Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ειναι αυτο που θελω,το εβαλα αλλα λεει οτι δεν τρεχει καμια ενω οταν παταω το home button μου βγαζει 2-3 και κανω καταργηση ολων..

 

Αν έχεις apex ή nova, μπορείς στις χειρονομίες να ορίσεις με κυλιση προς τα πάνω πχ στην οθόνη, να σου βγάζει τις ενεργές εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

οποτε ο δευτερος ειναι ολοκληροτικο,οπως το περνεις την πρωτη μερα?

 

Ο 2ος τρόπος σβήνει και την κάρτα.

 

Στο SGS3 δεν υπάρχει καμία διαφορά. Και οι 2 τρόποι σβήνουν την κάρτα και γυρνάει σε κατάσταση πρώτης ημέρας.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ειδικά Μάκη που είσαι και παλιός, το έχουμε δει πάμπολλες φορές αυτό με το άνοιγμα του κουτιού από το μαγαζί και αντικατάσταση του αυτοκολλητου... στο s1 το είχαν κάνει πολλές φορές και μάλιστα είχαν Samsung αυτοκόλλητα να βάζουν. Δεν είναι διόλου απίθανο να σας έχουν αλλάξει το φορτιστή. Εδώ κάποιοι φλασαρανε ρομ και το ξανακλειναν... Π.χ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3627694#post3627694

Ακριβώς επειδή θυμάμαι όσα αναφέρεις Αλέξανδρε πρότεινα στον φίλο να ελέγξει την χώρα προορισμού του τηλεφώνου μέσω Samsung hellas. Το άνοιγμα της συσκευασίας και η αλλαγή του φορτιστή δεν ακυρώνουν την εγγύηση, το πέρασμα όμως firmware διαφορετικού από αυτό που αντιστοιχεί στο imei της συσκευής την ακυρώνει. Άσε που υπάρχει και η περίπτωση η συσκευή να μην προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά (λίγο απίθανο αλλά ποτέ δεν ξέρεις).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να επικοινωνήσεις με την Samsung Hellas και μέσω του IMEI να μάθεις την χώρα προέλευσης.

Σ ενδιαφέρει να μην ειναι εκτος ΕΕ και να προέρχεται απο πάροχο.

 

 

Θα πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα και έστειλα ήδη email στη Samsung UK.

 

Κατά 99,99% το κινητό είναι αγγλικό και είμαι σίγουρος ότι δεν είχε πειραχθεί η συσκευή, αλλά μετά από αυτό που έγινε ποτέ δεν ξέρεις.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Στο SGS3 δεν υπάρχει καμία διαφορά. Και οι 2 τρόποι σβήνουν την κάρτα και γυρνάει σε κατάσταση πρώτης ημέρας.

 

Μόλις είδα την ανάλυση του pit και έχεις δίκιο.

Η Samsung την έκανε σαν subfolder του /data.

Τελικά πρέπει να σβήσουμε τα παλιά κιτάπια μου φαίνεται :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις απο τη συσκευη ειναι οι καλυτερες... Γρηγορο , φοβερα smooth, πολυ καλο σημα wi fi (εκει που το αρκ μου δυσκολευοταν αυτο δεν εχει θεμα).

Με το ενα χερι δυσκολα το χειροζομαι ειδικα οταν πρεπει να φτασω πανω πανω στην οθονη. Και που φτανει ομως οταν το τεντωσω, δε μου δινει σταθεροτητα σρο χερι. Οποτε...και τα δυο για να χω το κεφαλι μου ησυχο.

 

Το ανοιξα οταν ειχε φορτισει τελειως , ξερω οτι πρεπει να γινουν 2-3 κυκλοι πληρους φορτισης εκφορτισης. Θα χρειαστει ομως να το φορτισω παλι, πριν τελειωσει η μπαταρια, αφου αυριο θα λειπω αρκετες ωρες.. Ειναι θεμα αυτο?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις απο τη συσκευη ειναι οι καλυτερες... Γρηγορο , φοβερα smooth, πολυ καλο σημα wi fi (εκει που το αρκ μου δυσκολευοταν αυτο δεν εχει θεμα).

Με το ενα χερι δυσκολα το χειροζομαι ειδικα οταν πρεπει να φτασω πανω πανω στην οθονη. Και που φτανει ομως οταν το τεντωσω, δε μου δινει σταθεροτητα σρο χερι. Οποτε...και τα δυο για να χω το κεφαλι μου ησυχο.

 

Το ανοιξα οταν ειχε φορτισει τελειως , ξερω οτι πρεπει να γινουν 2-3 κυκλοι πληρους φορτισης εκφορτισης. Θα χρειαστει ομως να το φορτισω παλι, πριν τελειωσει η μπαταρια, αφου αυριο θα λειπω αρκετες ωρες.. Ειναι θεμα αυτο?

 

Κανένα θέμα. Enjoy :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση. μονο η samsung μπορει να σου πει το imei σε πια χωρα αντιστοιχη? δεν μπορουμε εμεις να το βρουμε ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,βαρεθηκα να περιμενω το i phone5 και μετα απο τις αναφορεσ για διαφορα προβληματα λεω να παρω το κινητο.απλα οσα samsung περασαν απο τα χερια μου τα εδωσα αμεσωσ για τον λογο οτι δεν με ικανοποιουσε η ενταση του ακουστικου τους ,δεν ακουγονταν δυνατα στισ συνομιλιες ο συνομιλητης μου .τι παιζει με το samsung 3? φοβαμαι οτι τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Για να επαναφέρω τις εφαρμογές και παιχνίδια στο s3, από το HTC desire που είχα , εκτός από titanium και επαναφορά λίγων και βασικών για αρχή,μπορώ να μεταφέρω και τους αντίστοιχους φακέλους τους, που υπήρχαν στην sd; ας πούμε τα data που βρίσκονται στον φάκελο /sd/android , και άλλων εφαρμογών που βρίσκονται στο root της κάρτας.

Περιμένω και μια κάρτα 32gb Samsung class10,όταν έρθει θα μπορώ με ένα απλό copy paste να μεταφέρω τις φωτογραφίες, βίντεο κτλ από τον εσωτερικό χώρο;

Και κάτι τελευταίο, όταν το συνδέω στο pc ,επειδή δεν υποστηρίζει mass storage,άρα δεν χρειάζεται ούτε γίνεται βέβαια να κάνουμε ασφαλή κατάργηση πριν το αποσυνδεσουμε, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,βαρεθηκα να περιμενω το i phone5 και μετα απο τις αναφορεσ για διαφορα προβληματα λεω να παρω το κινητο.απλα οσα samsung περασαν απο τα χερια μου τα εδωσα αμεσωσ για τον λογο οτι δεν με ικανοποιουσε η ενταση του ακουστικου τους ,δεν ακουγονταν δυνατα στισ συνομιλιες ο συνομιλητης μου .τι παιζει με το samsung 3? φοβαμαι οτι τα ιδια

Δεν εχει κανένα προβλημα. Ο ήχος ειναι υποδειγματικος στις συνομιλίες. Ακούς και σε ακούνε τέλεια.

 

Για να επαναφέρω τις εφαρμογές και παιχνίδια στο s3, από το HTC desire που είχα , εκτός από titanium και επαναφορά λίγων και βασικών για αρχή,μπορώ να μεταφέρω και τους αντίστοιχους φακέλους τους, που υπήρχαν στην sd; ας πούμε τα data που βρίσκονται στον φάκελο /sd/android , και άλλων εφαρμογών που βρίσκονται στο root της κάρτας.

Περιμένω και μια κάρτα 32gb Samsung class10,όταν έρθει θα μπορώ με ένα απλό copy paste να μεταφέρω τις φωτογραφίες, βίντεο κτλ από τον εσωτερικό χώρο;

Και κάτι τελευταίο, όταν το συνδέω στο pc ,επειδή δεν υποστηρίζει mass storage,άρα δεν χρειάζεται ούτε γίνεται βέβαια να κάνουμε ασφαλή κατάργηση πριν το αποσυνδεσουμε, σωστά;

Ναι μπορείς να μεταφέρεις φακέλους με μουσικη, documents, photo , video κλπ.

Ναι δεν χρειάζεται ασφαλη κατάργηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση. μονο η samsung μπορει να σου πει το imei σε πια χωρα αντιστοιχη? δεν μπορουμε εμεις να το βρουμε ?

Δεν νομίζω !! Μονο η samsung μπορεί να γνωρίζει κατι τέτοιο . Με ενα τηλέφωνο που θα τους κάνεις πιστεύω οτι θα σε εξυπηρετήσουν

καλημερα ,βαρεθηκα να περιμενω το i phone5 και μετα απο τις αναφορεσ για διαφορα προβληματα λεω να παρω το κινητο.απλα οσα samsung περασαν απο τα χερια μου τα εδωσα αμεσωσ για τον λογο οτι δεν με ικανοποιουσε η ενταση του ακουστικου τους ,δεν ακουγονταν δυνατα στισ συνομιλιες ο συνομιλητης μου .τι παιζει με το samsung 3? φοβαμαι οτι τα ιδια

 

Προσωπικά δεν εχω Κανένα παράπονο απο το ακουστικό ακούω καθαρά και δυνατά αυτόν που θα με πάρει τηλέφωνο .

Τουλάχιστον για τα δικές μου απαίτησής .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειμαι στο browser και κανω double tap ναι μεν γινεται ζουμ, αλλα το κειμενο δε προσαρμοζεται στην οθονη. Ειναι θεμα του κινητου ή δεν εχω βρει τη ρυθμιση;
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειμαι στο browser και κανω double tap ναι μεν γινεται ζουμ, αλλα το κειμενο δε προσαρμοζεται στην οθονη. Ειναι θεμα του κινητου ή δεν εχω βρει τη ρυθμιση;

 

Δεν πρεπει να κανεις ταπ όπου να ναι. Αν θες να πας στην αρχη του κειμένου θα κανεις το tap πανω και στο κεντρο του κειμένου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

χμμ δεν ήξερα που αλλού να το γράψω οπότε το βάζω εδω. Το είδα σήμερα στο Sammobile

 

http://www.sammobile.com/2012/10/05/exclusive-what-can-we-expect-next-year/

 

Aυτό που μου έκανε περισσότερο εντύπωση δεν είναι είναι η μνήμη (γιατί ήδη ακόμα και η ιδια η Samsung ξέφυγε απο το 1GB, οπότε το SIV θα εχει σίγουρα τουλάχιστον 2) αλλά το σημείο που μιλάει "Samsung is doing some tests to make a transition to go buttonless".

 

Θέλω να πιστεύω πως με αυτά που εχει στα σκαριά η Samsung (νέες μνήμες, οθονες επόμενη γενιά Exynos) καθώς και και με την απόφαση του δικαστηρίου να την αναγκάζει να κάνει πιο τολμηρές κινήσεις σε design (και ίσως σε υλικά ποιός ξέρει), θα δούμε μεγάλα πράγματα του χρόνου.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους κ καλώς σας βρήκα.

 

Κάτοχος iPhone για 4 χρόνια, μόλις πήρα ένα S3.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες εκτός από ένα πρόβλημα το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι θέμα software, hardware ή ρυθμίσεων.

 

Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι η οθόνη είναι σχεδόν σκοτεινή μόλις ξεκλειδώσει το τηλέφωνο ενώ η φωτεινοτητα είναι ρυθμός ένα στο φουλ, άσχετα εάν είναι στο αυτόματο ή όχι.

 

Αυτό συμβαίνει σε διάφορες εφαρμογές (κλήση, κάμερα, email, μνμ) κ διορθώνεται μόνο εάν "παίξω" με το slider από τις ειδοποιησεις.

 

Να πω ότι το κινητο είναι μεταχειρισμένο, με 4.1.1 και omega 27.1

 

Επειδή είναι πραγματικά το μόνο μου πρόβλημα απο την μετάβαση απο iOS και επειδή με περιμένουν στην γωνία όλοι οι φίλοι για αυτη την αλλαγή (μέχρι κ προδότη με είπαν...) θα ήθελα τα φώτα σας.

 

Παρακαλώ υπολογιστε στην απάντηση σας ότι είμαι αρχαριος σε android...

 

Και πάλι, καλώς σας βρήκα!

 

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλευω μονιμως στα 3/4 της μπαρας για την φωτεινοτητα και δεν εχω κανενα προβλημα..Ουτε κατω απο ηλιο οπως εχει αναφερθει..Για το browser θελει ρυθμιση γιατι αν δεν κανω λαθος ειναι ρυθμισμενη στο αυτοματο..Δεν βρισκω κανενα λογο ωστε να την εχω στο αυτοματο..Ουτε με κουραζει εκει που το δουλευω ουτε καμια τρελη διαφορα στην μπαταρια εχει..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους κ καλώς σας βρήκα.

 

Κάτοχος iPhone για 4 χρόνια, μόλις πήρα ένα S3.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες εκτός από ένα πρόβλημα το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι θέμα software, hardware ή ρυθμίσεων.

 

Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι η οθόνη είναι σχεδόν σκοτεινή μόλις ξεκλειδώσει το τηλέφωνο ενώ η φωτεινοτητα είναι ρυθμός ένα στο φουλ, άσχετα εάν είναι στο αυτόματο ή όχι.

 

Αυτό συμβαίνει σε διάφορες εφαρμογές (κλήση, κάμερα, email, μνμ) κ διορθώνεται μόνο εάν "παίξω" με το slider από τις ειδοποιησεις.

 

Να πω ότι το κινητο είναι μεταχειρισμένο, με 4.1.1 και omega 27.1

 

Επειδή είναι πραγματικά το μόνο μου πρόβλημα απο την μετάβαση απο iOS και επειδή με περιμένουν στην γωνία όλοι οι φίλοι για αυτη την αλλαγή (μέχρι κ προδότη με είπαν...) θα ήθελα τα φώτα σας.

 

Παρακαλώ υπολογιστε στην απάντηση σας ότι είμαι αρχαριος σε android...

 

Και πάλι, καλώς σας βρήκα!

 

Γιωργος

 

Η φωτεινότητα όταν είναι τικαρισμενο το αυτόματο δεν ρυθμίζεται.

Ξετικαρισε το και βαλτή στο foul από την μπάρα στην notification bar.

Σε κλειστούς χώρους την έχω στο 1/4. Έξω την βάζω στο φουλ.

Επειδή προέρχεσαι από μια πολύ φωτεινή οθόνη, θα σου έλεγα μέχρι να συνηθίσεις να την έχεις στα 3/4 μέσα και στο φουλ έξω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

...συμβίωσης με τον Γαλαξία ήρθε η ώρα του απολογισμού! Έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος καθώς δεν τον βλέπω να κολλάει πουθενά, πραγμάτικά άψογος κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες και έχοντας μπόλικη προυπηρεσία σαν χρήστης του 2ου Γαλαξία. Αυτό που παρατήρησα είναι η έλλειψη προσαρμογής της φωτεινότητας στον browser ( λύνεται;; ) καθώς και μια αίσθηση ξεθωριάσματος περιμετρικά στο καπάκι της μπαταρίας, ενώ χρησιμοποιώ θήκη αυθεντική της εταιρίας τύπου pouch... Να σημειωθεί ότι το έχω σε άσπρο χρώμα! Έχει συμβεί σε άλλον; Edited by Savvin_Diesel
Ο δαίμων του πληκτρολογίου...
Link to comment
Share on other sites

την ιδιοτητα multi view (το χωρισμα της οθονης σε 2 παραθυρα) που εχει το note 2 θα την δουμε εμεις;
TCe
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα όταν είναι τικαρισμενο το αυτόματο δεν ρυθμίζεται.

Ξετικαρισε το και βαλτή στο foul από την μπάρα στην notification bar.

Σε κλειστούς χώρους την έχω στο 1/4. Έξω την βάζω στο φουλ.

Επειδή προέρχεσαι από μια πολύ φωτεινή οθόνη, θα σου έλεγα μέχρι να συνηθίσεις να την έχεις στα 3/4 μέσα και στο φουλ έξω.

 

Κώστα αυτό αλλαξε σε JB και ρυθμίζεται. Δηλαδή ρυθμίζεται η ευαισθησία του αισθητήρα με την μπάρα στις ειδοποιήσεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

την ιδιοτητα multi view (το χωρισμα της οθονης σε 2 παραθυρα) που εχει το note 2 θα την δουμε εμεις;

 

Δεν νομίζω γιατί είναι λίγο μικρή η οθόνη του s3...

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα όταν είναι τικαρισμενο το αυτόματο δεν ρυθμίζεται.

Ξετικαρισε το και βαλτή στο foul από την μπάρα στην notification bar.

Σε κλειστούς χώρους την έχω στο 1/4. Έξω την βάζω στο φουλ.

Επειδή προέρχεσαι από μια πολύ φωτεινή οθόνη, θα σου έλεγα μέχρι να συνηθίσεις να την έχεις στα 3/4 μέσα και στο φουλ έξω.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Το θέμα είναι ότι όταν ανοίγει το τηλέφωνο, η οθόνη είναι σκοτεινή αλλά ο slider είναι στο φουλ. Διορθώνει η φωτεινότητα μολις κάνω τον slider αριστερά δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...