεις καμια οθονη της προκοπης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Τι σημαίνει οτι δεν θα είναι ταυτόχρονα ενεργές οι δύο κάρτες;

 

αν εχεις βαλει ας πουμε vodafone και cosmote,οταν μιλας με την vodafone sim σου και σε καλει καποιος αλλος στην cosmote θα δειχνει οτι ειναι απενεργοποιημενο,θα χανεις κληση δηλαδη και θα σου ερχεται η ειδοποιηση μετα.

προσωπικα δεν με ενοχλει αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δέχεται όμως κλήσεις και μηνύματα και στις 2 κάρτες ανεξαρτήτως το ποια είναι ενεργή έτσι?

 

αυτο εννοειται.οταν ειναι stand by δεχεται και στις 2 καρτες μηνυματα η κλησεις,απλα στην κληση απενεργοποιειται η μια sim.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χτες ειδα το tipo με την μια καρτα στο mediamarkt στον Ρεντη φοραει την 4 και νομιζω ειναι μια χαρα για τα λεφτα του εχει 159 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο πλαίσιο το είχα δει και επέστρεψα στο κουτί του ενα άλλο Dual που είχα πάρει 1 μέρα πριν το δω στο site τους.

Τώρα μπαίνω στο Site και δεν υπάρχει πουθενά!!

Πάντως εγώ ήδη χειρίζομαι Dual Sim απλό και είναι πολύ βολικό. Με το Android δεν ξέρω πως θα παίζει αλλά θα δείξει !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο μηνα...

Αφου παιδευτηκα αρκετα για να ερθει η συσκευη στα χερια μου (Μην πιστευετε τα μαγαζια που λενε ...αμεσα διαθεσιμο!!!!!!) την πηρα σημερα απο τον Γερμανο τελικα με 159 ευρω....Οχι οτι οι αλλοι την εχουν πιο φθηνα...απλος οπου και να πηγα ειχε παραδωση απο 48 ωρες μεχρι δυο εβδομαδες!!!!!!!!! Μιλαμε παντα για το απλο το Tipo και σε μαυρο χρωμα... Για το dual αφηστε το καλυτερα....Κατοπιν παραγγελιας και αν!!!!!!!!!!

Λοιπον σαν πρωτη εντυπωση και σε συγκριση με το X10 mini pro που εχω μπορω να πω οτι ειναι καλυτερο...Για την οθονη δεν το συζηταμε ...Καμια σχεση μιας και εχουν μεγαλη διαφορα στο μεγεθος αρα και στην ευκρινεια...Απο ταχυτητες μπορω να πω οτι ειναι αρκετα πιο γρηγορο οταν το δουλευεις με wi-fi και σαν μπαταρια αρκετα καλυτερο απο το Χ10 που φοραει την minicm (2.3.7)!!!!!!!

Σε γενικες γραμμες (μιας και εχω αρκετη δουλεια ακομα με το κινητο.....προσπαθεια για root και αλλα τετοια....) για τα λεφτα του ειναι μια καλη επιλογη για καποιον που δεν θελει επαγγελματικο κινητο και θελει να δει την icecream επισημα....

Για καποιον που ειναι πιο απαιτητικος με το κινητο του και λατρεις των XPERIA μπορει να κοιταξει σε παραπανω λεφτα (απο 200 ευρω και πανω). Απλος δεν θα βρει ευκολα την icecream ....

Θα δωσω συντομα και αλλα στοιχεια για το κινητο μαζι με φωτο....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.χθες το πηρα κι εγω απο πλαισιο και τωρα που βρηκα λιγο χρονο να το δουλεψω μου χει σπασει τα τα νευρα.δεν βρισκει το ρουτερ μου με τιποτα (ΟΤΕ36f438).γραφω το ονομα γιατι βλεπω οτι αλλα ρουτερ του οτε που εχουν κεφαλαια γραμματα μετα το ΟΤΕ τα βρισκει.το δικο μου που εχει πεζα οχι.μηπως εχει σημασια;καμμια ιδεα;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.χθες το πηρα κι εγω απο πλαισιο και τωρα που βρηκα λιγο χρονο να το δουλεψω μου χει σπασει τα τα νευρα.δεν βρισκει το ρουτερ μου με τιποτα (ΟΤΕ36f438).γραφω το ονομα γιατι βλεπω οτι αλλα ρουτερ του οτε που εχουν κεφαλαια γραμματα μετα το ΟΤΕ τα βρισκει.το δικο μου που εχει πεζα οχι.μηπως εχει σημασια;καμμια ιδεα;

 

Αλλαξε καναλι στο ρουτερ σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε καναλι στο ρουτερ σου

πως γινεται αυτο;δεν ξερω απ αυτα.το ρουτερ ειναι ZTE.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο;δεν ξερω απ αυτα.το ρουτερ ειναι ZTE.

 

Μεσα απο τις ρυθμισεις του ρουτερ.

Δεν εχεις το βιβλιαρακι?αν οχι google it

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο τις ρυθμισεις του ρουτερ.

Δεν εχεις το βιβλιαρακι?αν οχι google it

το εχω.σ ευχαριστω.θα το ψαξω.

 

Μεσα απο τις ρυθμισεις του ρουτερ.

Δεν εχεις το βιβλιαρακι?αν οχι google it

κατι παει να γινει.μπορει να με βοηθησει καποιος?η ρυθμιση για τα καναλια ειναι στο auto.δοκιμασα στο 06 και ενω το βλεπει δεν συνδεεται στο ιντερνετ.που προτεινετε να το βαλω?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

κατι παει να γινει.μπορει να με βοηθησει καποιος?η ρυθμιση για τα καναλια ειναι στο auto.δοκιμασα στο 06 και ενω το βλεπει δεν συνδεεται στο ιντερνετ.που προτεινετε να το βαλω?

 

1-5-9-13 αυτα δοκιμασε.εγω το εχω στο 9.

Link to comment
Share on other sites

1-5-9-13 αυτα δοκιμασε.εγω το εχω στο 9.

δηλαδη αλλαζω καναλι και ειμαι ετοιμος;μηπως θελει καμμια επανεκκινηση το ρουτερ;καποια αλλη ρυθμιση;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αλλαζω καναλι και ειμαι ετοιμος;μηπως θελει καμμια επανεκκινηση το ρουτερ;καποια αλλη ρυθμιση;

 

θεωρητικα δεν χρειαζεται.Παρολα αυτα καντου ενα restart.Και σβησε απο τη μνημη του κινητου ολα τα δικτυα (και το δικο σου)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ ρε παιδια.να ειστε καλα.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...