Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάζεις απλά την στοκ με Odin

 

ok. για λεπτομέρειες θα ψάξω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Αγόρασα ένα usb otg και βλέπω κανονικά φλασάκια αλλά μόνο αν είναι σε FAT32. Όσα είναι σε NTFS δεν τα διαβάζει. Βγάζει μήνυμα: " ο χώρος είναι κενός - εκκαθάριση δεδομένων;"

Υπάρχει τρόπος να βλέπει και τα NTFS ή πρέπει να συμβιβαστούμε μόνο με τα FAT32;

Σκληρό δίσκο άραγε διαβάζει;

Αν ξέρει κανείς!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Από όσο ξέρω μόνο ntfs δεν μπορούν να διαβάσουν. Σκληρό δίσκο που έχω δοκιμάσει, αν είναι fat32 τον διάβαζει αρκεί να έχει εξωτερική τροφοδοσία ο σκληρός.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Αγόρασα ένα usb otg και βλέπω κανονικά φλασάκια αλλά μόνο αν είναι σε FAT32. Όσα είναι σε NTFS δεν τα διαβάζει. Βγάζει μήνυμα: " ο χώρος είναι κενός - εκκαθάριση δεδομένων;"

Υπάρχει τρόπος να βλέπει και τα NTFS ή πρέπει να συμβιβαστούμε μόνο με τα FAT32;

Σκληρό δίσκο άραγε διαβάζει;

Αν ξέρει κανείς!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.mounter

 

Θέλει ρουτ όμως.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικά, όντως, με root, paragon NTFS+... και εξωτερική τροφοδοσία στον σκληρο μου διάβασε ton σκληρο δίσκο 600MB κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Το mls destinator η έκδοση για android τρέχει στο κινητό μας?

 

Το mls παιζει κανονικα.το θεμα ειναι ποια εκδοση θα αγορασεις.

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, όντως, με root, paragon NTFS+... και εξωτερική τροφοδοσία στον σκληρο μου διάβασε ton σκληρο δίσκο 600MB κανονικότατα.

 

εξωτερική τροφοδοσία πως έδωσες;

Είναι δίσκος που έχει δική του τροφοδοσία ή με κάποιο (και ποιό) usb καλώδιο

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μόνο μια εφαρμογή που δεν χρειάζεται root και διαβάζει και Ntfs μόνο όμως αρχεία εικόνας και ήχου νομίζω.. Το δικό μου διάβασε και δίσκο 2Τ με αυτην την εφαρμογή με εξωτερική τροφοδοσία όμως αναγκαστικά εκτός του otg. Δυστυχώς τα αρχεία είναι λίγο "χύμα" και δεν τα χωρίζει σε φακέλους απ'όσο θυμάμαι.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.homeysoft.nexususb.viewer&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dnexus+photo+viewer+google+play

 

Η εφαρμογή λέγεται nexus photo viewer.

Edited by annie_
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησώ κατι ακόμα.τα αρχεία των εφαρμογων μου γινονταί εγκατάσταση όλα στο τηλεφώνο.γινεταί να τα μεταφέρω στην καρτά μνημής(και τα οbb files που πρεπεί να μπουν στον φακέλο android μπορουν και αυτά να μεταφερθούν?το τηλ είναι root
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησώ κατι ακόμα.τα αρχεία των εφαρμογων μου γινονταί εγκατάσταση όλα στο τηλεφώνο.γινεταί να τα μεταφέρω στην καρτά μνημής(και τα οbb files που πρεπεί να μπουν στον φακέλο android μπορουν και αυτά να μεταφερθούν?το τηλ είναι root

 

Διάβασε το επισημασμένο θέμα των συχνών ερωτήσεων.

 

Όλα τα σχετικά μηνύματα αφαιρέθηκαν, όπως έχουμε προειδοποιήσει δεκάδες φορές.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

.......

 

Στην παρένθεση λοιπόν είναι τα 3 γράμματα του product code του κινητού, από τα οποία μπορούμε να προσδιορίσουμε τη χώρα προέλευσης. Η λίστα των χωρών είναι στο θέμα των Συχνών Ερωτήσεων (FAQ).

To δικό μου π.χ. είναι Αγγλικό (ΒΤU). Τα ελληνικά unbranded εκεί θα γράφουν EUR... κ.ο.κ.

 

Στο δικό μου S/N γράφει στον κωδικό για την χώρα προέλευσης (BGL) και στην σχετική λίστα που βρίσκουμε την χώρα δίπλα στ BGL γράφει unnown ξέρει κανείς για ποιά χώρα είναι ???

Edited by Tyxerakias
Aφαίρεση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου S/N γράφει στον κωδικό για την χώρα προέλευσης (BGL) και στην σχετική λίστα που βρίσκουμε την χώρα δίπλα στ BGL γράφει unnown ξέρει κανείς για ποιά χώρα είναι ???

 

Tελικά είναι Βουλγαρία.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Tελικά είναι Βουλγαρία.

 

Για ένα λεπτό με πρόλαβες :)

Προσθέστε το στη λίστα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρες μπόλικες..

 

1) ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για backup μηνυμάτων, ημερολογίου και επαφών? κάποια που να είναι δοκιμασμένη και στο restore της.. γιατί εγώ δοκίμασα το ''super backup'' που είχε καλές κριτικές από κάτω αλλά μου τα βγάζει αλαμπουρνέζικα μετά λόγω του ότι έχω τις επαφές μου στα ελληνικά..

 

και κάτι ακόμα...

2) συγχώνευσα μια-μια τις επαφές του κινητού με τις αντίστοιχες του gmail.. Πως κάνω συγχρονισμό ώστε να κρατηθούν οι ρυθμίσεις που έκανα στο κινητό?

 

καμιά ιδέα κανείς μπας και το φτιάξω σήμερα που έχω λίγο χρόνο?

Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδέα κανείς μπας και το φτιάξω σήμερα που έχω λίγο χρόνο?

 

Διάβασες εδώ ?? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

βεβαίως και το διάβασα :)

αλλά όταν κάνει το backup το super backup και μετά πάω να το ανοίξω για να δω αν έγινε σωστά μου τα βγάζει όλα με περίεργους χαρακτήρες και γι' αυτό ρώτησα αν κάποιος το έχει χρησιμοποιήσει και έχει κάνει restore μετά για να μου πει αν του βγαίνουν οι επαφές του οκ όντας γραμμένες με ελληνικούς χαρακτήρες..

 

σε ευχαριστώ πάντως..

Link to comment
Share on other sites

η 421 λλα αγγλιας δεν εχει ελλ πληκτρολογιο οσοι το θελουν να μην τη βαλουν

Φυσικά και έχει. Απλά πρέπει μπεις στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου - γλώσσες εισαγωγής και να κατεβάσεις τα ελληνικά χειροκίνητα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσουμε το whatsapp στο MultiWindow?

 

καλή χρονιά σε όλους

 

Γινε root και δοκίμασε αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1996050

ή αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1995697

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Θα δωσω το xperia s μου και τη δευτερα θα εχω το s3. Λοιπον θελω να ρωτησω. Ποια ειναι η καλυτερη στοκ ρομ; Τις περναω μεσω odin; (αν υπαρχει οδηγος,καλοδεχουμενος ) Για ροοτ ειδα εναν οδηγο εδω στο φορουμ. Να ακολουθησω τον κλασικο τροπο με οντιν ή με την εφαρμογη που αναφερει εξαιτιας της "τρυπας" ; ευχαριστω :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει ότι και το S2 και το S3 που έχω τώρα όταν δεν τα κάνω restart για αρκετές μέρες αυξάνεται η κατανάλωση μπαταρίας.Δεν μπορούν να το φτιάξουν αυτό? Η καταναλώσεις είναι από το λειτουργικό!
Link to comment
Share on other sites

Και τι ενοχλει ενα restart αραια και που;

 

Δεν με ενοχλεί απλά λέω γιατί είναι τόσο δύσκολο να βρουν το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι να ειχα ποτε smartphone ανεξαρτητως μαρκας και λειτουργικου συστηματος που να μην χρειαζοταν εστω αραια και που ενα restart.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...