Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία με την 4.1.2 πήγε στα επίπεδα της ICS ή μου φαίνεται;

 

Περίπου Ναι . Είχε πέσει με την 4.1.1

Link to comment
Share on other sites

Κινεζομπαταρίας :p report συνέχεια:

Η δεύτερη πλήρης φόρτιση απέδωσε 40 ώρες αναμονή,αλλά με πάρα πολύ ιντερνέτ (2 ώρες περίπου και φωτεινότητα οθόνης στο φουλ) και 3G ανοικτό,όπως και με 1 ώρα ομιλίας περίπου.

Η τρίτη πλήρης φόρτιση μέχρι στιγμής αποδίδει 40 ώρες σε αναμονή και έχει 79% υπόλοιπο μπαταρίας.Η ομιλία είναι περίπου στα 15 λεπτά της ώρας,το 3G κλειστό και η χρήση σχετικά περιορισμένη.

Το συμπέρασμά μου μέχρι στιγμής είναι θετικότατο.Δεν ξέρω αν σε...εργαστηριακή μέτρηση η μπαταρία αποδώσει 3150mah αλλά το μόνο σίγουρο είναι οτι δείχνει να είναι πολύ πιό πάνω απο τα 2200mah που ανακοινώνει η εργοστασιακή μπαταρία.Πώς τα καταφέρνει με τον ίδιο όγκο?Δεν ξέρω και ούτε με νοιάζει...Το αποτέλεσμα μετράει για μένα και μέχρι στιγμής δείχνει να τηρεί αυτά που υπόσχεται!Οσο για το value for money?Aυτό είναι ευκόλως αντιληπτό οτι δείχνει να είναι στα ύψη...;)

 

Οπωσδήποτε,το τελικό συμπέρασμα θα βγει με ασφάλεια όσο περνούν οι μέρες...οπότε και δεν μπορώ ακόμη ανεπιφύλακτα να τη συστήσω σε κάποιον,ωστόσο θεώρησα σκόπιμο να συνεχίσω το report ώς είχα υποχρέωση μιας και ξεκίνησα το θέμα πριν λίγες μέρες...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Κινεζομπαταρίας :p report συνέχεια:

Η δεύτερη πλήρης φόρτιση απέδωσε 40 ώρες αναμονή,αλλά με πάρα πολύ ιντερνέτ (2 ώρες περίπου και φωτεινότητα οθόνης στο φουλ) και 3G ανοικτό,όπως και με 1 ώρα ομιλίας περίπου.

Η τρίτη πλήρης φόρτιση μέχρι στιγμής αποδίδει 40 ώρες σε αναμονή και έχει 79% υπόλοιπο μπαταρίας.Η ομιλία είναι περίπου στα 15 λεπτά της ώρας,το 3G κλειστό και η χρήση σχετικά περιορισμένη.

Το συμπέρασμά μου μέχρι στιγμής είναι θετικότατο.Δεν ξέρω αν σε...εργαστηριακή μέτρηση η μπαταρία αποδώσει 3150mah αλλά το μόνο σίγουρο είναι οτι δείχνει να είναι πολύ πιό πάνω απο τα 2200mah που ανακοινώνει η εργοστασιακή μπαταρία.Πώς τα καταφέρνει με τον ίδιο όγκο?Δεν ξέρω και ούτε με νοιάζει...Το αποτέλεσμα μετράει για μένα και μέχρι στιγμής δείχνει να τηρεί αυτά που υπόσχεται!Οσο για το value for money?Aυτό είναι ευκόλως αντιληπτό οτι δείχνει να είναι στα ύψη...;)

 

Οπωσδήποτε,το τελικό συμπέρασμα θα βγει με ασφάλεια όσο περνούν οι μέρες...οπότε και δεν μπορώ ακόμη ανεπιφύλακτα να τη συστήσω σε κάποιον,ωστόσο θεώρησα σκόπιμο να συνεχίσω το report ώς είχα υποχρέωση μιας και ξεκίνησα το θέμα πριν λίγες μέρες...

 

Καποιο λινκ για την μπαταρια,μια και ενδιαφερομαι για αγορα με βαση τα οσα λες?

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λινκ για την μπαταρια,μια και ενδιαφερομαι για αγορα με βαση τα οσα λες?

 

http://www.ebay.com/itm/330758439655?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Μια σελιδα πισω αναφερεται..

Παντως και στο foroum του xda ενας χρηστης γραφει πολυ καλα λογια και οτι βγαζει πολυ περισσοτερο απο την επισημη.

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

 

Ουπς σορι,εχεις δικιο,δικο μου λαθος!:D Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

http://img39.imageshack.us/img39/3982/screenshot2013012416572.png

 

Μέχρι στιγμής τα πάει περίφημα ο κινέζος...:D

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

http://img39.imageshack.us/img39/3982/screenshot2013012416572.png

 

Μέχρι στιγμής τα πάει περίφημα ο κινέζος...:D

 

Δεν ξέρω τι λέει ο καθένας αλλά μένω άφωνος με την μπαταριά. Θα την παραγγείλω άμεσα..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Βασικά από ότι βλέπω το κινητό δε χρησιμοποιήθηκε. Η οθόνη άναψε ελάχιστα.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη χρησιμοποιήθηκε λίγο όντως. Σε αναλογη χρηση η εργοστασιακή μπαταρία δεν επιανε ουτε για αστείο τις 72 ώρες με υπόλοιπο στο 50%.Εγω δεν εχω δει πάνω απο 80-85 ώρες συνολικά την εργοστασιακή.Η μπαταρία τα σπάει. Αυτό είναι το συμπέρασμα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη χρησιμοποιήθηκε λίγο όντως. Σε αναλογη χρηση η εργοστασιακή μπαταρία δεν επιανε ουτε για αστείο τις 72 ώρες με υπόλοιπο στο 50%.Εγω δεν εχω δει πάνω απο 80-85 ώρες συνολικά την εργοστασιακή.Η μπαταρία τα σπάει. Αυτό είναι το συμπέρασμα...

Ποση ωρα οθονη ενεργη συνολικα σ βγαζει με τν κινεζικη μπαταρια ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το έχω υπολογίσει γιατί δεν κάνω τέτοιου είδους χρήση της συσκευής.Υπολογιζω ότι η αυτονομία της με την κινέζικη μπαταρία αυξάνεται γύρω στο 40-50%.Η χωρητικότητά της σίγουρα υπερβαίνει τα 3000 mAh.Κάνε τους υπολογισμούς σου και θα το βρεις...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Τις έχουν μετρήσει αυτές τις μπαταρίες και έχουν μετρηθεί από 2100 έως 2800.

Αυτό σημαίνει (εκτός του ότι δεν είναι σίγουρα 3500) ότι το quality control στο εργοστάσιο είναι ανύπαρκτο.

Κι αν είσαι στους άτυχους που θα τους πέσει μία στα 2100, θα έχεις μία μπαταρία σχεδόν σαν την μαμά 2000, αλλά με διπλάσιο πάχος!

Δε θα την αγόραζα ποτέ.

Και κανείς δε ξέρει, αν και μπορούμε να φανταστούμε... το πόσο θα διαρκέσει η ζωή της σε σύγκριση με την stock ή με άλλες πιο επώνυμες τύπου anker,mugen.

Link to comment
Share on other sites

Τις έχουν μετρήσει αυτές τις μπαταρίες και έχουν μετρηθεί από 2100 έως 2800.

Αυτό σημαίνει (εκτός του ότι δεν είναι σίγουρα 3500) ότι το quality control στο εργοστάσιο είναι ανύπαρκτο.

Κι αν είσαι στους άτυχους που θα τους πέσει μία στα 2100, θα έχεις μία μπαταρία σχεδόν σαν την μαμά 2000, αλλά με διπλάσιο πάχος!

Δε θα την αγόραζα ποτέ.

Και κανείς δε ξέρει, αν και μπορούμε να φανταστούμε... το πόσο θα διαρκέσει η ζωή της σε σύγκριση με την stock ή με άλλες πιο επώνυμες τύπου anker,mugen.

Αν κατάλαβα καλά ο LAGGI αναφέρεται σε μία μπαταρία ίδιων διαστάσεων με την μαμά, με αυξημένη χωρητικότητα.

Δεν την έχω και δεν μπορώ να είμαι κατηγορηματικός, αλλά μαϊμού μπαταρία τόσο δυνατή...κάποιο λάκκο έχει....

Κάτι δεν μου κάθεται καλά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία το θέμα είναι να έχουμε μια στοιχείωδη εμπιστοσύνη εδώ μέσα,αλλοιώς δεν εχει νόημα να ποστάρουμε και να ενημερώνουμε ο ένας τον άλλον για τις αγορές που κάνουμε και που μπορεί να ειναι και καλές για κάποιους.

Εγώ προσπάθησα με καλη πίστη να σας δείξω μια συμφέρουσα αγορά και όποιος θέλει την ακολουθεί.Δεν πουλαω μπαταρίες κινεζικες στο eBay ούτε έχω κάποιο συμφέρον να διαφημιζω κάποιο αξεσουάρ.Για τη συγκεκριμένη μπαταρία έχω να πω ότι κρατάει 40 με 50% πάνω απο τη μαμίσια των 2200 mAh.Απλα μαθηματικά ειναι...

2200 + το 40% του 2200 μας κάνει πάνω απο 3000mah...

135 ώρες μου κράτησε η μπαταρία τη στιγμή που η μαμίσια κρατούσε 80-85 ώρες με την ίδια χρήση...

Θερμή παράκληση ομως:

ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ...

Μπορει να σας βγει μούφα και μπορεί να σκάσει στη μούρη σας και να καταστρέψετε το κινητό σας...

Δεν έχω καμμιά ευθύνη γιαυτά που μπορεί να σας συμβούν...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Παιδία το θέμα είναι να έχουμε μια στοιχείωδη εμπιστοσύνη εδώ μέσα,αλλοιώς δεν εχει νόημα να ποστάρουμε και να ενημερώνουμε ο ένας τον άλλον για τις αγορές που κάνουμε και που μπορεί να ειναι και καλές για κάποιους.

Εγώ προσπάθησα με καλη πίστη να σας δείξω μια συμφέρουσα αγορά και όποιος θέλει την ακολουθεί.Δεν πουλαω μπαταρίες κινεζικες στο eBay ούτε έχω κάποιο συμφέρον να διαφημιζω κάποιο αξεσουάρ.Για τη συγκεκριμένη μπαταρία έχω να πω ότι κρατάει 40 με 50% πάνω απο τη μαμίσια των 2200 mAh.Απλα μαθηματικά ειναι...

2200 + το 40% του 2200 μας κάνει πάνω απο 3000mah...

135 ώρες μου κράτησε η μπαταρία τη στιγμή που η μαμίσια κρατούσε 80-85 ώρες με την ίδια χρήση...

Θερμή παράκληση ομως:

ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ...

Μπορει να σας βγει μούφα και μπορεί να σκάσει στη μούρη σας και να καταστρέψετε το κινητό σας...

Δεν έχω καμμιά ευθύνη γιαυτά που μπορεί να σας συμβούν...

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωσή..

2 ατομα εδώ μέσα πίνουν νερό στο όνομά της μπαταρίας και το ίδιο ένα άτομό που διάβασα στο xda.

Για ούτε 10 ευρώ που εχει η μπαταριά αξίζει να τη δοκιμάσεις και ας είναι στην χειρότερη περίπτωσή ιδία με τη δική σου.

Και κάτι πολυ σημαντικό γιατί αν διαβάσει ένα παιδάκι θα τρομάξει με αυτά που γράφονται..

Καμία μπαταριά λιθιου δεν μπορει να σκάσει..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καμία μπαταριά λιθιου δεν μπορει να σκάσει..

Και βέβαια μπορούν να σκάσουν, ένα απλό βραχυκύκλωμα και....

http://www.androidauthority.com/busting-the-myth-yes-cell-phones-can-explode-42582/

 

δείτε και τι έγινε με το Boeing 787 Dreamliner, που έχουν καθηλωθεί (και) λόγο προβλημάτων στις μπαταρίες λιθίου.

 

Laggi δεν σε κατηγορώ εσένα, συγνώμη αν δεν ήμουνα κατανοητός.

Αναφέρομαι στην μπαταρία. Οταν λέω κάποιο λάκκο έχει εννοώ ότι μπορεί να έχει πχ επικίνδυνα χημικά μέσα, να μην έχει ελεγχθεί σωστά κλπ. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχει τόσο φτηνή και ασφαλή τεχνολογία που μπορεί να δώσει τόσο παραπάνω ρεύμα από τις mainstream και να μην το έχει εκμεταλλευτεί καποια samsung, apple, lg, sony κλπ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία το θέμα είναι να έχουμε μια στοιχείωδη εμπιστοσύνη εδώ μέσα,αλλοιώς δεν εχει νόημα να ποστάρουμε και να ενημερώνουμε ο ένας τον άλλον για τις αγορές που κάνουμε και που μπορεί να ειναι και καλές για κάποιους.

Εγώ προσπάθησα με καλη πίστη να σας δείξω μια συμφέρουσα αγορά και όποιος θέλει την ακολουθεί.Δεν πουλαω μπαταρίες κινεζικες στο eBay ούτε έχω κάποιο συμφέρον να διαφημιζω κάποιο αξεσουάρ.Για τη συγκεκριμένη μπαταρία έχω να πω ότι κρατάει 40 με 50% πάνω απο τη μαμίσια των 2200 mAh.Απλα μαθηματικά ειναι...

2200 + το 40% του 2200 μας κάνει πάνω απο 3000mah...

135 ώρες μου κράτησε η μπαταρία τη στιγμή που η μαμίσια κρατούσε 80-85 ώρες με την ίδια χρήση...

Θερμή παράκληση ομως:

ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ...

Μπορει να σας βγει μούφα και μπορεί να σκάσει στη μούρη σας και να καταστρέψετε το κινητό σας...

Δεν έχω καμμιά ευθύνη γιαυτά που μπορεί να σας συμβούν...

 

Κανείς δεν είπε ότι λες ψέματα.Μην εκνευρίζεσαι άδικα.

Κρατάμε τις επιφυλάξεις μας, γιατί πολλά έχουμε δει.

Και σαφώς κρατάμε επιφυλάξεις όταν στο ίδιο μέγεθος με τη μαμά μπαταρία υπάρχει τόσο διαφορά στη χωρητικότητα.

Αφού διαβάζετε XDA θα βρείτε πολλά θέματα σχετικά με τις μπαταρίες.

Θα δείτε μπαταρίες να διαφημίζονται ως 2000 π.χ. και κόσμος να πίνει νερό στο όνομα της μπαταρίας και όταν τις μετρήσουν κάποιοι με εργαστηριακό έλεγχο (και όχι με παρατήρηση, μιας και ποτέ δε μπορείς να κάνεις τα ίδια πράγματα) να αποδίδουν πολύ λιγότερο από τις μαμά.

Να ξύνουν και το αυτοκόλητο και να ανακαλύπτουν από κάτω ότι από το εργοστάσιο είναι χτυπημένες ...750...

Κι όμως πολλοί έβλεπαν διαφορά.

Δες μία 2500 http://dl.xda-developers.com/attachdl/2480fb5bfa8b0dee8ddaa80629a94bcb/5105007c/6/9/2/5/8/2/IMAG0400.jpg

Μία 1930 http://img109.imageshack.us/img109/8083/20100708029.jpg

Και έναν...πυκνωτή! http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23897677&postcount=11 (διαβάστε όλο το θέμα αν θέλετε, είναι για μπαταρίες)

Για να καταλάβετε γιατί έχουμε επιφυλάξεις :)

 

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωσή..

2 ατομα εδώ μέσα πίνουν νερό στο όνομά της μπαταρίας και το ίδιο ένα άτομό που διάβασα στο xda.

Για ούτε 10 ευρώ που εχει η μπαταριά αξίζει να τη δοκιμάσεις και ας είναι στην χειρότερη περίπτωσή ιδία με τη δική σου.

Και κάτι πολυ σημαντικό γιατί αν διαβάσει ένα παιδάκι θα τρομάξει με αυτά που γράφονται..

Καμία μπαταριά λιθιου δεν μπορει να σκάσει..

 

Το πίνουν χρήστες στο όνομα μιας μπαταρίας το απάντησα λίγο πιο πάνω.

Είναι μια ένδειξη, όχι απόδειξη.

Απόδειξη είναι η πραγματική μέτρηση με όργανα.

Και ναι μπορούν να σκάσουν οι μπαταρίες λιθίου, ακόμα και να πάρουν φωτιά.

"Lithium-ion batteries can rupture, ignite, or explode when exposed to high temperature"

Wikipedia

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ,χωρίς να'μαι φυσικά και ειδικός,πιστεύω πως είναι σπάνιο να σκάσει σε κάποιον η μπαταρία(για τις λιθίου πάντα μιλάμε)

Πρέπει να'σαι πολύ η-λίθιος για να τα καταφέρεις :p Δε λέω βέβαια ότι δε γίνεται κιόλας

Όσον αφορά την πολυσυζητημένη κινέζικη μπαταρία των "3150 mah" εγώ από περιέργεια και μόνο θα την αγόραζα για να ξεκολλήσω το αυτοκόλλητο και να ανακαλύψω την αλήθεια..ωστόσο δεν μπορώ παρά να πιστέψω τον "Laggi" καθώς λέει την αλήθεια και το αποδεικνύει με τα screenshots

H μόνη ένσταση που έχω εγώ είναι σχετικά με την ποιότητά της και το γεγονός ότι μπορεί να δημιουργήσει και κάποιο πρόβλημα στο κινητό σε βάθος χρόνου...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ανακαλυψαν καινουρια τεχνολογια οι Κινεζοι(και να την μοιραζουν απλοχερα 9 ευρω) και οχι δεν ειναι 3000mah η συγκεκριμενη μπαταρια.Εχει μπαταριες με τοση χωρητικοτητα για το S3 αλλα εχουν μαζι συνοδευτικο μεγαλυτερο πισω καπακι για να χωραει η μεγαλυτερης χωητικοτητας μπαταρια.

Στην καλυτερη των περιπτωσεων να ειναι ιδιας χωρητικοτητας με την μαμα κι αυτο ειναι οντως λαβρακι.

Ολα τα αλλα απλα δεν γινεται να ισχυουν ειναι πολυ απλο,ειναι απλη φυσικη.

 

Φιλε LAGGI μην το παρεις προσωπικα δεν ειναι οτι δεν σε πιστευω απλα κι εσυ αν το σκεφτεις με την κοινη λογικη θα δεις οτι δεν γινεται.

Τωρα αν σου κραταει παραπανω ισως η δικη σου χρηση αυτο το διαστημα για να παρατηνεις την αυτονομια της να ειναι ελαχιστη ή μηδενικη.Φυσικα δεν εχεις να κερδισεις τιποτα απο ολο αυτο και δεν αποσκοπεις καπου.

Σε ευχαριστουμε για την παρουσιαση της.Ισως την αγορασω σαν 2η.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα να μη λέει αλήθεια ο LAGGI.Με τις μετρήσεις που κάνει ο άνθρωπος,αυτά βλέπει αυτά γράφει.

Eξάλλου ενημερώνει για κάποιο προϊόν και πολύ καλά κάνει!

Εγώ πάντως που απορώ πώς χώρεσαν 3150 σε κανονικού μεγέθους μπαταρία(πράγμα που ούτε η mugen-anker κατάφεραν χωρίς άλλο πίσω cover) την παρήγγειλα σήμερα.

Μόλις λοιπόν την πάρω θα ξεκολλήσω τα πάντα από πάνω για να δώ την χωρητικότητα.Αν το γράφει βέβαια κι αλλού εκτός από το αυτοκόλλητο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι στανταρ οτι απο κατω θα γραφει την πραγματικη χωρητικοτητα.Καποιες δεν γρφουν.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ,χωρίς να'μαι φυσικά και ειδικός,πιστεύω πως είναι σπάνιο να σκάσει σε κάποιον η μπαταρία(για τις λιθίου πάντα μιλάμε)

Πρέπει να'σαι πολύ η-λίθιος για να τα καταφέρεις :p Δε λέω βέβαια ότι δε γίνεται κιόλας

Όσον αφορά την πολυσυζητημένη κινέζικη μπαταρία των "3150 mah" εγώ από περιέργεια και μόνο θα την αγόραζα για να ξεκολλήσω το αυτοκόλλητο και να ανακαλύψω την αλήθεια..ωστόσο δεν μπορώ παρά να πιστέψω τον "Laggi" καθώς λέει την αλήθεια και το αποδεικνύει με τα screenshots

H μόνη ένσταση που έχω εγώ είναι σχετικά με την ποιότητά της και το γεγονός ότι μπορεί να δημιουργήσει και κάποιο πρόβλημα στο κινητό σε βάθος χρόνου...:worry:

 

Αν συμβεί δεν είναι θέμα χρήστη.Μπορεί να γίνει με ένα απλό βραχυκύκλωμα.

 

Δεν τίθεται θέμα να μη λέει αλήθεια ο LAGGI.Με τις μετρήσεις που κάνει ο άνθρωπος,αυτά βλέπει αυτά γράφει.

Eξάλλου ενημερώνει για κάποιο προϊόν και πολύ καλά κάνει!

Εγώ πάντως που απορώ πώς χώρεσαν 3150 σε κανονικού μεγέθους μπαταρία(πράγμα που ούτε η mugen-anker κατάφεραν χωρίς άλλο πίσω cover) την παρήγγειλα σήμερα.

Μόλις λοιπόν την πάρω θα ξεκολλήσω τα πάντα από πάνω για να δώ την χωρητικότητα.Αν το γράφει βέβαια κι αλλού εκτός από το αυτοκόλλητο.

 

Φυσικά λέει αυτά που βλέπει και καλά κάνει και λέει τις παρατηρήσεις του και μάλιστα όσο πιο αναλυτικά μπορεί.

 

Όπως είπε ο Πάνος δυστυχώς δε το γράφουν όλες ( φαίνεται ότι κάποιοι ξύπνησαν :P ), αλλά ποτέ δε ξέρεις.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται αλλος να εχει "μαμισια" μπαταρια στα 2000 και αλλος στα 2200..

2100 εχει ρε παιδια το καημενο..! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...