Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνοντας factory reset το τηλέφωνό σου θα είναι όπως το αγόρασες. Απλά θα π΄ρεπει να ξαναπεράσεις από την αρχή οτι του είχες βάλει.

 

αμα εννοεις εφαρμογες,επαφες και τετοια εχω παρει backup αλλα επειδη σε αλλα κινητα που εχω αλλαξει και ρομ οταν κανω factory reset και δεν εχω περασει ρομ ακομα απλως κολλαει στο bootanimation και δεν ανοιγει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αμα εννοεις εφαρμογες,επαφες και τετοια εχω παρει backup αλλα επειδη σε αλλα κινητα που εχω αλλαξει και ρομ οταν κανω factory reset και δεν εχω περασει ρομ ακομα απλως κολλαει στο bootanimation και δεν ανοιγει..

Δεν θα έχεις πρόβλημα ,κανε το reset και θα ανοίξει το τηλέφωνο κανονικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα ,κανε το reset και θα ανοίξει το τηλέφωνο κανονικά .

 

Και κάτι τελευταίο,θα χαθούν φωτογραφίες τραγούδια και τέτοια που είναι στην εσωτερική sd;

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο,θα χαθούν φωτογραφίες τραγούδια και τέτοια που είναι στην εσωτερική sd;

 

Εάν απλά κάνεις factory reset, όχι δεν χάνονται εικόνες, βίντεο. Εάν όμως επιλέξεις "reset" από τις ρυθμίσεις και μετά "delete all user data", τότε θα χαθούν. :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους..εχω προγραμματισει να κανω αυτες τις μερες μια αγορα ενος s3.ηθελα να ρωτησω τα οποια προγραμματα gps δουλευω αυτη την στιγμη στο desire (aura, ndrive) θα δουλεψουν αν τα αντιγραψω στη μνημη του κινητου απο την sd που εχω τωρα η΄θα αρχισουμε τα ψαξιματα...?;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους..εχω προγραμματισει να κανω αυτες τις μερες μια αγορα ενος s3.ηθελα να ρωτησω τα οποια προγραμματα gps δουλευω αυτη την στιγμη στο desire (aura, ndrive) θα δουλεψουν αν τα αντιγραψω στη μνημη του κινητου απο την sd που εχω τωρα η΄θα αρχισουμε τα ψαξιματα...?;)

 

Αν τα έχεις πληρωμένα κανονικά θα παίξουν. Αν όχι μάλλον θα πρέπει να κάνεις τη διαδικασία από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

τα προγραμματα ειναι open.απλα οταν αλλαξα συσκευη απλα εβαλα την παλια μου sd και τα ετρεξα κανονικα.απλα επειδη το s3 δεν διαβαζει απο την καρτα, +αλλη αναλυση, + διαφορετικη εκδοση android λεω μηπως εχει θεμα.το χρησιμοποιω απλα καποιες φορες και ευχομαι μη χρειαζεται να κουβαλαω και τα 2..;)
Link to comment
Share on other sites

Μια επειγουσα ερωτηση παιδια

 

Φιλη ταξιδευει για Λημνο και εχει παρατηρηθει το κινητο να συνδεεται σε τουρκικα δικτυα και τρωει την καρτα

 

Ειναι καποια ρυθμιση απο οτι ξερω..

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στις ρυθμίσεις δικτύου θα μπει στην ρύθμιση "δίκτυα" και θα απενεργοποιησει την αυτόματη επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Ναι στις ρυθμίσεις δικτύου θα μπει στην ρύθμιση "δίκτυα" και θα απενεργοποιησει την αυτόματη επιλογή

 

Ευχαριστω.Επειδη δεν εχω το κινητο μπρεις να μου πεις απο που παει ρυθμισεις δικτυου ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να επαναφερω ενα backup αλλα μου βγαζει md5 mismatch,τι μπορω να κανω;

 

Τσέκαρε εδώ. Εμένα μου πέτυχε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ---> περισσότερα ---> ρυθμίσεις δικτύου ---> δίκτυα

 

Μου ειπε οτι :

 

Το έχει ωε GSM και σε παρένθεση αυτόματη λειτουργία αυτό? ??

 

Και εχει και επιλογη

μονο GSM και έχει και μόνο WCDM

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου εχει κανενα αρχειο nandroid.md5 τι μπορω να κανω;

 

Μάλλον τότε έχει πρόβλημα το backup και δεν νομίζω να μπορεί να επανέρθει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους. δεν ξερω αν το προβλημα που αντιμετωπιζει ειναι το γνωστο sudden death. λοιπον η συσκευη μου ανεξηγητα απο εχθες μπαινει κανει επανεκινηση και μετα το λογοτυπο κανει και παλι επανεκινηση. αυτο γινεται συνεχεια. μπηκα και εκανα reset to factory, και στην συνεχεια μπηκα σε recovery mode και του περασα καποια επισημη ρομ. αλλα και παλι μετα την επανεκινηση εκανε το ιδιο. Το προβλημα sudden death ειναι αυτο? δηλαδη περνας κανονικα ρομ και λοιπα? η το τηλεφωνο δεν ακουει τιποτα? γιατι εμενα μαπινει και σε recovery mode κανονικα και με το odin μπορω να περασω ρομ. αν καποιος ρε παιδια μπορει ας με κατατοπιση τουλαχιστον να μην τρωω τον χρονο μου τσαμπα.! ευχαριστω. εκανα ξανα root εγινε κανονικα. περασα ωμεγα ρομ, και αυτη περασε κανονικα. βλεπει και odin και τα παντα.! οτι και να κανω ομως κανει συνεχεια BOOTLLOP.! δεν μπαινει στο λειτουργικο. ειμαι σε απογνωση.
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με το sudden death το διορθωσε η samsung με το XXELKC firmware update.λογικα εχεις κανει τα update και εχεις πιο καινουριο firmware.μου εχει τυχει παλια σε αλλη συσκευη το ιδιο προβλημα και εφταιγε εφαρμογη που χρησιμοποιουσε την micro sd.δοκιμασε να την βγαλεις πρωτα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε εμενα που ειχε τυχει αυτο , εκανα απλα wipe cache απο recovery mode και ολα οκ !
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση μια εφαρμογή και όταν την έτρεξα μου έβγαλε το μήνυμα ότι δεν μπορεί να τρέξει σε ICS rom!! Από που θα καταλάβω 100% εάν έχω την Jelly Bean ή την ICS? το κινητό φορά επίσημο firmware 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση μια εφαρμογή και όταν την έτρεξα μου έβγαλε το μήνυμα ότι δεν μπορεί να τρέξει σε ICS rom!! Από που θα καταλάβω 100% εάν έχω την Jelly Bean ή την ICS? το κινητό φορά επίσημο firmware 4.1.2

 

Η ICS είναι η 4.0 ενώ η JB είναι οι 4.1, 4.2 και 4.3. Η 4.1.2 που έχεις εσύ είναι JB.

Link to comment
Share on other sites

Η ICS είναι η 4.0 ενώ η JB είναι οι 4.1, 4.2 και 4.3. Η 4.1.2 που έχεις εσύ είναι JB.

 

Αυτο λεω και γω φιλε! Jelly Bean official 4.2 η 4.3 στο I9300 δεν υπαρχει ενω καμια ICS στον κοσμο δεν εχει φτασει μεχρι την 4.1!!! οποτε το πιθανοτερο σεναριο ειναι η συγκεκριμενη εκδοση της εφαρμογης που κατεβασα να ειναι προβληματικη...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα δυστυχως δεν εφτιαξε με κατι απο αυτα.! και καρτα sd δεν εχω καθολου μεσα. κανενας αλλος που να ξερει τι μπορει να φταιει??

 

ανεβαζω ενα βιντεακι για να δειτε τι ακριβως κανει. θα παρατηρησετε οτι κανω και wipe και factory reset. μετα κανει δυο επανεκινησεις και μετα μενει σε μαυρη οθονη και μονιμα αναμενο το μπλε λαμπακι επανω αριστερα. Επισης ξαναλεω οτι αναγνωριζει και το odin κανονικα και μπορωνα του περασω οτι θελω.! τι συμβαινει? :wacko:

 

http://www.youtube.com/watch?v=3c5hQ_0zznY

 

απο οτι καταλαβαινω κατι γινεται με το EFS αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...