Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε και η πρώτη 4.2.1 leaked

http://www.sammobile.com/2013/02/22/i9300xxufmb3-galaxy-s-iii-android-4-2-1-jelly-bean-leaked-firmware/

 

Κατεβάζω αμέσως και flashαρω , αν το hotfile με αφήσει

 

Νεο λινκ στο mega

 

https://mega.co.nz/#!c9kkRYjR!GUEq_ig9dC1eNcNJZq6egDwxRmE-C1grOmaTd2m0cFY

 

Φιλε την έβαλες? τι λέει?

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα με την μπαταρία συνεχίζετε.8 το πρωϊ 100%.10 το βράδυ 56%.χρήση:5 μυνήματα, 5 Λεπτά internet και 15-20 παίξιμο με το κινητό χωρίς να κάνω κάτι το τρομερό.και έχω βάλει και πάνω το deep sleep battery για να υπολειτουργεί το κινητό όταν δεν κάνω κάτι.μάλλον πάω για factory reset.δεν παλεύετε αυτή η κατάσταση να μην κάνω τίποτα και να αδειάζει το κινητό.Αν έχει κανείς καμιά άλλη πρόταση δεκτή.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η πρώτη 4.2.1 leaked

http://www.sammobile.com/2013/02/22/i9300xxufmb3-galaxy-s-iii-android-4-2-1-jelly-bean-leaked-firmware/

 

Κατεβάζω αμέσως και flashαρω , αν το hotfile με αφήσει

 

Νεο λινκ στο mega

 

https://mega.co.nz/#!c9kkRYjR!GUEq_ig9dC1eNcNJZq6egDwxRmE-C1grOmaTd2m0cFY

 

Θελει root η απλα με odin??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την μπαταρία συνεχίζετε.8 το πρωϊ 100%.10 το βράδυ 56%.χρήση:5 μυνήματα, 5 Λεπτά internet και 15-20 παίξιμο με το κινητό χωρίς να κάνω κάτι το τρομερό.και έχω βάλει και πάνω το deep sleep battery για να υπολειτουργεί το κινητό όταν δεν κάνω κάτι.μάλλον πάω για factory reset.δεν παλεύετε αυτή η κατάσταση να μην κάνω τίποτα και να αδειάζει το κινητό.Αν έχει κανείς καμιά άλλη πρόταση δεκτή.

 

Κανε και ένα battery calibration αν έχεις αλλάξει rom. Εμένα έτσι έστρωσε..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Θελει root η απλα με odin??

 

Με odin ,αλλά ο counter θα γράψει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με odin ,αλλά ο counter θα γράψει .

 

φιλε εμενα ο counter γραφει 1.. τι παει να πει αυτο;;το πηρ απο ενα παιδι,, τι να κανω για να το παω 0. ειναι official ελλ μεσο odin.

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Με odin ,αλλά ο counter θα γράψει .

 

αν ειναι να γραψει οχι.......περιμενουμε μια ολοκληρωμενη

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Κανε και ένα battery calibration αν έχεις αλλάξει rom. Εμένα έτσι έστρωσε..

 

Πως γίνεται το battery calibration?

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται το battery calibration?

 

Εφαρμογη ειναι απο το play store..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών μετά από μια κάμποσες ώρες με την νέα 4.2.1.οι εντυπώσεις είναι αναμεικτες. Ουσιαστικές διαφορές πέρα από την notification bar και την νέα lock screen δεν έχει. Οι οποίες δεν προσφέρουν και κάτι συγκλονιστικό.το κινητό είναι απόλυτα λειτουργικό αλλά κάνει κάποια σπασηματα που και που χωρίς να επηρεάζουν την λειτουργία του.σίγουρα η επίσημη Rom είναι πιο smooth. Όσοι θέλουν να έχουν ότι τελευταίο κυκλοφορεί μπορούν άνετα να την δοκιμάσουν.Για τους άλλους δεν υπάρχει λόγος για μετάβαση

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι η νέα συλλογή δείχνει πιο όμορφη όπως και επίσης ότι με το mobile Odin pro που την εγκατέστησα το status μου είναι ακόμα official , δεν μου ανέβασε τον counter.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών μετά από μια κάμποσες ώρες με την νέα 4.2.1.οι εντυπώσεις είναι αναμεικτες. Ουσιαστικές διαφορές πέρα από την notification bar και την νέα lock screen δεν έχει. Οι οποίες δεν προσφέρουν και κάτι συγκλονιστικό.το κινητό είναι απόλυτα λειτουργικό αλλά κάνει κάποια σπασηματα που και που χωρίς να επηρεάζουν την λειτουργία του.σίγουρα η επίσημη Rom είναι πιο smooth. Όσοι θέλουν να έχουν ότι τελευταίο κυκλοφορεί μπορούν άνετα να την δοκιμάσουν.Για τους άλλους δεν υπάρχει λόγος για μετάβαση

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι η νέα συλλογή δείχνει πιο όμορφη όπως και επίσης ότι με το mobile Odin pro που την εγκατέστησα το status μου είναι ακόμα official , δεν μου ανέβασε τον counter.

 

Πως εγινε η lockscreen δηλαδη ? Οπως και τι αλλαξε στη Notification bar ?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πως εγινε η lockscreen δηλαδη ? Οπως και τι αλλαξε στη Notification bar ?

 

Εδώ αναλυτικά όλες οι αλλαγές

http://www.sammobile.com/2013/02/22/i9300xxufmb3-galaxy-s-iii-android-4-2-1-jelly-bean-leaked-firmware/

Link to comment
Share on other sites

Κανε και ένα battery calibration αν έχεις αλλάξει rom. Εμένα έτσι έστρωσε..

 

Το battery calibration είναι από τις μεγαλύτερες placebo ανοησίες που υπάρχουν στο Android. Δεν κάνει τίποτα στην πραγματικότητα. Κάντε ένα μικρό research πριν εφαρμόσετε και ειδικά προτεινετε κάτι. Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλημερα φιλοι μου κ καλο σ/κ.εχω την εξης ερωτηση.οταν περνω καποια επαφη τηλ,κ την ωρα που μιλαω κοιταξω την οθονη,βλεπω εκει επανω στην επαφη ενα "οικονιδιο ηχειο,μαγαφωνω"τι ακριβως κανεις οταν μιλας κ το πατησης?σας ευχαριστω κ καλημερα. Edited by maklovinsam
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται το battery calibration?

 

Φόρτισε το κινητό στο 100% μετά κλειστό και βγάλε τη μπαταριά για 2-3 λεπτά. Ξαναβάλε την και είσαι έτοιμος. Αλλιώς την εφαρμογη από το playstore.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλημερα φιλοι μου κ καλο σ/κ.εχω την εξης ερωτηση.οταν περνω καποια επαφη τηλ,κ την ωρα που μιλαω κοιταξω την οθονη,βλεπω εκει επανω στην επαφη ενα "οικονιδιο ηχειο,μαγαφωνω"τι ακριβως κανεις οταν μιλας κ το πατησης?σας ευχαριστω κ καλημερα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι μου κ καλο σ/κ.εχω την εξης ερωτηση.οταν περνω καποια επαφη τηλ,κ την ωρα που μιλαω κοιταξω την οθονη,βλεπω εκει επανω στην επαφη ενα "οικονιδιο ηχειο,μαγαφωνω"τι ακριβως κανεις οταν μιλας κ το πατησης?σας ευχαριστω κ καλημερα.

Απο ότι έχω καταλάβει δίνει ένα επιπλέον boost στον ήχο του ακουστικού καθώς μιλάς. Είναι feature της 4.1.2 αν δεν απατώμαι :)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου δώσετε κάποια συμβουλή για το πως θα φορτίζω την μπαταρία για να την κρατήσω όσο το δυνατό σε καλά στάδια ζωής?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταρίες λιθίου γενικά δεν έχουν πρόβλημα, όπως και αν τις φορτίζεις. Απλά καλό θα είναι να μην την αφήνεις να εξαντληθεί τελείως, παρά μόνο μια στο τόσο για να συμπληρώσει πλήρη κύκλο φόρτισης, και να την προστατεύσεις από ακραίες θερμοκρασίες.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Απο ότι έχω καταλάβει δίνει ένα επιπλέον boost στον ήχο του ακουστικού καθώς μιλάς. Είναι feature της 4.1.2 αν δεν απατώμαι :)

 

ενεργοποιηται αυτοματα?η το πατας για να ενεργοποιηθει?

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιηται αυτοματα?η το πατας για να ενεργοποιηθει?

Καθώς μιλάς το πατάς και πρασινίζει.. Δοκίμασέ το κάποια στιγμή να δεις αν σε βολέψει

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιηται αυτοματα?η το πατας για να ενεργοποιηθει?

 

Το πατάς την ώρα που μιλάς... είτε με ακουστικό κανονικά... είτε με ανοιχτή συνομιλία! :-)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...