Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταχειρισμένο δεν το πήρες? Tα 50gb τα χαίρεται ο προηγούμενος ;)

 

ναι αλλα δεν το χρησιμοπειησε και πολυ το περασε μια costom rom και το επερνε οταν τελιωνε η μπαταρια απο το ιφον5! μονο για ιντερντ! δεν ξερω αξριβως τι παιζει και δεν το ανοιξα καν απο την αρχη το dropbox δεν εχω ιδεα τι ειναι και πως λειτουργει! και αν μπορω να καταλαβω οπως λες και εσυ οτι το χρησιμοποιησε ο προηγουμενος κατοχος! :/ ! αν γινετε να μου εξηγησεις τι ακριβως ειναι και πως δουλευει εσυ ή οπιος αλλος εχει την διαθεση και μπορει να με βοηθησει....!

ευχαριστω για την κατανοηση και συγνωμη αν εγινα κουρασστικος!!!! (jimdem582 με ειχες βοηθησει και παλιοτερα αν θυμαμαι καλα εσυ με το χ8 :D)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αλλα δεν το χρησιμοπειησε και πολυ το περασε μια costom rom και το επερνε οταν τελιωνε η μπαταρια απο το ιφον5! μονο για ιντερντ! δεν ξερω αξριβως τι παιζει και δεν το ανοιξα καν απο την αρχη το dropbox δεν εχω ιδεα τι ειναι και πως λειτουργει! και αν μπορω να καταλαβω οπως λες και εσυ οτι το χρησιμοποιησε ο προηγουμενος κατοχος! :/ ! αν γινετε να μου εξηγησεις τι ακριβως ειναι και πως δουλευει εσυ ή οπιος αλλος εχει την διαθεση και μπορει να με βοηθησει....!

ευχαριστω για την κατανοηση και συγνωμη αν εγινα κουρασστικος!!!! (jimdem582 με ειχες βοηθησει και παλιοτερα αν θυμαμαι καλα εσυ με το χ8 :D)

Το dropbox είναι ένα χωρίς αποθήκευσης online. Επίσης μπορείς να έχεις τον ίδιο λογαριασμό σε περισσότερες συσκευές (pc, tablet, smartphone) και να μοιράζεσαι αρχεία μεταξύ αυτών. Αν πχ κάνεις upload μια φωτογραφία στο smartphone και έχεις συγχρονισμό ενεργό θα δεις την ίδια φωτογραφία και στις άλλες συσκευές.. Επίσης έχει κι άλλα features που με λίγο χαζολογημα στην εφαρμογή θα τα βρεις. Τώρα, αν ο φίλος σου είχε βάλει το email του στο dropbox μόλις το άνοιξε θα πήρε και τα 50gb στο dropbox (ήρθε στο mail του ειδοποίηση και θα το ενεργοποίησε).. Για μενα είναι πρακτικό γιατί πολλές φορές ανεβάζω ένα μεγάλο αρχείο στο dropbox (πχ ένα service manual ενός μηχανήματος από την δουλειά μου που είναι 200ΜΒ και δεν μπορώ να το στείλω με mail) και δίνω το online link ώστε να το κατεβάσουν οι ενδιαφερομενοι.. Γενικά βοηθά απόλυτα, κάνε μια εγγραφή στο dropbox.com και χαζεψε το :)

Link to comment
Share on other sites

Το dropbox είναι ένα χωρίς αποθήκευσης online. Επίσης μπορείς να έχεις τον ίδιο λογαριασμό σε περισσότερες συσκευές (pc, tablet, smartphone) και να μοιράζεσαι αρχεία μεταξύ αυτών. Αν πχ κάνεις upload μια φωτογραφία στο smartphone και έχεις συγχρονισμό ενεργό θα δεις την ίδια φωτογραφία και στις άλλες συσκευές.. Επίσης έχει κι άλλα features που με λίγο χαζολογημα στην εφαρμογή θα τα βρεις. Τώρα, αν ο φίλος σου είχε βάλει το email του στο dropbox μόλις το άνοιξε θα πήρε και τα 50gb στο dropbox (ήρθε στο mail του ειδοποίηση και θα το ενεργοποίησε).. Για μενα είναι πρακτικό γιατί πολλές φορές ανεβάζω ένα μεγάλο αρχείο στο dropbox (πχ ένα service manual ενός μηχανήματος από την δουλειά μου που είναι 200ΜΒ και δεν μπορώ να το στείλω με mail) και δίνω το online link ώστε να το κατεβάσουν οι ενδιαφερομενοι.. Γενικά βοηθά απόλυτα, κάνε μια εγγραφή στο dropbox.com και χαζεψε το :)

 

θα το κανω εγκαταστηαση και θα το επεξεργαστω πληρως αμα ειναι! αν καταλαβα καλα ομως για εφαρμογες παιχνιδια δεν κανει να τα κατεβαζω και να τα παιζω απο εκει κατι τετιο! και τα 50GB ειναι μονο για τον πρωτο χρηστη δηλαδη αμα μπω εγω με δικο μ δεν θα μου δωσει τπτ

Link to comment
Share on other sites

σημερα συνδεθηκα με το dropbox apo to kinhto ανεβασα καποιες φωτο αλλα εχω μονο 2.5gb διαθεσημα και οχι 50. δεν εχει γινει χρηση απο αλλον , πρεπει να κανω κατι αλλο για τα 50gb? μια βοηθεια ΠΑΡΑΚΑΛΩ Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι νεος κατοχος ενος s3galaxy μεταχειρισμενου κατεβασα το κιεσ στο pc και εντελει καταφερα να το συνδεσω μεσο usb το κιν ειναι 4.1.2 μου λεει οτι..η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου μεσο kies trexousa ekdosh logismikou pda:ll4/phonell4/csc:ll2 coa ti mpoρω να κανω? ευχαριστω και σοορυ για την ασχετοσυνη:O:(
Link to comment
Share on other sites

θα σου ερθει ενα μαιλ... χρειαζεται pc για να το ενεργοποιησεις... σου λεει πατα εδω ... πατα εκει και θα εχει 48 gb extra . πρεπει να εισαι ο πρωτος χρηστης στο κινητο ομως..... και ειναι για δυο χρονια. μετα τα δυο χρονια παραμενουν τα 48+2 gb αλλα δεν θα μπορεις να ανεβασεις αλλα. μονο να κατεβαζεις.....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

πηρα καποια μαιλ πατησα παντου ομως 50gb δεν πηρα. Δεν ειναι και απο τα καλυτερα τα αγγλικα μου και δεν πολυκαταλαβαινα. Πιο συγκεκριμενες οδηγιες κανεις....... θα το εκτιμουσα. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

πηρα καποια μαιλ πατησα παντου ομως 50gb δεν πηρα. Δεν ειναι και απο τα καλυτερα τα αγγλικα μου και δεν πολυκαταλαβαινα. Πιο συγκεκριμενες οδηγιες κανεις....... θα το εκτιμουσα. Ευχαριστω.

 

Τα πράγματα είναι απλά φίλε μου.

 

Κάνεις login στην εφαρμογή του Dropbox με το λογαριασμό σου και περιμένεις να σου έρθει email.

 

Εκεί απλά πατάς στο link.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσε το κινητό άμα δεν έχει πολύ μπαταρία (4% περίπου) και το συνδέσω στο φορτιστή, φορτίζει πολύ αργά. Παίρνει περίπου 6 ώρες για να φορτίσει φούλ και η κοροιδεία είναι άμα έχω και τίποτα wifi hotspot ανοιχτό η μπαταρία συνεχίζει να καταναλώνεται μέχρι που κλίνει το κινητό! :x :mad:

Αν όμως το συνδέσω με usb στον υπολογιστή φορτίζει πιο γρήγορα και ούτε συνεχίζει να καταναλώνεται με hotspot ανοιχτό!

Έχει παρατηρήσει κανείς τίποτα παρόμοιο; μήπως φταίει ο φορτίστης;

Link to comment
Share on other sites

δεν υπηρχε αλλος κατοχος.

 

(Δεν λέει για σένα!)

 

Τα βήματα όλα οκ τα έκανες, στο dropbox απο το pc συνδέθηκες?

Link to comment
Share on other sites

τι αποψη εχετε για screen protector? ειχε σημεραη η οθονη μου μια απροσμενη επισκεψη με το τηλεχηριστιριο απο το τηλεκατευθηνομενο αμαξακι! πηγε η ψυχη μου στην κουλουρι! (αν θελετε να κανετε crash test δεν υπαρχη καλυτερο απο το ανηψακι σας-μωρο σας) ειναι εγγυηση! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!! Εδώ και μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που αναφέρθηκε απο κάποιον φίλο λιγες σελίδες πριν. Ενώ είναι πλήρως φορτισμένο(100%) πρίν κοιμηθώ το πρωί που θα ξυπνήσω η μπαταρία του θα είναι 80%.... Εννοείται πως έχω τερματίσει όλες τις εφαρμογές. Τι μπορεί να φταίει? Κάτι αναφέρθηκε οτι μπορει να φταίει η εξωτερική κάρτα μνήμης αλλά δεν πολυκατάλαβα... Επίσης αν ξέρει κάποιος να μου συστήσει ένα κατάστημα ή κάποιον ειδικό στη Λάρισα που να ασχολείται με S3. Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αποφασισα και εγω να ενεργοποιησω το dropbox αλλα δεν μπορεσα να παρω τα 50gb αλλα μονο τα 2gb .Εκανα την εγγραφη και εκανα οχι τα 5 αλλα και τα 7 βηματα αλλα τζιφος εχω μονο 2gb. Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αποφασισα και εγω να ενεργοποιησω το dropbox αλλα δεν μπορεσα να παρω τα 50gb αλλα μονο τα 2gb .Εκανα την εγγραφη και εκανα οχι τα 5 αλλα και τα 7 βηματα αλλα τζιφος εχω μονο 2gb. Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να κανω?

 

Συνδέθηκες στο dropbox απο το pc?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αποφασισα και εγω να ενεργοποιησω το dropbox αλλα δεν μπορεσα να παρω τα 50gb αλλα μονο τα 2gb .Εκανα την εγγραφη και εκανα οχι τα 5 αλλα και τα 7 βηματα αλλα τζιφος εχω μονο 2gb. Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να κανω?

 

Παντως και εμενα εχθες που αποφασισα να το ενεργοποιησω δεν μου τα εδωσε αμεσως....

Μπες λιγο αργοτερα και ξανατσεκαρε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει πολλές από τις επαφές μου με διάφορους λογαριασμούς όπως Facebook, Skype, what's up κτλ. Μπορώ να πάρω backup με κάποιο τρόπο όπως είναι τώρα ώστε αν αλλάξω rom να μην χρειάζεται να τις συνδέω πάλι;
Link to comment
Share on other sites

Ναι και απο το φορητο και απο το pc .

Δοκιμασα παλι αλλα ακομα 2gb εχω.

 

Αν τα εχεις κάνει όλα σωστά ,στείλε τους mail γράφοντας τι έχει γίνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπερθερμάνθηκε το τηλέφωνο του αδερφού μου, ενώ έπαιζε. Το ανοίξαμε και είδαμε ότι η μπανταρία του έκαιγε. Ξέρει κάποιος κάτι για αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπερθερμάνθηκε το τηλέφωνο του αδερφού μου, ενώ έπαιζε. Το ανοίξαμε και είδαμε ότι η μπανταρία του έκαιγε. Ξέρει κάποιος κάτι για αυτό το πρόβλημα;

 

Τι θερμοκρασια επιασε δηλαδη? Εγω που τελευταια το εχω λιωσει το Real Racing 3, και η μπαταρια αδειαζει σχεδον σε 2,30 ωρες παιχνιδιου, απο το πρωτο μισαωρο περιπου φτανει στους 44 βαθμους, και εκει αν θυμαμαι καλα εχει safe mode το κινητο να ανεβαινει μεχρι 800ghz ή καπου εκει. Γι αυτο και κανει κατι κολληματα και το παιχνιδι, επισης δεσμευει αρκετη ram, και κλεινει παραλληλα αλλες εφαρμογες απο πισω, και ξανανοιγουν, και παλι το ιδιο... τα αναφερω μιας και το εφερε η κουβεντα, γιατι τυχαινει και σε αλλους. Και σε μενα ειναι ζεστο το κινητο, αλλα οκ αυτο ειναι λογικο, δεν εχει να λεει. Δεν μου εχει κανει ποτε restart.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Μια ερώτηση. Γιατί μου βγάζει αυτό το πορτοκαλί πλαίσιο σε όλους τους browser? Είναι πολύ εκτός εκνευριστικό.
Link to comment
Share on other sites

καλσπερα παιδια! μπορειτε να μου λυσετε μια απορια λιγο! γιατι οταν ειμαι σε μια εφαρμογη και παταω το μεσαιο κουμπι τις μισες φορες οταν ξαναμπενω μου ανοιγει απο εκει που σταματησα και τις αλλες μισες απο την αρχη(δηλαδη την φωρτωνει ξανα παλι ) και αν ειναι δυνατον να μου απαντησετε και στο προηγουμενο ποστ μου σχετικα με το screen protector!

 

σας ευχαριστω για το χρονο σας και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...