Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να περάσω την omega v43.2.Eίμαι με την official αγγλική MC2.Πρέπει να κάνω factory reset,wipe cache και wipe dalvik cache ή δεν χρειάζεται και την περνάω κατευθείαν?Ποιον kernel προτείνετε με υποστήριξη ntfs,χωρίς να έχει προβλήματα?Περνάω πρώτη φορά custom και θέλω λίγο βοήθεια.

ναι full wipe , διάβασε εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι full wipe , διάβασε εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

 

Τελικά η ν.43,2 είναι καλύτερη από την ν.43.1

Έχω την ν43.1 κα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αξίζει να πάω στην ν. 43.2????

Ας πεί κάποιος που την έχει δοκιμάσει:p

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ν.43,2 είναι καλύτερη από την ν.43.1

Έχω την ν43.1 κα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αξίζει να πάω στην ν. 43.2????

Ας πεί κάποιος που την έχει δοκιμάσει:p

Εγώ έχω πάντα την πιο νέα ,

Στην θέση σου θα έκανα nandroid backup την 43.1 , θα περνούσα την 43.2 , και θα αποφάσιζα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάντα την πιο νέα ,

Στην θέση σου θα έκανα nandroid backup την 43.1 , θα περνούσα την 43.2 , και θα αποφάσιζα

 

Και η γνώμη σου ? μεταξύ των 2?

βλέπεις βελτιώσεις?

Ρωτάω γιατι αρκετές φορές έκανα ανβάθμιση και μετά ξαναγύρισα στην προηγούμενη έκδοση;)

Για να αποφύγω τα ίδια ρωτάω.

Ευχαριστώ:)

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί σε κάποιον το φαινόμενο να μην μπορεί να κάνει αντίγραφο ασφαλείας στο Samsung account? Εμένα εδώ κ 2 μήνες τίποτα, δε γνωρίζω αν φταίει η ρομ (v. 39)
Link to comment
Share on other sites

Ναι και προφανως οφειλεται στην omega.To περιεργο ειναι οτι δεν το κανει παντα.

 

και εκανες κατι για να μη το κανει? το να το βαζεις στη φορτιση ολη νυχτα και το πρωι που το χρειαζεσε να μην εχεις μπαταρια ειναι μεγαλο προβλημα. εγω σε θυμαμαι γενιακ αν τ εχει ξανακανει απο τοτε που πρωτοεβαλα την omega. Στις 3 4 τελευταιες φορτισεις μου το κανει.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κανει κατι.Τις τελευταιες φορες μου φορτιζει κανονικα.Δε ξερω τι φταιει πραγματικα.
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε.Πέρασα πρώτη φορα custom rom την καινούρια omega v43.3 με siyah kernel.Έχω πάνω το touch recovery 6.0.2.8,χρειάζεται να το αλλάξω ή δεν υπάρχει πρόβλημα?Και δεύτερον σε μελλοντική αναβάθμιση της omega,χρειάζεται πάλι wipe data-factory reset,wipe cache και dalvik cache ή την περνάω κατευθείαν?Και πάλι μπράβο στα παιδιά που φτιάχνουν την omega!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε.Πέρασα πρώτη φορα custom rom την καινούρια omega v43.3 με siyah kernel.Έχω πάνω το touch recovery 6.0.2.8,χρειάζεται να το αλλάξω ή δεν υπάρχει πρόβλημα?Και δεύτερον σε μελλοντική αναβάθμιση της omega,χρειάζεται πάλι wipe data-factory reset,wipe cache και dalvik cache ή την περνάω κατευθείαν?Και πάλι μπράβο στα παιδιά που φτιάχνουν την omega!

καλό είναι το recovery ,

σε νέα omega v43.. , δεν θα χρειασθεί να κάνεις wipe data-factory reset ,

μόνο wipe cache και dalvik cache , δεν θα χαθεί τίποτα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλό είναι το recovery ,

σε νέα omega v43.. , δεν θα χρειασθεί να κάνεις wipe data-factory reset ,

μόνο wipe cache και dalvik cache , δεν θα χαθεί τίποτα

 

Σ΄ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ποιον kernel προτείνετε για την καινούργια V43.3?Πρώτη φορά περνάω omega και είμαι ψιλοάσχετος.Με ενδιαφέρει εκτός από επιδόσεις να έχει και καλή μπαταρία.Τώρα έχω το siyah.Για να περάσω κάποιον άλλο κάνω κανένα wipe ή τον περνάω κατευθείαν από odin ή recovery?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το θέμα του καλαγα και το πληκτρολόγιο εγινε μαύρο. Πως μπορω το πληκτρολόγιο να το ξανακάνω γκρι όπως ειναι το original κρατώντας το θέμα του καλαγα?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια βοηθεια.οταν πηρα το τηλ φοραγε την ωμεγα v42.μετα απο μερες του περασα την μαμα ρομ κ ειμαι root τωρα.πως θα ξαναπερασω την ωμεγα τωρα?υπαρχει καπου σωσμενη στην συσκευη?μπορει καποιος να την στειλει με λινκ?/θα εκτιμηθει ιδιαιτερως οποια βοηθεια.η την ιδια η καποια πιο προσφατη.ευχαριστω:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια βοηθεια.οταν πηρα το τηλ φοραγε την ωμεγα v42.μετα απο μερες του περασα την μαμα ρομ κ ειμαι root τωρα.πως θα ξαναπερασω την ωμεγα τωρα?υπαρχει καπου σωσμενη στην συσκευη?μπορει καποιος να την στειλει με λινκ?/θα εκτιμηθει ιδιαιτερως οποια βοηθεια.η την ιδια η καποια πιο προσφατη.ευχαριστω:rolleyes:

κατέβασε την τελευταία ,

διάβασε το ποστ 4 και το 1 , στην πρώτη σελίδα

ρίξε και μια ματιά εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε την τελευταία ,

διάβασε το ποστ 4 και το 1 , στην πρώτη σελίδα

ρίξε και μια ματιά εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

 

Που θα την βρω?ειναι free να την κατεβασω?ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Που θα την βρω?ειναι free να την κατεβασω?ευχαριστω.

στην πρώτη σελίδα στο πρώτο ποστ (free φυσικά) η

Omega I9300 XXEMC3 v43.3 JB 4.1.2

http://omega-roms.net/blog/?page_id=763

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια. τι συμβαινει με το τηλεφωνο? δοκιμαζω να περασω την τελευταια ωμεγα, και εχει κολησει στο ρομποτακι και κανει επανεκινηση και τελος. μενει εκει. εκανα και factory reset και root και ολα. τι συμβαινει? και τι μπορω να κανω τωρα, που τα εχω σβυσει ολα και εχει κολησει?????????? Edited by stallone
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια. τι συμβαινει με το τηλεφωνο? δοκιμαζω να περασω την τελευταια ωμεγα, και εχει κολησει στο ρομποτακι και κανει επανεκινηση και τελος. μενει εκει. εκανα και factory reset και root και ολα. τι συμβαινει? και τι μπορω να κανω τωρα, που τα εχω σβυσει ολα και εχει κολησει??????????

 

Ξανα κατεβασε την ρομ μηπως και δεν κατέβηκε σωστά, εχει συμβεί πολλες φορες...

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες ειμαι με v39 και δεν μου συνχρονιζει τα contacts στο gmail account με τιποτα εχεις κανεις καμια ιδεα τι γινεται?
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες ειμαι με v39 και δεν μου συνχρονιζει τα contacts στο gmail account με τιποτα εχεις κανεις καμια ιδεα τι γινεται?

 

Καλημέρα και από μένα. Και εγώ με ν39 και δε συγχρονίζει Gmail & Samsung account. Ας ελπίσουμε να έχει κάποιος τη λύση. .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...