Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε γινεται δηλαδη κατευθειαν η omega?Πρεπει να βρω και την official τωρα.

 

Ναι φίλε, αλλιώς βρες μια sd και κάνε αυτό που σου είπα πριν... Κανονικά πρέπει να κάνουμε 3 πράγματα..

1) οταν έβαλες την Omega έπρεπε να είχες κάνει nandroid backup.

2) οταν έβαλες την Omega να μην την έσβηνες απο την sd..

3)να έχουμε μια sd card...

Δυστυχώς απ ολα αυτά δεν έχεις τίποτα... Για πες τι φλασαρες και σου το έκανε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειχα sd card και πριν μια εβδομαδα απο το πουθενα σταματησε να τη διαβαζει το κινητο.Την εβαλα και σε αλλο κινητο και στον υπολογιστη και τελικα η καρτα τα επαιξε χωρις λογο.Εκει ειχα ολα μου τα backup.Ειχα φλασαρει εδω και καιρο την 44 και χωρις λογο σημερα εγινε οτι εγινε.Δυστηχως μαλλον παω να τα ξανασκασω σε sd card.
Link to comment
Share on other sites

Η βρες μια να κάνεις την δουλειά σου μέχρι να αγοράσεις, η κατέβασε μια στοκ και πέρασε τη με odin οπως είπε ο φίλος tora33.. Απλά ήθελα να σου πω πριν πως πρέπει να έχουμε 1 απο τα 3 που σου είπα.. Εσυ εφόσον χάλασε η sd σου έπρεπε τουλάχιστον να έχεις την omega στην εσωτερική μνήμη..
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν σου πω οτι την ειχα εκει και δεν υπαρχει πια?Το περιεργο ειναι οτι δε μου αναγνωριζει ουτε καν την εσωτερικη μνημη τιο τηλεφωνι πλεον.Θα δειξει αυριο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω σηκωσει τα χερια ψηλα.Πηρα εξωτερικη καρτα και περναω την 43.5 με full wipe και κολλαει στο ρομποτακι που περπαταει.Δεν κανει τιποτα αλλο παρα δειχνει το ρομποτακι ολη την ωρα.Καμια αλλη λυση?Λεω να φλασαρω την επισημη και μετα την omega λλα το κινητο μου το εχω παρει παραεισαγωγη και δε ξερω απο ποια χωρα ειναι ωστε να κατεβασω την καταλληλη rom.Καμια ιδεα του πως το ξεχωριζω?Επισης στο dalvic cache οταν το παταω δε μου κανει τιποτα.Τι λετε να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω σηκωσει τα χερια ψηλα.Πηρα εξωτερικη καρτα και περναω την 43.5 με full wipe και κολλαει στο ρομποτακι που περπαταει.Δεν κανει τιποτα αλλο παρα δειχνει το ρομποτακι ολη την ωρα.Καμια αλλη λυση?Λεω να φλασαρω την επισημη και μετα την omega λλα το κινητο μου το εχω παρει παραεισαγωγη και δε ξερω απο ποια χωρα ειναι ωστε να κατεβασω την καταλληλη rom.Καμια ιδεα του πως το ξεχωριζω?Επισης στο dalvic cache οταν το παταω δε μου κανει τιποτα.Τι λετε να συμβαινει?

 

Κανένας στο service δεν πρόκειται να ασχοληθεί με ποια rom φοράς και από ποια χώρα είναι αγορασμένο το κινητό.

Επειδή η 43.5 βασίζεται στην ΧΧΕD3 θα πρέπει πρώτα να την φλασάρεις από εδώ στην συνέχεια root και τέλος omega 43.5

Είναι ο πιο σωστός τρόπος και ξεκινάς πάντα με fullwipe και μετά την stock με odin (τα γνωστά).

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

To περιεργο ειναι πως οτι rom και να βαλω κολλαει στην αρχικη εικονα της rom για πολυ ωρα (το αφηνω πανω απο 10 λεπτα).
Link to comment
Share on other sites

To περιεργο ειναι πως οτι rom και να βαλω κολλαει στην αρχικη εικονα της rom για πολυ ωρα (το αφηνω πανω απο 10 λεπτα).

 

Μόλις την εγκαταστήσεις, κάνε factory reset μέσα από το recovery

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται τιποτα.Φευγει για service δυστηχως.Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Ας ελπισουμε να το φτιαξουν εκει γιατι κανει μπαμ οτι ειναι πειραγμενο.
Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται τιποτα.Φευγει για service δυστηχως.Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Ας ελπισουμε να το φτιαξουν εκει γιατι κανει μπαμ οτι ειναι πειραγμενο.

 

Απο που είσαι ρε φίλε; μήπως και μπορέσει κάποιος να σε βοηθήσει γιατί δεν είναι λογικό να μην ανοίγει...

Link to comment
Share on other sites

Απο κατω πατησια στην Αθηνα ειμαι φιλε μου.Αν υπαρχει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ.Κατεβαζω την 43.3 μπας και.....
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις με odin την official, μετά να κάνεις από stock recovery factory reset και δεν ανοίγει το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Ναι σημερα περασα την official,εκανα factory reset και οταν ανοιγει το κινητο μενει κολλημενο στο galaxy s3.Δοκιμασα καθε πιθανο τροπο που ειδα στο ιντερνετ αλλα πουθενα δε βρηκα λυση.Φευγει για αντιπροσωπεια αυριο.Δε φτιαχνεται.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αποσυνδέεται το BT την ώρα που μιλάς με κάποιον?

και στην ομέγα και σε κανα 2 ακομά ρομ το κάνει.

Είναι το πρόβλημα στις rom γιατι στο BT καθε αυτό δεν είναι γιατί τότε θα το έκανε σε όλες τις rom (σε όσες δοκίμασα και δοκίμασα αρκετές)

Αρα που εντοπίζεται το πρόβλημα?

Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειχα sd card και πριν μια εβδομαδα απο το πουθενα σταματησε να τη διαβαζει το κινητο.Την εβαλα και σε αλλο κινητο και στον υπολογιστη και τελικα η καρτα τα επαιξε χωρις λογο.Εκει ειχα ολα μου τα backup.Ειχα φλασαρει εδω και καιρο την 44 και χωρις λογο σημερα εγινε οτι εγινε.Δυστηχως μαλλον παω να τα ξανασκασω σε sd card.

 

Φιλε καλημερα 3 εχω αλλαξει και οχι απο το e-bay(μαιμου) μην εμπιστευεσαι τις sd με το τηλεφωνο κατι τεχει και τις καιει..ειδικα τις 32 gb

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω μια 32αρα ειχα και καηκε της Kingston.Τελικα το προβλημα μου ηταν αλλαγη πλακετας απο τη Samsung.Τελος καλο ολα καλα.Ευχαριστω και τον Motomoto για την μεγαλο ενδιαφερον που εδειξε.:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους τους φίλους ! ! !

παιδιά θέλω τα φώτα σας έβαλα σήμερα την omega 45.1

η ερώτηση είναι πως μπορώ να ενεργοποιήσω το hd voice ;

αν πληκτρολογήσω το *#197328640# δεν μου βγάζει κάποιο μήνυμα .

 

παρακαλώ πείτε μου αν μπορείτε αναλυτικά τα βήματα γιατί είμαι αρχάριος :)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας !

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια καινουργια εκδοση της ομεγα και χαθηκε το cmw απο το μενου πως το ξαναβγαζω για να μην αναγκαζομαι να φλασαρω με reboot σε recovery?:)
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

από την 45.1 στην 46 πρέπει να γίνει full wipe η εγκατάσταση ; υπάρχει καποιος οδηγός από την μια στην άλλη ... είμαι νέος στην διαδικασία και πραγματικά ενθουσιασμενος με το αποτέλεσμα της omega ! ! !

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας !

Link to comment
Share on other sites

από την 45.1 στην 46 πρέπει να γίνει full wipe η εγκατάσταση ; υπάρχει καποιος οδηγός από την μια στην άλλη ... είμαι νέος στην διαδικασία και πραγματικά ενθουσιασμενος με το αποτέλεσμα της omega ! ! !

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας !

δεν χρειάζεται , Rom is No Full Wipe , http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=42886975&postcount=58481

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26325786&postcount=5

γενικά : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...