Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδα εκανα hard reset και το προβλημα παραμενει με το wifi... αν το στειλω πισω μπορω να παρω καινουργιο ? ειναι σημερινο το κινητο... εχουν ολοι doa....?

 

Από που το πήρες?

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kaizershop

 

Δεν τους ρώτησες όταν το πήρες?Λογικά πρέπει να έχει εγώ το πήρα απο Birdphone και είχε doa 7 ημερών!

Αλλά όπως και να έχει πρέπει να το πας πίσω....:(

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

τι να πω.... τους εστειλα τωρα ενα μαιλ... πηρα τηλ και σε ενα επισημο service και λεει φερτο να το δω αλλα επρεπε να δουλευει κανονικα... δωστο πισω.... ελπιζω να μην κανουν νερα γιατι θα τους παρει και θα του σηκωσει...... αν και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα μαζι τους, αντιθετως ηταν πολυ ενταξει.... μην τους κατηγορησω αδικα....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

τι να πω.... τους εστειλα τωρα ενα μαιλ... πηρα τηλ και σε ενα επισημο service και λεει φερτο να το δω αλλα επρεπε να δουλευει κανονικα... δωστο πισω.... ελπιζω να μην κανουν νερα γιατι θα τους παρει και θα του σηκωσει...... αν και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα μαζι τους, αντιθετως ηταν πολυ ενταξει.... μην τους κατηγορησω αδικα....

 

Άυριο πάντο πίσω με την απόδειξη αγοράς και μη χάνεις άλλο χρόνο κάποιο πρόβλημα θα έχει και έτυχε σε σένα τι να πω!

Πιστεύω ότι θα σου το αλλάξουνε...!

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Ο Γουγλης κρασαρε!:p Τα παιξε!

 

Απο χτες αρχισε εντελως ξαφνικα να βγαζει ΣΥΝΕΧΕΙΑ το μυνημα οτι η Εφαρμογη "com.google.process.gapps" σταματησε να δουλευει.:mad:

(Εχω την εντυπωση οτι ολα ξεκινησαν οταν κατεβασα μια εφαρμογη για να καθαριζω το memory cache... την οποια φυσικα εκανα αμεσως uninstall)

Μαζι με αυτην εσβυσα κι ενα σωρο χαζομαρες που δεν χρειαζομουν και γενικα σκουπισα και καθαρισα ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Το error msg απο το πρωι (ευτυχως) δεν μου ξαναεμφανιστηκε ομως απο χτες το βραδυ δεν μπορω με τιποτα να μπω στο Google Play Store!!!:mad:

Παταω πανω στο εικονιδιο του Play Store αλλα ΤΙΠΟΤΑ! Ανοιγει και ακαριαια κλεινει η εφαρμογη!

Μαλιστα μου εβγαλε msg οτι εχω 6 διαθεσιμα Update και μολις πατησα να τα κατεβασω εκλεισε.

 

Απο που κανω παλι install-recovery το Google Play Store????

Τι ειναι το "com.google.process.gapps" ??

Link to comment
Share on other sites

απο κοζανη ειμαι γαμ...... βαλε κουριερ και αλλα χαζα ..... με βλεπω καμια εβδομαδα χωρις κιν.... η γκαντεμια συνεχιζεται.......

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

πως επαναφερω το τηλεφωνο στις αρχικες του ρυθμισεις?

θελω να το πουλησω κ θελω να διαγραψω τα παντα..

Μενού/ρυθμίσεις/Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας/Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

απο κοζανη ειμαι γαμ...... βαλε κουριερ και αλλα χαζα ..... με βλεπω καμια εβδομαδα χωρις κιν.... η γκαντεμια συνεχιζεται.......

 

το κακο με το kaizer ειναι οτι δεν εχει καθολου doa.το ειχα ρωτησει πρωτου παρω το δικο μου.το bird εχει doa 7 μερες γιαυτο προτιμησα να το παρω απο εκει. ομως παρτους αυριο τηλ το πρωι και μαρσαριστους μπας και σε εξυπηρετησουν πιο γρηγορα.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

το bird μου ειπε οτι ηταν branded και ετσι πηγα εκει.... αυριο μαχη....

 

κατι λαθος καταλαβες δεν εχουν branded s3 ,μονο το s3 lte ειναι branded απο εκει.τελος παντων ολα καλα φιλε να σου πανε.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

γεια σας... θελω να αγορασω το galaxy s3.... ειναι branded ? απαντηση ....Ναι Ειναι..... τωρα εγω φταιω.....? ας μου λεγανε...ποιο? το lte ναι το απλο οχι...... τεσπα.... αυριο με το καλο

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! μολις εκανα ροοτ το σ3! εγραψε PASS πανω κανονικα με πρασινο χρωμα ολα comple σε 5s... εβγαλε και το εικονιδιο μεσα ενα μπλε ανδροιδες με κοκκινη καπα! σας ευχαριστω για την βοηθεια! για περισσοτερους πηραματισμους θα επανελθω....!!:D:D

 

αα και κατι που το θυμιθηκα τωρα! θα βαλω το titanium back up να περασω τις παλιες εφαρμογες αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πιες εφαρμογες ειναι σαβουρα και πρεπει να φυγουν ευκαιρια ειναι να τις απεγκαταστησω μεσα απο αυτο! πρωτο φευγει dropbox για μενα ειναι αχρηστο....! αλλες;;

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! μολις εκανα ροοτ το σ3! εγραψε PASS πανω κανονικα με πρασινο χρωμα ολα comple σε 5s... εβγαλε και το εικονιδιο μεσα ενα μπλε ανδροιδες με κοκκινη καπα! σας ευχαριστω για την βοηθεια! για περισσοτερους πηραματισμους θα επανελθω....!!:D:D

 

αα και κατι που το θυμιθηκα τωρα! θα βαλω το titanium back up να περασω τις παλιες εφαρμογες αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πιες εφαρμογες ειναι σαβουρα και πρεπει να φυγουν ευκαιρια ειναι να τις απεγκαταστησω μεσα απο αυτο! πρωτο φευγει dropbox για μενα ειναι αχρηστο....! αλλες;;

 

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1634624

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

γεια σας... θελω να αγορασω το galaxy s3.... ειναι branded ? απαντηση ....Ναι Ειναι..... τωρα εγω φταιω.....? ας μου λεγανε...ποιο? το lte ναι το απλο οχι...... τεσπα.... αυριο με το καλο

 

θα επεσες σε καμια οτι νανε:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

θα επεσες σε καμια οτι νανε:)

 

 

Σημερα ξαναπηρα τηλ... και μου ειπε ακριβως το ιδιο... σε μπλε και ασπρο , απλο και lte ειναι ολα t-mobile....

 

στο θεμα μου τωρα.... το kaizershop δεν εχει doa.. θα το στειλουνε στην arvato και περιμενουμε 5 μερρες..:(

οτι πουνε αυτοι λεει... αν το φτιαξουν η το αντικαταστησουν....

θελω μια χαρη καποιος απο εσας με την 4.1.2. ας μου στειλει το φακελο system/etc/wifi η και απο την ωμεγα.... διαβασα οτι ετσι θα στρωσει... το μαιλ μου για το αρχειο ειναι kopanidis@gmail.com

σωστε με ..... ευχαριστω

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολήσαι με το να αφαιρεσεις εφαρμογές...περνα omega και καθαρισες για μια ζωη!:D:p

δεν θελω να μπλεξω με αυτα παλλι "προς το παρων" μπαινω φανταρος στις 19 μαρτιου και θελω να ειναι κομπλε να μην χρηαστει κανεναν υπολογιστη για επαναφορα η μπρικαρι!! οταν επιστρεψω θα του πιο το αιμα οπως και στο χ8 :up:

 

 

σε ευχαριστω m7ixalis

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι καινούργιος στο forum και θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το αν μπορώ να κάνω root κανονικά ένα S3 το οποίο είναι από Γερμανία και είναι branded.Θα δουλεύει κανονικά μετά ή θα έχω προβλήματα με το σήμα η τίποτα άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι καινούργιος στο forum και θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το αν μπορώ να κάνω root κανονικά ένα S3 το οποίο είναι από Γερμανία και είναι branded.Θα δουλεύει κανονικά μετά ή θα έχω προβλήματα με το σήμα η τίποτα άλλο?

 

Δεν υπαρχει προβλημα φιλε, το ροοτ δεν παιζει ρολο με το σημα, μπορεις να το κανεις κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ξαναπηρα τηλ... και μου ειπε ακριβως το ιδιο... σε μπλε και ασπρο , απλο και lte ειναι ολα t-mobile....

ρε συ σιγουρα περνεις στο birdphone?εδω εχουμε παρει το σεμπτεμβριο 3 s3 ηταν απο αγγλια unbraded .πρωτου 20 μερες πηραμε 2s3 και ενα note2 το ενα γαλλικο το αλλο γερμανικο και το note2 πολωνικο ολα unbraded .σημερα πηραμε ενα s3 mini ειναι απο γαλλια unbraded και αυτο.παρεα ειμαστε δεν τα περνω ολα για μενα:p

Τελικα εφυγε για arvato... πριν τοχαρω το εδωσα γαμ......

κριμα ρε γμτ αλλα τη να κανεις ελπιζω να ξεμπερδεψεις γρηγορα.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ρε συ σιγουρα περνεις στο birdphone?εδω εχουμε παρει το σεμπτεμβριο 3 s3 ηταν απο αγγλια unbraded .πρωτου 20 μερες πηραμε 2s3 και ενα note2 το ενα γαλλικο το αλλο γερμανικο και το note2 πολωνικο ολα unbraded .σημερα πηραμε ενα s3 mini ειναι απο γαλλια unbraded και αυτο.παρεα ειμαστε δεν τα περνω ολα για μενα:p

 

κριμα ρε γμτ αλλα τη να κανεις ελπιζω να ξεμπερδεψεις γρηγορα.:)

 

με την γκαντεμια που με δερνει ολα ειναι πιθανα.... εγω στο birdphone πηρα και τις δυο φορες. :wacko: μπορει να ειπαν : ο γκαντεμης ειναι ..... πες του οτι ειναι branded να τσακιστει να φυγει :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ευχαριστω για την συμπαρασταση :)

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...