Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Επειδή έβαλα μια κάρτα sd 16g ξέρει κάποιος να μου πεί πώς θα το ρυθμίσω να αποθηκεύονται πλέον ότι κατεβάζω στην κάρτα και όχι στην μνήμη(είναι πλήρης);Δεν μπορώ να το βρώ κάπου

 

Αυτό το επιλέγεις μέσα από την κάθε εφαρμογή (camera, browser κλπ) ξεχωριστά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χθες προσπαθησα να κανω ενημερωση το S3 και μου ελεγε αυτο : ''Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει. Οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες. '' . Προσφατα αλλαξα απο CM 11 στην εργοστασιακη εκδοση (4.3 ) και απ΄ευθειας το ρουταρα. Λετε να φταιει αυτο ? Επισης για το S3 υπαρχει πιθανοτητα να αναβαθμιστει σε κιτ-κατ ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Έχω ένα θεματάκι μετά από αναβάθμιση στην τελευταία 4.3.Επιλέγω στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου Ελληνική και Αγγλική γλώσσα αλλά στο πληκτρολόγιο μου εμφανίζονται μόνο τα ελληνικά και δεν μπορώ να αλλάξω γλώσσα από το πλήκτρο space.Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Αμα αληθευει το παρακατω λινκ δεν θα παρουμε Κιτ Κατ... :

 

S3 εκτος Kit Kat

 

Σε ένα γερμανικό site που κοίταξα απάντησε ένας από Samsung ότι είναι ψεύτικη η φωτογραφία και ότι η αναβάθμιση θα βγει σύντομα. Όντως είναι άκυρο το failed apps κλπ.

 

Βέβαια οι Admins μιλάνε με Samsung τώρα να επιβεβαιωσουν τα λεγόμενά του. Ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Έχω ένα θεματάκι μετά από αναβάθμιση στην τελευταία 4.3.Επιλέγω στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου Ελληνική και Αγγλική γλώσσα αλλά στο πληκτρολόγιο μου εμφανίζονται μόνο τα ελληνικά και δεν μπορώ να αλλάξω γλώσσα από το πλήκτρο space.Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Και εμένα από τότε που βγήκε η 4.3 η γλώσσα δεν αλλάζει. Και έτσι συμβιβαστικα με άλλο πληκτρολόγιο (SwiftKey). Κάπου είχα διαβάσει κάτι οδηγούς για αποκατάσταση προβλημάτων από την εγκατάσταση της 4.3...θα το ψάξω και θα σου πω..

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια οι Admins μιλάνε με Samsung τώρα να επιβεβαιωσουν τα λεγόμενά του. Ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο

 

Κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια με τη Samsung, μια ρημάδα επίσημη ανακοίνωση είναι τόσο δύσκολο πια.. να ξέρουμε τι να περιμένουμε έστω..

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα από τότε που βγήκε η 4.3 η γλώσσα δεν αλλάζει. Και έτσι συμβιβαστικα με άλλο πληκτρολόγιο (SwiftKey). Κάπου είχα διαβάσει κάτι οδηγούς για αποκατάσταση προβλημάτων από την εγκατάσταση της 4.3...θα το ψάξω και θα σου πω..

 

Μια χαρά αλλάζει η γλώσσα.Μήπως να ξαναπερνούσατε την ρομ;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα από τότε που βγήκε η 4.3 η γλώσσα δεν αλλάζει. Και έτσι συμβιβαστικα με άλλο πληκτρολόγιο (SwiftKey). Κάπου είχα διαβάσει κάτι οδηγούς για αποκατάσταση προβλημάτων από την εγκατάσταση της 4.3...θα το ψάξω και θα σου πω..

 

Το προβλημα μου ειχε εμφανιστει και σε μενα οταν εγκατέστησα το greenify. Το απεγκατεστησα και ολα μια χαρα.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου ειχε εμφανιστει και σε μενα οταν εγκατέστησα το greenify. Το απεγκατεστησα και ολα μια χαρα.!!!!!

Λες να είναι αυτό;Για να κάνω μια δοκιμή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το προβλημα μου ειχε εμφανιστει και σε μενα οταν εγκατέστησα το greenify. Το απεγκατεστησα και ολα μια χαρα.!!!!!

 

Σωστός ο παίχτης!!Το απεγκατέστησα και όλα δουλεύουν ρολόι.Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι αυτό;Για να κάνω μια δοκιμή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σωστός ο παίχτης!!Το απεγκατέστησα και όλα δουλεύουν ρολόι.Thanks!!

Αποκλείεται να φταίει το Greenify.το έχω και εγώ και δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα με το πληκτρολόγιο.Κάτι άλλο πρέπει να φταίει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να φταίει το Greenify.το έχω και εγώ και δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα με το πληκτρολόγιο.Κάτι άλλο πρέπει να φταίει.

 

Είχα και εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα Greenify .

Εάν από τις Ρυθμίσεις >Η συσκευή>Προσβασιμότητά >Υπηρεσίες>Greenify Το θέσω σε on ,τότε χάνω την δυνατότητα για να έχω την εναλλαγή δύο γλωσσών. Μπορώ να έχω μόνο μία από τις δύο, όποια προεπιλέξω

Να τονίσω ότι είμαι "μαμά" rom.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Μια ερώτηση,σήμερα χρειάστηκα το gps να πάω κάπου.Επίσης έχω στερεοφώνικο στο αμάξι με bluetooth και το χρησιμοποιώ μαζί με το s3.Παρατήρησα οτι οι φωνητικές εντολές ερχόντουσαν στο στερεοφωνικό και οχι στο ηχειάκι της συσκεύης,με αποτέλεσμα να μην μπορώ ν'ακούσω μουσική αλλά την......κοπελιά να μου λέει οδηγίες.Πρέπει να σας πω εδώ οτι το ηχοσύστημα δυστυχώς ως πηγή έχει τις επιλογές tuner,cd,aux,bt audio και bt phone με τα δύο τελευταία να χρησιμοποιούνται αποκλειστικά με το τηλέφωνο.Αναγκαστικά λοιπόν έπρεπε να επιλέξω bt audio για να ακούω την πλοήγηση αλλά οχι μουσική.Ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε,η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει κάποια ρύθμιση κάτι σαν on-off γι'αυτό το χαρακτηριστικό.Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Μια ερώτηση,σήμερα χρειάστηκα το gps να πάω κάπου.Επίσης έχω στερεοφώνικο στο αμάξι με bluetooth και το χρησιμοποιώ μαζί με το s3.Παρατήρησα οτι οι φωνητικές εντολές ερχόντουσαν στο στερεοφωνικό και οχι στο ηχειάκι της συσκεύης,με αποτέλεσμα να μην μπορώ ν'ακούσω μουσική αλλά την......κοπελιά να μου λέει οδηγίες.Πρέπει να σας πω εδώ οτι το ηχοσύστημα δυστυχώς ως πηγή έχει τις επιλογές tuner,cd,aux,bt audio και bt phone με τα δύο τελευταία να χρησιμοποιούνται αποκλειστικά με το τηλέφωνο.Αναγκαστικά λοιπόν έπρεπε να επιλέξω bt audio για να ακούω την πλοήγηση αλλά οχι μουσική.Ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε,η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει κάποια ρύθμιση κάτι σαν on-off γι'αυτό το χαρακτηριστικό.Σας ευχαριστώ.

Δηλαδή θέλεις να ακούς τη μουσική που έχεις στο κινητό στα ηχεία και συγχρόνως να ακούς τις οδηγίες από το κινητό; Δύσκολο...

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Μια ερώτηση,σήμερα χρειάστηκα το gps να πάω κάπου.Επίσης έχω στερεοφώνικο στο αμάξι με bluetooth και το χρησιμοποιώ μαζί με το s3.Παρατήρησα οτι οι φωνητικές εντολές ερχόντουσαν στο στερεοφωνικό και οχι στο ηχειάκι της συσκεύης,με αποτέλεσμα να μην μπορώ ν'ακούσω μουσική αλλά την......κοπελιά να μου λέει οδηγίες.Πρέπει να σας πω εδώ οτι το ηχοσύστημα δυστυχώς ως πηγή έχει τις επιλογές tuner,cd,aux,bt audio και bt phone με τα δύο τελευταία να χρησιμοποιούνται αποκλειστικά με το τηλέφωνο.Αναγκαστικά λοιπόν έπρεπε να επιλέξω bt audio για να ακούω την πλοήγηση αλλά οχι μουσική.Ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε,η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει κάποια ρύθμιση κάτι σαν on-off γι'αυτό το χαρακτηριστικό.Σας ευχαριστώ.

 

Αν πας στις ρυθμίσεις του bluetooth μπεις στις ρυθμίσεις της bluetooth συσκευής και ξετικαρεις αυτό με τα μέσα κι αφήσεις μόνο το τηλέφωνο τότε από το στερεοφωνικό θα ακούγεται μόνο όταν σε παίρνουν και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις ρυθμίσεις του bluetooth μπεις στις ρυθμίσεις της bluetooth συσκευής και ξετικαρεις αυτό με τα μέσα κι αφήσεις μόνο το τηλέφωνο τότε από το στερεοφωνικό θα ακούγεται μόνο όταν σε παίρνουν και τίποτα άλλο.

 

Καλημέρα οκ θα το δοκιμάσω έτσι και θα σας πω πάντως την ώρα της πλοήγησης θέλω ν'ακούω τις οδηγίες απο το s3 και μουσική κανονικά απο το ηχοσύστημα έχοντας επιλέξει ραδιόφωνο ή τέλος πάντων usb,cd κτλ.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

ειμαι νεος χρηστης στο forum και ειμαι κι εγω πρασφατος κατοχος του S3 (περιπου 2 μηνες). Το προβλημα μου ειναι οτι οσους καλω ακουνε "διπλη" την φωνη τους κατα την διαρκεια της συνομιλιας μας. Εγω δεν εχω κανενα προβλημα, ακουω και μιλαω κανονικα αλλα ολοι μου παραπονιουνται και με ρωτανε αν εχω hands free ή ανοιχτη ακροαση. Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα? Ειναι καποια ρυθμιση στον ηχο της συσκευης μου?

 

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για το μεγαλο post... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

ειμαι νεος χρηστης στο forum και ειμαι κι εγω πρασφατος κατοχος του S3 (περιπου 2 μηνες). Το προβλημα μου ειναι οτι οσους καλω ακουνε "διπλη" την φωνη τους κατα την διαρκεια της συνομιλιας μας. Εγω δεν εχω κανενα προβλημα, ακουω και μιλαω κανονικα αλλα ολοι μου παραπονιουνται και με ρωτανε αν εχω hands free ή ανοιχτη ακροαση. Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα? Ειναι καποια ρυθμιση στον ηχο της συσκευης μου?

 

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για το μεγαλο post... :)

δοκιμασε στις ρυθμισεις κλησεων να απενεργοποιησεις την μειωση εξωτερικων θορυβων η καπως ετσι.μπορει να βοηθηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία ελεύθερη πτώση το S3 μου έχει αρχίσει να τα παίζει

Ενώ όλα λειτουργούν όπως πριν, στις κλήσεις που κάνω ή δέχομαι έχω ένα 10% πιθανότητα να τις ολοκληρώσω

Κόβεται το σήμα (χωρίς να τερματίζει η κλήση),

ακούγονται θόρυβοι ενώ δεν ακούω τον συνομιλητη,

καμιά φορά όταν με καλούν, δεν μπορώ να το σηκώσω καν, σκαλώνει.

 

Με reboot υπάρχει περίπτωση να στρώσει;

Ή να το πάω κατευθείαν για επισκευή;

 

επαναφέρω το θέμα

το κινητό πήγε για σέρβις, αλλάχτηκε η κεραία όπως μου είπαν και όλα κομπλέ (μέχρι να πάω σπίτι)

το πρόβλημα παρέμενεινε ακριβώς το ίδιο!

δεν άλλαξε τίποτα απολύτως.

παίρνω τηλ, και εκεί που μιλάω, ή θα σταματήσει να με ακούει ο άλλος, ή θα σταματήσω να τον ακούω εγώ, ή θα ακούω θορύβους από κάτι άλιεν που μπήκαν στη γραμμή :D

 

τι στο καλό μπορεί να είναι;

αν δεν το βρήκαν αυτοί που είναι ειδικοί, τουλάχιστον αν ξέρει κάποιος να μου πει από δω

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2014/05/kitkat-Update-status.jpg

 

Να πω την αλήθεια αν είναι να είχαμε προβλήματα μετά την αναβάθμιση παιδιά καλύτερα να μείνουμε στη 4.3,πάντως φίλος που έχει το Ζ1 έχει μετανιώσει την ώρα και τη στιγμή που αποδέχθηκε τη 4.4 στο δικό του όπως και άλλοι με την ίδια συσκευή.Δεν πειράζει κάποια στιγμή θα το ρουταρουμε όσοι φοβόμαστε θα περάσουμε και μια ωραιότατη ρομ......και όλα καλά έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...