Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μια βοήθεια αν ξέρεις κανείς κάτι.

Εχω το S3, γερμανικό και φοράει την 4.1.2 χωρίς να έχω πειράξει τίποτα (root κλπ). Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν ανοίγω ή κλείνω φακέλους που έχω φτιάξει στη αρχική οθόνη και στις εφαρμογές, μια φωνή με γερμανική προφορά απαγγέλει :"ο φάκελος άνοιξε", "ο φάκελος έκλεισε". Το ίδιο και όταν πάω να διαμορφώσω τις οθόνες της αρχικής σελίδας: απαγγέλει με γερμανική προφορά διάφορα.

Ξέρεις κανείς πώς μπορώ να απενεργοποιήσω αυτή τη σαχλαμάρα που μου σπάει τα νεύρα; (και όχι με κλείσιμο του ήχου :) )

 

Και επίσης αν χρησιμοποιείς ένα πρόγραμμα για το led ονόματι light flow μου δημιουργούσε κ μένα προβλήματα σαν αυτό που αναφέρεις (καθώς επίσης απενεργοποιείται το συνεχόμενο γράψιμο από το μαμά πληκτρολόγιο -νομίζω Swype-).

Ρίξε κ μια ματιά μπας κ έχεις ενεργοποιημένο driving mode.

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο ακριβως που λεει....

Ενεργοποιησε το και μετα κρατα πατημενο το πληκτρο back ....

Θα εμφανιστει μια μπαρα αριστερα.

Ανοιξε τη πιασε μια εφαρμογη απο τη μπαρα και συρε την δεξια....

Μετα αν συρεις και δευτερη εφαρμογη θα δουλευεις ταυτοχρονα με 2....;)

 

Καλημέρα, δεν το έχω καταλάβει αυτό με τις πολλαπλές εφαρμογές. Ενώ βάζω δεξιά το youtube και το album, δεν καταλαβαίνω πως ανοίγουν και τα 2 ταυτόχρονα, έτσι και αλλιώς εάν κλείσω μιά εφαρμογή απο το κεντρικό πλήκτρο αυτή μένει ανοιχτά... είναι κάτι διαφορετικό;;; Ανοίγει στην ίδια οθόνη, τη μισή youtube και την άλλη μισή το album;;; Μπορείτε να βάλετε κάποιο screen shot να δούμε τι κάνει;;; Εγώ επισυνάπτω αυτό που έκανα εγω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν το έχω καταλάβει αυτό με τις πολλαπλές εφαρμογές. Ενώ βάζω δεξιά το youtube και το album, δεν καταλαβαίνω πως ανοίγουν και τα 2 ταυτόχρονα, έτσι και αλλιώς εάν κλείσω μιά εφαρμογή απο το κεντρικό πλήκτρο αυτή μένει ανοιχτά... είναι κάτι διαφορετικό;;; Ανοίγει στην ίδια οθόνη, τη μισή youtube και την άλλη μισή το album;;; Μπορείτε να βάλετε κάποιο screen shot να δούμε τι κάνει;;; Εγώ επισυνάπτω αυτό που έκανα εγω. Ευχαριστώ.

 

Ναι αλλα εγω δεν ειπα πουθενα να πατησεις πρωτα το κουμπι "επεξεργασια"....;)

Εκει που εισαι τωρα ειναι για να προσθ-αφαιρεσεις εφαρμογες απο την μπαρα.....

Εγω σου εγραψα μολις εμφανιστει η μπαρα (το δεξι μερος της οθονης σου θα δειχνει απειραχτο....πχ την homescreen) κρατα πατημενη μια εφαρμογη και στειλε την δεξια....και μετα επανελαβε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν το έχω καταλάβει αυτό με τις πολλαπλές εφαρμογές. Ενώ βάζω δεξιά το youtube και το album, δεν καταλαβαίνω πως ανοίγουν και τα 2 ταυτόχρονα, έτσι και αλλιώς εάν κλείσω μιά εφαρμογή απο το κεντρικό πλήκτρο αυτή μένει ανοιχτά... είναι κάτι διαφορετικό;;; Ανοίγει στην ίδια οθόνη, τη μισή youtube και την άλλη μισή το album;;; Μπορείτε να βάλετε κάποιο screen shot να δούμε τι κάνει;;; Εγώ επισυνάπτω αυτό που έκανα εγω. Ευχαριστώ.

Από την μπάρα (αν πατήσεις παρατετεμένα back ενεργοποιείται το "αυτάκι", γράφω και τα βασικά) σέρνοντας μια εφαρμογή δεξιά την εμφανίζει σε όλη την οθόνη. Αν σύρεις και άλλη εφαρμογή με τον ίδιο τρόπο στο ίδιο σημείο θα χωρίσει την οθόνη στα δυο. Δες και το video για το note2, είναι το ίδιο πράγμα και για εμάς..

 

Link to comment
Share on other sites

Από την μπάρα (αν πατήσεις παρατετεμένα back ενεργοποιείται το "αυτάκι", γράφω και τα βασικά) σέρνοντας μια εφαρμογή δεξιά την εμφανίζει σε όλη την οθόνη. Αν σύρεις και άλλη εφαρμογή με τον ίδιο τρόπο στο ίδιο σημείο θα χωρίσει την οθόνη στα δυο. Δες και το video για το note2, είναι το ίδιο πράγμα και για εμάς..

 

 

Τώρα κατάλαβα και το έκανα κι' όλας. Σ'ευχαριστώ. Κάτι ακόμα, μπορούμε να προσθέσουμε εφαρμογές που δεν είναι στον φάκελο, όπως πχ ο messenger;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εγω δεν ειπα πουθενα να πατησεις πρωτα το κουμπι "επεξεργασια"....;)

Εκει που εισαι τωρα ειναι για να προσθ-αφαιρεσεις εφαρμογες απο την μπαρα.....

Εγω σου εγραψα μολις εμφανιστει η μπαρα (το δεξι μερος της οθονης σου θα δειχνει απειραχτο....πχ την homescreen) κρατα πατημενη μια εφαρμογη και στειλε την δεξια....και μετα επανελαβε....

 

Σ'ευχαριστώ... πράγματι δεν έλεγες πουθενα να πατήσω "επεξεργασία". Το έκανα ήδη...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα και το έκανα κι' όλας. Σ'ευχαριστώ. Κάτι ακόμα, μπορούμε να προσθέσουμε εφαρμογές που δεν είναι στον φάκελο, όπως πχ ο messenger;

Δεν γνωρίζω αν γίνεται αυτό σε στοκ κατάσταση... αν είσαι root γίνεται πάντως! Δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν ξέρω αν εμπεριέχει ρίσκο...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1995697

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν γίνεται αυτό σε στοκ κατάσταση... αν είσαι root γίνεται πάντως! Δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν ξέρω αν εμπεριέχει ρίσκο...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1995697

 

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημερα.διαβασα τις τελευταιες δεκα σελιδες κ ειδα γραφετε πολλοι για την τελευταια αναβαθμιση κτλ.δυστυχως το εχω παρατηρησει και εγω.οχι τοσο σε θεμα μπαταριας.οσο σε θεμα ''σπιρταδας'' του κινητου να το πω κ ετσι.ειδικα οταν παω να ανοιξω εφαρμογες.δεν ξερω τι γινεται.δεν ειμαι hardcore χρηστης αλλα οταν καποια βασικα πραγματα ισχυουν για κατι που θες να αγορασεις σου κακοφαινεται μετα.ελπιζω να το διορθωσουν.:(
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημερα.διαβασα τις τελευταιες δεκα σελιδες κ ειδα γραφετε πολλοι για την τελευταια αναβαθμιση κτλ.δυστυχως το εχω παρατηρησει και εγω.οχι τοσο σε θεμα μπαταριας.οσο σε θεμα ''σπιρταδας'' του κινητου να το πω κ ετσι.ειδικα οταν παω να ανοιξω εφαρμογες.δεν ξερω τι γινεται.δεν ειμαι hardcore χρηστης αλλα οταν καποια βασικα πραγματα ισχυουν για κατι που θες να αγορασεις σου κακοφαινεται μετα.ελπιζω να το διορθωσουν.:(

Αν θες μπορείς να δοκιμάσεις άλλον launcher... κατέβασε τον Nova launcher (την free έκδοση) και στήσε ξανά αρχικές οθόνες και δες πως λειτουργεί.. Εγώ το έχω σε ταχύτητα "fast" και τρέχει δαιμονισμένα χωρίς ίχνος lag. Απλά να ξέρεις ότι δεν θα έχεις κάποια widget όπως αυτό του καιρού, δεν ξέρω γιατί αλλά δεν το "βλέπει" ο nova από παλιά.. Αντίστοιχα χρησιμοποιώ την εφαρμογή HD widgets :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα στην παρεα σας..ειχα πριν το htc one x.τωρα με το s3 και την 4.1.2. .βλεπω οτι το κιν κολλάει. .lag.θα βγει λετε κανενα update.?για να παει λιγακι καλυτερα..όπως και μνήμη αφήνει διαθέσιμη μέχρι 100 mb..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Περασε μια rom όπως πχ την omega βαλε αν θες και το autokiller memory optimizer για τη μνημη και δεν θα κολλάει τίποτα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

έχω την XXEMB1 και όταν το συνδέω στο KIES μου βγάζει οτι δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω του προγράμματος. Σκέφτομαι για root και custom rom αλλά πρόσεξα οτι είναι για firmware ΧΧLL και κάτι άλλο που δε μοιάζει με το δικό μου. Αυτή τη στιγμή έχω την 4.1.2 και το παιδί απο το οποίο πήρα το κινητό μου είπε οτι δεν έχει κάνει root. Να κατεβάσω άφοβα οτι rom θέλω ή δεν παίζει έτσι?
Link to comment
Share on other sites

έχω την XXEMB1 και όταν το συνδέω στο KIES μου βγάζει οτι δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω του προγράμματος. Σκέφτομαι για root και custom rom αλλά πρόσεξα οτι είναι για firmware ΧΧLL και κάτι άλλο που δε μοιάζει με το δικό μου. Αυτή τη στιγμή έχω την 4.1.2 και το παιδί απο το οποίο πήρα το κινητό μου είπε οτι δεν έχει κάνει root. Να κατεβάσω άφοβα οτι rom θέλω ή δεν παίζει έτσι?

 

Αν κάνεις root με τον οδηγό εγκατάστασης του CF-auto-root, δε παίζει ρόλο ποια ρομ έχεις.

Βάζεις όποια θες.

Link to comment
Share on other sites

Περασε μια rom όπως πχ την omega βαλε αν θες και το autokiller memory optimizer για τη μνημη και δεν θα κολλάει τίποτα.

 

Καλύτερο είναι το autokiller memory optimizer ή το smart ram booster?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις root με τον οδηγό εγκατάστασης του CF-auto-root, δε παίζει ρόλο ποια ρομ έχεις.

Βάζεις όποια θες.

 

Που τον βρίσκουμε αυτόν τον οδηγό?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Που τον βρίσκουμε αυτόν τον οδηγό?

 

Πλήρης οδηγός για root

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Σ'ευχαριστώ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι τηλεφωνάρα είναι αυτή βρε παιδιά ότι γουστάρεις και ότι σου κατεβαίνει στο μυαλό το κάνεις:lol:

Ήμουνα σε iphone και νομίζω ότι η αλλαγή που έκανα είναι τεράστια:lol:

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι Μπαμπηηηη!τα μηλα ειναι παιχνιδακια μπροστα σε αυτα !και γω μια απο τα ιδια εκανα:p αν κατσεις και ασχοληθεις το s3 ειναι πραγματικα φοβερο τηλ.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω μια ενηνερωση σε μια εφαρμογη και μου λεει οτι δεν υπαρχει επαρκης αποθηκευτικος χωρος.Μετα εκανα αναβαθμιση σε μια αλλη και την εκανε κανκνικα.εκανα διαγραφη cache στο μαρκετ.τι μπορει να φταει αλλο;

καμια βοηθεια παιδια???

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

δειτε και αυτο εδω.. πλακα θα εχει..ημερομηνία λήξης της συσκευής

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=65988

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

δειτε και αυτο εδω.. πλακα θα εχει..ημερομηνία λήξης της συσκευής

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=65988

 

Αυτο φιλε υπαρχει καιρο...

Εχει ανοιξει και thread για το συγκεκριμένο..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353394

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos. που θα βρω το επισημο galaxy s3 greek firmware.εχω μεσα το ι9300xxella

αριθμοσ κατασκευησ JZ054K.I9300XXELLA

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατο το ακολουθο σεναριο να ειμαι stock να εχω την XXELLA?(ειμαι σιγουρος κατα 80% οτι αυτη ειχα περασει μεσω kies) να περναω το Exynos Abuse στην συνεχεια να το κανω απεγκατασταση και να περναω μεσω kies την XXELL4....

το τηλ ειναι γερμανικο.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...