Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Αυτες οι συντομευσεις που υπαρχουν στην lock screen πως βγαινουν ρε παιδια??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αυτες οι συντομευσεις που υπαρχουν στην lock screen πως βγαινουν ρε παιδια??

 

Ρυθμίσεις - η συσκευή μου - κλείδωμα οθόνης - συντομεύσεις (βάζεις τον "διακόπτη" στο off). ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - η συσκευή μου - κλείδωμα οθόνης - συντομεύσεις (βάζεις τον "διακόπτη" στο off). ;)
Ηταν το πρωτο πραγμα που κοιταξα αλλα δυστυχως δεν υπαρχει η επιλογη "συντομευσεις" :blink:
Link to comment
Share on other sites

Ηταν το πρωτο πραγμα που κοιταξα αλλα δυστυχως δεν υπαρχει η επιλογη "συντομευσεις" :blink:

 

Στο κλείδωμα οθόνης έχεις τη "κύληση";

Link to comment
Share on other sites

Στο κλείδωμα οθόνης έχεις τη "κύληση";
Ναι την κυλιση εχω.Μηπως επειδη ειναι γερμανικο δεν υπαρχει το μενου αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι την κυλιση εχω.Μηπως επειδη ειναι γερμανικο δεν υπαρχει το μενου αυτο?

 

Ειλικρινά δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται αλλά το ότι είναι γερμανικό δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με αυτό.. λογικά όλων των χωρών τα firmwares έχουν ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις.. σε official 4.3 βρίσκεται η συσκευή σου;

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται αλλά το ότι είναι γερμανικό δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με αυτό.. λογικά όλων των χωρών τα firmwares έχουν ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις.. σε official 4.3 βρίσκεται η συσκευή σου;
Δυστυχως οι ρομ εχουν διαφορες αναλογα το region.Στα γερμανικα note 2-note 3 πχ,δεν υπαρχουν καν οι συντομευσεις στην lock screen και φυσικα και αναλογο μενου για να προσθεσεις κατι τετοιο οποτε το ξεχνας (στα υπολοιπα regions υπαρχουν κανονικα).Εδω στο s3 βλεπω αντιθετα οτι ναι μεν υπαρχουν συντομευσεις στην lock screen αλλα το κουφο ειναι οτι δεν υπαρχει επιλογη για να τις βγαλεις.Γι αυτο ρωτησα πριν,μηπως υπαρχει καπου αλλου η ρυθμιση και δεν την εβλεπα.

Αληθεια,μπορει καποιος με γερμανικη στοκ 4.3 να μας πει τι γινεται στο δικο του?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι ακριβως το αντιθετο.σημερα μετα απο καθαρη εγκατασταση απο την αρχη μαμα 4.3 γερμανικη ενω στο πρωτο μπουτ ειχα τις συντομεσεις μετα τις εβγαλα και τωρα που τις επιλεγω για να εμφανιζοντα αυτες δεν εμφανιζονται
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Την τελευταία βδομάδα έχω τρελό battery drain χωρίς να έχω κατεβάσει κάποια καινούργια εφαρμογή ή γενικά να έχω πειράξει κάτι.

Όπως φαίνεται και στην εικόνα είναι συνεχώς σε αφύπνιση.

http://i1285.photobucket.com/albums/a593/alexandrosgou/Mobile%20Uploads/Screenshot_2014-05-18-01-30-53_zpscd8185b2.png

 

Εδώ βλέπουμε μεγάλη -ανεξηγητη - κατανάλωση από λειτουργικό σύστημα Android και υπηρεσίες Google play...

http://i1285.photobucket.com/albums/a593/alexandrosgou/Mobile%20Uploads/Screenshot_2014-05-18-01-56-11_zpsfaaf36e1.png

http://i1285.photobucket.com/albums/a593/alexandrosgou/Mobile%20Uploads/Screenshot_2014-05-18-01-56-36_zps015349a5.png

 

Έχετε να μου προτείνετε καμιά λύση για να αντιμετωπίσω το πρόβλημα? Θέλω να αποφύγω το factory reset επειδή έκανα πριν 2 μήνες. :-\

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε καμιά λύση για να αντιμετωπίσω το πρόβλημα? Θέλω να αποφύγω το factory reset επειδή έκανα πριν 2 μήνες. :-\

 

Είναι τα "κολλήματα" που τρώνε αυτά τα services κατά καιρούς και η μόνη λύση που έχω βρει είναι το reboot της συσκευής όταν παρατηρήσω ανεξήγητο drain. Λύνεται αμέσως μέχρι να έρθει η στιγμή να κάνουν τα δικά τους ξανά.. :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα "κολλήματα" που τρώνε αυτά τα services κατά καιρούς και η μόνη λύση που έχω βρει είναι το reboot της συσκευής όταν παρατηρήσω ανεξήγητο drain. Λύνεται αμέσως μέχρι να έρθει η στιγμή να κάνουν τα δικά τους ξανά.. :)

 

Μμμ το δοκίμασα και αυτό (έκανα δηλαδή και επανεκκινησεις αλλά και το έκλεινα το κινητο τα τελευταία βραδιά όταν κοιμόμουν ) αλλά και πάλι τπτ. :-/

 

Λες άμα κάνω εκκαθάριση δεδομένων στο υπηρεσίες Google play από τη διαχείριση εφαρμογών να έχει αποτέλεσμα?

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

Μμμ το δοκίμασα και αυτό (έκανα δηλαδή και επανεκκινησεις αλλά και το έκλεινα το κινητο τα τελευταία βραδιά όταν κοιμόμουν ) αλλά και πάλι τπτ. :-/

Λες άμα κάνω εκκαθάριση δεδομένων στο υπηρεσίες Google play από τη διαχείριση εφαρμογών να έχει αποτέλεσμα?

 

Είναι πολύ πιθανό αλλά όπως έχεις καταλάβει κι εσύ τίποτα δεν είναι απόλυτα σίγουρο με αυτές τις υπηρεσίες.. δεν χάνεις κάτι αν δοκιμάσεις πάντως. :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό αλλά όπως έχεις καταλάβει κι εσύ τίποτα δεν είναι απόλυτα σίγουρο με αυτές τις υπηρεσίες.. δεν χάνεις κάτι αν δοκιμάσεις πάντως. :)

 

Οκ. Ευχαριστώ φίλε μου. Μόλις το έκανα. Θα δούμε αύριο αν θα αποδώσει γιατί τώρα το έβαλα για φόρτιση. :-)

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ φίλε μου. Μόλις το έκανα. Θα δούμε αύριο αν θα αποδώσει γιατί τώρα το έβαλα για φόρτιση. :-)

 

Καλού κακού κάνε του και μια επανεκκίνηση μόλις αποσυνδέσεις τον φορτιστή.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κανείς με το θεμα φωτεινότητα οθονης;υποθετω δεν υπαρχει λυση .....

 

τι πρόβλημα έχεις;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

κανένα συγκεκριμένο πρόβλημα. Μια χαρά λειτουργεί το κινητακι. Αναφέρομαι στο γνωστο θεμα της χαμηλής φωτεινότητας σε σχέση με αλλα κινητά. Υπαρχει τρόπος να βελτιωθεί με Κάποια εφαρμογη η δεν μπορεί σε αυτο τον τομέας ;Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

κανένα συγκεκριμένο πρόβλημα. Μια χαρά λειτουργεί το κινητακι. Αναφέρομαι στο γνωστο θεμα της χαμηλής φωτεινότητας σε σχέση με αλλα κινητά. Υπαρχει τρόπος να βελτιωθεί με Κάποια εφαρμογη η δεν μπορεί σε αυτο τον τομέας ;Ευχαριστω εκ των προτερων

 

μήπως την έχεις στο χαμηλό;γιατί εγώ ας πούμε δε μπορώ να την έχω στο τέρμα.με ενοχλεί...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

κανένα συγκεκριμένο πρόβλημα. Μια χαρά λειτουργεί το κινητακι. Αναφέρομαι στο γνωστο θεμα της χαμηλής φωτεινότητας σε σχέση με αλλα κινητά. Υπαρχει τρόπος να βελτιωθεί με Κάποια εφαρμογη η δεν μπορεί σε αυτο τον τομέας ;Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Αν το έχεις στο αυτόματο , υπ' όψιν ότι πολλές φορές δεν λειτουργεί σωστά . Βάλτο χειροκίνητα εκεί που θέλεις και ξετικάρισε το automatic .

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οι ρομ εχουν διαφορες αναλογα το region.Στα γερμανικα note 2-note 3 πχ,δεν υπαρχουν καν οι συντομευσεις στην lock screen και φυσικα και αναλογο μενου για να προσθεσεις κατι τετοιο οποτε το ξεχνας (στα υπολοιπα regions υπαρχουν κανονικα).Εδω στο s3 βλεπω αντιθετα οτι ναι μεν υπαρχουν συντομευσεις στην lock screen αλλα το κουφο ειναι οτι δεν υπαρχει επιλογη για να τις βγαλεις.Γι αυτο ρωτησα πριν,μηπως υπαρχει καπου αλλου η ρυθμιση και δεν την εβλεπα.

Αληθεια,μπορει καποιος με γερμανικη στοκ 4.3 να μας πει τι γινεται στο δικο του?

 

Έχω γερμανική και έχω το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω γερμανική και έχω το ίδιο πρόβλημα.

 

Εχω την Γερμανική (Vodafone XXUGNA5) , Χωρίς κανένα πρόβλημα και είναι πολυ καλύτερη απο τη 4.1.2, ειδικά στη μνήμη και μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω γερμανική και έχω το ίδιο πρόβλημα.

Οποτε ειναι θεμα της συγκεκριμενης ρομ.Σε ευχαριστω.

 

Edit: Εγω το εφτιαξα,οποιος ειναι ρουτ με γερμανικη ρομ και θελει να εμφανιστει το μενου συντομευσεων της lock screen στις ρυθμισεις,μπορω να σας πω τον τροπο να το κανετε

 

 

 

 

 

 

Εχω την Γερμανική (Vodafone XXUGNA5) , Χωρίς κανένα πρόβλημα και είναι πολυ καλύτερη απο τη 4.1.2, ειδικά στη μνήμη και μπαταρία.

 

Αλλη ειναι η δικη σου branded rom και αλλη η open germany και δεν.μιλαμε για θεματα μνημης και.μπαταριας,γι αλλο πραγμα συζηταμε.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω Cyanogenmod στο κινητό γιατι με την 4.3 μου εχουν σπάσει τα νεύρα το τελευταίο θέμα είναι οτι ανοίγει απο μονο του το Wi-Fi:wacko:

Θελω να ρωτησω αν εχει καποιον μειον η Cyanogenmod και αν εχει radio fm.

Ευχαριστω:)

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...