Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα S3 το οποίο ηταν root και ενώ πέρασα το triangle away δεν μου μηδενισε ακριβως τον flash counter..Από το 4, τωρα μου δειχνει 1... του πέρασα την official 4.1.2 της χώρας του αλλά πάλι κολλάει το λογισμικό του...Να αναφέρω ότι δεν είχα κάποιο kernel περασμένο και από ότι διάβασα για να πάει ακριβώς 0 ο counter πρεπει να ειχες περασμενο καποιο κερνελ...αυτο λέτε να φταιει που κολλαει το τηλεφωνο? τι άλλο μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ!

 

 

 

 

 

 

 

Τώρα δηλαδή έχεις 1 στο counter και είσαι unrooted. Σωστά;

Και θες να το πας 0, έτσι;

Σε εμένα αυτό που δούλεψε ήταν:

Root, μηδενισμός counter, factory reset, φλασαρισμα επίσημου firmware με Odin, factory reset.

Στην ουσία δηλαδή η ίδια διαδικασία.

Νομίζω δεν έχεις κάτι να χάσεις αν το δοκιμάσεις.

 

Έτσι όπως λέει ο nickname98 είναι τα βήματα, απλά όταν τρέχεις την triangle Away και πατήσεις στο "reset flash counter" θα κάνει μόνο του boot και χωρίς να αφερεσεις την μπαταρία θα σε πάει στην επιλογή σβησιματος του counter, απλά όλοι την πατάμε με τον οδηγό που μας λέει όταν δούμε να ανοίγει εκεί που βγάζει το σήμα με το galaxy s3 i9300 να βγάζουμε την μπαταρία!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οσες φορες το εχω κανει δεν εχω βγαλει ματαρια κ εχει δουλεψει κανονικα. ισως ηταν αλλιως παλια με καμια παλαιοτερη εκδοση αλλα μαλλον πρεπει να αλλαξουν τα βηματα του οδηγου

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Θα αγορασω το κινητο μεχρι το Σαββατο

 

Υπαρχει τροπος να ξερω αν καλυπεται απο εγγυηση απο Samsung Hellas ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα αγορασω το κινητο μεχρι το Σαββατο

 

Υπαρχει τροπος να ξερω αν καλυπεται απο εγγυηση απο Samsung Hellas ?

 

Αν η συσκευή προορίζεται για ευρωπαϊκή χώρα τοτε καλύπτεται κανονικά .Πάρε ενα τηλέφωνο στην samsung δίνοντας το imei και θα σου πουν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή προορίζεται για ευρωπαϊκή χώρα τοτε καλύπτεται κανονικά .Πάρε ενα τηλέφωνο στην samsung δίνοντας το imei και θα σου πουν .

 

Ευχαριστω.Αρα θα πρεπει να παω ωρες που δουλευει το τηλ κεντρο της

 

Ελεγα μηπως καποιο κομματι τοι ΙΜΕΙ δειχνει κατι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Αρα θα πρεπει να παω ωρες που δουλευει το τηλ κεντρο της

 

Ελεγα μηπως καποιο κομματι τοι ΙΜΕΙ δειχνει κατι.

 

Με το που πάρεις το κουτί με το κινητό στα χέρια σου, γύρνα το τούμπα και τσέκαρε εάν κάτω δεξιά στα τετραγωνάκια με τις χώρες, έχει και το GR της Ελλάδας. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερας σας,επειδη ειχα προβλημα με την φορτιση του κινητου αγορασα το γνησιο micro usb αλλα αυτο κουμπωνει λιγο πιο σφηκτα απο το προηγουμενο στο κινητο,δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα ε? Edited by maklovinsam
Link to comment
Share on other sites

καλησπερας σας,επειδη ειχα προβλημα με την φορτιση του κινητου αγορασα το γνησιο micro usb αλλα αυτο κουμπωνει λιγο πιο σφηκτα απο το προηγουμενο στο κινητο,δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα ε?

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πηρε χτες απο Birdphone ενα S3 μια φιλη μου..

δυστυχως πηγε για αντικατασταση (γιατι ειχε χασει και την προηγουμενη) ΣΙΜ στον ΟΤΕ...!

δεν ειχαν ιδεα απ οτι καταλαβα.. δεν ειχαν nano sim οποτε της εκοψαν μια κανονικη σε μικρο μεγεθος! δεν νομιζω να την εκοψαν και πολυ καλα, γιατι οταν μπαινει στη θεση της η καρτα μενει λιγο κενο.. φυσικα οι τυποι στον ΟΤΕ ουε ηξεραν που μπαινει η καρτα...

Ηρθε μετα, της το σεταρα και εβαλα καποιες εφαρμογες, εστειλε και καποια μηνυματα.. οταν πηγε στο σπιτι της δοκιμαζει να κανει κληση και δεν μπορουσε.. τηε εγραφε: "μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο".. μετα απο επανεκκινηση συνηλθε..

Σημερα το μεσημερι μου λεει οτι κανει το ιδιο και δεν γινεται με επανεκκινηση.

Προσπαθησε να βαλει την καρτα στο μεταροπεα (ουσιαστικα στο κομματι της καρτα που απεμεινε απο την κανονικη που της εκοψαν) αλλα δεν καταφερε να μπει τελεια, με συνεπεια να μην μπορει να τη διαβασει και το αλλο κινητο που εχει (SE X10 mini)

 

Τι νομιζετε οτι φταιει;;;

Και τι πρεπει να κανει;

Εγω τη ειπα να καλεσει εξυπηρετηση Κοσμοτε να κανει π[αραπονα για την καρτα και να απαιτησει μια νορμαλ νανο σιμ δωρεαν για να μην εχει θεματα..

απο κει και περα αν εχει θεμα και το κινητο τι να κανει; να καλεσει στο Birdphone και τι θα της πουν;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλει μια καινούργια micro sim (5 ευρώ κοστίζει ) και αν συνεχιστεί το πρόβλημα τότε μιλάει με το κατάστημα για αντικατάσταση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πηρε χτες απο Birdphone ενα S3 μια φιλη μου..

δυστυχως πηγε για αντικατασταση (γιατι ειχε χασει και την προηγουμενη) ΣΙΜ στον ΟΤΕ...!

δεν ειχαν ιδεα απ οτι καταλαβα.. δεν ειχαν nano sim οποτε της εκοψαν μια κανονικη σε μικρο μεγεθος! δεν νομιζω να την εκοψαν και πολυ καλα, γιατι οταν μπαινει στη θεση της η καρτα μενει λιγο κενο.. φυσικα οι τυποι στον ΟΤΕ ουε ηξεραν που μπαινει η καρτα...

Ηρθε μετα, της το σεταρα και εβαλα καποιες εφαρμογες, εστειλε και καποια μηνυματα.. οταν πηγε στο σπιτι της δοκιμαζει να κανει κληση και δεν μπορουσε.. τηε εγραφε: "μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο".. μετα απο επανεκκινηση συνηλθε..

Σημερα το μεσημερι μου λεει οτι κανει το ιδιο και δεν γινεται με επανεκκινηση.

Προσπαθησε να βαλει την καρτα στο μεταροπεα (ουσιαστικα στο κομματι της καρτα που απεμεινε απο την κανονικη που της εκοψαν) αλλα δεν καταφερε να μπει τελεια, με συνεπεια να μην μπορει να τη διαβασει και το αλλο κινητο που εχει (SE X10 mini)

 

Τι νομιζετε οτι φταιει;;;

Και τι πρεπει να κανει;

Εγω τη ειπα να καλεσει εξυπηρετηση Κοσμοτε να κανει π[αραπονα για την καρτα και να απαιτησει μια νορμαλ νανο σιμ δωρεαν για να μην εχει θεματα..

απο κει και περα αν εχει θεμα και το κινητο τι να κανει; να καλεσει στο Birdphone και τι θα της πουν;

 

εβγαλε νεα καρτα ΣΙΜ, κανονικη αυτη τη φορα...

δεν αλλαξε κατι..

την εβαλα να κανει ελεγχο για ενημερωσεις, βρηκε καποια αναβαθμιση, την εκανε...

με το που ανοιξε το τηλεφωνο εγραφε στη μπαρα ειδοποιησεων "Το επιλεγμενο δικτυο δεν ειναι διαθεσιμο"... και παλι "μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο"

της λεω να κανει επανεκκινηση και τελικα το τηλεφωνο συνδεθηκε στο δικτυο..

(η εκδοση παρεμεινε 4.1.2 οπως και πριν)

 

Η φιλη μου, επειδη της τυχαινουν συνεχως περιεργα με τα τηλεφωνα.. (πολυ γκαντεμω τελικα) δεν μπορει να το εμπιστευτει... θελει να της το αντικαταστησουν..

 

εσεις τι λετε;

παιζει να λυθηκε με την αναβαθμιση ή μπορει να εχει παλι θεμα;

Επισης το μαγαζι τι θα μας πει; θα το αλλαξουν;

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

εβγαλε νεα καρτα ΣΙΜ, κανονικη αυτη τη φορα...

δεν αλλαξε κατι..

την εβαλα να κανει ελεγχο για ενημερωσεις, βρηκε καποια αναβαθμιση, την εκανε...

με το που ανοιξε το τηλεφωνο εγραφε στη μπαρα ειδοποιησεων "Το επιλεγμενο δικτυο δεν ειναι διαθεσιμο"... και παλι "μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο"

της λεω να κανει επανεκκινηση και τελικα το τηλεφωνο συνδεθηκε στο δικτυο..

(η εκδοση παρεμεινε 4.1.2 οπως και πριν)

 

Η φιλη μου, επειδη της τυχαινουν συνεχως περιεργα με τα τηλεφωνα.. (πολυ γκαντεμω τελικα) δεν μπορει να το εμπιστευτει... θελει να της το αντικαταστησουν..

 

εσεις τι λετε;

παιζει να λυθηκε με την αναβαθμιση ή μπορει να εχει παλι θεμα;

Επισης το μαγαζι τι θα μας πει; θα το αλλαξουν;

 

Πρώτα πρέπει να εξασφαλίσεις ότι δεν φταίνε οι επαφές της κάρτας sim ή αντίστοιχα οι ακίδες στην υποδοχή.

Ο πιο απλός τρόπος είναι (αφού σκουπίσεις με κάποιο άχνουδο πανί την κάρτα sim) να την βάλεις και να την βγάλεις καμιά δεκαριά φορές να τριφτουν λίγο οι επαφές.

Αν μετά από αυτό το ξανακάνει, πάς για αντικατάσταση (πιθανότατα να μην έχει "κουμπώσει" η κεραία, αλλά μην μπλέξει με επισκευή).

 

Το software δεν έχει να κάνει σε τίποτα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, στο S3 ενος φιλου παρατήρησα οτι στην οθονη αχνοφένεται παντου μια κληση εν ενεργεια. Φαινεται μονο αν το παρατηρησεις καλα, αλλα φαινονται τα παντα. Δηλαδη, τερμ. κλησης, αναμονη, ηχειο, μονο τον αριθμο και το ονομα του καλουντος δεν φαινεται. Επειδη ισως να μην μπορει να ειναι κατανοητο αυτο που εννοω, αυριο που θα τον συναντησω θα ανεβασω μια φωτο για να δειτε το προβλημα. Αν καποιος ξερει τι εννοω και ξερει καποια λυση ας την αναφερει
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να εξασφαλίσεις ότι δεν φταίνε οι επαφές της κάρτας sim ή αντίστοιχα οι ακίδες στην υποδοχή.

Ο πιο απλός τρόπος είναι (αφού σκουπίσεις με κάποιο άχνουδο πανί την κάρτα sim) να την βάλεις και να την βγάλεις καμιά δεκαριά φορές να τριφτουν λίγο οι επαφές.

Αν μετά από αυτό το ξανακάνει, πάς για αντικατάσταση (πιθανότατα να μην έχει "κουμπώσει" η κεραία, αλλά μην μπλέξει με επισκευή).

 

Το software δεν έχει να κάνει σε τίποτα.

 

πως δεν εχει να κανει σε τιποτα το Software?

αφου μετα την αναβαθμιση δουλεψε.. και εδω στο φορουμ ειδα καποιες συζητησεις για αναλογο προβλημα σε Σ2 και λεγανε οτι εχει να κανει με την εκδοση Μοντεμ της συσκευης..

 

το θεμα ειναι οτι εγω δεν μπορω να κανω κατι στο τηλ καθως ειναι μακρια σημερα..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Δικαιολογείται όταν πραγματοποιώ μια κλήση το τηλέφωνο να σέρνεται; Τρομερό lag σε όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες του αν τις χρησιμοποιήσω ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Μολις απεκτησα το κινητο προερχομενος απο HTC Ine X

 

Θα σας ζαλισω λιγο αλλα καποια πραγματα ειναι διαφορετικα παρα την αρκετη εμεπιρια μου με android

 

1. Πως γινεται απ ευθεις κλιση επαφης χωρις να χρειαζεται να παταμε εκτος την επαφη και το πληκτρο κλισης ?

2. Σε κενη οθονη μπορουμε νa βαλουμε σαν εικονιδια επαφων ολα οσα εχουμε σε μια ομαδα επαφων στο gmail ?

Eιδα οτι εχει μονο προσθηκη εικονιδιων επαφων με περιορισμενες δυνατοτηες πληθους και χωρις να μπορω να τις ξεχωρισω απο της ομαδες του gmail αυτοματα .

 

Απο το ΙΜΕΙ του ειναι για Γαλλια το κινητο απο οτι μου ειπαν απο samsung Hellas . Καλο αυτο ή αδιαφορο ?

 

Ευχαριστω.

 

 

Για το 2. που γραφω εννοω κατι σαν αυτο

 

http://myhtcdesire.com/wordpress/wp-content/uploads/2010/05/favourites2-180x300.png

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Μολις απεκτησα το κινητο προερχομενος απο HTC Ine X

 

Θα σας ζαλισω λιγο αλλα καποια πραγματα ειναι διαφορετικα παρα την αρκετη εμεπιρια μου με android

 

1. Πως γινεται απ ευθεις κλιση επαφης χωρις να χρειαζεται να παταμε εκτος την επαφη και το πληκτρο κλισης ?

 

Απο το ΙΜΕΙ του ειναι για Γαλλια το κινητο απο οτι μου ειπαν απο samsung Hellas . Καλο αυτο ή αδιαφορο ?

 

Ευχαριστω.

 

Δεξί swype κάνει κλήση, αριστερό στέλνει μήνυμα.

Αδιάφορο το από που είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεξί swype κάνει κλήση, αριστερό στέλνει μήνυμα.

Αδιάφορο το από που είναι.

 

Αν ειναι εικονιδιο επαφης δεν γινεται...Θελει επιλογη εικονιδιου και μετα το πληκτρο κλισης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε αρχική οθόνη, συντομεύσεις και διαλέγεις τη συντόμευση απευθείας κλήση όπου και διαλέγεις την επαφή και το νούμερο της
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα προεπιλεγμενη δυνατοτητα για το τι θα κανει σε καθε επαφη δεν μπορουμε να ορισουμε..

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα προεπιλεγμενη δυνατοτητα για το τι θα κανει σε καθε επαφη δεν μπορουμε να ορισουμε..

 

Αν θες να το βάλεις σαν εικονιδιο , έχει στα widgets πέρα απο το contact, τα direct dial & direct message.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Κανενα thread δεν εχει τετοιο θεμα,και 800 σελιδες που ειναι αυτο το thread ειναι αδυνατον να τις διαβασω..

Εχει την καλοσυνη καποιος να μου πει που να κοιταξω για το συγκεκριμενο μοντελο,ωστε να κανω sync με το outlook?Θελω contacts-email-calendar. Υπαρχει δοκιμασμενος τροπος που για το κινητο αυτο,τα προηγουμενα 3 που ανεφερα να συγχρονιζουν και να δουλευουν αψογα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Τις τελευταίες μέρες εκει που είναι στην τσέπη μου το κινητό standby,πάω να το ανοίξω και βλαίπω μόνο την lock screen μου χωρις το task bar του android ..Παω να το ξεκλιδωσω κια δεν κανει τίποτα..Επείσης πάω να το κλείσω και δεν κάνει τίποτα..και πρεπει αναγκαστηκα να βγαλω μπαταρία..το παθαίνει 2-3 φορές τουλαχιστον την βδομαδα..

 

Τι μπορεί να συμβαίνει?S3 I9300 Απο Cosmote!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ο αδερφός μου μόλις πηρε το s4 και ειδα μια εφαρμογή την οποια εψαξα αλλα δεν βρηκα ουτε στο play market αλλα ουτε και στο samsung apps.Η εφαρμογή είναι η s health.Οποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος με ποστ ή με pm.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Τις τελευταίες μέρες εκει που είναι στην τσέπη μου το κινητό standby,πάω να το ανοίξω και βλαίπω μόνο την lock screen μου χωρις το task bar του android ..Παω να το ξεκλιδωσω κια δεν κανει τίποτα..Επείσης πάω να το κλείσω και δεν κάνει τίποτα..και πρεπει αναγκαστηκα να βγαλω μπαταρία..το παθαίνει 2-3 φορές τουλαχιστον την βδομαδα..

 

Τι μπορεί να συμβαίνει?S3 I9300 Απο Cosmote!

 

Πολλά μπορεί να φταίνε ,κάποια εφαρμογή ή έγινε κάποιο update χωρίς να έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

Πάρε ενα backup και κανε factory reset ,με προσοχή τι εφαρμογές θα περάσεις .

 

edit : υποθέτω οτι αναφέρεσαι σε stock rom ,χωρίς mods ,kernels .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...