Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό συμβαίνει όταν ο φωτισμός είναι χαμηλός.

Δοκίμασε και πρωί με φυσικό φως σε εξωτερικό χώρο στα 1080 και ξαναδές.

 

Τα βιντεακια που ειχα γραψει ηταν μερα μεσημέρι .

Σε αυτα παρατήρησα πρωτη φορα το πρόβλημα με την κίνηση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες ξερει κανεις γιατι ενω εχω ορισει ως default το GoSms Pro στις ειδοποιησεις πανω στην μπαρα καμια φορα μου βγαζει και απο το κανονικα προγραμμα Messaging notifications?

Το ιδιο ακριβως γινεται και στο xPhone αντι του κανονικου dialer.Που btw δεν μπορω να το ορισω καπως default.Aν και να το ορισω παλι θα μου βγαζει και το κανονικο dialer του κινητου οπως κανει και με τα μηνυματα.

Καμια βοηθεια?

 

Γνωριζει κανεις τπτ επι του θεματος?

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λιγο δοκιμασα εγγράφη video με ανάλυση 1080 στην εσωτερική sd και το αποτέλεσμα ηταν το ιδιο..

Εκανα λοιπον μια ακομη δοκιμή αυτή την φορα χαμηλώνοντας την ανάλυση στα 720..

Το λοιπον με χαμηλότερη αναλυση η κινηση είναι ομαλη χωρις σπασίματα πραγμα που σημαίνει πως στην μεγαλη αναλυση εχει θεμα το S3 αφου αδυνατεί να γραψει ομαλα video .

Ειδικά όταν κανω παναρισμα η κίνηση είναι σεισμική πραγμα που δεν υπάρχει στα 1280Χ720.

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω σε βιντεο που τραβηξα ειχα καποια σπασιματα στην εικονα και τον ηχο.

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντύπωση που ως τωρα δεν εχει αναφερθεί τιποτα για αυτο το θεμα.

Μάλλον δεν το εχουμε παρει χαμπάρι ακομα το προβλημα με την εγγραφή βίντεο σε αναλυση 1920Χ1080.

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντύπωση που ως τωρα δεν εχει αναφερθεί τιποτα για αυτο το θεμα.

Μάλλον δεν το εχουμε παρει χαμπάρι ακομα το προβλημα με την εγγραφή βίντεο σε αναλυση 1920Χ1080.

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Το όποιο video το γράφω στην εξωτερική (Samsung 32GB class 10) και τέτοια σπασίματα δεν έχει.

Και έχω τραβήξει πολλά video μέχρι τώρα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το εξής πρόβλημα

Δεν μου δείχνει στη συλλογή τις εικόνες απο την καρτα μνήμης και γίνεται και το άλλο ανοίγω την κάμερα επιλεγω αποθήκευση στην καρτα τραβάω μερικές φωτογραφίες μου τις δείχνει κανονικά αλλά μόλις βγάζω την κάρτα και την ξαναβάζω παλι ουτε αυτες μου τις δείχνει στη συλλογή.

Τι γίνεται; ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Το όποιο video το γράφω στην εξωτερική (Samsung 32GB class 10) και τέτοια σπασίματα δεν έχει.

Και έχω τραβήξει πολλά video μέχρι τώρα.

 

 

 

Ούτε εγώ έχω τέτοιο θέμα

 

 

ουτε εμενα εχει καποιο τετοιο θεμα με το βιντεο

Και πως εξηγηται αυτο καποιοι να εχουν θεμα και καποιοι οχι;

Και να σημειωσω πως εχω την μαμα ρομ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι λένε ότι είναι το προμήνυμα για το sudden death :X

 

Πλάκα θα είχε να ανεβεί αυτό κάπου και να γινόταν της κακομοίρας :lol: Urban legend κι έτσι :cool: :ninja:

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

παιζει πολυ μεγαλο ρολο η καρτα που εχουμε μεσα ,πρεπει να ειναι οσο πιο υψηλης class ,οπως ειπε ο φιλος εχει class 10 και οκ .το ιδιο &εγω ,εχω class 10 και δεν εχω προβλημα(αν φυσικα εχουμε βαλει αποθηκευση στην καρτα ) Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

παιζει πολυ μεγαλο ρολο η καρτα που εχουμε μεσα ,πρεπει να ειναι οσο πιο υψηλης class ,οπως ειπε ο φιλος εχει class 10 και οκ .το ιδιο &εγω ,εχω class 10 και δεν εχω προβλημα(αν φυσικα εχουμε βαλει αποθηκευση στην καρτα )

Μα παραπανω αναφερω πως εχω κανει δοκιμη και με την εσωτερική καρτα.

Παιζει να μην αντεχει ουτε αυτη να τρεξει βίντεο 1080;

Και κατι ακομα

Πως βλεπω τη κλάσης ειναι η καρτα μου;

Εξωτερικα τουλάχιστον δεν βλεπω να γραφει κατι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα μου εμφανιζει καποιο απο αυτα τα θεματα η καρτα και εμενα ειναι class 10.συνηθως το γραφει απανω στη καρτα με 10 σε ενα κυκλακι.
Link to comment
Share on other sites

Τα μισα διαβάζετε.

Δε φταίει η κάρτα του.

 

telmusic μέχρι στιγμής οι μοναδικές κάρτες που έχω δει και δε γράφουν πάνω class, είναι class4.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεν λιγο παλια η καρτα μου αφου την εχω απο το προηγούμενο κινητο μου αλλα εφόσον δεν φταει αυτη δεν εχει σημασία τι class ειναι...

Το θεμα ειναι τι παει στραβά;

Θα μπορουσε κάποιος να ανεβάσει ενα βιντεακι σε 1080 με παναρισμα της καμερας ωστε να τσεκαρω οτι μιλαμε για το ιδιο πραγμα;

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεν λιγο παλια η καρτα μου αφου την εχω απο το προηγούμενο κινητο μου αλλα εφόσον δεν φταει αυτη δεν εχει σημασία τι class ειναι...

Το θεμα ειναι τι παει στραβά;

Θα μπορουσε κάποιος να ανεβάσει ενα βιντεακι σε 1080 με παναρισμα της καμερας ωστε να τσεκαρω οτι μιλαμε για το ιδιο πραγμα;

 

Εγώ λέω να μας δείξεις ένα μικρό βιντεάκι με το πρόβλημα για να το δούμε και ιδίοις όμμασι :)

Link to comment
Share on other sites

Ιδου το βιντεακι

Ειδικα στα 20δευτερα που δεν κανω καποιο παναρισμα η εικονα χοροπηδάει..

 

Φαίνεται ξεκάθαρα.

Πιαθνολογώ ότι έχεις ενεργοποιημένο το Anti-shake.

Aν ναι, δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις και τράβα ξανά με φυσικό φως πάλι να συγκρίνεις.

(Έτσι κι αλλιώς στο σκοτάδι δε τα πάνε καλά τα κινητά με το βίντεο).

Και άλλη φορά να στέλνεις και κανένα κοψίδι :D

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως το antishake ηταν ενεργοποιημένο οταν τραβηξα αυτο το βιντεο αλλα το απόγευμα που εκανα δοκιμη με την εσωτερικη καρτα ηταν χωρις antishake και ειχα παλι το ιδιο αποτελεσμα .

Η διαφορα ειναι πως δεν ηταν με φως ημερας αλλα με φως δωματίου..( αν παιζει αυτο καποιο ρολο)

Θα δοκιμάσω αυριο με φως ημερας και χωρις antishake

 

Οσον αφορα τα κοψίδια εχεις δικιο ...

Επρεπε να στειλω μερικα γιατι που έπεσαν βαρια και το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω ( χαλια τα λουκανικα , χαλια σου λεω) :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις γιατι ενω εχω ορισει ως default το GoSms Pro στις ειδοποιησεις πανω στην μπαρα καμια φορα μου βγαζει και απο το κανονικα προγραμμα Messaging notifications?

Το ιδιο ακριβως γινεται και στο xPhone αντι του κανονικου dialer.Που btw δεν μπορω να το ορισω καπως default.Aν και να το ορισω παλι θα μου βγαζει και το κανονικο dialer του κινητου οπως κανει και με τα μηνυματα.

Καμια βοηθεια?

 

Εχει κανεις το ιδιο θεμα? Ξερει κανεις τι παιζει?

 

Και κατι τελευταιο πως μπορω να κατεβασω απευθειας στο κινητο ενα βιντεακι απο το youtube?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Έχω έδω και 2 μέρες ένα μικρό πρόβλημα με το κινητό. Έχω αγοράσει το swiftkey από το play και ενώ το έχω βάλει να ανοιγεί αυτό αντί του κανονικού πληκτρολογίου της samsung αν το κλείσω το βράδυ την επόμενη μέρα θα μου βγάλει πάλι της samsung. Στις εφαρμογές βλέπω οτι κανένα από τα 2 πληκτρολόγια δεν είναι default.

 

Θυμάμαι επίσης οτι όταν πήγα να κάνω το swiftkey προεπιλεγμένο πληκτρολογίο δεν μου έβγαλε το κλασικό παραθυράκι που να εξηγεί πως να το απενεργοποιήσω από προεπιλεγμένο αν θέλω.

 

Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να πω.

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Έχω έδω και 2 μέρες ένα μικρό πρόβλημα με το κινητό. Έχω αγοράσει το swiftkey από το play και ενώ το έχω βάλει να ανοιγεί αυτό αντί του κανονικού πληκτρολογίου της samsung αν το κλείσω το βράδυ την επόμενη μέρα θα μου βγάλει πάλι της samsung. Στις εφαρμογές βλέπω οτι κανένα από τα 2 πληκτρολόγια δεν είναι default.

 

Θυμάμαι επίσης οτι όταν πήγα να κάνω το swiftkey προεπιλεγμένο πληκτρολογίο δεν μου έβγαλε το κλασικό παραθυράκι που να εξηγεί πως να το απενεργοποιήσω από προεπιλεγμένο αν θέλω.

 

Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να πω.

 

Καλημέρα. Το έχω και εγώ αυτό το bug με αγορασμένο swiftkey, από 4.1.1 και μετά. Επειδή το έχω και με την Pulse 3.3 του Στράτου συμπεραίνω πως είναι bug του swiftkey. Βέβαια δεν με ενοχλεί και δεν έχω ασχοληθεί καν να το κάνω ρεπορτ στον developer γιατί κάνω reboot μια φορά τον μήνα και ΑΝ! ;)

 

Γιατί κλείνεις το κινητό σου κάθε βράδυ? .. Υπάρχει και το Flight mode.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το έχω και εγώ αυτό το bug με αγορασμένο swiftkey, από 4.1.1 και μετά. Επειδή το έχω και με την Pulse 3.3 του Στράτου συμπεραίνω πως είναι bug του swiftkey. Βέβαια δεν με ενοχλεί και δεν έχω ασχοληθεί καν να το κάνω ρεπορτ στον developer γιατί κάνω reboot μια φορά τον μήνα και ΑΝ! ;)

 

Γιατί κλείνεις το κινητό σου κάθε βράδυ? .. Υπάρχει και το Flight mode.

 

Στην 4.1.1 δεν το είχα αυτό και αν θυμάμαι καλά ούτε στην 4.1.2 Πωλονική. Μόλις έβαλα την 4.1.2 Αγγλική έγινε. Μικρο το κακό δε λέω,απλά αναρωτιέμαι.

 

Δεν το κλείνω πάντα απλά έτυχε αυτές τις μέρες.

:D
Link to comment
Share on other sites

Στην 4.1.1 δεν το είχα αυτό και αν θυμάμαι καλά ούτε στην 4.1.2 Πωλονική. Μόλις έβαλα την 4.1.2 Αγγλική έγινε. Μικρο το κακό δε λέω,απλά αναρωτιέμαι.

 

Δεν το κλείνω πάντα απλά έτυχε αυτές τις μέρες.

 

Αν κάποιος έχει κάνει root, μπορεί να κάνει freeze το πληκτρολόγιο της Samsung.

Εγώ αυτό έχω κάνει και το SwiftKey λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...