Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράψε *#1234# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο και πες μας τι σου βγάζει.

 

AP: I9300XXBLH1

CP: I9300XXLH1

CSC: I9300EURBLH1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα!ουτε σε μενα υπάρχει καμια ενημέρωση..

 

ΑP:I9300XXBLH1

CP:I9300XXLH1

CSC:I9300EURBLH1

 

Δεν εχω ιδέα τι ειναι το δικό μου.Το αγόρασα στις 8 Ιουνίου από το Public την πρώτη μέρα διάθεσής του.Μπορεί κάποιος παρακαλώ να με ενημερώσει σχετικά?

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

AP: I9300XXBLH1

CP: I9300XXLH1

CSC: I9300EURBLH1

 

καλησπέρα!ουτε σε μενα υπάρχει καμια ενημέρωση..

 

ΑP:I9300XXBLH1

CP:I9300XXLH1

CSC:I9300EURBLH1

 

Δεν εχω ιδέα τι ειναι το δικό μου.Το αγόρασα στις 8 Ιουνίου από το Public την πρώτη μέρα διάθεσής του.Μπορεί κάποιος παρακαλώ να με ενημερώσει σχετικά?

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Διαβάστε το FAQ. Και οι 2 έχετε Ελληνικά unbranded τηλέφωνα. Annie παρ'όλο που το αγόρασες απο Vodafone σου δώσανε unbranded συσκευή. Οπότε δεν έχει βγει το Jelly Bean ακόμα για σας.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε το FAQ. Και οι 2 έχετε Ελληνικά unbranded τηλέφωνα. Annie παρ'όλο που το αγόρασες απο Vodafone σου δώσανε unbranded συσκευή. Οπότε δεν έχει βγει το Jelly Bean ακόμα για σας.

 

Σ'ευχαριστώ για την πληροφορία.

Το ότι είναι Ελληνικό το ήξερα το έιχα ελέγξει με το πινακάκι που βάλατε. Το ότι είναι unbranded όμως όχι !! Τι άλλο θα μάθουμε..:wacko:

Πάντως είναι αγορασμένο τον πρώτο μήνα που ήρθε η συσκευή στην Ελλάδα, πως έγινε και είναι unbranded δεν μπορώ να καταλάβω..

 

Edit: Αν και τώρα που το σκέφτομαι, αν θυμάμαι καλά από αυτά που διάβαζα στο forum τότε τα πρώτα 16αρια που έφερε η Vodafone ήταν unbranded σε αντίθεση με τα 32αρια.. Οπότε δεν ξέρω αν αργότερα τα 16αρια τα έκαναν branded κι αυτά..

Edited by annie_
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την πληροφορία.

Το ότι είναι Ελληνικό το ήξερα το έιχα ελέγξει με το πινακάκι που βάλατε. Το ότι είναι unbranded όμως όχι !! Τι άλλο θα μάθουμε..:wacko:

Πάντως είναι αγορασμένο τον πρώτο μήνα που ήρθε η συσκευή στην Ελλάδα, πως έγινε και είναι unbranded δεν μπορώ να καταλάβω..

 

Edit: Αν και τώρα που το σκέφτομαι, αν θυμάμαι καλά από αυτά που διάβαζα στο forum τότε τα πρώτα 16αρια που έφερε η Vodafone ήταν unbranded σε αντίθεση με τα 32αρια.. Οπότε δεν ξέρω αν αργότερα τα 16αρια τα έκαναν branded κι αυτά..

 

Αυτό ακριβώς... πριν περάσουν το branding της vodafone, δίνανε unbranded. Tα 32άρια ήταν πάντα branded γιατί ήταν από την αρχή αποκλειστικότητα της vodafone. Tυχερή είσαι... καλύτερα unbranded... άλλοι ψάχνουν και δε βρίσκουν :)

 

Να ρωτησω. ''Ελληνικη unbranded*συσκευη'' τι σημαινει; επειδη και το δικο μου unbranded*ειναι.

Θα πει ότι του λείπουν τα logos και οι χαζές εφαρμογές του εκάστοτε παρόχου. Όταν ανοίγει δηλαδή δε σου δείχνει "Vodafone", ή "Cosmote". Συνήθως οι branded συσκευές είναι και κλειδωμένες στον πάροχο, δηλαδή δε μπορείς να βάλεις άλλες κάρτες (αυτό δεν ισχύει μέχρι τώρα για τα ελληνικά s3 ευτυχώς).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι Ελληνικό το ήξερα το έιχα ελέγξει με το πινακάκι που βάλατε.

 

Ποιο πινακακι;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς... πριν περάσουν το branding της vodafone, δίνανε unbranded. Tα 32άρια ήταν πάντα branded γιατί ήταν από την αρχή αποκλειστικότητα της vodafone. Tυχερή είσαι... καλύτερα unbranded... άλλοι ψάχνουν και δε βρίσκουν :)

 

 

Θα πει ότι του λείπουν τα logos και οι χαζές εφαρμογές του εκάστοτε παρόχου. Όταν ανοίγει δηλαδή δε σου δείχνει "Vodafone", ή "Cosmote". Συνήθως οι branded συσκευές είναι και κλειδωμένες στον πάροχο, δηλαδή δε μπορείς να βάλεις άλλες κάρτες (αυτό δεν ισχύει μέχρι τώρα για τα ελληνικά s3 ευτυχώς).

 

Έχεις δίκιο.. Δικό μου λάθος, και στην αρχή είχα σκεφτεί πως και δεν εμφανίζεται τίποτα της Vodafone και μετά το βρήκα ότι είναι unbranded, αλλά να σου πω την αλήθεια το είχα παραλείψει και δεν το σκέφτηκα καθόλου τώρα στην αναβάθμιση!:O Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την τοσο αναμενόμενη αναβάθμιση αντιμετωπιζω το εξης προβλημα....παω ρυθμισεις, ηχος, και ανταποκριση δονησης που ενεργοποιει την δονηση με καθε πατημα και δεν ανταποκρινεται!!!μηπως κατι δεν παει καλα με την αναβάθμιση? Πρίν την αναβάθμιση λειτουργουσε!!:worry:

 

 

τελικα ουτε με factory reset δεν λυθηκε το προβλημα....δεν καταλαβαινω γιατι!!!καμια ιδεα παιδια??factory reset του εκανα απο τις ρυθμίσεις!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ουτε με factory reset δεν λυθηκε το προβλημα....δεν καταλαβαινω γιατι!!!καμια ιδεα παιδια??factory reset του εκανα απο τις ρυθμίσεις!!

 

Από οτι είπαν τα παιδιά πρεπει να απενεργοποίησης το Haptic feedback

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Από οτι είπαν τα παιδιά πρεπει να απενεργοποίησης το Haptic feedback

 

Το ανάποδο!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε το FAQ. Και οι 2 έχετε Ελληνικά unbranded τηλέφωνα. Annie παρ'όλο που το αγόρασες απο Vodafone σου δώσανε unbranded συσκευή. Οπότε δεν έχει βγει το Jelly Bean ακόμα για σας.

για τις unbranded δηλαδη συσκευες η αναβαθμιση θα ερθει εντος των επομενων ημερων η δεν ξερουμε καθολου ποτε θα ερθει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι καποιος να περιμενει την official ελληνικη jelly bean και να μην περασει την αγγλικη πχ που ειναι κ πιο καινουργια μεσω Odin.Ο μονος λογος ειναι ισως οτι φοβαται οτι θα χασει την εγγυηση.Πραγματικα μου κανει μεγαλη εντυπωση...
Link to comment
Share on other sites

Εγω την αγγλικη εχω...πολυ καλη και γρηγορη.Πολυ καλο κιν ο γαλαξιας..βαρετα τελειο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Για την Ελλάδα βλέπω 3 επιλογές. Cosmote, Vodafone και μια 3η που λέει γενικά Greece-EUR. Aυτή τι είναι ακριβώς?

 

Και κάτι ακόμα..Που θα βρούμε εμείς οι νέοι πλήρη οδηγό για flashar-ισμα? Όχι για root, φλασάρισμα εννοώ.. Εκτός και αν είναι είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία..

Edited by Haris1977
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Για την Ελλάδα βλέπω 3 επιλογές. Cosmote, Vodafone και μια 3η που λέει γενικά Greece-EUR. Aυτή τι είναι ακριβώς?

 

Unbranded ειναι

Link to comment
Share on other sites

 

Και κάτι ακόμα..Που θα βρούμε εμείς οι νέοι πλήρη οδηγό για flashar-ισμα? Όχι για root, φλασάρισμα εννοώ.. Εκτός και αν είναι είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία..

 

Μάλλον πλάκα κάνεις... έχεις δει το πρώτο μήνυμα του θέματος; :x

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια ερώτηση σε συνέχεια της προηγούμενης..

 

Αν βάλω π.χ την 4.1.1 (αγγλική) πρέπει

 

1) να μαι rooted?

2) Αν μετά από καιρό βγει η ελληνική (cosmote) 4.2 π.χ, θα μπορώ να την κάνω update μέσω του wifi του κινητού, ή πλέον το κινητό θα φαίνεται πως είναι "αγγλικό?"

3) Και κάτι για το odin. Στα pit, bootloader, pda, phone, csc τι βάζουμε απ όλα αυτά?και τι είναι το καθενα? :wacko:

 

Όποιος μπορεί ας πει επιγραμματικα..

 

Edit.. Α καλα..δεν πάω καλά..τώρα το δα :) Sorry !!

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Για την Ελλάδα βλέπω 3 επιλογές. Cosmote, Vodafone και μια 3η που λέει γενικά Greece-EUR. Aυτή τι είναι ακριβώς?

 

Και κάτι ακόμα..Που θα βρούμε εμείς οι νέοι πλήρη οδηγό για flashar-ισμα? Όχι για root, φλασάρισμα εννοώ.. Εκτός και αν είναι είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία..

 

 

Απο ποιο site ειναιαυτό που έβγαλε και για το unbranded ?

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο site ειναιαυτό που έβγαλε και για το unbranded ?

 

sammobile εκεί αλλά ακόμα δεν έδωσε για άλλα μόνο vodafone :)

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα για τριημερο στη λιμνη Πλαστηρα και με το που συνδεθηκα στο wifi του ξενοδοχειου, αρχισε να κατεβαινει η 4.1.1...

Ωραιο καλωσορισμα ! :)

 

Vodafone rules

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα για τριημερο στη λιμνη Πλαστηρα και με το που συνδεθηκα στο wifi του ξενοδοχειου, αρχισε να κατεβαινει η 4.1.1...

Ωραιο καλωσορισμα ! :)

 

Vodafone rules

Απιστευτη αίσθηση να πας εκδρομή και με το που φτάνεις στο προορισμό σου να έρχεται η έκπληξη απο το πουθενά.... φαντάζομαι πως θα ένιωσες. .. χωρις να σε ξέρω χάρηκα με την χαρά που θα ένιωσες.

Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκα σήμερα με το KIES και μου λέει οτι η συσκευή μου δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω KIES.

Tρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού:

I9300XXBLH1/I9300EURBLH1/I9300NEDLI1/I9300XXBLH1 (EUR)

Τι προέκυψε;

Ενημερωτικά:

Εχω ελληνική εργοστασιακή official ICS rom περασμένη με KIES και στη συνέχεια rooted.Πριν λίγες μέρες φλάσαρα με recovery την OMEGA JB 29.2 και τέλος επανήλθα με nadroid restore στην ελληνική όπως ήμουν πριν...

Τί έφταιξε άραγε απο όλα αυτά και πως διορθώνεται;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκα σήμερα με το KIES και μου λέει οτι η συσκευή μου δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω KIES.

Tρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού:

I9300XXBLH1/I9300EURBLH1/I9300NEDLI1/I9300XXBLH1 (EUR)

Τι προέκυψε;

Ενημερωτικά:

Εχω ελληνική εργοστασιακή official ICS rom περασμένη με KIES και στη συνέχεια rooted.Πριν λίγες μέρες φλάσαρα με recovery την OMEGA JB 29.2 και τέλος επανήλθα με nadroid restore στην ελληνική όπως ήμουν πριν...

Τί έφταιξε άραγε απο όλα αυτά και πως διορθώνεται;

 

Αν περάσεις την official rom με odin κανεις και wipe πιστεύω οτι θα είσαι εντάξει .

Ίσως να εχει γίνει κάτι με το csc και να μην είναι αυτό που πρέπει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...