Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω εδώ και 5 μήνες περίπου το samsung galaxy s3 και είμαι κάτι περισσότερο από ευχαριστημένη. Από χθες όμως μου εμφανίζει στην αρχική οθόνη ότι έχω ένα μήνυμα που δεν έχω διαβάσει πράγμα το οποίο δεν ισχύει. Ο αριθμός 1 παραμένει στο εικονίδιο του μηνύματος ενώ δεν έχω μήνυμα που δεν έχω ανοίξει!!! Καμιά λύση???

 

Διάβασε εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιο αρχείο σου είναι corrupt και κολλάει εκεί το media scanner... Αν έχεις εξωτερική sd πιθανότερα είναι εκεί

 

και πως θα το βρω αυτό φίλε ξέρεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη sidebar που έχει το κινητό με την 4.1.2, πως μπορούμε να βάλουμε και άλλες εφαρμογές πέρα από αυτές που έχει?
Link to comment
Share on other sites

δεν το γνωριζω και αποφευγω να κατεβαζω ασκοπα προγραμματα!παντως το παιχνιδι δεν εχει κανενα lag..!:happy:

 

Αν είναι τόσο δύσκολο αυτό που ζητησα οκ.. Να χαίρεσαι το lag free παιχνίδι σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη sidebar που έχει το κινητό με την 4.1.2, πως μπορούμε να βάλουμε και άλλες εφαρμογές πέρα από αυτές που έχει?

 

Πρέπει να είσαι root ,και ψαξε εδω ή εδω για την έκδοση που πρέπει να κατεβάσεις ανάλογα με το firmware που εχεις .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! μπορει καπιος να μου απαντηση σχετικα με την ερωτηση που εκανα στην σελιδα 630 με τα NFS; και επισης να προσθεσω ακομα κατι τα ακουστκα απο το iphone μπαινουν στο σ3; παιζουν κανονικα; επεηδει το πηρα απο εναν φιλο μ μου ειπε οτι εχει χασει τα ακουστικα του και να με δωσει του iphone μου ειπε οτι ειναι καλυτερα κιολας;; ισχυει;;

ευχαριστω για την κατανοηση και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος!!!

Link to comment
Share on other sites

στην συσκευασια περιεχει μεσα "αυτοκολιτακια" NFS οπως για παραδειγμα το sole ή sola (οτι προτιμαει ο καθενας) που πηρε η αδερφη μ! εγω το πηρα μεταειρισμενο και δεν ξερω τι παιζει! αν εχει μεσα ή τα αγοραζεις εσυ υστερα!

Οχι δεν έχει, πρέπει να αγοράσεις μόνος σου

 

καλησπερα παιδια! μπορει καπιος να μου απαντηση σχετικα με την ερωτηση που εκανα στην σελιδα 630 με τα NFS; και επισης να προσθεσω ακομα κατι τα ακουστκα απο το iphone μπαινουν στο σ3; παιζουν κανονικα; επεηδει το πηρα απο εναν φιλο μ μου ειπε οτι εχει χασει τα ακουστικα του και να με δωσει του iphone μου ειπε οτι ειναι καλυτερα κιολας;; ισχυει;;

ευχαριστω για την κατανοηση και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος!!!

 

Σαν ακουστικά δουλεύουν κανονικά, όπως και όλα τα κοινά ακουστικά. Δεν ξέρω για τις έξτρα λειτουργίες.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις >διαχείριση εφαρμογών >όλα> βρες το badgeprovider και κανε μια εκκαθάριση δεδομένων .

 

 

 

Τι ακριβώς θα διαγραφεί όμως????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχει, πρέπει να αγοράσεις μόνος σου

 

 

 

Σαν ακουστικά δουλεύουν κανονικά, όπως και όλα τα κοινά ακουστικά. Δεν ξέρω για τις έξτρα λειτουργίες.

 

+1

Δουλεύουν κανονικά. Απλά κάθε κατασκευαστής για τις έξτρα λειτουργίες χρησιμοποιεί δικά του πρωτόκολλα και έτσι δεν δουλεύουν οι έξτρα λειτουργίες. Ένα περίεργο είναι ότι κάποια Νοκια ακουστικά που έχω έχουν πολύ χαμηλό ήχο. Είναι άχρηστα στην ουσία.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο δύσκολο αυτό που ζητησα οκ.. Να χαίρεσαι το lag free παιχνίδι σου

 

Εγω να ξερεις ειμαι στο δικο σου στρατοπεδο...:p:p

Μερικα lagαρισματακια στις στροφες....και καποια "κοψιματα" της μουσικης την ωρα του αγωνα....ειναι συχνο φαινομενο και σε εμενα.....

Link to comment
Share on other sites

αν δεις παρακατω λεει GALAXY S III I9300 απαιτούνται επιπλέον 250€ τα οποία καταβάλλονται με αντικαταβολή. οποτε σου βγαινει 350... αν δεν ειναι branded και ειναι ευρωπαικο τοτε συμφερει. εχει και καρτα 64gb .... λιγο περιεργο μου φεναιτε παντως...

κανενας δεν χαριζει ετσι 100 ευρω... ρωτα και πες μας ....;)

 

Η παραπανω προσφορα βρωμαει απο παντου, μαλλον κινεζικα ειναι, πιστη αντιγραφη. Γι αυτο δεν αναφερει το Samsung. Και αν ψαξει καποιος την εταιρεια συο Google, ή το τηλεφωνο της, αντιστοιχει σε αρκετες ονομασιες, με διαφορετικο αντικειμενο. Υπαρχουν κινεζικα, τετραπυρηνα, με amoled οθονη, ιδια αναλυση, και ιδια χαρακτηριστικα, και προσπαθεις με δυσκολιες να δεις που ειναι οι διαφορες.

 

+1

Δουλεύουν κανονικά. Απλά κάθε κατασκευαστής για τις έξτρα λειτουργίες χρησιμοποιεί δικά του πρωτόκολλα και έτσι δεν δουλεύουν οι έξτρα λειτουργίες. Ένα περίεργο είναι ότι κάποια Νοκια ακουστικά που έχω έχουν πολύ χαμηλό ήχο. Είναι άχρηστα στην ουσία.

 

Και σε μενα καποια ακουστικα που εχω απο Nokia, το ενα δεν ακουγεται καν, και το αλλο ακουγεται στο ελαχιστο. Και νομιζα μηπως υπαρχει γενικως καποια ασυμβατοτητα. Παντως παρηγγειλα αυτα για εναν φιλο με iphone, οποτε θα δω αν κανουν και για το s3 να τα παρω και για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο αρχείο σου είναι corrupt και κολλάει εκεί το media scanner... Αν έχεις εξωτερική sd πιθανότερα είναι εκεί

 

Ξέρεις πως μπορώ να το διορθώσω;;; έψαξα λιγάκι την εξωτερική κάρτα αλλά τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές δεξιά εχει μια μπάρα με γράμματα για Γρηγόρη αναζητηση. Εγω το τηλέφωνο το έχω αγγλικό και επομένως αυτη η μπάρα ειναι στα αγγλικά. Γίνεται να τη κανω στα ελληνικά; Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές δεξιά εχει μια μπάρα με γράμματα για Γρηγόρη αναζητηση. Εγω το τηλέφωνο το έχω αγγλικό και επομένως αυτη η μπάρα ειναι στα αγγλικά. Γίνεται να τη κανω στα ελληνικά; Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός; Ευχαριστω

 

Απ'οτι θυμαμαι στη 4.1.2 λυνεται αυτο, δηλαδη αν εχεις 4.1.2 και ελληνικη γλωσσα στο τηλεφωνο ειναι και αυτα ελληνικα..

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι θυμαμαι στη 4.1.2 λυνεται αυτο, δηλαδη αν εχεις 4.1.2 και ελληνικη γλωσσα στο τηλεφωνο ειναι και αυτα ελληνικα..

 

Δεν έχω ελληνικά έχω αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ξερεις ειμαι στο δικο σου στρατοπεδο...:p:p

Μερικα lagαρισματακια στις στροφες....και καποια "κοψιματα" της μουσικης την ωρα του αγωνα....ειναι συχνο φαινομενο και σε εμενα.....

 

Είναι σε πολλούς συχνό φαινόμενο τελικά ;) : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2173137

 

Καποιοι χρήστες όμως νομίζουν ότι το φόρουμ είναι μονο για να ρωτάς και οχι για να βοηθας. Εκεί απευθυνοταν το προηγούμενο post μου.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μου μια χάρη. Κατεβασε το nenamark v2 και πες μου τι αποτελεσμα σου δίνει. Είναι benchmark για την gpu.

 

58,3 fps.....πως ειναι.?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

εμένα μόλις 39,7. δηλαδή?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εμένα μόλις 39,7. δηλαδή?

 

Μηπως το εχεις με εξοικονομηση ενεργειας?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το εχεις με εξοικονομηση ενεργειας?

 

Έχεις δίκιο. έβγαλα τη εξοικονόμιση και πιάνη 57,7 με την μανίσια rom XXELL4.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα benchmarks γενικά δεν είναι πολύ αξιοπιστα απλά το πρότεινα για να δούμε λίγο γιατί lagaρει σε καποιος το Real racing 3 και σε κάποιους όχι. Το nenamark v2 μετράει αποκλειστικά τις επιδόσεις της gpu. Σε διαφορες στιγμές που το ετρεξα μου μετρησε από 54 εως 58.4 fps με stock ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

[QUO. =ackel;4580604]Παρα πολύ καλά είσαι. Τι rom kernel χρησιμοποιείς; Εμενα πιάνει γύρω στο 54.

 

μαμα rom XXELL4...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τα benchmarks γενικά δεν είναι πολύ αξιοπιστα απλά το πρότεινα για να δούμε λίγο γιατί lagaρει σε καποιος το Real racing 3 και σε κάποιους όχι. Το nenamark v2 μετράει αποκλειστικά τις επιδόσεις της gpu. Σε διαφορες στιγμές που το ετρεξα μου μετρησε από 54 εως 58.4 fps με stock ρυθμίσεις.

 

δεν ξερω γιατι γινετε αυτο.μπορει να παιζει ρολο και το τη εχεις εγκατεστημενο μεσα στο τηλ.εγω ειμαι root με 4.1.2 μανισιο γαλλικο.και βασικα οπως ειπα και πιο πριν το τρεχω και απο την sd χωρις lag .το αλλο που ειδα ειναι οτι αν το λιωσεις και ανεβασει θερμοκρασια γυρο στο 41+ τοτε σαν να μπαινει safe mode στον επεξεργαστη,πηγενει max 800 αλλα η cpu που παιζει συνηθος στο 20-40% οταν γινετε αυτο ανεβενει στο 70%+ και παλι χωρις να εχω lag!

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...