Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, η ρομ μπορεί να φορεθεί σε Galaxy lte (i9305)

Sorry αν έχει αναφερθεί.

 

Όχι, δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουμε κανένα λινκ από την 43.1 ;

 

http://omega-roms.net/blog/?page_id=763

 

Να ρωτησω κατι η ρομ 43.1 πχ ειναι πιο αργη σε σχεση με την στοκ.πχ στο ανοιγμα του μενου ρυθμισεις το τσεκαρα με ενος φιλου γιατι συμβαινει αυτο?

Και τα 2 κινητα μετα απο φαψτορυ ρεσετ.με καμια εφαρμογη δλδ και τα 2 κινητα.Η ατοκ ειναι πιο γρηγορη ρομ δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Περασα την 43.1 και μου κολλαει το S3 συνεχια και μου βγαζει οτι αρχικη touch wiz διακοπηκε. Αυτο γινεται καθε 1 λεπτο μπορει να λεω και πολυ. Την περασα και με full wipe και no full wipe αλλά τιποτα. Και κατι ακόμα. Ειμαι με 42.1 και τωρα τελευταια μου βγαζει ενα παραθυρακι και κατι λεει για overcloking. ξερει καποιος τι γίνετε;
Link to comment
Share on other sites

http://omega-roms.net/blog/?page_id=763

 

Να ρωτησω κατι η ρομ 43.1 πχ ειναι πιο αργη σε σχεση με την στοκ.πχ στο ανοιγμα του μενου ρυθμισεις το τσεκαρα με ενος φιλου γιατι συμβαινει αυτο?

Και τα 2 κινητα μετα απο φαψτορυ ρεσετ.με καμια εφαρμογη δλδ και τα 2 κινητα.Η ατοκ ειναι πιο γρηγορη ρομ δλδ?

 

Ναι είναι ποιο αργή και εγώ το παρατήρησα και με ακουστικά bluetooth δημιουργεί αποσυνδέσεις και τρομερά προβλήματα στις συνομιλίες μάλλον αυτός που την φτιάχνει δεν κοιτάει τα σχόλια γιατί αν τα κοιτούσε θα είχε διορθώσει το σηματάκι της google στις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιαυτο που ειπες,παντως γενικα στο ανοιγμα ορισμενων εφαρμογων ειναι πιο αργη η ομεγα απο την στοκ το εχω τσεκαρει σε κινητο φιλου και τα 2 κινητα μετα απο φλασαρισμα και καμια εφαρμογη και τα 2..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδεια εχω περασει τη ρομ v44.3 4.2.1 omega και με τη νεα update παρατηρησα οτι εχει και τη παυση βιντεο οταν βγαζεις τα ματια απο πανω του,αλλα δεν λυτουργει? ξερει κανεις καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Φοράω 43.1 και μου σημβένει κάτι το οποίο μπορώ να πώ κοντεύει να με τρελάνει. Οταν έχω ανοιχτό τον poweramp player και ταυτόχρονα ανοίγω τον browser (stock) η μουσική μου κάνει περίεργα.συγκεκριμένα κολάει με σταθερό ρυθμο (κάθε λεπτό).

Έχω κάνει τα απαραίτητα (full wipe, ρυθμίσεις στον amp, αλαγή kernel) τίποτα.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω και αν γίνεται να λάβω ειλικρινής απάντηση εάν υπάρχει κάποιος που να έχει κρατήσει την ομέγα για παραπάνω απο 3 μήνες χωρίς να την ξαναφλασάρει και να παραμένει stable.έχω αγανακτήσει καθώς δεν θέλω για κανένα λόγο να αλλάξω stock rom και η aosp έχει ακόμα τρομερές ελήψεις

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την 42 ακόμη.Χωρίς καθόλου κολλήματα, φλασαρισματα, λειτουργεί ρολόι..Αλλά τρεις μήνες που ζητάς είναι σαν να Ρωτάς για την 31 η 32 ωμέγα .Δεν νομίζω να τη έχει κάποιος.

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

αυτο το θεμα με το bluetooth το εχω παρατηρησει και εγω..αποσυνδεεται συχνα και την ωρα της κλησης ετσι στο ακυρο μπορει να μην σε ακουνε ή να τους ακους απο το πηγαδι.Δεν ξερω αν ειναι θεμα κερνελ εγω εχω περασει τον perseus κ τρεχω την 43.1 κανονικα εχω κανει wipe και ολα τα συναφη.θα δοκιμασω τον siyah που ειχα μεινει ευχαριστημενος και θα σας πω αν αλλαξει κατι.Επισης αυτο που θελω να πω ειναι οτι οντως μερικες φορες το κινητο ειναι πιο αργο απο την stock.τεσταρισμενο απο 2 ακριβως ιδια κινητα με wipe κ στο ενα και στο αλλο Edited by sasser
Link to comment
Share on other sites

αυτο το θεμα με το bluetooth το εχω παρατηρησει και εγω..αποσυνδεεται συχνα και την ωρα της κλησης ετσι στο ακυρο μπορει να μην σε ακουνε ή να τους ακους απο το πηγαδι.Δεν ξερω αν ειναι θεμα κερνελ εγω εχω περασει τον perseus κ τρεχω την 43.1 κανονικα εχω κανει wipe και ολα τα συναφη.θα δοκιμασω τον siyah που ειχα μεινει ευχαριστημενος και θα σας πω αν αλλαξει κατι.Επισης αυτο που θελω να πω ειναι οτι οντως μερικες φορες το κινητο ειναι πιο αργο απο την stock.τεσταρισμενο απο 2 ακριβως ιδια κινητα χωρις μετα απο wipe κ στο ενα και στο αλλο

 

Το κάνει και σε εμένα και το κάνει χωρίς να έχω πειράξει τίποτε στη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδεια εχω περασει τη ρομ v44.3 4.2.1 omega και με τη νεα update παρατηρησα οτι εχει και τη παυση βιντεο οταν βγαζεις τα ματια απο πανω του,αλλα δεν λειτουργει? ξερει κανεις καμια λυση? Edited by Leon200
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να γυρισω απο 44.2 σε 43.2 μιας και η πρωτη εχει πολυ λιγα mods
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Πριν από κάμποσους μήνες φλασαρα τον xxella bootloader έχοντας το φόβο του SDS. Έχω το κόκκινο σημάδι και εννοείτε αυξάνεται ο flash counter που ειναι και το πολυ σπαστικό. Βρήκα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2083860 . Η γνώμη σαςμποια είναι? Να γυρίσω σε παλιο bootloader και να γλιτωσω από το flash counter, ή να κατσω στα αυγά μου?
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Έλα μου που οπότε θέλω να το συνδέσω με την τηλεόραση ασύρματα πάει το allshare, (ή κάτι άλλο) και τσεκάρει τον counter και αν τον βρει 1 κόβει τη σύνδεση... Κάθε φορά που θέλω να συνδέσω με dongle θέλω triangle away.

 

Εννοείται πως δε με νοιάζει αυτό καθεαυτό η αύξηση του counter. Ποιο πολύ με νοιάζει αν με τον παλιό bootloader θα είμαι ασφαλής.

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

παιδια δε ξερω αν οφειλεται στην Omega αλλά σας ετυχε ποτε να φορτιζει πολυ αργα το κινητο? το ειχα ολη νυχτα (κανα 8 ωρο) στη φορτιση και οταν ξυπνησα το πρωι ηταν στο 76%
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

γενικα δεν βλεπω να προσφερει τπτ η ομεγα σε σχεση με την στοκ ρομ

 

Call record

Extra toggles

Slow /fast motion camera μετά από flash του σωστού mod

Kill app με το κουμπί του μενου

 

 

Και άλλα

Link to comment
Share on other sites

Call record

Extra toggles

Slow /fast motion camera μετά από flash του σωστού mod

Kill app με το κουμπί του μενου

 

 

Και άλλα

 

μπορεις να μου πεις που ειναι το Mod αυτο;καλημερα

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις που ειναι το Mod αυτο;καλημερα

 

omega files/camera Το κατεβάζεις και το φλασάρεις.

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να περάσω την omega v43.2.Eίμαι με την official αγγλική MC2.Πρέπει να κάνω factory reset,wipe cache και wipe dalvik cache ή δεν χρειάζεται και την περνάω κατευθείαν?Ποιον kernel προτείνετε με υποστήριξη ntfs,χωρίς να έχει προβλήματα?Περνάω πρώτη φορά custom και θέλω λίγο βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...