Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνωμη, αλλα αν απλα τις εχει παγωσει (οχι σβησει), γιατι να ξαναριξει απο πανω την ρομ? Ενα factory reset δεν φτανει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απορια, ποιο ειναι το λιγοτερο δραστικο;

Ριχνοντας τη ΡΟΜ, δεν χρειαζεται επανεγκατασταση εφαρμογων κτλ, σωστα;

 

Με το Factory reset παιρνω ενα "καθαρο" τηλ. το οποιο πρεπει να στηθει απο την αρχη. Σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Καπου τόσο και εμένα. Όταν λες ανοιχτό εννοείς απλώς σβηστή η οθονη φαντάζομαι. Χωρίς να το χρησιμοποιείς.

 

Ένα διάστημα μου αργούσε και εμένα πάρα πολύ (αν ρωτάς για αυτό), και έβγαλα την μπαταρία για 30 δευτερόλεπτα, την ξαναβαλα, και από τότε φορτίζει κανονικά. Νόμιζα ότι χρειαζόμουν άλλο καλώδιο αλλά τελικά έτσι έφτιαξε.

Δοκίμασε το.

το εχω ενα χρονο κ συνηθως μου εκανε 2μιση ωρες,τωρα τελευταια κανει 3 ωρες,δεν μπορω κα καταλαβω τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Απορια, ποιο ειναι το λιγοτερο δραστικο;

Ριχνοντας τη ΡΟΜ, δεν χρειαζεται επανεγκατασταση εφαρμογων κτλ, σωστα;

 

Με το Factory reset παιρνω ενα "καθαρο" τηλ. το οποιο πρεπει να στηθει απο την αρχη. Σωστα;

 

Όλα σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Όλα σωστά.

 

Ευχαριστω πολυ. Αρα, αξιζει να ριξω τη ROM ξανα, σε πρωτη φαση και αν δε λυθει το προβλημα, παιρνω βαθια αναπνοη και χανω το ΣΚ μου, κλεισμενος σπιτι στηνοντας το S3. ΩΙΜΕ :(

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω κληση ο ηχος του τηλεφωνου που καλω ακουγεται καπως παραξενα αλλοιωμενος θα ελεγα. Ενω πριν δεν μου το εκανε αυτο.Παρ ολα αυτα ακουω μια χαρα τον συνομιλητη μου οταν μου απαντησει..επισης εδω κ 2 μερες καποιες φορες οι συνομιλητες μου δεν με ακουνε καλα σαν να ακουγομαι σε βαθος...ειχε ποτε κανεις το ιδιο προβλημα??
Link to comment
Share on other sites

 

Εχω κατεβασει 2 φορες το firmware απο τον παραπανω συνδεσμο και μια απο http://hotfile.com/dl/239541105/671f8ac/EUR-I9300XXEMG4-20130814151137.zip.html . και τις 3 φορες δεν αποθηκευτηκε με αιτιολογια "failed - network timeout". Τελειωνε κανονικα το κατεβασμα των 850ΜΒ (περιπου) και τις 3 φορες, αλλα στην τελικη το εσβηνε. :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει 2 φορες το firmware απο τον παραπανω συνδεσμο και μια απο http://hotfile.com/dl/239541105/671f8ac/EUR-I9300XXEMG4-20130814151137.zip.html . και τις 3 φορες δεν αποθηκευτηκε με αιτιολογια "failed - network timeout". Τελειωνε κανονικα το κατεβασμα των 850ΜΒ (περιπου) και τις 3 φορες, αλλα στην τελικη το εσβηνε. :(:(:(:(

 

Φίλε μου εδώ είμαστε για θέματα σχετικά με το S3.Όχι για προβλήματα συνδέσεων internet.

Τα παράπονα κάντα στον ISP σου :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ πάντως προσωπικά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη με την free έκδοση του titanium.οι επιλογές του είναι ελάχιστες. Μπορείς να πάρεις πχ 1 μόνο αντίγραφο ασφαλείας. Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος για την χρήση του.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ πάντως προσωπικά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη με την free έκδοση του titanium.οι επιλογές του είναι ελάχιστες. Μπορείς να πάρεις πχ 1 μόνο αντίγραφο ασφαλείας. Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος για την χρήση του.

 

Ευχαριστώ

 

Υπάρχει θέμα για τις όποιες απορίες σου εδώ: Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

Link to comment
Share on other sites

Περασα καινουριο Firmware, το οποιο αν και εγραφε EUR ηταν CYO, με βαση το KIES. Δε λυθηκε το προβλημα οποτε εκανα και factory reset.

Και οχι μονο αυτο, το KIES λεει οτι δεν συνεργαζεται πλεον με τη συσκευη μου, για αναβαθμισεις firmware.

OTA δεν μπορω να κανω (οταν χρειαστει), γιατι το rootαρισα, αρα το μονο που μου μενει ειναι επισημο service;

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω κληση ο ηχος του τηλεφωνου που καλω ακουγεται καπως παραξενα αλλοιωμενος θα ελεγα. Ενω πριν δεν μου το εκανε αυτο.Παρ ολα αυτα ακουω μια χαρα τον συνομιλητη μου οταν μου απαντησει..επισης εδω κ 2 μερες καποιες φορες οι συνομιλητες μου δεν με ακουνε καλα σαν να ακουγομαι σε βαθος...ειχε ποτε κανεις το ιδιο προβλημα??

 

Καλα αορατη ειμαι....??

Link to comment
Share on other sites

Περασα καινουριο Firmware, το οποιο αν και εγραφε EUR ηταν CYO, με βαση το KIES. Δε λυθηκε το προβλημα οποτε εκανα και factory reset.

Και οχι μονο αυτο, το KIES λεει οτι δεν συνεργαζεται πλεον με τη συσκευη μου, για αναβαθμισεις firmware.

OTA δεν μπορω να κανω (οταν χρειαστει), γιατι το rootαρισα, αρα το μονο που μου μενει ειναι επισημο service;

 

Ποιο ειναι το πρόβλημα ; Αν θυμάμαι καλά δεν άνοιγε το τηλέφωνο ,δεν έφτιαξε τώρα που πέρασες το επίσημο firmware ;

Για να αλλάξεις το css σε EUR κατέβασε απο το play το Samsung Galaxy S / S2 / S3 CSC και το kies θα στο αναγνωρίζει .

 

@ anastasiah Υπομονή κάποιος που γνωρίζει θα σου απάντηση .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος στο hotmail που συγχρονίζει να επιλέξει κανείς ποιους φακέλους θα συγχρονίζει? γιατί μου συγχρονίζει το junk folder και μου έρχονται ειδοποιήσεις χωρίς λόγο..

 

Καμιά ιδέα κανείς γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτός ο διάολος??

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το πρόβλημα ; Αν θυμάμαι καλά δεν άνοιγε το τηλέφωνο ,δεν έφτιαξε τώρα που πέρασες το επίσημο firmware ;

Για να αλλάξεις το css σε EUR κατέβασε απο το play το Samsung Galaxy S / S2 / S3 CSC και το kies θα στο αναγνωρίζει .

 

@ anastasiah Υπομονή κάποιος που γνωρίζει θα σου απάντηση .

 

Και να φανταστεις το διαβασα στις οδηγιες αλλαγης firmware, αλλα το ξεχασα μεσα στη ζαλουρα μου μετα. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ κι εσενα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι!

 

10(chars).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ....θελω τη βοηθεια σας...οταν κουμπονα τα ακουστικα μου εμφανιζοταν μια εξτρα σελιδα στην οθονη του σ3 με τη μουσικη και τα βιντεο καθως και το εικονιδιο των ακουστικων..εσβησα λοιπον τα widget μουσικη και βιντεο .....χαθηκεη σελιδα που τα ειχε καθως και το εικονιδιο των ακουστικων εκανα επανεκινηση αλλα τπτ εξαφανισμενα...πως θα τα εμφανισω ξανα....θελω τη βοηθεια σας......σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ....θελω τη βοηθεια σας...οταν κουμπονα τα ακουστικα μου εμφανιζοταν μια εξτρα σελιδα στην οθονη του σ3 με τη μουσικη και τα βιντεο καθως και το εικονιδιο των ακουστικων..εσβησα λοιπον τα widget μουσικη και βιντεο .....χαθηκεη σελιδα που τα ειχε καθως και το εικονιδιο των ακουστικων εκανα επανεκινηση αλλα τπτ εξαφανισμενα...πως θα τα εμφανισω ξανα....θελω τη βοηθεια σας......σας ευχαριστω

 

Μήπως άλλαξες launcher?

Link to comment
Share on other sites

Οχι τπτ το κινητο ειναι μαμα δεν εχω ασχοληθει με το πειραγμα......

 

Αν πας ρυθμίσεις, εμφάνιση, ο Βοηθός σελίδα είναι ενεργός? Εκεί μέσα η σελίδα ακουστικών είναι τσεκαρισμένη?

Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις, εμφάνιση, ο Βοηθός σελίδα είναι ενεργός? Εκεί μέσα η σελίδα ακουστικών είναι τσεκαρισμένη?

 

Αυτο ηταν .....ειχε ξετικαριστει σε ευχαριστω για τη βοηθεια....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..Σε μιας φιλης οταν παει να κατεβασει εφρμογη απο play ενω δειχνει οτι εγκατασταθηκε 100% δεν εχει εγκατασταθει και βγαζει σφαλμα 492

 

Τι μπορει να φταιει ? Χθες εκανε επαναφορ εργοστασιακων.

Αυτα απο το κινητο γιατο το play απο το pc ανοιγει γραφει την εφαρμογη κανει οτι ψαχνει αλλα τιποτα..

 

Γενικα το κινητο δεν αποκρινεται τοσο αμμεσα οπως πριν

 

Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προεκυψε ενα προβλημα και θελω να του κανω factory reset.Αμα κανω factory reset μετα θα εχει λειτουργικο το κινητο ή θα πρεπει να βαλω εγω;Εχω στοκ 4,2,2.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Προεκυψε ενα προβλημα και θελω να του κανω factory reset.Αμα κανω factory reset μετα θα εχει λειτουργικο το κινητο ή θα πρεπει να βαλω εγω;Εχω στοκ 4,2,2.

Ευχαριστω πολυ

 

Κάνοντας factory reset το τηλέφωνό σου θα είναι όπως το αγόρασες. Απλά θα π΄ρεπει να ξαναπεράσεις από την αρχή οτι του είχες βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...