Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του και δες αν υπάρχει η επιλογή ενεργοποίησης/απενεργοποίησης του Google now.

Πήγα ρυθμίσεις ->Google now και πάνω δεξιά υπάρχει ένα κουμπάκι που το ενεργοποιήσεις και το απενεργοποιεις. Δες και την παρακατω εικόνα.

http://img824.imageshack.us/img824/3489/20121226161258.png

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως ξέρετε τα γράμματα στις επαφές που εχει στα πλαϊνά αν μπορούν να αλλάξουν σε ελληνικά?

Απ' ότι ξέρω με την 4.1.1 δεν γίνεται να βάλεις ελληνικά στο πλάι των επαφών.. αλλά αυτό θα διορθωθεί με την 4.1.2 και θα μπορούμε να βάλουμε και ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα ρυθμίσεις ->Google now και πάνω δεξιά υπάρχει ένα κουμπάκι που το ενεργοποιήσεις και το απενεργοποιεις.

 

Έχεις δίκιο.

Το δοκίμασα τώρα σε 2 roms.

Στην 4.1.1 την ελληνική (και τουλάχιστον στην 4.1.2 LL4 γερμανική όπως αναφέρει ο Tsaglis) με ελληνικά απενεργοποιείται.

Στην ELKC ενώ στα ελληνικά είναι απενεργοποιημένο, αν το γυρίσεις αγγλικά ενεργοποιείται και μόλς βάλεις ελληνικά παραμένει!

Ότι νά ΄ναι...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρετε τα γράμματα στις επαφές που εχει στα πλαϊνά αν μπορούν να αλλάξουν σε ελληνικά?

 

Με την 4.1.2 διορθώνεται .

Αν δεν μπορείς να περιμένεις βάλε ex dialer ή custom rom .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.1.2 διορθώνεται .

Αν δεν μπορείς να περιμένεις βάλε ex dialer ή custom rom .

 

Υπάρχει και μόνο του στο θέμα των τροποποιήσεων..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου!!

 

Το έκανα και πάλι τίποτα. Έκλεισα το κινητό το άνοιξα, έκλεισα NFC ,S-Beam αλλά και πάλι τίποτα. Κάτι μάλλον παίζει με την Gallery της Samsung. Χρησιμοποιεί και άλλη εφαρογή για να κάνει τη μεταφορά προς 3ους και εκεί κάτι γίνεται.

Για το Google Now δεν γνωρίζεις κάτι;;;;

 

 

Γιατί έκλεισες και το NFC; Θα κλείσεις το μόνο το s-beam και την επιλογή για το NFC θα την αφήσεις ανοιχτή.

 

99,99% θα δουλέψει. Έχω και τα δυο κινητά και είχα και εγώ το πρόβλημα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Πήγα ρυθμίσεις ->Google now και πάνω δεξιά υπάρχει ένα κουμπάκι που το ενεργοποιήσεις και το απενεργοποιεις. Δες και την παρακατω εικόνα.

http://img824.imageshack.us/img824/3489/20121226161258.png

 

Αυτο το Google now που το βρισκουμε??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το Google now που το βρισκουμε??

Οταν λες που το βρισκουμε;. Αν εννοείς πώς το ανοίγουμε τότε μπορείς ή να πας εφαρμογές και να πατήσεις το μπλε εικονίδιο που λέει Google ή πατώντας παρατεταμενα το αριστερό κουμπάκι αφής... αλλά την πρώτη φορά Θ πρέπει να έχεις το κινητό στην Αγγλική γλώσσα για να ενεργοποιηθεί το Google now. Αλλιώς Θ σ ανοίξει μόνο την αναζήτηση Google.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε το θεμα ειναι πως σβήνουμε αυτην την βλακεία,οχι πως την βρίσκουμε...μου εχει σπάσει τα νεύρα κάθε φορά που πατάω το αριστερό κουμπί...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μωρε το θεμα ειναι πως σβήνουμε αυτην την βλακεία,οχι πως την βρίσκουμε...μου εχει σπάσει τα νεύρα κάθε φορά που πατάω το αριστερό κουμπί...

 

Το είχα γυρίσει στα αγγλικά για να μπορέσω να το σβήσω!

Τώρα που θέλω να το ξαναδοκιμάσω δεν μπορω να βρώ πως ανοίγει :lol::lol::lol:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Έμενα ειναι αγγλικά αλλά να το σβήσω δεν το έχω καταφέρει,δεν θέλω να εμφανίζεται με το κουμπί η ηλιθιοτητα...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Έμενα ειναι αγγλικά αλλά να το σβήσω δεν το έχω καταφέρει,δεν θέλω να εμφανίζεται με το κουμπί η ηλιθιοτητα...

 

Αν το ανοίξεις και πατήσεις το μενού, στις ρυθμίσεις έχει επιλογή απενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Και αν το απενεργοποιήσεις το κουμπί δεν απελευθερώνετε,το θέμα ειναι πως ελευθερώνω το κουμπί...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιηθεί πάντως έχοντας ελληνικά, για να ενεργοποιηθεί πάλι, χρειάζεται πάλι αλλαγή γλώσσας πρώτα...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παρατηρησα οτι το μεγεθος μιας φοτογραφιας ειναι 1,8 - 2,1 mb δεν ειναι λιγο για την αναλυση της καμερας ? η ειναι κατι λογικο ? στα δικα σας τι γινεται ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα αγγλικά άνοιξα το Google now , ενεργοποιήθηκε και μετά ξαναεβαλα ελληνικά... έτσι δουλευει μια χαρά το Google now.

 

Ευχαριστώ πολυ φίλε μου!!!

Θα του ρίξω μια ματιά, αν και απο τι διαβάζω οι απόψεις είναι διφορουμενες. :lol:

 

Γιατί έκλεισες και το NFC; Θα κλείσεις το μόνο το s-beam και την επιλογή για το NFC θα την αφήσεις ανοιχτή.

 

99,99% θα δουλέψει. Έχω και τα δυο κινητά και είχα και εγώ το πρόβλημα.

 

Έλα όμως που η βλακεία δεν λέει να δουλέψει. Το δοκίμασα και απο άσχετο προγράμμα, quick pic, αλλα και πάλι τα ίδια. Παει να μου περάσει το app και όχι τη φωτο.

 

Εγώ πάντως έβαλα αγγλικά άνοιξα το Google now , ενεργοποιήθηκε και μετά ξαναεβαλα ελληνικά... έτσι δουλευει μια χαρά το Google now.

 

Ολοσωστος!!!!! Δεν είχα σεταρει το google now και όλα κομπλέ τώρα!!!!

 

Thanx mate!!!!!:D

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά παιδιά. Υγεία να έχετε... Το S3 μου έπεσε από το κομοδίνο και θρηνούμε οθόνη. Όχι σπασμένη φουλ, αρκετά στην άκρη όμως (από αριστερά και για 1,5 εκατ. προς τα δεξιά και 2 εκ στο ύψος), αλλά δεν είναι και ό,τι καλύτερο ως εικόνα. Όποιος μπορεί να βοηθήσει και γνωρίζει που και τιμές, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Να είστε καλά, ευχαριστώ...
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

:X

 

Περαστικά... Το δικό μου έπεσε πριν από λίγες μέρες από μικρό ύψος και ευτυχώς μας αποχαιρέτισε η θήκη μονάχα, μιας κι έσπασε σε 2 μικρά μεν ουσιαστικά δε σημεία :wacko: Με 8 ευρώ την έβγαλα καθαρή :O

 

Δεν μπορώ να φανταστώ το κινητό χωρίς μόνιμη θήκη :ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παρατηρησα οτι το μεγεθος μιας φοτογραφιας ειναι 1,8 - 2,1 mb δεν ειναι λιγο για την αναλυση της καμερας ? η ειναι κατι λογικο ? στα δικα σας τι γινεται ?

 

Κοίτα τα mb σε μια φωτο δεν είναι σταθερά.παίζουν πολλά ρόλο για το μεγεθος της φωτο. πχ σε μένα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού μπορεί μια φωτο να εχει 1.3mb αν βάλω όμως φλας το μέγεθος πάει στα 3 mb... παντως σε κανονικές συνθήκες φωτισμού σε εξωτερικό χώρο εμένα μια φωτο πιάνει από 2.3-2.7 mb...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λεει ειναι ότι η υπηρεσία δεν βγαίνει σε μικροσιμ... Όχι ότι αν τις κόψεις δεν θα δουλέψει.Για πιο λογο να μην δούλευε άλλωστε..

 

Ακριβως.ειχα και εγω 2 αριθμους στο htc evo 3d και τωρα που πηρα το s3 λογω microsim αναγκαζομαι να κουβαλαω μαζι μου 2 τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Έλα όμως που η βλακεία δεν λέει να δουλέψει. Το δοκίμασα και απο άσχετο προγράμμα, quick pic, αλλα και πάλι τα ίδια. Παει να μου περάσει το app και όχι τη φωτο.

 

Το χρησιμοποίησα πριν από 5 λεπτά και έστειλα από το S3 στο nexus 6 φωτογραφίες.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.ειχα και εγω 2 αριθμους στο htc evo 3d και τωρα που πηρα το s3 λογω microsim αναγκαζομαι να κουβαλαω μαζι μου 2 τηλεφωνα.

 

Μια από τα ίδια και γω με την διαφορά ότι μου χάλασε η σιμ και δεν έχω καν την επιλογή να την κοψω.:(

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποίησα πριν από 5 λεπτά και έστειλα από το S3 στο nexus 6 φωτογραφίες.

 

Πραγματικα δεν ξερω τι να πω. Να κανω την ηλιθια ερωτηση μηπως εισαι με 4.1.2 στο S3 και εχει καποια σχεση αυτο;;;;;;;

Εμενα πειστματικα δεν θελει. Τελος!!!!!

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Ναι την 4.1.2 έχω, αλλά και με την 4.1.1 η μεταφορά γινόταν.

 

Στο nexus έχεις ενεργοποιήσει το android beam;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...