Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να δοκιμασεις κάποια πράγματα για να δεις τι φταίει.

Αρχικά ίδιο φορτιστής με άλλο καλώδιο.

Δεύτερον άλλο φορτιστη με το πρώτο καλώδιο και στην συνέχεια με το δεύτερο καλώδιο.

Τέλος κουνα το καλώδιο πέρα δώθε λίγο στην υποδοχή της συσκευής.

Αν σταματάει η φόρτιση και ξανά συνεχίζει όταν το κουνας τότε έχει γίνει ζημιά μέσα στο charger port

 

Aυτο με το κουνημα του καλωδιο το κανει ναι!!!

Μαλλον το charger port θα θελει καθαρισμα,ι επισκευη!Γνωριζει κανεις αν το καλυπτει ι εγγυηση??Εχω υπολοιπο 6 μηνες.. και που πρεπει να το παω??

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aυτο με το κουνημα του καλωδιο το κανει ναι!!!

Μαλλον το charger port θα θελει καθαρισμα,ι επισκευη!Γνωριζει κανεις αν το καλυπτει ι εγγυηση??Εχω υπολοιπο 6 μηνες.. και που πρεπει να το παω??

Ευχαριστω!!

 

Δες μέσα αν έχει σκόνη που δεν νομίζω.

Έχεις κάνει εσύ την ζημιά δεν σε καλύπτει. Νομίζω 30-40 ευρώ θα σου κοστίσει να το φτιάξουν στην αντιπροσωπεία

Κανε μια ερώτηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δες μέσα αν έχει σκόνη που δεν νομίζω.

Έχεις κάνει εσύ την ζημιά δεν σε καλύπτει. Νομίζω 30-40 ευρώ θα σου κοστίσει να το φτιάξουν στην αντιπροσωπεία

Κανε μια ερώτηση

 

οκ σε ευχαριστω,ζημια αποκλειεται να χω κανει!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.Χθες το μεσημέρι σε καφετέρια με ελεύθερο wi-fi δεν μπορούσα να συνδεθώ με τίποτα,ενώ δύο φίλοι μου ο ένας με neo v και ο αλλος με z1 μια χαρά.Παίζει τίποτα,ν'ανησυχώ ή τυχαίνει;Στο σπίτι μου όλα καλά δεν εχω θέμα,έχει τύχει σε κάποιον;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα νεος κατοχος s3 εδω και μια εβδομαδα.θελω να ρωτησω κατι και οποιος ξερει ας απαντησει.το κινητο ειναι απο γερμανια και του εκανα ρουτ αλλα δεν το ηθελα και το γυρισα σε στοκ ρομ.τωρα το προβλημα ειναι στο android recovery που εχει το ανθρωπακι του android με θαυμαστικο .να ετσι....(1 εικονα) συν οτι εμενα τα πανω γραμματα ειναι και κοκκινα αντι για μπλε.συμβαινει κατι που ειναι ετσι το ανθρωπακι???ενω πριν το φλασαρω ξανα σε επισημη ρομ ηταν κανονικα δηλαδη ετσι(δευτερη εικονα). Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με θαυμαστικό το έβγαλε το ανθρωπάκι όταν του έκανα το ίδιο.. Υπάρχει θέμα;

Περί προέλευσης, οκ το βρήκα. Από Ελλάδα είναι.

2 ερωτήσεις ακόμα. Η έκδοση του Android που έχω είναι 4.3. Δεν θα έπρεπε να γράφει 4.3.3? Δεν μου βγάζει διαθέσιμες ενημερώσεις πάντως... Και ακόμα τρώει κάτι μικροκολλήματα.

Εγκατέστησα το cc cleaner. Και με το που ανοίγω το κινητό η χρήση μνήμης είναι γύρω στο 70% και με το που ανοίξω κάποια εφαρμογή, πάει 80-90+. Είναι φυσιολογικό; Γιατί μου φαίνεται πολύ.

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω,ζημια αποκλειεται να χω κανει!!

 

Εγώ λέω ότι έχει γίνει ζημιά σίγουρα από σκόνη λίγο δύσκολα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η μικρη αναβαθμιση που λετε, θα ερθει ΟΤΑ ακομη και σε οσους το εχουμε Rootαρει ή πρεπει να την "ψαξουμε" μεσω KIES;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι έχει γίνει ζημιά σίγουρα από σκόνη λίγο δύσκολα

 

Δεν ξερω τι να πω,θα το παω σε service να μου πουν.Ξερουμε πανω κατω τιμη?

Και απο εγγυηση που εχω υπολοιπο θα ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε μπορω να μηδενισω το flash counter ..γραφει 10.ακολουθω ολα τα βηματα με το triangle away αλλα τιποτα.καμια ιδεα?
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε μπορω να μηδενισω το flash counter ..γραφει 10.ακολουθω ολα τα βηματα με το triangle away αλλα τιποτα.καμια ιδεα?

 

Νομιζω οτι ο μηδενισμος γινεται μονο αν εχεις περασει επισημη στοκ ρομ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! μιας και εχει φτασει σε τετοια τιμη το s3 λεω και εγω να ερθω στην παρεα σας σε λιγο καιρο!! πρεπει να γνωριζω τπτ για bug κτλ? τι εκδοση android τρεχει τωρα? root παιρνει ευκολα? ειμαι κατοχος sony δεν ξερω και εγω ποσα χρονια και πρωτη φορα σκεφτομαι να παω σε samsung πιστευετε οτι ειναι καλυτερη? ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αλλα δεν εχω χρονο να διαβασω ολα τα μηνυματα!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! μιας και εχει φτασει σε τετοια τιμη το s3 λεω και εγω να ερθω στην παρεα σας σε λιγο καιρο!! πρεπει να γνωριζω τπτ για bug κτλ? τι εκδοση android τρεχει τωρα? root παιρνει ευκολα? ειμαι κατοχος sony δεν ξερω και εγω ποσα χρονια και πρωτη φορα σκεφτομαι να παω σε samsung πιστευετε οτι ειναι καλυτερη? ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αλλα δεν εχω χρονο να διαβασω ολα τα μηνυματα!

 

 

Καλησπέρα. Λοιπόν... Όχι,, 4.3.,, ναι

 

Πιστεύω να σε κάλυψε. Αλλά διάβασε τα μηνύματα γιατί θα σε βοηθούσαν πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! μιας και εχει φτασει σε τετοια τιμη το s3 λεω και εγω να ερθω στην παρεα σας σε λιγο καιρο!! πρεπει να γνωριζω τπτ για bug κτλ? τι εκδοση android τρεχει τωρα? root παιρνει ευκολα? ειμαι κατοχος sony δεν ξερω και εγω ποσα χρονια και πρωτη φορα σκεφτομαι να παω σε samsung πιστευετε οτι ειναι καλυτερη? ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αλλα δεν εχω χρονο να διαβασω ολα τα μηνυματα!

ειδικα αν σου αρεσει το σκαλισμα του τηλ. θα σαρεσει πολυ(ευκολια).ειχα παλαιοτερα το αρκ και αστα να πανε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Hello!!

 

Μια ερωτηση εχω. Εκανε ενα μικρο βαθουλωμα απο πτωση στο πλαι το κινητο. Στο σωμα οχι στην οθονη, συγκεκριμενα στο ασημενιο το πραμα που παει γυρω γυρω απο το κινητο.

 

Μπορω να το παω καπου για επισκευη ή ερχεται μαζι με ολο το body?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΟ μαζι το bezel....και ειναι και ολοκληρη εγχειριση.......

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θα χρειαστει και οθονη κλπ κλπ?? Αν ειναι ετσι ΟΚ, δεν αξιζει επισκευη!

 

Μια χαρα δουλευει ουτως η αλλως!

 

Σ' ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λοιπόν... Όχι,, 4.3.,, ναι

 

Πιστεύω να σε κάλυψε. Αλλά διάβασε τα μηνύματα γιατί θα σε βοηθούσαν πολύ

 

σε μια περιληψη με καλυψες και ευχαριστω για την ανταποκριση!! ειναι χιλιες κατι σελιδες :p αλλα ενταξει για bug με νοιαζει περισσοτερο γιατι τωρα εχω το xperia L και ενω ειναι φοβερο κινητο εχει αρκετα bug ακομα!!

 

 

ειδικα αν σου αρεσει το σκαλισμα του τηλ. θα σαρεσει πολυ(ευκολια).ειχα παλαιοτερα το αρκ και αστα να πανε.

 

απο σκαλισμα φουλ :lol: και μου αρεσει να πειραματιζομαι ελπιζω να μην το καταστρεψω αμα το παρω :p το αρκ ωραιο κινητο εχω ακουσει και την παλαιοτητα του πλεων εχει αρκετα καλες προδιαγραφες ειδικα στο σκαλισμα!!

 

και κατι αλλο απο θεμα οθονης που παλι παιζει εναν βασικο ρολο για εμενα τι παιζει? και σε φουλ φωτεινοτητα την βασταει η μπαταρια?ευχαριστω και παλι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

σε μια περιληψη με καλυψες και ευχαριστω για την ανταποκριση!! ειναι χιλιες κατι σελιδες :p αλλα ενταξει για bug με νοιαζει περισσοτερο γιατι τωρα εχω το xperia L και ενω ειναι φοβερο κινητο εχει αρκετα bug ακομα!!

 

 

 

 

απο σκαλισμα φουλ :lol: και μου αρεσει να πειραματιζομαι ελπιζω να μην το καταστρεψω αμα το παρω :p το αρκ ωραιο κινητο εχω ακουσει και την παλαιοτητα του πλεων εχει αρκετα καλες προδιαγραφες ειδικα στο σκαλισμα!!

 

και κατι αλλο απο θεμα οθονης που παλι παιζει εναν βασικο ρολο για εμενα τι παιζει? και σε φουλ φωτεινοτητα την βασταει η μπαταρια?ευχαριστω και παλι :rolleyes:

η οθονη αψογη και σε ευκρινια και σε μεγεθος,απο φωτεινοτητα αν θες οθονη για φακο καλως... μπαταρια ενα 24ωρο ανετα(περιλαμβανεται και η ωρα...υπνου)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ο μηδενισμος γινεται μονο αν εχεις περασει επισημη στοκ ρομ

 

επισημη ρομ εχω μεσα αλλα δε μπορω να τον μηδενισω.περναω επισημη ρομ.την κανψ ρουτ.περναω το προγραμα αλλα δε μου κανει μηδενισμο

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ως κατοχος του S3 σκεφτομαι να παρω αλλο μοντελο οπως το (s4 mini) (S4) γιατι βλεπω οι τιμες εχουν πεσει..Τι λετε??
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα μικρο θεματακι... εχω ενωμένο το hotmail μου με την εργοστασιακη εφαρμογη για emails. Προχτες κατι εψαχνα στα junk μεσω του προγράμματος και απι τοτε μου ερχονται ειδοποίησεις και για τα junk! Πως μπορω να το κανω να μην με ειδοποια για τα junk?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορια για οσους ξερουν. Πηρα σημερα ένα s3 από σκρουτζομαγαζο. Το τηλ είναι γαλλικο. Όλα καλα ,αλλα τωρα που κοιταγα το βιβλιαρακι του καπου γραφει πως το sar στο κεφαλι είναι 0,342 w/kg και στο σωμα 0,547 w/kg. Kαι αναρωτιέμαι γιατι είναι παραπανω από ότι το διαφημιζουν και δευτερο περισσοτερο στο σωμα και λιγοτερο στο κεφαλι? στεκει?
Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/sar/sarMain.do?site_cd=global&prd_mdl_name=GT-I9300

 

0.34 είναι το σωστό από την εταιρία.

Τώρα γιατί σε διάφορα site αναφέρεται ως 0,21 δεν γνωρίζω. Υποθέτω πως είναι κάποια συγκεκριμμένη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...