Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κι εγώ 43.1. Αξίζει να πάω στην 43.3 χωρίς full wipe?

κάνε nantroid backup την 43.1 , και εγκατέστησε την 43.3

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H pro έκδοση των Omega files τι παραπάνω προσφέρει;

 

Αυτό είναι και δική μου απορία. Ποιος ξέρει να μας πει;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

μολις παω να ανοιξω τα sms χτυπαει μια φορα η δονηση και η εφαρμογη με τα sms απλα δεν ανοιγει....... εχω δοκιμασει απειρες φορες αλλα ολο το ιδιο αποτελεσμα
Link to comment
Share on other sites

μολις παω να ανοιξω τα sms χτυπαει μια φορα η δονηση και η εφαρμογη με τα sms απλα δεν ανοιγει....... εχω δοκιμασει απειρες φορες αλλα ολο το ιδιο αποτελεσμα

 

 

Αυτο που περιγραφεις συμβαινει στην 4.2.1 και οχι στην 4.1.2 (43.3)..μηπως κανεις λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω παρατηρησει οτι στην 43,3 αργει το ιντερνετ (ειτε wifi ειτε 3G) να ανταποκριθει ! :wacko::wacko:

σε μένα όχι , πάει πολύ καλά

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Η 44.4 τι λέει ; αξιζει ; ή να μεινω στην 43.3 ;

αξίζει , αλλά η δική σου γνώμη μετράει

κάνε nandroid backup την 43.3 , και βάζεις με full wipe την 44.4 , αν δεν σ αρέσει γυρίζεις πίσω

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

τι επαθε το download center???παω να μπω να κατεβασω κ μολις μπαινω χτυπαει ειδιποιηση για ιο....????εχει κατι??
Link to comment
Share on other sites

τι επαθε το download center???παω να μπω να κατεβασω κ μολις μπαινω χτυπαει ειδιποιηση για ιο....????εχει κατι??

σε μένα όχι

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

δεν μ αφηνει ο chrome να μπω καθολου λεει κακοβουλο λογισμικο:mad:

 

Μήπως φταίει αυτό που πας να κατεβάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει αυτό που πας να κατεβάσεις;

 

οχι ρε παιδια..στην αρχικη της ωμεγας παω να πατησω στο λινκ download center κ μου πεταει αυτο το μηνυμα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια..στην αρχικη της ωμεγας παω να πατησω στο λινκ download center κ μου πεταει αυτο το μηνυμα.:confused:

βαριέμαι να βάλω το chrome , βάλε τον mozilla firefox

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια..στην αρχικη της ωμεγας παω να πατησω στο λινκ download center κ μου πεταει αυτο το μηνυμα.:confused:

 

Απενεργοποιησε για λιγο το anti virus και δοκιμασε...

Link to comment
Share on other sites

Και με firefox τα ιδια κανει , και δεν μπορω να κατεβασω τιποτα

 

Malicious software includes 211 exploit(s).

 

Malicious software is hosted on 1 domain(s), including finalbrand.cz/.

 

This site was hosted on 1 network(s) including AS9822 (AMNET).

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Και με firefox τα ιδια κανει , και δεν μπορω να κατεβασω τιποτα

Malicious software includes 211 exploit(s).

Malicious software is hosted on 1 domain(s), including finalbrand.cz/.

This site was hosted on 1 network(s) including AS9822 (AMNET).

μάλλον εμποδίζει το firewall να κατεβάζει από π.χ. despositfiles ,

ανοίγεις την σελίδα : http://dfiles.eu/ ?? μπορείς να κατεβάσεις άλλο αρχείο από despositfiles ??

κατέβασέ την από torrent

είμαστε offtopic

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μην μπαινετε απο τα bookmarks σας στην σελιδα με τις roms γιατι εχει αλλαξει η σελιδα ,μπειτε απο το φορουμ,μπαινει κανονικα
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην Omega 43.3 παιζει το HD VOICE?

συγκεκριμενα με vodafone? παλευω να το βαλω και τιποτα...

αντεγραψα τα 4 αρχεια αλλα ακομα off το εχει.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, έχω το εξής πρόβλημα, προσπάθησα να περάσω την omega, και στο μενού να επιλέξω τη ρομ από πού θέλει να την ε γκαταστήσει επέλεξα την exdcard γιατί δε μου έδινε καν επιλογή για το μενού από την εσωτερική, κάνω reboot και τώρα έχει κολλήσει και βγάζει 2 δευτερόλεπτα το λογότυπο της εταιρείας και 2 δευτερόλεπτα ότι κάτι φτιάχνει , και ξανά loop και δε φεύγει από εκεί, τι μπορώ να κάνω?
cypherth
Link to comment
Share on other sites

@cypherth , μπες πάλι σε recovery με τα τρία κουμπιά και κάνε

wipe data/factory reset μετά wipe cache partition μετά install zip from sd / choose zip from sdcard η from internal sdcard (όπου έβαλες την omega rom) /βρίσκεις την rom την επιλέγεις /install

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά έκανα αυτό και δε μου έβγαζε καν την επιλογή αυτή "install zip from sd / choose zip from sdcard"

αναγκαστική πάτησα reboot μήπως έκανα κάτι λάθος, έπειτα έμπαινε μόνο σε download mode με odin, δοκίμασα όσες εκδόσεις odin μπορούσα να βρω και όλες τις usb από τον υπολογιστή, κολλούσε στο nand..το είδα και απόειδα και το πήγα στην αντιπροσωπεία γιατί το χρειάζομαι όσο πιο γρήγορα γίνεται...

cypherth
Link to comment
Share on other sites

για να μην σου βγάζει την επιλογή "install zip from sd / choose zip from sdcard" ίσως δεν εγκατέστησες το CWM Recovery (πρώτη σελίδα ποστ 4)

προσπάθησες να αλλάξεις firmware απο εδω ? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

το cwm recovery το έβαλα, ειλικρινά δεν ξέρω γιατί δε μου έβγαζε την επιλογή, ένα ένα τα έκανα τα βήματα και δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνω..στην αρχή ακολούθησα τον οδηγό που περιγράφουν τα παιδιά στην omega, μετά όταν μου έκανε το loop προσπάθησα με odin αλλά κολλάει στο nand..
cypherth
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... και από μένα

Είμαι κάτοχος ενός gt ι9300, πρόσφατα routarismeno, πέρασα λοιπόν την 43.3 επιτυχώς. Στην συνέχεια πέρασα το Sirayh κερνελ 1.9.1 και αυτό με επιτυχία. Όλα δουλευαν ρολόι μέχρι που αποφάσισα να δοκιμάσω να κάνω overclocking πιο πολύ απο περιέργεια.

Κάτεβασα το Ex tweaks, άλλαξα την max speed στα 1.8 και αμέσως το κινητό πάγωσε... Ξεκίνησε απο εκεί και μετά ενα συνεχόμενο bootloop χωρίς να μπορεί να ξεκινήσει το κινητό. Φτάνει μέχρι το κινούμενο ρομποτάκι... αρχίζει να παγώνει σιγά σιγά η εικόνα μέχρι που freezarei και πάλι μαυρη οθόνη και τα ίδια....

Του πέρασα το μαμά kernel και άνοιξε κανονικά. Όταν τώρα ξαναπερνάω το Sirayh κάνει πάλι αυτο το bootloop.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει για πιο λόγο συμβαίνει αυτο? Το ex tweaks το εχω σβήσει. Εφόσον έβαλα το μαμά κέρνελ και μετά πάλι το sirayh δεν θα έρπρεπε φυσιολογικά να το πάρει σωστά?

Δοκίμασα και με wipe cache kai wipe dalvik, τπτ. Μήπως μένουν κάποια settings του kernel ανεπηρέαστα και όταν το ξαναβάζω διαβάζει αυτά και κάνει το bootloop?

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...