Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα κάνει quote το σημείο που έλεγες για το root, οπότε σε αυτό αναφερόμουν:cool:

 

Όσο για το αποτέλεσμα, ακολούθησα και τους 2 οδηγούς, αλλά τζίφος :cry:

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει quote το σημείο που έλεγες για το root, οπότε σε αυτό αναφερόμουν:cool:

 

Όσο για το αποτέλεσμα, ακολούθησα και τους 2 οδηγούς, αλλά τζίφος :cry:

 

κατι δεν κανεις σωστα.. εχεις ενεργοποιησει τις αγνωστες πηγες? εχεις τον εντοπισμο σφαλματων USB? εχεις επιλεξει Συνδεσιμτητα/

Λειτουργια συνδεσης USB/Λειτουργια μαζικης αποθηκευςης ΜSC? αυτα πρεπει να τα κανεις και ξαναπροσπαθησε

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει αυτά.

Και επίσης εγκατεστημένο το Sony PC Companion 2.1 (το οποίο δεν έτρεχε κατά την διάρκεια της διαδικασίας)

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το γεγονός ότι δεν έχω κάρτα μνήμης μέσα στο κινητό; Δεν μπόρεσα να πάρω μαζί με το κινητό και την περιμένω τις επόμενες μέρες

Edited by Digenis80
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει αυτά.

Και επίσης εγκατεστημένο το Sony PC Companion 2.1 (το οποίο δεν έτρεχε κατά την διάρκεια της διαδικασίας)

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το γεγονός ότι δεν έχω κάρτα μνήμης μέσα στο κινητό; Δεν μπόρεσα να πάρω μαζί με το κινητό και την περιμένω τις επόμενες μέρες

 

τι δουλεια εχει το pc companion με το ροοτ? οσο για την καρτα δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα δεν νομιζω γιατι το ιδιο το τηλεφωνο

εχει 2GB αν θυμαμαι καλα εσωτερικη μνημη. Κατι απο οτι σου ειπα δεν εχεις τσεκαρει, εγω π.χ την πρωτη φορα που δεν εγινα ειχα ξεχασει να τικαρω τις αγνωστες πηγες, για κοιταξετα ολα, και πες μου σε παρακαλω πως πας να κανεις ροοτ ?

Πιστευω κατεβασες απο το λινκ που σου εστειλα εκεινο το αρχειο , το ξεζιπαρισες και το εβαλες στο δισκο C και αφου συνδεσες το κινητο σου ανοιχτο τρεξες το αρχειο που λεει και εκανες οτι λεει στον μαυρο πινακα με τα πρασινα γραμματα, ετσι δεν εκανες?

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Όταν επέλεξα Λειτουργια μαζικης αποθηκευςης ΜSC έβγαλε το μήνυμα

Μόνο η κάρτα SD υποστηρίζεται στη λειτουργία μαζικής αποθήκευσης (MSC). Ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης δεν είναι διαθέσιμος στη λειτουργία

 

To Companion το πέρασα για να πάρει τους drivers του κινητού. Κάπου διάβασα ότι τους περιέχει.

Πάντως στην διαχείρηση συσκευών των Windows υπάρχει με θαυμαστικό το "Android". Για αυτό δεν μπόρεσα να βρω drivers.

 

Για την διαδικασία του root, το έχω κάνει όπως ακριβώς το λες, και στο παράθυρο του CMD φτάνει στο σημείο που λέει "daemon started successfully"

Το έχω αφήσει εκεί για 30 λεπτά.

Άρα θα περιμένω να πάρω την κάρτα SD και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιια καλησπερα.εχω το τη εδω και 2 μερες,το δικαρτο.το προβλημα ειναι πως οι συνομιλητες μου παραπονιουνται πως ακουνε την φωνη τους με αντιλαλο...αυτο συμβαινει και με τις 2 καρτες,μια wind και μια vodafoneεπισης με ακουνε αλλα και ακουω βραχνα...υπαρχει γιατρια η να το παω για επιστροφη;
manaros
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιια καλησπερα.εχω το τη εδω και 2 μερες,το δικαρτο.το προβλημα ειναι πως οι συνομιλητες μου παραπονιουνται πως ακουνε την φωνη τους με αντιλαλο...αυτο συμβαινει και με τις 2 καρτες,μια wind και μια vodafoneεπισης με ακουνε αλλα και ακουω βραχνα...υπαρχει γιατρια η να το παω για επιστροφη;

 

Μήπως το έχεις βάλει σε θήκη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνς κινητό με 2 κάρτες σιμ.Εχω καταλήξει στο sony tipo dual και το lg optimus l3.Γενικά προτιμώ xperia και από κινητά που είχα,απλά ακούω ότι αντμετωπίσανε πολλοί προβλήματα και δυστυχώς το πλαίσιο το έχει πιο φθινά από όλους.δεν 8έλω να παιδεύομαι με root και διαφορα άλλα.αν παρς το σονυ και δεν το πειράξω καθόλου(με ροοτ εννοώ)θα νιώθει ή 8α σέρνεται.

Υ.Γ.το πλαίσιο ακόμα την φουρνιά με τα προβληματικά???

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνς κινητό με 2 κάρτες σιμ.Εχω καταλήξει στο sony tipo dual και το lg optimus l3.Γενικά προτιμώ xperia και από κινητά που είχα,απλά ακούω ότι αντμετωπίσανε πολλοί προβλήματα και δυστυχώς το πλαίσιο το έχει πιο φθινά από όλους.δεν 8έλω να παιδεύομαι με root και διαφορα άλλα.αν παρς το σονυ και δεν το πειράξω καθόλου(με ροοτ εννοώ)θα νιώθει ή 8α σέρνεται.

Υ.Γ.το πλαίσιο ακόμα την φουρνιά με τα προβληματικά???

 

φιλε μου αν το θες χωρις ροοτ τοτε μην το συζητας καθολου...το sony θα παρεις κραταει η μπαταρια του μεχρι και τρεις μερες απο ηχο τελειο απο ταχυτητα πολυ γρηγορο με τ δικο του μενου φυσικα...το ροοτ πρωσοπικα το ψαχνω ακομα γιατι εκανα ενημερωση το firmware και δεν εχει βγει ακομα κατι αλλα θα βγει. α και μια συμβουλη κοιτα να μην ειναι παραεισαγωγης και να ειναι ελληνικο γιατι δεν θα μπορεις να γραφεις 160 χαρακτηρες στο sms το μανισιο του και θα πρεπει πχ να χρησιμοποιεις το handsent.και αν ειναι προβληματικο το αλλαζεις τι να σου πω η μην παιρνεις απο εκει...αλλα αυτο εγινε παλια...ομως το τονιζψ προσεξε να ειναι ελληνικο...!!!για το lg δεν μπορω να εκφερω γνωμη αλλα 3 μερες η μπαταρια του με καλη χρηση δεν πιστευω οτι θα κρατησει

Link to comment
Share on other sites

παραεισαγωγης τι εννοεις φίλε μου?τι ακριβως πρέπει να δω πάνω και τι όχι?

 

πως θα καταλάβω αν είναι παραεισαγωγής???

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

πως θα καταλάβω αν είναι παραεισαγωγής???

 

Δες τι γραφει το κουτι απεξω. Εχει τα αρχικα χωρων που προοριζεται. Θα πρεπε να εχει ενα GR.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παραεισαγωγης τι εννοεις φίλε μου?τι ακριβως πρέπει να δω πάνω και τι όχι?

 

χμμμ αμα διαβαζες τις σελιδες τις προηγουμενες θα ηξερες...καποιος ειπε οτι τα ''δικα'' μας δλδ αυτα που φτιαχνοντε για ελλαδα εχει πανω στο κουτι ενα EL αλλα απο οπου και να το παρεις ρωτα να εισαι σιγουρος....εγω την πατησα αλλα πρωτη φορα και τελευταια...ευτυχως διορθωνεται αλλα πρεπει πρωτα να ειμαι ροοτ.αμα θες φθηνη λυση παντως ειναι καλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνς κινητό με 2 κάρτες σιμ.Εχω καταλήξει στο sony tipo dual και το lg optimus l3.Γενικά προτιμώ xperia και από κινητά που είχα,απλά ακούω ότι αντμετωπίσανε πολλοί προβλήματα και δυστυχώς το πλαίσιο το έχει πιο φθινά από όλους.δεν 8έλω να παιδεύομαι με root και διαφορα άλλα.αν παρς το σονυ και δεν το πειράξω καθόλου(με ροοτ εννοώ)θα νιώθει ή 8α σέρνεται.

Υ.Γ.το πλαίσιο ακόμα την φουρνιά με τα προβληματικά???

 

το απεκτησα χτες το κινητο καινουργιο και απο ελληνικη αντιπροσωπεια, απο καταστημα αλλο ( οχι πλαισιο ) και μαλιστα 20€ φθηνοτερο απ το πλαισιο. το συστηνω εννοειται τρελλα.! το sony ειναι πολυ καλυτερο απο το lg και σε στιβαροτητα αλλα και σε χαρακτηριστικα. μην κολλας. οσο αν θες να τσεκαρεις την "παραεισαγωγη" δες στο πλαι του κουτιου κατω απο το IMEI αναγραφεται " EL/EN " . ;)

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια φιλε μου

αφου παρεις backups(γιατι θα διαγραφουν ολα) κανε επαναφορα με το service update κι βλεπουμε μετα

Τζιφος.....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις βάλει σε θήκη;

 

Οχι φιλε μου.τελικα φαινεται νανεχει το κλασικο προβλημα που κανει ηχο στον συνομιλητη οταν αυξανεις φουλ την ενταση στο ηχειο του κινητου...γελοιο μεν αλλο πραγματικοτητα δε...

manaros
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου.τελικα φαινεται νανεχει το κλασικο προβλημα που κανει ηχο στον συνομιλητη οταν αυξανεις φουλ την ενταση στο ηχειο του κινητου...γελοιο μεν αλλο πραγματικοτητα δε...

 

εμενα αρχισε να μου κανε κολπα οπως να με παιρνουν τηλεφωνο π.χ. στη wind sim και να τους λεει οτι το τηλεφωνο εινααι

κλειστο 7-8 φορες μετα αμα στειλει μηνυμα θα ερθει και μετα αμα με παρει παλι θα απαντησει . τι να συμβαινεει ? να παρω τηλεφ

την sony? τι προβλημα ειναι αυτο? και επισης αλλες φορες στελνω εγω μηνυμα και δεν παιρνω αναφορα ουτε ο παραληπτης το εχει

λαβει κι αν κανω επανεκινηση στρωνει.....μηπως να το περαξω?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω το bluetooth της sony το MW600 και δεν μπορω με τπτ να κανω συνδεση.μπορει κανεις να με help???

γιατι δεν μπορεις??

τι προβλημα σου παρουσιαζει?

εμενα δουλευει κανονικα και στο τιπο και στο w19 live

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους !! Ειμαι καινουργιος στο forum.

θελω να ρωτησω το Sony Xperia TIPO μπαινει Facebook ή πρεπει να εχεις μοναδες η wifi..

 

Btw: Πειτε μου καποιο κινητο που μπανει facebook οποτε θελω εγω!!

Ty!

Link to comment
Share on other sites

Όταν επέλεξα Λειτουργια μαζικης αποθηκευςης ΜSC έβγαλε το μήνυμα

 

To Companion το πέρασα για να πάρει τους drivers του κινητού. Κάπου διάβασα ότι τους περιέχει.

Πάντως στην διαχείρηση συσκευών των Windows υπάρχει με θαυμαστικό το "Android". Για αυτό δεν μπόρεσα να βρω drivers.

 

Για την διαδικασία του root, το έχω κάνει όπως ακριβώς το λες, και στο παράθυρο του CMD φτάνει στο σημείο που λέει "daemon started successfully"

Το έχω αφήσει εκεί για 30 λεπτά.

Άρα θα περιμένω να πάρω την κάρτα SD και βλέπουμε.

 

Μετά από κάποιες μέρες μπόρεσα να ασχοληθώ πάλι με το θέμα.

 

Το όλο πρόβλημα ήταν ότι δεν είχε εγκατασταθεί σωστά ο driver του τηλεφώνου και τα Windows έβλεπαν το τηλέφωνο απλά σαν "Android device" και μάλιστα με την ένδειξη ότι το πρόγραμμα οδήγησης λείπει.

Αυτό λύθηκε συνδέοντας το τηλέφωνο και τρέχοντας το Sony PC Companion.

Πλέον στον task manager των Windows το αναγράφει ως Sony so0101.

 

Και το root έγινε κανονικότατα μέσα σε λίγα λεπτά. Και ελεγμένο με το root checker.

 

Για τον φίλο R1kos και την απορία του.

Για να είναι εντελώς δωρεάν ανά πάσα στιγμή, κάνεις αυτό εδώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους !! Ειμαι καινουργιος στο forum.

θελω να ρωτησω το Sony Xperia TIPO μπαινει Facebook ή πρεπει να εχεις μοναδες η wifi..

 

Btw: Πειτε μου καποιο κινητο που μπανει facebook οποτε θελω εγω!!

Ty!

Ο φιλος μαλλον θελει να πει αν μπορει να μπει στο fb χωρις μοναδες(ή χωρις να χρεωθει) απο τον παροχο του. Σε 0.facebook θελεις?

Νομιζω οτι για να μπει με 0.facebook πρεπει να εχει ανοικτα τα δεδομενα και θα του ''φανε'' δεδομενα και αλλες εφαρμογες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εμενα αρχισε να μου κανε κολπα οπως να με παιρνουν τηλεφωνο π.χ. στη wind sim και να τους λεει οτι το τηλεφωνο εινααι

κλειστο 7-8 φορες μετα αμα στειλει μηνυμα θα ερθει και μετα αμα με παρει παλι θα απαντησει . τι να συμβαινεει ? να παρω τηλεφ

την sony? τι προβλημα ειναι αυτο? και επισης αλλες φορες στελνω εγω μηνυμα και δεν παιρνω αναφορα ουτε ο παραληπτης το εχει

λαβει κι αν κανω επανεκινηση στρωνει.....μηπως να το περαξω?

παιδια επανερχομαι με το κινητο μου, ενω ειναι ανοιχτο και με παρει καποιος μερικες φορες λεει οτι ειναι κλειστο το τηλεφωνο και ειναι στην αναμονη. και στις 2 sim μου το κανει. τι να συμβαινει?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Εχω αγορασει ενα Tipo απο το Γερμανο, και στην εισαγωγικη και αποχαιρετηστηρια οθονη οταν ανοιγεις/κλεινεις το κινητο εμφανιζεται το λογοτυπο της cosmote. Εΐναι ενοχλητικο, καθως η συνδεση μου ειναι vodafone. Καμια ιδεα για το πως απενεργοποιηται???
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να τα απενεργοποιήσεις, φεύγουν μόνο αν κάνεις root και αλλάξεις ROM.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...