Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως εχεις λινκ για κάποιο σχετικό οδηγό;

 

Είμαι αρχάριος κ το τηλέφωνο μου το έδωσαν έτοιμο.

 

Από εδώ θα την κατεβάσω ή θα γίνει από pc η "δουλειά";

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Πως να περάσεις custom rom http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336716

Πως να περάσεις official firmware http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κώστα αυτή η εφαρμογη ( recent apps) δεν υπάρχει στο play . Αν και για μένα η καλύτερη λύση είναι με gesture ειτε με nova είτε με κάποιο app .

 

[ATTACH]27359[/ATTACH]

 

Δεν ξέρω αν καταργήθηκε. Την έχω καιρό τώρα και επειδή βρίσκομαι σε χώρα χωρίς χωρίς paid apps, δεν μπορώ να την δω στο play.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κατι απο ενα αρχαριο με αυτα τα τηλεφωνα.

Υπαρχει καποιος καταλογος,με τις εφαρμογες, που ειναι ποιοτικα ενταξει,αλλα και απαραιτητες στον περισσοτερο κοσμο;

Αλλα και αν δεν υπαρχει τετοιος καταλογος,ας γραψουν μερικα παιδια μερικες τετοιες εφαρμογες που τις εχουν και θεωρουν οτι αξιζει να τις εχει κανεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κατι απο ενα αρχαριο με αυτα τα τηλεφωνα.

Υπαρχει καποιος καταλογος,με τις εφαρμογες, που ειναι ποιοτικα ενταξει,αλλα και απαραιτητες στον περισσοτερο κοσμο;

Αλλα και αν δεν υπαρχει τετοιος καταλογος,ας γραψουν μερικα παιδια μερικες τετοιες εφαρμογες που τις εχουν και θεωρουν οτι αξιζει να τις εχει κανεις.

 

Για δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3928732#post3928732

και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αφου σε ευχαριστησω,θα σου πω οτι εχω μεινει ενεός.

Τι στο καλο να βαλω.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την φωτεινοτητα (φαίνεται να) λύθηκε, δεν ξέρω πως, έπαιζα με κάποιες ρυθμίσεις...θα το επιβεβαιωσω αύριο υπό το φως του ηλιού...

 

Αλλη απορία, ποια ρύθμιση είναι αυτη που όταν ανοίγω/κλείσω ένα φακελο έχω μια φωνή που μου το λέει? μοιάζει με βοήθεια ή κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,από μέρα σε μέρα παραλαμβάνω την καινούργια micro sd κάρτα.

ερώτηση: την τοποθετώ κατευθείαν στο κινητό ή χρειάζεται κάποια προεργασία ?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την φωτεινοτητα (φαίνεται να) λύθηκε, δεν ξέρω πως, έπαιζα με κάποιες ρυθμίσεις...θα το επιβεβαιωσω αύριο υπό το φως του ηλιού...

 

Αλλη απορία, ποια ρύθμιση είναι αυτη που όταν ανοίγω/κλείσω ένα φακελο έχω μια φωνή που μου το λέει? μοιάζει με βοήθεια ή κάτι τέτοιο...

Μήπως εχεις βαλει το Light Flow Lite προκαλεί αυτο το bug ,αν οχι τοτε .....

Δοκιμασε 1) να κλείσεις το Driving Mode : Γλωσσά και εισαγωγή > Text-to-Speech Input > Driving Mode off.

2)ρυθμίσεις >προσβασημοτητα >άνοιξε το talkback και απο της ρυθμίσεις του ξετικαρε ολα τα κουτάκια που αφορούν το talkback μετά πήγαινε πίσω και βάλε το talkback στο off .

3) διαχείριση εφαρμογών >ολα > βρες το google text to speech (tts) βαλτο off ........βρες και το samsung teχt to speech,

και απενεργοποίησε το .

 

Αν τίποτα απο αυτα δεν σε βοηθήσει , πας για factory reset

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχεις βαλει το Light Flow Lite προκαλεί αυτο το bug ,αν οχι τοτε .....

Δοκιμασε 1) να κλείσεις το Driving Mode : Γλωσσά και εισαγωγή > Text-to-Speech Input > Driving Mode off.

2)ρυθμίσεις >προσβασημοτητα >άνοιξε το talkback και απο της ρυθμίσεις του ξετικαρε ολα τα κουτάκια που αφορούν το talkback μετά πήγαινε πίσω και βάλε το talkback στο off .

3) διαχείριση εφαρμογών >ολα > βρες το google text to speech (tts) βαλτο off ........βρες και το samsung teχt to speech,

και απενεργοποίησε το .

 

Αν τίποτα απο αυτα δεν σε βοηθήσει , πας για factory reset

 

Problem solved! Ήταν το light flow. ..

 

Ερώτηση: μόνο η lite έκδοση έχει αυτό το bug?

Link to comment
Share on other sites

Κώστα αυτή η εφαρμογη ( recent apps) δεν υπάρχει στο play . Αν και για μένα η καλύτερη λύση είναι με gesture ειτε με nova είτε με κάποιο app .

 

Δεν ξέρω αν καταργήθηκε. Την έχω καιρό τώρα και επειδή βρίσκομαι σε χώρα χωρίς χωρίς paid apps, δεν μπορώ να την δω στο play.

 

Δεν καταργήθηκε. Εγώ την βλέπω κανονικά στο play.

 

Πάντως η καλύτερη λύση από όλες είναι η ύπαρξη touch home button και όχι το αναχρονιστικό hw... :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταργήθηκε. Εγώ την βλέπω κανονικά στο play.

 

Πάντως η καλύτερη λύση από όλες είναι η ύπαρξη touch home button και όχι το αναχρονιστικό hw... :p

 

Ναι έχεις δίκιο υπάρχει !!

Απο το τηλέφωνο δεν μου την εμφάνιζε ......δεν ξέρω γιατί :confused:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως να περάσεις official firmware http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

Δράττομαι της ευκαιρίας και θέλω να ρωτήσω τι γίνεται με το θέμα της 4.1 JellyBean για το κινητό μας.

Το GalaxyS3 είναι το μόνο Android ως τώρα που δεν έχω πειράξει αλλά άμα αργήσει κι άλλο η μάδερ Sammy, δεν βλέπω πως θα τη γλιτώσει.

Διάβασα ότι μερικοί φίλοι μιλάνε για μια πολωνική 4.1.

Το δικό μου S3 είναι γερμανικό.

 

1) Τι πρέπει να κάνω για να φλασάρω την 4.1?

2) Χρειάζεται root? Υποθέτω πως όχι

3) Χάνω εγγύηση?

4) Σε περίπτωση που βγει η γερμανική 4.1, αν θέλω να γίνει το τηλέφωνο όπως θα ήταν αν περίμενα OTA update, πρέπει να ξαναφλασάρω? Ειδάλλως το τηλέφωνο θα θεωρείται πολωνικό?

5) Τέλος πιστεύετε ότι αξίζει η JB τόσο ώστε να κάνω αυτή τη διαδικασία ή να περιμένω το ΟΤΑ σε που λογικά θα έρθει εντός των ημερών? Αν πάνε όλα σύμφωνα με το πλάνο της Samsung βεβαίως βεβαίως!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια, να κανω μια ερωτηση, η Πολωνικη Jellybean θα εχει διαφορα με την Ελληνικη οταν με το καλο το αποφασισει η samsung? αξιζει να προσπαθησω να την περασω η να περιμενω;
Link to comment
Share on other sites

Δράττομαι της ευκαιρίας και θέλω να ρωτήσω τι γίνεται με το θέμα της 4.1 JellyBean για το κινητό μας.

Το GalaxyS3 είναι το μόνο Android ως τώρα που δεν έχω πειράξει αλλά άμα αργήσει κι άλλο η μάδερ Sammy, δεν βλέπω πως θα τη γλιτώσει.

Διάβασα ότι μερικοί φίλοι μιλάνε για μια πολωνική 4.1.

Το δικό μου S3 είναι γερμανικό.

 

1) Τι πρέπει να κάνω για να φλασάρω την 4.1?

2) Χρειάζεται root? Υποθέτω πως όχι

3) Χάνω εγγύηση?

4) Σε περίπτωση που βγει η γερμανική 4.1, αν θέλω να γίνει το τηλέφωνο όπως θα ήταν αν περίμενα OTA update, πρέπει να ξαναφλασάρω? Ειδάλλως το τηλέφωνο θα θεωρείται πολωνικό?

5) Τέλος πιστεύετε ότι αξίζει η JB τόσο ώστε να κάνω αυτή τη διαδικασία ή να περιμένω το ΟΤΑ σε που λογικά θα έρθει εντός των ημερών? Αν πάνε όλα σύμφωνα με το πλάνο της Samsung βεβαίως βεβαίως!!!

 

παιδια, να κανω μια ερωτηση, η Πολωνικη Jellybean θα εχει διαφορα με την Ελληνικη οταν με το καλο το αποφασισει η samsung? αξιζει να προσπαθησω να την περασω η να περιμενω;

 

Δεν χάνεις την εγγύηση αφου μπορείς να επιτρεψεις.

Για να την περάσεις θα πρεπει να έχεις εξασφαλίσει την rom που φοράς τώρα κατεβάζοντας την απο το samfirmware.

Η διαδικασία υπάρχει εδω στο φόρουμ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

Αξίζει γιατι υπάρχουν σημαντικές βελτιώσεις. Φυσικα θα πρεπει να διαβάσεις και οτι κανεις ειναι με δικη σου ευθύνη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το Adobe Flash player 11 γιατί δεν το βρίσκω με αναζήτηση στο Google play?

Και αφού δεν το βρίσκω πως θα βλέπω τα διάφορα βίντεο που θέλουν flash?

ΥΓ. Ξέρω πως το βρίσκω και το έχω βάλει αλλά γιατί δεν το εμφανίζει με την σωστή διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Το Adobe Flash player 11 γιατί δεν το βρίσκω με αναζήτηση στο Google play?

Και αφού δεν το βρίσκω πως θα βλέπω τα διάφορα βίντεο που θέλουν flash?

ΥΓ. Ξέρω πως το βρίσκω και το έχω βάλει αλλά γιατί δεν το εμφανίζει με την σωστή διαδικασία?

 

Καλημέρα

Διάβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=338140

και εδώ επίσης http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341203

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις την εγγύηση αφου μπορείς να επιτρεψεις.

Για να την περάσεις θα πρεπει να έχεις εξασφαλίσει την rom που φοράς τώρα κατεβάζοντας την απο το samfirmware.

Η διαδικασία υπάρχει εδω στο φόρουμ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

Αξίζει γιατι υπάρχουν σημαντικές βελτιώσεις. Φυσικα θα πρεπει να διαβάσεις και οτι κανεις ειναι με δικη σου ευθύνη.

 

Λοιπόν η έκδοση μου είναι αυτή

http://i1056.photobucket.com/albums/t364/giannissotiriadis/Screenshot_2012-10-04-21-32-02.png

Είναι η unbranded γερμανική.

 

Κατεβάζω μόλις από SamMobile Firmware την πολωνική 4.1.1

με PDA I9300XXDLIB & CSC I9300OXFDLI1

Σωστά?

 

Τα υπόλοιπα τα ξέρω μιας και δεν θα φλασάρω για 1η φορά. Είχα και Htc Desire που το είχα κάνει root & S-OFF και έπαιζα με τις ROM τότε, αλλά και πριν το Galaxy S3 είχα το Razr που ήταν πάλι root και φλασαρισμένο με RSD Lite(ένα motorola tool αντίστοιχο του Odin) την 4.0.4 3 μήνες πριν παρθεί επισήμως :D

Έτσι ρωτάω 5 πράγματα και εδώ μιας και είναι το 1ο Samsung που αγοράζω ever και προκειμένου να γίνει καμιά βλακεία, δεν είναι κακό να μου δώσετε λίγο τα φώτα σας.

 

Ρωτώ ξανά για επιβεβαίωση. Όταν βγει για την DBT έκδοση η 4.1.1, τότε την βάζω με τον ίδιο τρόπο και το τηλέφωνο είναι ξανά σε stock μορφή? Aυτό με το sales code τι είναι? Να το πειράξω ή όχι και για ποιο λόγο?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Χρειάζομαι τη βοήθειά σας από όποιον καλό φίλο ή φίλη γνωρίζει! Έχω wind και έχω πρόβλημα με το Internet στο 3g αλλά και σε gprs και edge.Μία κατεβάζει δεδομένα και άλλη φορά όχι. Χρησιμοποιώ μόνο αναγκαστικά wi-fi αλλά το χρειάζομαι για τη δουλειά μου.Ειδικά στην εφαρμογή του facebook δεν μπαίνει ποτέ λέγοντας "η σύνδεση χάθηκε". Υπάρχει κάποια ρύθμιση για την apn της wind? Ευχαριστώ!
Bill
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η έκδοση μου είναι αυτή

http://i1056.photobucket.com/albums/t364/giannissotiriadis/Screenshot_2012-10-04-21-32-02.png

Είναι η unbranded γερμανική.

 

Κατεβάζω μόλις από SamMobile Firmware την πολωνική 4.1.1

με PDA I9300XXDLIB & CSC I9300OXFDLI1

Σωστά?

 

Τα υπόλοιπα τα ξέρω μιας και δεν θα φλασάρω για 1η φορά. Είχα και Htc Desire που το είχα κάνει root & S-OFF και έπαιζα με τις ROM τότε, αλλά και πριν το Galaxy S3 είχα το Razr που ήταν πάλι root και φλασαρισμένο με RSD Lite(ένα motorola tool αντίστοιχο του Odin) την 4.0.4 3 μήνες πριν παρθεί επισήμως :D

Έτσι ρωτάω 5 πράγματα και εδώ μιας και είναι το 1ο Samsung που αγοράζω ever και προκειμένου να γίνει καμιά βλακεία, δεν είναι κακό να μου δώσετε λίγο τα φώτα σας.

 

Ρωτώ ξανά για επιβεβαίωση. Όταν βγει για την DBT έκδοση η 4.1.1, τότε την βάζω με τον ίδιο τρόπο και το τηλέφωνο είναι ξανά σε stock μορφή? Aυτό με το sales code τι είναι? Να το πειράξω ή όχι και για ποιο λόγο?

 

Ευχαριστώ :)

εφόσον είναι γερμανικό άμα περάσεις μετά την γερμανική δεν θα έχεις πρόβλημα. Το sales code δεν χρειάζεται να το πειράξεις θα είναι default dbt. Πρόσεξε όμως; 4329070 να μην βάλεις branded από κάποιο παροχο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η έκδοση μου είναι αυτή

http://i1056.photobucket.com/albums/t364/giannissotiriadis/Screenshot_2012-10-04-21-32-02.png

Είναι η unbranded γερμανική.

 

Κατεβάζω μόλις από SamMobile Firmware την πολωνική 4.1.1

με PDA I9300XXDLIB & CSC I9300OXFDLI1

Σωστά?

 

Τα υπόλοιπα τα ξέρω μιας και δεν θα φλασάρω για 1η φορά. Είχα και Htc Desire που το είχα κάνει root & S-OFF και έπαιζα με τις ROM τότε, αλλά και πριν το Galaxy S3 είχα το Razr που ήταν πάλι root και φλασαρισμένο με RSD Lite(ένα motorola tool αντίστοιχο του Odin) την 4.0.4 3 μήνες πριν παρθεί επισήμως :D

Έτσι ρωτάω 5 πράγματα και εδώ μιας και είναι το 1ο Samsung που αγοράζω ever και προκειμένου να γίνει καμιά βλακεία, δεν είναι κακό να μου δώσετε λίγο τα φώτα σας.

 

Ρωτώ ξανά για επιβεβαίωση. Όταν βγει για την DBT έκδοση η 4.1.1, τότε την βάζω με τον ίδιο τρόπο και το τηλέφωνο είναι ξανά σε stock μορφή? Aυτό με το sales code τι είναι? Να το πειράξω ή όχι και για ποιο λόγο?

 

Ευχαριστώ :)

 

Ναι αυτή ειναι. Δες ενα νεο βιντεακι που ανεβασα να πάρεις μια γεύση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Χρειάζομαι τη βοήθειά σας από όποιον καλό φίλο ή φίλη γνωρίζει! Έχω wind και έχω πρόβλημα με το Internet στο 3g αλλά και σε gprs και edge.Μία κατεβάζει δεδομένα και άλλη φορά όχι. Χρησιμοποιώ μόνο αναγκαστικά wi-fi αλλά το χρειάζομαι για τη δουλειά μου.Ειδικά στην εφαρμογή του facebook δεν μπαίνει ποτέ λέγοντας "η σύνδεση χάθηκε". Υπάρχει κάποια ρύθμιση για την apn της wind? Ευχαριστώ!

 

Έχεις τσεκάρει αν έχει μέσα το apn του ίντερνετ γιατί νομίζω, σε jelly bean βέβαια είμαι, ότι έχει μόνο το apn για mms.

Αν δεν το έχει πρέπει να το συμπληρώσεις χειροκίνητα.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή ειναι. Δες ενα νεο βιντεακι που ανεβασα να πάρεις μια γεύση.

 

στο 0:12 πως εμφανιζεις τις προσφατες εφαρμογες απλα σύροντας προς τα πανω την οθόνη;

Και δε πατας παρατεταμενα το home button;

TCe
Link to comment
Share on other sites

στο 0:12 πως εμφανιζεις τις προσφατες εφαρμογες απλα σύροντας προς τα πανω την οθόνη;

Και δε πατας παρατεταμενα το home button;

 

Είναι gesture (χειρονομία) που εμπεριέχεται στον Nova Launcher.

Μαζι με την εφαρμογη smart case και την flip case της Samsung, δεν χρειάζεται να αγγίζω home και power buttons.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και συγνωμη αν εχει ερωτηθει παλι,

η πλοηγηση δεν δουλευει?εχουν σκοπο να το φτιαξουν αυτο?

update σε jelly bean ακομη δεν μου εχει βγαλει

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...