Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση: Αν έχουμε το gps μόνιμα ανοιχτό αυτό εντοπίζει συνέχεια την θέση μας και καταναλωνει μπαταρία ή ενεργοποιειται μονο οτν χρειάζεται και μετά κλεινει. Εχω τον καιρό να ανανεώνεται κάθε μία ώρα αλλά δεν βλέπω να γίνεται με το gps κλειστό.

 

Δε λειτουργεί συνέχεια.

Όταν το έχουμε ενεργοποιημένο, είναι απλά στην ευχέρεια των εφαρμογών να το χρησιμοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οποτε το αφηνω μονιμα ανοιχτο!

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.1.2 εδω και πολυ καιρο..απλα δεν μ εχει ερθει η αναβαθμιση των 22mb που βλεπω οτι λενε τα παιδια..:(:(

 

Έχεις δίκιο φίλε μου την αναβάθμιση τον 22mb ούτε σε μενα την έβγαλε προς το παρών!

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

 

Tελικα εκανα αυτο και συνδεθηκε... μου φεναιτε οτι σερνεται ομως αρκετα....

I found this through Stumbleupon

 

'1. Open up the Galaxy S3 phone dialer

2. Then dial *#0011#

3. Look for the “ServiceMode” screen and press the left menu button

4. Select “WiFi”

5. You should see that the “WiFi Power Save Mode” button is “ON” – now put it on “OFF”'

Αυτό τι είναι ρε παιδιά το έχει κάνει κανείς;Βοηθάει σε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! την βοηθεια σας σε κατι.. το galaxy 4 παρουσιαζεται 14 μαρτιου ξερει καποιος ποτε θα κυκλοφορησει ελλαδα ?

εχω βρει να πουλησω το δικο μου κ αν βγει συντομα θελω να το δωσω..

οποιος γνωριζει ας μου πει!! :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! την βοηθεια σας σε κατι.. το galaxy 4 παρουσιαζεται 14 μαρτιου ξερει καποιος ποτε θα κυκλοφορησει ελλαδα ?

εχω βρει να πουλησω το δικο μου κ αν βγει συντομα θελω να το δωσω..

οποιος γνωριζει ας μου πει!! :(

Αυτο δεν το γνωρίζει κανείς μας. Με παρουσίαση 14 Μάρτη λογικά θα κυκλοφορήσει αρχές Απρίλη αλλά δεν θα είναι διαθέσιμο σε όλες τις αγορές και σίγουρα θα υπάρχει ζητήσει. Πιστεύω ότι θα πάει σίγουρα Μάης μέχρι να πούμε ότι το βρίσκουμε σχετικά εύκολα.. It is up to you :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το γνωρίζει κανείς μας. Με παρουσίαση 14 Μάρτη λογικά θα κυκλοφορήσει αρχές Απρίλη αλλά δεν θα είναι διαθέσιμο σε όλες τις αγορές και σίγουρα θα υπάρχει ζητήσει. Πιστεύω ότι θα πάει σίγουρα Μάης μέχρι να πούμε ότι το βρίσκουμε σχετικά εύκολα.. It is up to you :)

 

τοσο πολυ??:(

βασικα σε καταστημα που αγοραζω κινητα μου ειπαν οτι θα το εχουν μετα την παρουσιαση απλα ρωταω κ για επιβαιβεωση μηπως δεν ειναι εφικτο κατι τετοιο..:(

Link to comment
Share on other sites

τοσο πολυ??:(

βασικα σε καταστημα που αγοραζω κινητα μου ειπαν οτι θα το εχουν μετα την παρουσιαση απλα ρωταω κ για επιβαιβεωση μηπως δεν ειναι εφικτο κατι τετοιο..:(

Αν σου είπαν τότε πιθανό να το έχουν.. Απλά η ιστορία δείχνει ότι ποτέ δεν είναι διαθέσιμα άμεσα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν σου είπαν τότε πιθανό να το έχουν.. Απλά η ιστορία δείχνει ότι ποτέ δεν είναι διαθέσιμα άμεσα :happy:

 

οποτε το ρισκαρω κ βλεπουμε..:O

εφαρμογες φωτογραφιες βιντεο επαφες κτλ πως τα κανω backup για να τα μεταφερω σε αλλο τηλεφωνο??:O

Link to comment
Share on other sites

οποτε το ρισκαρω κ βλεπουμε..:O

εφαρμογες φωτογραφιες βιντεο επαφες κτλ πως τα κανω backup για να τα μεταφερω σε αλλο τηλεφωνο??:O

Επαφές γίνονται αυτόματα με τον συγχρονισμό του gmail σου στους servers της Google. Φωτογραφίες και βίντεο τα κάνεις εσύ backup σε κάποιο υπολογιστή (κλασικά, copy-paste) και γαι τα μηνύματα εγώ χρησιμοποιώ το sms backup & restore (σώσε τον φάκελο που θα δημιουργηθεί αφού πάρεις backup τα μηνύματά σου στην sdcard και στην νέα συσκευή κάνε εγκατάσταση εφαρμογής και βάλε τον αποθηκευμένο φάκελο SMSBackupRestore στην sd card αντίστοιχα... λογικά θα το δει η εφαρμογή και θα επαναφέρει τα μηνύματά σου)... εγώ κάπως έτσι λειτουργώ συνήθως, φαντάζομαι υπάρχουν κι άλλοι τρόποι. Εφαρμογές περνάω πάντα από το google play ξανά από την αρχή

 

Πάντως εγώ θα περίμενα λιγάκι να δω τι θα παρουσιάσουν... και επίσης οι πρώτες συσκευές ενδέχεται να έχουν κάποια θεματάκια... Ενδέχεται ξαναλέω, μπορεί και να είναι όλα μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα,

 

Είμαι καινούριος εδώ στο forum αλλά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα και θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει κάτι να με κατατοπίσει.Έχω ένα GALAXY S 3 του οποίου η οθόνη μου έσπασε από μία πτώση.Το πήγα λοιπόν στην smartec που είναι το one hour service της samsung και με ενημέρωσαν ότι λόγω πτώσης βγήκε πλήρως η συσκευή εκτός εγγύησης και κατόπιν τεχνικού ελέγχου που έκαναν βρήκαν ότι η πλακέτα του ήταν προβληματική (άσχετα από την πτώση) καθώς και ο αντάπτορας φόρτισής του και ένα led λαμπάκι της οθόνης και μου ζητάνε κόστος επισκευής 315€.Εκτός αυτού με ενημέρωσαν ότι αφού η συσκευή έχει υποστεί την συγκεκριμένη πτώση η συσκευή βγαίνει πλήρως εκτός εγγύησης και από δω και στο εξής οποιαδήποτε βλάβη θα επισκευάζεται με δικό μου κόστος. Σύμφωνα με τα λεγόμενά τους όλα αυτά είναι στους όρους εγγύησης της samsung. Σας παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο ή είχε κάποια παρόμοια εμπειρία να με ενημερώσει γιατί αυτό προσωπικά το θεωρώ ΑΠΑΤΗ και ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ.

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο λιγες ωρες στα χερια μου, και μην μπορωντας να αποφυγω την συγκριση με το one x :

οθονη καλητερη αν και στο χ ειχε κατι πιο ντελικατο....

καμερα σαφεστατα καλητερη , στην διαγραφη φωτο καθως και στο ανοιγμα gallery με λιγες φωτο ειναι ποιο αργο απο το hox

internet μια απο τα ιδια [ καλο ειναι αυτο] αν και ειχα θεμα με το wifi εστρωσε με το *#0010# .... στο widget του καιρου υο hox ειναι κλασης ανωτερο [ αυτο φτιαχνεται...] μικροφωνο - ηχειο πολυ δυνατο [ καμια σχεση με το hox που ειναι πολυ ποιοτικο αλλα εγω που ειμαι και του πυροβολικου δεν το ακουγα ] στο χερι γλυστραει , θελει αμεσως θηκη. και τελος αν και ποτε δεν εχει πεσει κινητο κατω, σημερα το s3 εκανε βουτια απο το τζακι κατω στο μαρμαρο.. ευτυχως η ζελατινα εκανε δουλεια και εφαγε μονο αυτη την γρατζουνια. η οθονη γλυτωσε.... αυτα τα ΛΙΓΑ απο μενα για αρχη... παντως δεν βλεπω να ξαναφευγω .... θα μεινω εδω [ galaxy s3 ] .......

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα,

 

Είμαι καινούριος εδώ στο forum αλλά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα και θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει κάτι να με κατατοπίσει.Έχω ένα GALAXY S 3 του οποίου η οθόνη μου έσπασε από μία πτώση.Το πήγα λοιπόν στην smartec που είναι το one hour service της samsung και με ενημέρωσαν ότι λόγω πτώσης βγήκε πλήρως η συσκευή εκτός εγγύησης και κατόπιν τεχνικού ελέγχου που έκαναν βρήκαν ότι η πλακέτα του ήταν προβληματική (άσχετα από την πτώση) καθώς και ο αντάπτορας φόρτισής του και ένα led λαμπάκι της οθόνης και μου ζητάνε κόστος επισκευής 315€.Εκτός αυτού με ενημέρωσαν ότι αφού η συσκευή έχει υποστεί την συγκεκριμένη πτώση η συσκευή βγαίνει πλήρως εκτός εγγύησης και από δω και στο εξής οποιαδήποτε βλάβη θα επισκευάζεται με δικό μου κόστος. Σύμφωνα με τα λεγόμενά τους όλα αυτά είναι στους όρους εγγύησης της samsung. Σας παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο ή είχε κάποια παρόμοια εμπειρία να με ενημερώσει γιατί αυτό προσωπικά το θεωρώ ΑΠΑΤΗ και ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ.

Ευχαριστώ !!!

 

ok... επεσε... αλλα για πιο λογο να βγει τελιως εκτος εγγυησης..? δεν γνωριζω αλλα εφοσον γινει επισημο service δεν εχει και εγγυηση για τα ανταλακτικα? τι κουλα ειναι αυτα///?:blink: δεν λεω να το κανουν τζαμπα αφου η πτωση ειναι μπλα μπλα μπλα αλλα τουλαχιστον να καλυπτεται κανονικα στο μελλον .... γνωμη μου....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν λεω γι'αυτην την αναβαθμιση..αυτη την εχω κανει..αλλα επειδη διαβαζω καθε μερα το σιτε ειδα οτι λενε μερικα ατομα για μια αναβαθμιση των 22mb και ενας φιλος ανεφερε οτι με αυτην την αναβαθμιση οταν πατας την στην καμερα να βγαλεις φωτο και το κρατησεις πατημενο βγαζει συνεχομενα φωτογραφιες..το οποιο σε δεν γινεται που το δοκιμασα..για δες το λιγο και εσυ γιατι δεν νομιζω να λεμε το ιδιο:p:p
Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

μετα απο λιγες ωρες στα χερια μου, και μην μπορωντας να αποφυγω την συγκριση με το one x :

οθονη καλητερη αν και στο χ ειχε κατι πιο ντελικατο....

καμερα σαφεστατα καλητερη , στην διαγραφη φωτο καθως και στο ανοιγμα gallery με λιγες φωτο ειναι ποιο αργο απο το hox

internet μια απο τα ιδια [ καλο ειναι αυτο] αν και ειχα θεμα με το wifi εστρωσε με το *#0010# .... στο widget του καιρου υο hox ειναι κλασης ανωτερο [ αυτο φτιαχνεται...] μικροφωνο - ηχειο πολυ δυνατο [ καμια σχεση με το hox που ειναι πολυ ποιοτικο αλλα εγω που ειμαι και του πυροβολικου δεν το ακουγα ] στο χερι γλυστραει , θελει αμεσως θηκη. και τελος αν και ποτε δεν εχει πεσει κινητο κατω, σημερα το s3 εκανε βουτια απο το τζακι κατω στο μαρμαρο.. ευτυχως η ζελατινα εκανε δουλεια και εφαγε μονο αυτη την γρατζουνια. η οθονη γλυτωσε.... αυτα τα ΛΙΓΑ απο μενα για αρχη... παντως δεν βλεπω να ξαναφευγω .... θα μεινω εδω [ galaxy s3 ] .......

Μεγειά και με χαρά... αν και εγώ σε βρίσκω ματιασμένο, πτώση με το "καλημέρα"!!! Θα δεις και αρκετά καλύτερη μπαταρία, ειδικά μετά από κάποιες φορτίσεις :D

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου την αναβάθμιση τον 22mb ούτε σε μενα την έβγαλε προς το παρών!

 

καταλαβα θα μας ερθει το μαϊο αυτη των 22 και τα χριστουγεννα η 4.2.2 πολυ ωραια..:mad::mad:

Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και με χαρά... αν και εγώ σε βρίσκω ματιασμένο, πτώση με το "καλημέρα"!!! Θα δεις και αρκετά καλύτερη μπαταρία, ειδικά μετά από κάποιες φορτίσεις :D

 

χαχα.... και εγω εβαλα το σοι τα με ξεματιασει.... ελεος ... ουτε 2,5 ωρες και εφαγε τετοιο σουτ που αν το εκανε αλλος θα τον ετρωγα.... ολα καλα ομως :)

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Επαφές γίνονται αυτόματα με τον συγχρονισμό του gmail σου στους servers της Google. Φωτογραφίες και βίντεο τα κάνεις εσύ backup σε κάποιο υπολογιστή (κλασικά, copy-paste) και γαι τα μηνύματα εγώ χρησιμοποιώ το sms backup & restore (σώσε τον φάκελο που θα δημιουργηθεί αφού πάρεις backup τα μηνύματά σου στην sdcard και στην νέα συσκευή κάνε εγκατάσταση εφαρμογής και βάλε τον αποθηκευμένο φάκελο SMSBackupRestore στην sd card αντίστοιχα... λογικά θα το δει η εφαρμογή και θα επαναφέρει τα μηνύματά σου)... εγώ κάπως έτσι λειτουργώ συνήθως, φαντάζομαι υπάρχουν κι άλλοι τρόποι. Εφαρμογές περνάω πάντα από το google play ξανά από την αρχή

 

Πάντως εγώ θα περίμενα λιγάκι να δω τι θα παρουσιάσουν... και επίσης οι πρώτες συσκευές ενδέχεται να έχουν κάποια θεματάκια... Ενδέχεται ξαναλέω, μπορεί και να είναι όλα μια χαρά!

θα το ρισκαρω...:p

σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια κ για τον χρονο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα θα μας ερθει το μαϊο αυτη των 22 και τα χριστουγεννα η 4.2.2 πολυ ωραια..:mad::mad:

Σε μένα ίσως υπάρχει γιατί φοράω custom (wannam lite) οπότε είναι πιθανόν να μην έχει δοθεί παντού το αντίστοιχο update (οι developers παίρνουν τα διάφορα καλούδια και τα ενσωματώνουν στις ρομς τους ;) )

χαχα.... και εγω εβαλα το σοι τα με ξεματιασει.... ελεος ... ουτε 2,5 ωρες και εφαγε τετοιο σουτ που αν το εκανε αλλος θα τον ετρωγα.... ολα καλα ομως :)

Εγώ στην θέση σου θα είχα φύγει ήδη για εκκλησία :lol: Εντάξει αν μπήκε σε θήκη κομπλέ θα είσαι, να το χαρείς!!

θα το ρισκαρω...:p

σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια κ για τον χρονο σου!!!!

no pro :)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα θα μας ερθει το μαϊο αυτη των 22 και τα χριστουγεννα η 4.2.2 πολυ ωραια..:mad::mad:

 

Κοίτα από τη στιγμή που δεν έχει κάποιο bug και λειτουργεί άψογα δεν αγχόνομαι γιατί κάποια στιγμή θα τη δώσουν και σε μας την αναβάθμιση:)Τώρα θα μου πεις γιατί δεν γίνετε μαζικά η αναβάθμιση ούτε εγώ ξέρω!

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ... το wifi δεν συνδέεται κολαει στο ληψη ip και ξανα απο την αρχη. με λιγο ψαξιμο βρηκα τον κωδικο *#0011# που στην ουσια ειναι το wifi Power safe mode . το κλεινω απο εκει και συνδεεται αμεσως... μολις κανω ομως επανεκινηση εχω ξανα το ιδιο θεμα... δεν εχω ορεξη για καθε φορρα που ανοιγω wifi να κανω ολη την διαδικασια.

το ειχε κανεις αυτο το προβλημα..? να κανω κατι αλλο? η να το στειλω πισω ... σημερινο ειναι το κινητο ρε......... ειναι γερμανικο και εχει την 4.1.2.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα από τη στιγμή που δεν έχει κάποιο bug και λειτουργεί άψογα δεν αγχόνομαι γιατί κάποια στιγμή θα τη δώσουν και σε μας την αναβάθμιση:)Τώρα θα μου πεις γιατί δεν γίνετε μαζικά η αναβάθμιση ούτε εγώ ξέρω![/

 

καλα ουτε εχω προβλημα ειμαι πληρως ευχαριστημενος απο την συσκευη μου οπως ολοι μας...απλα καλο θα ηταν οτι αναβαθμιση βγαινει να την εχουμε ολοι κ οχι ενας ενας..don't worry..!!:p:p:p απλα βλεπω το nexus του αδερφου μου που παιρνει τσακ μπαμ τις αναβαθμισεις..τσπ ελπιζω τον μαϊο που θα παρει την 5.0.0 να μας δωσουν εμας την 4.2.2 :p:p:D

Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ... το wifi δεν συνδέεται κολαει στο ληψη ip και ξανα απο την αρχη. με λιγο ψαξιμο βρηκα τον κωδικο *#0011# που στην ουσια ειναι το wifi Power safe mode . το κλεινω απο εκει και συνδεεται αμεσως... μολις κανω ομως επανεκινηση εχω ξανα το ιδιο θεμα... δεν εχω ορεξη για καθε φορρα που ανοιγω wifi να κανω ολη την διαδικασια.

το ειχε κανεις αυτο το προβλημα..? να κανω κατι αλλο? η να το στειλω πισω ... σημερινο ειναι το κινητο ρε......... ειναι γερμανικο και εχει την 4.1.2.

 

Κανε ενα factory reset και αν δεν στρωσει στειλ το πισω... Ασε που νομιζω με το factory reset θα στρωσει..

Link to comment
Share on other sites

γινετε να προβαλω καποιο game που εχω στην συσκευη μου στο λαπτοπ μου και να εχω σαν μοχλο το σ3??:!:
Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδα εκανα hard reset και το προβλημα παραμενει με το wifi... αν το στειλω πισω μπορω να παρω καινουργιο ? ειναι σημερινο το κινητο... εχουν ολοι doa....?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...