Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως πρέπει να περάσεις cwm 6?

 

Σε ότι πάω να περάσω μου βγάζει μάλλον μου έβγαζε aborted. Δοκίμασα και μία άλλη sd που είχα σπίτι, πέρασα και CWM 6 και τώρα ξανακατεβάζω την v45 και ελπίζω να έφταιγε το download της rom. Για την ώρα δείχνει καλά σημάδια :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα ειχα κανει αυτα τα βηματα πριν την περασω...ξαφνικα απο χτες μου το κανει αυτο.οταν την ειχα περασει πριν 15 μερες δεν ειχα θεμα τωρα κολλαει κ κανει reboot :(

φυσικά και τα έκανες και πριν

κάνε αυτά που σου είπα , σε όλους μας έχει συμβεί , αυτή είναι η λύση

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω nandroid backup μετα μεσα στους φακελους μου εχει εναν φακελο clockwork manager και μεσα εχεια λλον εναν backup και μεσα σε αυον εχει το αρχειο μπακαπ με την ημερομηνια που το εκανα..Ολα καλα μεχρι εδω.. Ο φακελος efs_backup τι ακριβως ειναι? εχει καμια σχεση με τον αλλον φακελο που περιεχει το backup μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Δύο ερωτήσεις έχω να κάνω.

 

1. Πρώτη φορά έβαλα την Omega και ξεκίνησα με v45 σε SGS3. Πως κάνουμε update αν χρειαστεί;

 

2. Από το 4.2.2 που είχα βάλει μέσω του Odin και τώρα που το έβαλα ξανά μέσω του Omega με καθαρή εγκατάσταση βρήκα ένα πρόβλημα. Όταν μιλάω με BlueTooth στο τέλος της κλήσεις κρεμάει η εφαρμογή com.adroid.phone. Δοκίμασα να καθαρίσω τα δεδομένα της και του bluetooth αλλά κάνει το ίδιο. Μήπως είναι πρόβλημα της Rom? Η μπορεί να φταίει και η συσκευή BlueTooth? Δεν έχω άλλη να δοκιμάσω.

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

εχει κανει προβλημα με το hands free (δεν μπορω να απαντησω κλιση με το hands free,παταω δηλ.το κουμπι της απαντησης και δεν απανταει)?τα ακουστικα ειναι καινουρια,εχω την 45ν ρομ,να βαλω την 43.3?αι αν θελισω να βαλω την 43 απλα την κανω ινσταλλ απο το recovery? Edited by babbis87
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ακριβώς είναι αυτό το syncadapters που μου ξεζουμισε τη μπαταρία;

Είναι κάποια εφαρμογή συγκεκριμένη ή είναι ο συγχρονισμός γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

Kατεβαζω αμεσως σε ευχαριστουμε πολυ για τις απιστευτες rom.

Να σε ρωτησω αν μπορεις να με βοηθησεις στην rom εκδοση 45 δεν αναγνωριζε το usb flash που εχω,υπαρχει πιθανοτητα να φτιαχτει?

Στην νεα εκδοση που εδωσες ποιον kernel προτεινεις διοτι νομιζω οτι καταναλωνει αρκετη μπαταρια η 43.3 που εχω τωρα επανω

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και τα έκανες και πριν

κάνε αυτά που σου είπα , σε όλους μας έχει συμβεί , αυτή είναι η λύση

 

την ξανακατεβασα κ ειδα πως το md5 ειναι αλλο απο αυτο που λεει στο λινκ που κατεβαζουμε!!!!!!πως αλλαζει αυτο παλι?????/:blink:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Πέρασα την V43.4 και έχω το εξής πρόβλημα.Δεν μπορώ να κάνω streaming στην τηλεόραση με το all share.Ούτε οι κοντινές συσκευές δουλεύουν που είναι στις περισσότερες ρυθμίσεις.Έχει προβλημα το dnla γενικώς.Στην V43.3 δούλευε κανονικά χωρίς προβλήματα.Είναι bug της rom ή φταίει κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Eιχα βαλει την 43,4 και την εβγαλα πολλα bug,ο φακος δεν δουλευει το τηλ κολλουσε το UI σταματουσε.

Εβαλα και το tweek με την καμερα και τα μπλοκαρε ολα. Ξαναγυρισα στην 43.3 που την θεωρω τελεια και πολυ σταθερη σε ολα της.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι με την 45 διαπίστωσα αλλο προβλημα.Δεν μου ερχοντε μηνυματα.Χτες μου χαν στειλει αρκετα και μουν ρθαν 1-2.Παραλιγο να τσακωθώ με τους φιλους μου γιατί νομιζα οτι με γραφαν στα..ξερετε!Τελικα μετά απο επανεκινηση ηρθαν.Τα δικα μου κανονικα τα λάμβαναν!
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Για να παω από ν43.4 σε ν45 πρέπει να κανω factory reset και να καθαρισω όλα τα cache και να περασω την ρομ με full wipe?

 

Το full wipe φτάνει, factory reset δεν χρειάζεται για αλλαγή ρομ, εκτός αν πας απο custom σε στοκ, τοτε ισως χρειαστεί και factory reset..

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να βγει κανένα Topic με omega rom για galaxy s 4 9505.

και με οδηγίες εγκατάστασης?

 

απλα το κανω root και βαζω cmw και την ρομ?

 

ή τοι κανω root , αγοραζω το omega files pro ΚΑΙ απο εκει μετα βαζω την omega rom?

 

ουτως η αλλως θα την αγορασω την εφαρμογη οποτε αν ειναι πιο απλο ετσι να το κανω .

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να βγει κανένα Topic με omega rom για galaxy s 4 9505.

και με οδηγίες εγκατάστασης?

 

απλα το κανω root και βαζω cmw και την ρομ?

 

ή τοι κανω root , αγοραζω το omega files pro ΚΑΙ απο εκει μετα βαζω την omega rom?

 

ουτως η αλλως θα την αγορασω την εφαρμογη οποτε αν ειναι πιο απλο ετσι να το κανω .

δεν χρειάζετε να κάκεις root, η omega είναι root (έβαλα την Stock I9505XXUAME2 το TWRP Recovery και την Omega , δεν χάθηκε τίποτα)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2253528 τέταρτο ποστ

το omega files prο εγώ το αγόρασα , βοηθάμε την εξέλιξη των omega rom

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καποιο λινκ που να βρω την 43.3???στην αρχικη της ωμεγα δεν την βγαζει πλεον βγαζει τις προσφατες.λες να φταιει που δεν κανω full wipe κ δεν την περναει???απο v45(4.2.2) se v43.3(4.2.1) Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζετε να κάκεις root, η omega είναι root (έβαλα την Stock I9505XXUAME2 το TWRP Recovery και την Omega , δεν χάθηκε τίποτα)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2253528 τέταρτο ποστ

το omega files prο εγώ το αγόρασα , βοηθάμε την εξέλιξη των omega rom

 

δυστυχώς δεν έχω καμμία εμπειρία όσον αφορά το ODIN.

 

γράφει στις οδηγίες φλάσαρε μέσω του odin την stock I9505XXUAME2 (πως?τόσες επιλογές έχει το odin)

πες ότι κατάφερα να την περάσω ψαχνοντας από κάπου οδηγίες.

 

(ένα topic για τα galaxy s 4 omega rom ρε παιδιά ?)

μετά γράφει φλάσαρε μέσω του odin το twrp recovery (εδώ δεν βρήκα οδηγίες καθόλου)

λιγό βοήθεια παιδιά?

 

επίσης κάτι τελευταίο

 

εαν είναι ήδη root το κινητό μου δεν μπορώ απλά να βάλω το twpr μέσω goomanager και μετά απλά να βάλω την omega rom?(μπορεί να είναι βλακεία αυτό που είπα δεν ξέρω....)

 

όπως και να έχει αν κάποιος μπορεί βοηθήσει έναν καψερό noob :( .......... θα το εκτιμούσα πολύ

Edited by j1miroquai
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...