Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτηση.οταν στηνεις την ωμεγα σε ρωταει να τικαρεις ποιες εφαρμογες θες κ ποιες οχι..το v6 supergharger το περναει μονη της η ρομ αν το χεις επιλεξει?η πρεπει μετα να το περασω εγω????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα τις τελευταίες μέρες αρκετούς κερνελ με την ωμέγα 43.3 και κατέληξα σε siyah. Δουλεύουν όλα μια χαρά και το lag είναι αισθητά περιορισμένο.

 

ο συγκεκριμενος κερνελ μπορει να χρονιστει κ μεχρι 1800ghz ???στο τεγκρακ μου λεει οτι παιρνει μεχρι τοσο.μεχρι που ειναι ασφαλες να χρονιστει??????:D

Link to comment
Share on other sites

ο συγκεκριμενος κερνελ μπορει να χρονιστει κ μεχρι 1800ghz ???στο τεγκρακ μου λεει οτι παιρνει μεχρι τοσο.μεχρι που ειναι ασφαλες να χρονιστει??????:D

 

Μέχρι 1800 μπορεί.. Τώρα όσο για την ασφάλεια δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά... Χάχα

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 1800 μπορεί.. Τώρα όσο για την ασφάλεια δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά... Χάχα

 

μεχρι που ειναι καλα?1600?? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η 45. Την έβαλα δοκιμαστικά αλλά είναι τόσο καλή που δεν την βγάζω.. Μπράβο παιδιά.. :up:
Galaxy S3, Galaxy S6 Edge, Google Nexus 10, Galaxy Note 3, Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus, Galaxy S8, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η rom σε αυτό και μένα η εξωτερική μου μνήμη ώρες ώρες τα παίζει..1 μέρα μαζί σχεδόν με την 45 και μου έχει αφήσει την καλύτερη εντύπωση!!:)
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα εβαλα την 45 και μπορω να πω οτι ηταν πολυ γρηγορη,το προβλημα αρχισε οταν ειπα να βαλω το tweak με την καμερα απο την 43.3 που ανεβαζει σε 30 τα mbits τις καμερασ.

Απο τοτε κολησε και δεν δουλευε το τηλ.εμενε σττην εισαγωγη πριν μπει στην αρχικη οθονη.

αναγκαστηκα να ξαναπερασω την rom χωρις το tweak,αν μπορειται παιδια αναβαθμιστετο να κανει για την 45 :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την 45 πριν λίγο και φαίνεται πολύ καλή. Δεν βρίσκω όμως το multi window και κρατώντας πατημένο το κουμπί πίσω δεν ανοίγει. Μήπως έκανα εγώ βλακεία και δεν το έβαλα; Ή δεν υπάρχει;

Και στις δύο περιπτώσεις μπορώ να το περάσω τώρα κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί Συμφορουμίτες, έχει δοκιμάσει κάποιος από εσάς να κάνει enable το WB-AMR με επιτυχία? Αν ναι, με ποιό τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

Φορτισμένο 95% και μετά από 20 λεπτά ομιλία η μπαταρία έπεσε στο 70% είναι καλό αυτό???:shifty:

 

οχι βεβαια και εμενα μπαταρια με ελαχιστη χρηση κλειστα τα περισσοτερα κλπ το βραδυ θελει φορτιη οπωσδηποτε δεν ξερω γιατι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω εχω ενα s3 και θελω να το ροοταρω στην ωμεγα,ηθελα να ρωτησω το μονο που κανω ειναι να περασω το ζιπ αρχειο στην μνημη και να το τεξω με τον τροπο που γραφετε?μετα κανω κατι αλλο?? Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχεις ρουταρει?Εχει καποια custom recovery;Aν το εχεις ετσι,ναι μονο το zip της Omega χρειαζεσαι και τιποτα αλλο!
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχεις ρουταρει?Εχει καποια custom recovery;Aν το εχεις ετσι,ναι μονο το zip της Omega χρειαζεσαι και τιποτα αλλο!

 

οχι φιλε μου δεν του εχω κανει τιποτα ειναι μαμα.....πρεπει να κανω κατι αλλο πριν το ζιπ?

Link to comment
Share on other sites

Απλά ακολούθησε τις οδηγίες στην πρώτη σελίδα. Τα έχει ολα εκεί αναλυτικότατα! ;)
Galaxy S3, Galaxy S6 Edge, Google Nexus 10, Galaxy Note 3, Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus, Galaxy S8, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Plus
Link to comment
Share on other sites

Απλά ακολούθησε τις οδηγίες στην πρώτη σελίδα. Τα έχει ολα εκεί αναλυτικότατα! ;)

 

δεν πρεπει να το κανω ροοτ οπως λεει στην αρχη και μετα να κανω ροοτ την custom rom?

Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να το κανω ροοτ οπως λεει στην αρχη και μετα να κανω ροοτ την custom rom?

πρέπει να κάνεις root την συσκευή σου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

και μετά στην πρώτη σελίδα για να εγκαταστήσεις την omega

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κάνεις root την συσκευή σου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

και μετά στην πρώτη σελίδα για να εγκαταστήσεις την omega

 

παιδια help εκανα εγκατασταση την ομεγα 45 και κανω reboot και με βγαζει συνεχεια στο recovery mode καΙ οχι μεσα στο κινητο.ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ BACKUP

HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

Edited by babbis87
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...