Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σε συνέχεια της χθεσινής μας συζήτησης εδώ να πω ότι πριν από λίγο κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών της Samsung UK και με εξυπηρέτησαν.

 

Τελικά το τηλέφωνο είναι όντως Αγγλικό και έχει εγγύηση εν ισχύ 2 χρόνων.

 

Συνεπώς πράγματι το birdphone έχει ανοίξει τη συσκευασία του κινητού και έχει αλλάξει το φορτιστή, χωρίς να πειράξει το κινητό το ίδιο. Θεωρώ ότι είναι τραγική κίνηση και το κυριότερο ότι δεν υπήρξε ενημέρωση για αυτή. Τη Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο στο κατάστημα και θα ζητήσω εξηγήσεις.

 

Αν κάποιος άλλος θέλει να τηλεφωνήσει, το νούμερο είναι +44011932454358.

Πατήστε το [EDIT]3 και μετά το 1[/EDIT] και θα μιλήσετε με εκπρόσωπο τους (στα αγγλικά φυσικά) άμεσα. Η αναμονή είναι μηδενική.

Θα πρέπει να ξέρετε το S/N του κινητού (πίσω από την μπαταρία) και φυσικά το IMEI του.

Edited by djuan1988
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σε συνέχεια της χθεσινής μας συζήτησης εδώ να πω ότι πριν από λίγο κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών της Samsung UK και με εξυπηρέτησαν.

 

Τελικά το τηλέφωνο είναι όντως Αγγλικό και έχει εγγύηση εν ισχύ 2 χρόνων.

 

Συνεπώς πράγματι το birdphone έχει ανοίξει τη συσκευασία του κινητού και έχει αλλάξει το φορτιστή, χωρίς να πειράξει το κινητό το ίδιο. Θεωρώ ότι είναι τραγική κίνηση και το κυριότερο ότι δεν υπήρξε ενημέρωση για αυτή. Τη Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο στο κατάστημα και θα ζητήσω εξηγήσεις.

 

Αν κάποιος άλλος θέλει να τηλεφωνήσει, το νούμερο είναι +44011932454358.

Πατήστε το 1 και μετά το 3 και θα μιλήσετε με εκπρόσωπο τους (στα αγγλικά φυσικά) άμεσα. Η αναμονή είναι μηδενική.

Θα πρέπει να ξέρετε το S/N του κινητού (πίσω από την μπαταρία) και φυσικά το IMEI του.

 

να παρει να γιατι δεν εχω 100% εμπιστοσυνη σε skroutzομαγαζα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σε συνέχεια της χθεσινής μας συζήτησης εδώ να πω ότι πριν από λίγο κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών της Samsung UK και με εξυπηρέτησαν.

 

Τελικά το τηλέφωνο είναι όντως Αγγλικό και έχει εγγύηση εν ισχύ 2 χρόνων.

 

Συνεπώς πράγματι το birdphone έχει ανοίξει τη συσκευασία του κινητού και έχει αλλάξει το φορτιστή, χωρίς να πειράξει το κινητό το ίδιο. Θεωρώ ότι είναι τραγική κίνηση και το κυριότερο ότι δεν υπήρξε ενημέρωση για αυτή. Τη Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο στο κατάστημα και θα ζητήσω εξηγήσεις.

 

Αν κάποιος άλλος θέλει να τηλεφωνήσει, το νούμερο είναι +44011932454358.

Πατήστε το 1 και μετά το 3 και θα μιλήσετε με εκπρόσωπο τους (στα αγγλικά φυσικά) άμεσα. Η αναμονή είναι μηδενική.

Θα πρέπει να ξέρετε το S/N του κινητού (πίσω από την μπαταρία) και φυσικά το IMEI του.

 

Αίσχος μην το αφήσεις έτσι φίλε είναι απαράδεκτο γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Το θέμα είναι ότι όταν ανοίγει το τηλέφωνο, η οθόνη είναι σκοτεινή αλλά ο slider είναι στο φουλ. Διορθώνει η φωτεινότητα μολις κάνω τον slider αριστερά δεξιά.

Δεν ξέρω στο δικο μου ειναι μια χαρά οταν δεν το έχω στο auto.

Γενικά οι ρυθμίσεις που εχει η συσκευη στο auto ειναι τραγικές. Οπότε λειτουργώ μονίμως manual την φωτεινότητα. Αυτο που λες δείχνει οτι τι έχεις στο auto και όπως ειπε ο Tsaglis μετακινωντας την μπάρα αυξάνει.

 

υπαρχει τροπος για να μην κουραζω το home button για να κανω καταργηση των εφαρμογων???

Ναι με εφαρμογη απο το market. Λέγεται Recent apps

 

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σε συνέχεια της χθεσινής μας συζήτησης εδώ να πω ότι πριν από λίγο κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών της Samsung UK και με εξυπηρέτησαν.

 

Τελικά το τηλέφωνο είναι όντως Αγγλικό και έχει εγγύηση εν ισχύ 2 χρόνων.

 

Συνεπώς πράγματι το birdphone έχει ανοίξει τη συσκευασία του κινητού και έχει αλλάξει το φορτιστή, χωρίς να πειράξει το κινητό το ίδιο. Θεωρώ ότι είναι τραγική κίνηση και το κυριότερο ότι δεν υπήρξε ενημέρωση για αυτή. Τη Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο στο κατάστημα και θα ζητήσω εξηγήσεις.

 

Αν κάποιος άλλος θέλει να τηλεφωνήσει, το νούμερο είναι +44011932454358.

Πατήστε το 1 και μετά το 3 και θα μιλήσετε με εκπρόσωπο τους (στα αγγλικά φυσικά) άμεσα. Η αναμονή είναι μηδενική.

Θα πρέπει να ξέρετε το S/N του κινητού (πίσω από την μπαταρία) και φυσικά το IMEI του.

Μου εχει συμβεί αυτο με συσκευη απο το expansys. Επειδη ο φορτιστής δεν ταιριάζει ανοίγουν την συσκευασία.

Εχετε υπ όψη σας οτι πολλα eshops αγοράζουν χονδρική απο expansys.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν ομως ανοιξουν τη συσκευασια, θα πρεπει να ενημερωσουν τον πελατη... Παρε τηλεφωνο οπωσδηποτε μη το αφησεις ετσι
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ έστειλα και email στη Samsung UK και πριν από λίγο μου απάντησαν, αλλά στην απάντηση βγάλαμε είδηση! Κάτι πρέπει να ξέρουν στην Αγγλία!

 

Dear Georgios,

 

Thank you for contacting Samsung. Please find the below information in regards to your device and warranty information.

 

If the model number, which can be found by removing the back cover and removing the battery, is GT-i9300, you have purchased a UK model.

 

Please be advised that the warranty for your product is valid in the country of purchase only.

 

As this product was not purchased in the UK, or the EU, it is not a product that we can provide support for.

 

Please contact the original retailer, or Samsung in the country of purchase and they may be able to assist you with this matter.

 

You can view all countries and regions available for Samsung support at the link below:

 

http://www.samsung.com/uk/function/ipredirection/ipredirectionLocalList.do

 

If you require any further assistance, please contact Samsung again and we will be more than happy to help.

 

Kind Regards,

 

Lauren

Online Support Team

SAMSUNG Customer Support Centre

 

Εδώ η ερώτηση:

 

Good morning from Greece!

 

I recently bought a Samsung Galaxy S III from a Greek online store.

Today I realized that my device is intended for the UK market (via the CSC number OXA).

 

The IMEI of the device is ***************. Is it possible to inform me if the device is a UK variant and if it has a valid 2 years European warranty?

 

Thank you in advance

******** Georgios

 

Η άλλη δεν ξέρει ότι η Ελλάδα είναι στην Ευρωπαϊκή Ένωση!!!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ έστειλα και email στη Samsung UK και πριν από λίγο μου απάντησαν, αλλά στην απάντηση βγάλαμε είδηση! Κάτι πρέπει να ξέρουν στην Αγγλία!

 

 

 

Εδώ η ερώτηση:

 

 

 

Η άλλη δεν ξέρει ότι η Ελλάδα είναι στην Ευρωπαϊκή Ένωση!!!

 

Βλακείες σου είπαν.

Η συσκευη σου εχει κανονικα εγγύηση. Αυτο στο λέω εξακριβομενα και προέρχεται απο την ίδια την Samsung Hellas.

Ανοιξε το βιβλιαράκι της εγγύησης. Θα δεις οτι περιλαμβάνει και την ελλαδα και εχει την διευθυνση της Samsung Hellas.

Ο μοναδικός λόγος να μην το δεχθούν ειναι να προορίζεται για κάποιο πάροχο του εξωτερικού η να μην εισάγεται επίσημα στην ελλαδα.

Εκτος εξαιρέσεων τα περισσότερα e shops δεν ρισκάρουν πώληση συσκευών που προέρχονται εκτος ΕΕ η απο παρόχους.

Δεν το κάνουν όχι γιατι ειναι εναρετοι, αλλα γιατι στο παρελθόν αποκαλύφθηκαν περιπτώσεις οι οποίες δημοσιεύτηκαν στα φορα και το κοινο τους έβαλε σε black list. Μην ξεχνάτε οτι απο αυτα τα μαγαζιά αγοράζουν κατα 90% άνθρωποι που ασχολούνται με το διαδυκτιο και εχουν πρόσβαση σε φόρουμ σαν το Myphone.

Εκτος αυτου αν κάποιος το προχωρήσει το θέμα θα δικαιωθεί. Ειναι παράνομο να πωλούν συσκευές με εγγύηση που δεν ισχύει εντός Ελλάδας.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω στο δικο μου ειναι μια χαρά οταν δεν το έχω στο auto.

Γενικά οι ρυθμίσεις που εχει η συσκευη στο auto ειναι τραγικές. Οπότε λειτουργώ μονίμως manual την φωτεινότητα. Αυτο που λες δείχνει οτι τι έχεις στο auto και όπως ειπε ο Tsaglis μετακινωντας την μπάρα αυξάνει.

 

Τι να κάνω; να αρχίσω να σβήνω μια μια εφαρμογές μπας κ στρώσει ή να κάνω ένα reset to factory settings; το τηλέφωνο είναι root αλλά προς το παρόν δεν με νοιάζει.

Μου αρκεί που είναι σε JB. Αυτό δεν θα χαθεί με το reset, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα παιδια,εχω κανει 3 φορες φορματ με τον γνωστο κωδικο,δεν πιστευω να δημιουργισα καποιο προβλημα στο κιν?
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω; να αρχίσω να σβήνω μια μια εφαρμογές μπας κ στρώσει ή να κάνω ένα reset to factory settings; το τηλέφωνο είναι root αλλά προς το παρόν δεν με νοιάζει.

Μου αρκεί που είναι σε JB. Αυτό δεν θα χαθεί με το reset, σωστά;

 

Πρώτα πρώτα δοκίμασε το εξής και πες μας: αν ξετικαρεις το auto κλείσεις την οθόνη και την ανοίξεις, σου κανει πάλι τα ίδια?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

To κενό ανάμεσα στους αριθμούς τηλεφώνων στις επαφές υπάρχει και στο JellyBean update? Αν ναι, υπάρχει τρόπος να το εξαφανίσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρώτα δοκίμασε το εξής και πες μας: αν ξετικαρεις το auto κλείσεις την οθόνη και την ανοίξεις, σου κανει πάλι τα ίδια?

 

Ναι...έχω δοκιμάσει όλες τις προφανείς ρυθμίσεις, δλδ φωτεινότητα από τις ρυθμίσεις, το power saving, το smart stay...αλλά τίποτα!

 

Το γουστάρω πολυ το τηλέφωνο κ αν φτιάξω αυτό το θέμα θα μπορώ να λέω ότι δεν μετάνιωσα την αλλαγή από iPhone καθώς βλέπω τις δυνατότητες παραμετροποίησης!

Link to comment
Share on other sites

Βλακείες σου είπαν.

Η συσκευη σου εχει κανονικα εγγύηση. Αυτο στο λέω εξακριβομενα και προέρχεται απο την ίδια την Samsung Hellas.

Ανοιξε το βιβλιαράκι της εγγύησης. Θα δεις οτι περιλαμβάνει και την ελλαδα και εχει την διευθυνση της Samsung Hellas.

Ο μοναδικός λόγος να μην το δεχθούν ειναι να προορίζεται για κάποιο πάροχο του εξωτερικού η να μην εισάγεται επίσημα στην ελλαδα.

Εκτος εξαιρέσεων τα περισσότερα e shops δεν ρισκάρουν πώληση συσκευών που προέρχονται εκτος ΕΕ η απο παρόχους.

Δεν το κάνουν όχι γιατι ειναι εναρετοι, αλλα γιατι στο παρελθόν αποκαλύφθηκαν περιπτώσεις οι οποίες δημοσιεύτηκαν στα φορα και το κοινο τους έβαλε σε black list. Μην ξεχνάτε οτι απο αυτα τα μαγαζιά αγοράζουν κατα 90% άνθρωποι που ασχολούνται με το διαδυκτιο και εχουν πρόσβαση σε φόρουμ σαν το Myphone.

Εκτος αυτου αν κάποιος το προχωρήσει το θέμα θα δικαιωθεί. Ειναι παράνομο να πωλούν συσκευές με εγγύηση που δεν ισχύει εντός Ελλάδας.

 

Το ξέρω ότι έχει εγγύηση! Ειρωνικό ήταν το προηγούμενο post μου και ήθελα να τονίσω την άγνοια αυτής που μου απάντησε ότι η Ελλάδα δεν ανήκει στην Ευρωπαϊκή Ένωση! Αλλωστε μου το επιβεβαίωσε και τηλεφωνικά ο Άγγλος υπάλληλος.

 

Το βιβλιαράκι υπάρχει μέσα και ήταν το πρώτο πράγμα που έψαξα στη συσκευασία γιατί σε συνομιλία που είχα με υπάλληλο της samsung Hellas (live chat) μου είπε ότι η εγγύηση έχει ισχύ αν υπάρχει αυτό μέσα στη συσκευασία.

Edited by Superuser
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.1 poland και ψαχνω ψαχνω και δε βρισκω την εποπτεια εφαρμογων. Την βρηκα σε widget στο samsung apps

ως εφαρμογη δεν υπαρχει; μονο widget;

 

επισης οταν παταμε παρατεταμενα το home button βγαινουν οι προσφατες εφαρμογες. Εφαρμογη που να το κανει χωρις να παταμε το home button υπαρχει;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
σας παρακαλω παιδια επειδη πραγματικα εχω μπερδευτει,ποιος ειναι ο σωστος τροπος απο τους 3 για να κανς φορματ στο κινητο μου,διαβασα αυτος με τον κωδικο αναφερεται FACTORY FORMAT,οι αλλοι αναφερονται HARD RESET.σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω παιδια επειδη πραγματικα εχω μπερδευτει,ποιος ειναι ο σωστος τροπος απο τους 3 για να κανς φορματ στο κινητο μου,διαβασα αυτος με τον κωδικο αναφερεται FACTORY FORMAT,οι αλλοι αναφερονται HARD RESET.σας ευχαριστω.

 

Δεν έχουν διαφορά στο s3. Να μη λέμε συνέχεια τα ίδια.. Διαλέγεις και παίρνεις. Οι διαφορετικοί όροι είναι κατάλοιπο προηγούμενων μοντέλων.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Δεν έχουν διαφορά στο s3. Να μη λέμε συνέχεια τα ίδια.. Διαλέγεις και παίρνεις. Οι διαφορετικοί όροι είναι κατάλοιπο προηγούμενων μοντέλων.

οποτε το επαναφερει οπως το πηραμε την πρωτη μερα?χιλια συγνωμη εαν σας κουρασα.

Edited by maklovinsam
Link to comment
Share on other sites

 

επισης οταν παταμε παρατεταμενα το home button βγαινουν οι προσφατες εφαρμογες. Εφαρμογη που να το κανει χωρις να παταμε το home button υπαρχει;

Μπορείς να δοκιμάσεις κάποια εφαρμογη όπως GMD GestureControl http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1535740

Δες και το Taskbar task switcher

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι...έχω δοκιμάσει όλες τις προφανείς ρυθμίσεις, δλδ φωτεινότητα από τις ρυθμίσεις, το power saving, το smart stay...αλλά τίποτα!

 

Το γουστάρω πολυ το τηλέφωνο κ αν φτιάξω αυτό το θέμα θα μπορώ να λέω ότι δεν μετάνιωσα την αλλαγή από iPhone καθώς βλέπω τις δυνατότητες παραμετροποίησης!

 

Κατέβασε και εγκατέστησε ξανά την ωμέγα που έχεις. Αν συνεχίσει κατέβασε την official JB XXDLIB και πέρασε την με Odin.

αν και πάλι στο κάνει αυτό, τότε το πας στο service.

Στο δικό μου σε κλειστό χώρο

Με στραβώνει αν το βάλω σε φουλ φωτεινότητα.

 

 

 

 

εχω την 4.1 poland και ψαχνω ψαχνω και δε βρισκω την εποπτεια εφαρμογων. Την βρηκα σε widget στο samsung apps

ως εφαρμογη δεν υπαρχει; μονο widget;

 

επισης οταν παταμε παρατεταμενα το home button βγαινουν οι προσφατες εφαρμογες. Εφαρμογη που να το κανει χωρις να παταμε το home button υπαρχει;

Πριν λίγα ποστ είχα γράψει για την εφαρμογή Recent Apps.

Η άλλη λύση είναι o Nova Launcher που το κάνει με gesture, συροντας την οθόνη προς τα πάνω.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

Πριν λίγα ποστ είχα γράψει για την εφαρμογή Recent Apps.

Η άλλη λύση είναι o Nova Launcher που το κάνει με gesture, συροντας την οθόνη προς τα πάνω.

 

Κώστα αυτή η εφαρμογη ( recent apps) δεν υπάρχει στο play . Αν και για μένα η καλύτερη λύση είναι με gesture ειτε με nova είτε με κάποιο app .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και εγκατέστησε ξανά την ωμέγα που έχεις. Αν συνεχίσει κατέβασε την official JB XXDLIB και πέρασε την με Odin.

αν και πάλι στο κάνει αυτό, τότε το πας στο service.

 

Μήπως εχεις λινκ για κάποιο σχετικό οδηγό;

 

Είμαι αρχάριος κ το τηλέφωνο μου το έδωσαν έτοιμο.

 

Από εδώ θα την κατεβάσω ή θα γίνει από pc η "δουλειά";

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...