Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιο λινκ που να βρω την 43.3???στην αρχικη της ωμεγα δεν την βγαζει πλεον βγαζει τις προσφατες.

 

κανεις..???????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@j1miroquai

off topic , για την 3.1 στο s4 , I9505XXUAME2 with odin , η διαδικασία του odin για αλλαγή Firmware http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

TWRP Recovery with odin, με τον ίδιο τρόπο

για το τελευταίο που ρωτάς , όχι, κάνε τις τρις κινήσεις και όλα θα δουλεύουν ρολόι http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40778466&postcount=4

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποια προτεινετε σαν πιο σταθερη σε γενικες γραμμες και απροβληματιστη εως τωρα??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Λοιπων έχουμε και λέμε

Η παρακάτω εικόνα είναι με το antutu.

To Αριστερό είναι με OMEGA 43.5 και το δεξί με PARDUS HD ROM S4 FINAL XXEMD3.

Γιατί το 3D έχει τέτοιο νούμερο ? τόσο χαμηλό? Δεν έχω κάνει κάτι σωστά στην εγκατάσταση της Omega rom?

 

2013-06-05%2009.02.20.png

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

@j1miroquai

off topic , για την 3.1 στο s4 , I9505XXUAME2 with odin , η διαδικασία του odin για αλλαγή Firmware http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

TWRP Recovery with odin, με τον ίδιο τρόπο

για το τελευταίο που ρωτάς , όχι, κάνε τις τρις κινήσεις και όλα θα δουλεύουν ρολόι http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40778466&postcount=4

 

Σε υπέρευχαριστώ!

Όλα πήγαν μια χαρά.

Ήταν πιο εύκολα απότι φανταζόμουν όμως χωρίς την βοήθεια σου δεν θα το κατάφερνα!

 

επόμενο βήμα να αγοράσω το omega files pro

Link to comment
Share on other sites

Σε υπέρευχαριστώ!

 

 

επόμενο βήμα να αγοράσω το omega files pro

 

Εχει ξαναρωτηθει και παλαιότερα απο αλλον χωρις απάντηση, και το ρωτάω και εγω.Το Omega files pro τι παραπάνω προσφέρει απο το απλό;To απλό πχ δεν με βολευει σε τιποτα και δεν εχει καν εξτραδακια για 4.2.2.Το pro εχει;Aν ναι,να το αγοράσω!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,

 

αντιμετωπίζω το πρόβλημα ότι είναι σπασμένα τα κουμπιά επαφής του κινητού μου , χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση omega rom 4.1.2 . Μήπως υπάρχει κάποιο feature στην έκδοση για virtual Κουμπιά ? ουσιαστικά μια εναλλακτική λύση του software buttom savior .

 

Θέλω να έχω 2 κουμπιά στην οθόνη για το back και το menou. Το button savior μου τα εμφανίζει κάτω απο το ίδιο shortcut και πρεπει να πατάω δύο φορές για την επιλογή μου.

 

καποιες εισηγήσεις αν δεν υπάρχει κάτι στην ROM?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες θέλω να σας κάνω μια ερώτηση έχω περάσει την καινούρια (φίλος βασικά) rom v45 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα σε 2 παιχνίδια που παίζω μου κολλάει το κινητό (galaxy s3) και στη συνέχεια ζεσταίνεται η μπαταρία.αν κλείσει με το power πατημένο έχει καλώς αλλιώς βγάζω τη μπαταρία.αυτό με την προηγούμενη rom δε μου το έκανε.έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;και αν ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω την 45 και έλεγα να περάσω στην 45,1 αλλά διάβασα στο xda ότι το auto call recording είναι στο omega files pro. Ισχύει? Την έβαλε κανείς να το επιβεβαιώσει? Γιατί αν ναι μάλλον πάω για άλλη rom.

Καταλαβαίνω ότι τα παιδιά κάνουν πολύ καλή δουλειά και τρώνε πολλές ώρες σε αυτό αλλά θα ήθελα να έχω την επιλογή να κάνω donation εγώ από μόνος μου και όχι να δώσω με το ζόρι 3 ευρώ για να έχω κάποιες βασικές για μένα λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ωμεγα ν43.3 android 4.1.2.Για να βαλω την ν45.1,android 4.2.2 πρεπει να κανω ολα τα wipes+factory reset?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχω την ωμεγα ν43.3 android 4.1.2.Για να βαλω την ν45.1,android 4.2.2 πρεπει να κανω ολα τα wipes+factory reset?Ευχαριστω

 

Μονο full wipes φτανει...

 

Είμαι νέος στον χώρο του Custom Rom. Τι διαφορές έχει από την v.45 και πως κάνουμε το update?

 

bug fixes που λενε....

Κατεβαζεις την ρομ, την βαζεις στην εσωτερικη μνημη και κανεις εγκατασταση με cwm recovery χωρις wipe αν εισαι ηδη με την v45..

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το SamMobile την 4.2.2 και την είχα βάλει με το Odin αφού είχα διαγράψει τα πάντα από την συσκευή. Είχα πρόβλημα με το BlueTooth. Με όποιο ακουστικό και αν προσπάθησα όταν τελειώνει μία κλήση μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή com.android.phone έκλεισε. Με αποτέλεσμα να χάνω το δίκτυο και να το βρίσκει ξανά.

 

Έκανα Full Wipe τα πάντα, και έβαλα την V.45 αλλά το πρόβλημα συνεχίζει. Έκανα διαγραφή από την διαχείριση εφαρμογών ότι έχει σχέση με το bluetooth και την εφαρμογή που κρεμάει αλλά τίποτα δεν είχε αποτέλεσμα. Έχει κανένας καμία ιδέα;

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το SamMobile την 4.2.2 και την είχα βάλει με το Odin αφού είχα διαγράψει τα πάντα από την συσκευή. Είχα πρόβλημα με το BlueTooth. Με όποιο ακουστικό και αν προσπάθησα όταν τελειώνει μία κλήση μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή com.android.phone έκλεισε. Με αποτέλεσμα να χάνω το δίκτυο και να το βρίσκει ξανά.

 

Έκανα Full Wipe τα πάντα, και έβαλα την V.45 αλλά το πρόβλημα συνεχίζει. Έκανα διαγραφή από την διαχείριση εφαρμογών ότι έχει σχέση με το bluetooth και την εφαρμογή που κρεμάει αλλά τίποτα δεν είχε αποτέλεσμα. Έχει κανένας καμία ιδέα;

 

Η 4.2.2 ειναι unoficcial ακομα... Γυρνα στην Omega 4.1.2 μεχρι να βγει η official 4.2.2, αν γυρισεις στην 4.1.2 και συνεχιζει το προβλημα με το bluetooth φλασαρε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος με την omega 4.1.2 να βάλω τον dialer του ics-jelly?

οπως αυτο....

http://geeknizer.com/wp-content/uploads/2012/07/jellybean-phone-app.jpg

 

θα με εξυπηρετούσε τρελά

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...

Στις ρυθμίσεις, επιλογές προγραμματιστή από περιέργεια έχω επιλέξει "αυστηρή λειτουργία". Η οθόνη αναβοσβήνει με κόκκινο πλαίσιο όταν εκτελούνται λειτουργίες χρονοβόρες.

Το θέμα είναι ότι αναβοσβήνει τόσο συχνά που με κάνει να απορώ. Αναβοσβήνει ακόμα και στο ξεκλείδωμα της οθόνης. Στο άνοιγμα του dialer και σε όλες σχεδόν τις εφαρμογές.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό;

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια.Ξαφνικα το κινητο κολλαει στην οθονη με το ρομποτ που περπαταει και δε συνεχιζει.Το κακο ειναι οτι δε μπορω να ξαναφλασαρω τη ρομ επειδη δεν την εχω στο κινητο μου και δε ξερω πως μπορω να την βαλω τωρα.Μια βοηθεια please.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια.Ξαφνικα το κινητο κολλαει στην οθονη με το ρομποτ που περπαταει και δε συνεχιζει.Το κακο ειναι οτι δε μπορω να ξαναφλασαρω τη ρομ επειδη δεν την εχω στο κινητο μου και δε ξερω πως μπορω να την βαλω τωρα.Μια βοηθεια please.

 

Κανε όλα τα wipes και προσπάθησε να το ανοίξεις, αλλιώς βάλε την ρομ σε μια εξωτερική sd και φλασαρε από εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα αλλα τιποτα και εξωτερικη δεν υπαρχει.Δεν υπαρχει αλλη λυση ε?

Επίσημη με Odin , και μετά omega

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...