Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις παρελαβα σημερα τo curved crystal της sgp πολυ καλη εφαρμογη!!!!!Αξιζει η αγορα του εκανε ακριβως 11 μερες....http://www.ebay.com/itm/190721060209?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι και εγώ τώρα στο ψάξιμο για αγορά νέας κάρτας και είμαι ανάμεσα στην SanDisk 32GB ultra που προτείνει o φίλος πιο πάνω κάτι στην Samsung την 32 GB essential.ποία μου προτείνεται?

http://www.xlshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=50224&category_id=957&option=com_virtuemart&Itemid=71

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι κ εγω. Βλεπω υπαρχουν μπαταριες με πολλα περισσοτερα mAh απο 2.100. εχω βρει αυτη http://www.ebay.de/itm/Mtec-Akku-fur-Samsung-Galaxy-S-3-Galaxy-S3-4300mAh-weis-Batterie-Battery-/230831110559?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item35be9b399f#ht_3475wt_1141 της mtec που λεει πως ειναι 4.300 mAh. πολυ χοντροκομμενη βεβαια. Ισχυει αυτο το ποσο λετε ή θα ειναι λιγοτερα mAh? Επισης υπαρχει περιπτωση να προκαλεσει βλαβη στο κινητο??
Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι κ εγω. Βλεπω υπαρχουν μπαταριες με πολλα περισσοτερα mAh απο 2.100. εχω βρει αυτη http://www.ebay.de/itm/Mtec-Akku-fur-Samsung-Galaxy-S-3-Galaxy-S3-4300mAh-weis-Batterie-Battery-/230831110559?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item35be9b399f#ht_3475wt_1141 της mtec που λεει πως ειναι 4.300 mAh. πολυ χοντροκομμενη βεβαια. Ισχυει αυτο το ποσο λετε ή θα ειναι λιγοτερα mAh? Επισης υπαρχει περιπτωση να προκαλεσει βλαβη στο κινητο??

 

Βλάβη δύσκολα να έχεις, η πιο πιθανή δυσλειτουργια είναι να στάξει η μπαταρία. Φαινόμενο σπάνιο και με λίγη προσοχή το γλυτώνεις εν τη γενέσει του.

 

Το θέμα με τις mAh είναι ότι σπάνια οι no name έστω προσεγγίζουν το ονομαστικό τους. Πολλές φορές γράφουν 2700 και δεν είναι ούτε 1600. Αυτό μπορεί να συμβαίνει με κάθε μπαταρία επαναφορτιζόμενη από μη επώνυμο κατασκευαστή. Αν βέβαια βρεις μια που να έχει πάρει καλά reviews από sites και να φαίνεται αξιόπιστη χτύπα την. Πχ μια mugen πότε κανείς δε θα πει ότι είναι αναξιόπιστη.

 

Υπάρχει και το θέμα του NFC Chip, έχει αναφερθεί στο thread. Προσωπικά δε θα ένοιαζε αν ήθελα μια "σκληρή" μπαταρία για backup

Edited by nstasino
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πάντως χτύπησα 17€ μια 32αρα c10 no name από Ebay και είμαι καλυμμένος :D

 

Φρόντισε ωστόσο να κρατάς που και που κάποιο backup αν δεν θέλεις να βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων. Δεν λέω ότι θα συμβεί, αλλά με τις noname είναι μεγαλύτερες οι πιθανότητες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H flip case δεν προσθέτει πάχος καθώς αντικαθιστά το πίσω καπάκι.

Τώρα αν τα 0,5-2 χιλιοστά μιας άλλης θήκης δημιουργούν πρόβλημα, θα φανεί! Πιθανός να κατεβάζουν ελάχιστα την ταχύτητα φόρτισης. (που είναι ήδη πολύ αργή, καμία σχέση με αυτή από καλώδιο)

 

Κι όμως προσθέτει πάχος. Το καπάκι της είναι πιο φουσκωτό. Ελάχιστο αλλα προσθέτει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε ωστόσο να κρατάς που και που κάποιο backup αν δεν θέλεις να βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων. Δεν λέω ότι θα συμβεί, αλλά με τις noname είναι μεγαλύτερες οι πιθανότητες.

 

Ευχαριστώ για την επισήμανση :)

Τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα κάνω πλήρες backup τα πάντα γιατί πολλές φορές την έπαθα άσχημα στο παρελθόν (απο sd καμία φορά βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις)!

Link to comment
Share on other sites

Για το νέο μου Galaxy πήρα θήκη Katinkas οικονομική και ποιοτική!!!:)
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι κ εγω. Βλεπω υπαρχουν μπαταριες με πολλα περισσοτερα mAh απο 2.100. εχω βρει αυτη http://www.ebay.de/itm/Mtec-Akku-fur-Samsung-Galaxy-S-3-Galaxy-S3-4300mAh-weis-Batterie-Battery-/230831110559?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item35be9b399f#ht_3475wt_1141 της mtec που λεει πως ειναι 4.300 mAh. πολυ χοντροκομμενη βεβαια. Ισχυει αυτο το ποσο λετε ή θα ειναι λιγοτερα mAh? Επισης υπαρχει περιπτωση να προκαλεσει βλαβη στο κινητο??

 

Στάνταρ μέγεθος, 200 mah περισσότερα, συμβατότητα με το nfc και mugen http://www.mobilefun.co.uk/mugen-samsung-galaxy-s3-extended-battery-2300mah-p35812.htm

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Στάνταρ μέγεθος, 200 mah περισσότερα, συμβατότητα με το nfc και mugen http://www.mobilefun.co.uk/mugen-samsung-galaxy-s3-extended-battery-2300mah-p35812.htm

 

Μικρή η διάφορα κι αν είναι τόσο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μικρή η διάφορα κι αν είναι τόσο

 

10% διαφορά δε τη λες μικρή αλλά ικανοποιητική. Περιμένουμε reviews για την επιβεβαίωση της χωρητικότητας και τη σωστή λειτουργία της.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβή για 200mah παραπάνω. Εγώ έχω πάρει μια anker ή οποία δεν έχει nfc αλλά κρατάει όσο η κανονική και την έχω για backup όταν χρειαστεί (ελεύθερο camping κτλ) οπότε δεν με πειράζει. Και την πήρα 10 ευρώ από amazon.
Link to comment
Share on other sites

10% διαφορά δε τη λες μικρή αλλά ικανοποιητική. Περιμένουμε reviews για την επιβεβαίωση της χωρητικότητας και τη σωστή λειτουργία της.

 

Τι να πω,μικρή η διάφορα κατά την γνώμη μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

η scandisk 32 microsd class 4 , κανει για το s3? η θελουμε class 10 ?

 

Αν θέλεις να γράφεις FullHD Video (από την κάμερα του κινητού εννοώ) θέλεις Class6 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το allshare cast dongle και αν ναι τι εμπειρία έχει και από που το βρήκε;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το καλύτερο bluetooth hands-free της Samsung?

Έχει κανείς κάποια εμπειρία να μοιραστεί;

 

Για μένα το καλύτερό bt είναι της plantronics...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλύτερό bt είναι της plantronics...

 

Με διαφορά.... ;)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλύτερό bt είναι της plantronics...

 

Δε σε αμφισβητώ αλλά έχω λόγο που ζητάω πληροφορίες για Samsung Bluetooth.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος που όντως να ξέρει αυτό που ρωτάω;

Link to comment
Share on other sites

Δε σε αμφισβητώ αλλά έχω λόγο που ζητάω πληροφορίες για Samsung Bluetooth.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος που όντως να ξέρει αυτό που ρωτάω;

Μπορείς να μας πεις και εμάς τον λόγο για να μάθουμε και εμείς? Προσωπικά προτείνω το Νοκια BH 217 αλλά πες μας και εσύ για τα Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Παιδιά προσοχή σε όσους θέλουν να αγοράσουν την SPIGEN SGP HYBRID είναι υπερβολικά στενή με αποτέλεσμα το power να μένει πατημένο και η συσκευή να κάνει boot συνέχεια :mad:

http://imageshack.us/a/img15/9484/20120921113839.jpg

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις και εμάς τον λόγο για να μάθουμε και εμείς? Προσωπικά προτείνω το Νοκια BH 217 αλλά πες μας και εσύ για τα Samsung.

 

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου.

Έχω 50€ πίστωση σε προϊόντα Samsung. Αν θες βοηθάς, αν δε θες το παίζεις έξυπνος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου.

Έχω 50€ πίστωση σε προϊόντα Samsung. Αν θες βοηθάς, αν δε θες το παίζεις έξυπνος.

Δεν έχει κάτι το ύφος μου, εντελώς φιλικό είναι, απλά θεώρησα ότι τα bluetooth της samsung είχαν κάτι διαφορετικό από τα άλλα (ίσως καλύτερη συνδεσιμότητα με τα κινητά της) για να μας το έλεγες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...