Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει μία περιεργη συμπεριφορά τελευταία το s3.

Όταν φορτίσει πλήρως (και έχοντας αφήσει συνδεδεμένο το καλωδιο), μετα από κάποια λεπτά ακούγεται ο ηχος σαν να εχω συνδέσει ξανά το καλώδιο του φορτιστή και αρχίζει πάλι να φορτίζει.. Έπειτα μετά από κάποια λεπτά πάλι το ίδιο..

Να πω ότι ολο αυτο δεν συμβαίνει ποτέ κατά την διάρκεια της φορτισης, παρά μόνο όταν το τηλέφωνο φορτίσει πληρως. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Φορτίζει, κάνει μπιπ και κλείνει ο φορτιστής.

Κάποια εφαρμογή καταναλώνει λίγο ρεύμα.

Μόλις κατέβει λίγο, ξανανάβει ο φορτιστής και ξανά κλείνει όταν φορτίσει.

Κύκλος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρεπει να εισαι rout; Γιατι δεν τον βρίσκω

 

Ναι πρέπει !!

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει, κάνει μπιπ και κλείνει ο φορτιστής.

Κάποια εφαρμογή καταναλώνει λίγο ρεύμα.

Μόλις κατέβει λίγο, ξανανάβει ο φορτιστής και ξανά κλείνει όταν φορτίσει.

Κύκλος.

 

Δεν μου το έχει κάνει πιο παλιά ποτέ ούτε με το S2 , ούτε τώρα γι αυτό μου φαίνεται παράξενο. Αλλαξα και kernel μήπως έφταιγε αυτό αλλά συνεχίζει να κάνει το ίδιο. Δεν βλέπω επίσης κάποιο περίεργο wakelock στο bbs που θα μπορούσε να καταναλώνει ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το έχει κάνει πιο παλιά ποτέ ούτε με το S2 , ούτε τώρα γι αυτό μου φαίνεται παράξενο. Αλλαξα και kernel μήπως έφταιγε αυτό αλλά συνεχίζει να κάνει το ίδιο. Δεν βλέπω επίσης κάποιο περίεργο wakelock στο bbs που θα μπορούσε να καταναλώνει ρεύμα.

 

Γιατί στο standby δε καταναλώνει; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο standby δε καταναλώνει; :cool:

 

Ναι αλλά το περίεργο έιναι ότι ξεκινάει να φορτίζει 10-15 λεπτά μετά την πλήρη φόρτιση ενώ έχω και airplane mode on .

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το περίεργο έιναι ότι ξεκινάει να φορτίζει 10-15 λεπτά μετά την πλήρη φόρτιση ενώ έχω και airplane mode on .

 

Ότι και να κάνεις καταναλώνει. Ακόμα και κλειστό η μπαταρία πέφτει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Πως γινεται να μου κανει αυτοματη απορριψη μιας επαφης οταν με καλει???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Πως γινεται να μου κανει αυτοματη απορριψη μιας επαφης οταν με καλει???

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ρε αγορινες μια ερώτηση. αν πχ έχω ένα γερμανικό s3 και του βάλω την ρομ με το Ελληνικό firmware δεν θα μου έρθει ενημέρωση;

και με αυτό χάνω και την εγγύηση;

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

ρε αγορινες μια ερώτηση. αν πχ έχω ένα γερμανικό s3 και του βάλω την ρομ με το Ελληνικό firmware δεν θα μου έρθει ενημέρωση;

και με αυτό χάνω και την εγγύηση;

 

Θα σου έρθει ενημέρωση όταν έρθει και στην Ελλάδα, όχι στη Γερμανία. Και ναι, χάνεις την εγγύηση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θα σου έρθει ενημέρωση όταν έρθει και στην Ελλάδα, όχι στη Γερμανία. Και ναι, χάνεις την εγγύηση.

 

Αυτο το παθαίνουν και τα S3 απο σκρουτζομαγαζα που είναι προεισαγωγής και προφανώς απο άλλες χώρες;

Δηλαδή αν το πάρω απο εκει και είναι ας πούμε απο Ρουμανία τι κάνω; Πως μπορώ να κάνω ενημέρωση και τι πρέπει να του περάσω ας πούμε;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παθαίνουν και τα S3 απο σκρουτζομαγαζα που είναι προεισαγωγής και προφανώς απο άλλες χώρες;

Δηλαδή αν το πάρω απο εκει και είναι ας πούμε απο Ρουμανία τι κάνω; Πως μπορώ να κάνω ενημέρωση και τι πρέπει να του περάσω ας πούμε;

 

Δεν είναι πολύπλοκο, το κάθε κινητό παίρνει τις αναβαθμίσεις της χώρας για την οποία προορίζεται. Αν πάρεις κινητό Αγγλίας, θα πάρει την αναβάθμιση όταν βγει για την Αγγλία. Αν πάρεις Ρουμανίας, το ίδιο. Αν αλλάξεις μόνος σου το firmware, χάνεις την εγγύηση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολύπλοκο, το κάθε κινητό παίρνει τις αναβαθμίσεις της χώρας για την οποία προορίζεται. Αν πάρεις κινητό Αγγλίας, θα πάρει την αναβάθμιση όταν βγει για την Αγγλία. Αν πάρεις Ρουμανίας, το ίδιο. Αν αλλάξεις μόνος σου το firmware, χάνεις την εγγύηση.

 

Δηλαδή αν αλλάξω firmware μέσω Odin θα χάσω την εγγύηση

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θα σου έρθει ενημέρωση όταν έρθει και στην Ελλάδα, όχι στη Γερμανία. Και ναι, χάνεις την εγγύηση.

 

και αν πάθει κάτι χτυπά ξυλο και πρέπει να το πάω στην.αντιπροσωπεία δεν μπορώ να βάλω το αρχικό firmware ώστε να με καλύπτει η θα το καταλάβουν

Link to comment
Share on other sites

και αν πάθει κάτι χτυπά ξυλο και πρέπει να το πάω στην.αντιπροσωπεία δεν μπορώ να βάλω το αρχικό firmware ώστε να με καλύπτει η θα το καταλάβουν

 

Αν βάλεις το αρχικό δεν θα σε καταλάβουν. Δεν ξέρω τελικά το service έχει λίστα με τα imei και γνωρίζει τι rom πρέπει να φοράει κάθε κίνητο;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

και αν πάθει κάτι χτυπά ξυλο και πρέπει να το πάω στην.αντιπροσωπεία δεν μπορώ να βάλω το αρχικό firmware ώστε να με καλύπτει η θα το καταλάβουν

 

Nαι, φυσικά μπορείς.

 

@DeathAngel ναι η αντιπροσωπεία μπορεί πανεύκολα να καταλάβει από πού είναι το κινητό. Εδώ μπορείς και ο ίδιος να το βρεις με το Kies.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Nαι, φυσικά μπορείς.

 

@DeathAngel ναι η αντιπροσωπεία μπορεί πανεύκολα να καταλάβει από πού είναι το κινητό. Εδώ μπορείς και ο ίδιος να το βρεις με το Kies.

 

Δηλαδή; υπάρχει κάποια σελίδα που λεει τον τροπο;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; υπάρχει κάποια σελίδα που λεει τον τροπο;

 

Koίτα (και όλοι) τα επισημασμένα θέματα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=178

 

Δεν είναι τυχαία επισημασμένα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

πριν αποκτήσω το κινητό είχα διαβάσει πως η samsung δεν υποστηρίζει πλέον το να βλέπει το PC την κάρτα SD ως εξωτερική μονάδα αποθήκευσης.

Αυτές τις μέρες πήρα το κινητό και του πέρασα μέσω ODIN την Πολωνική 4.1.2 και έπειτα του έβαλα και την SD 8Gb που είχα από το S.

το συνέδεσα στο PC και μου βλέπει σαν δίσκο και την εσωτερική μνήμη του κινητού (11,1 Gb) και την εξωτερική κάρτα SD (8 gb).

 

αναφέρω πως πέρασα την 4.1.2 γιατί μπορεί να άλλαξε κάτι από την 4.0.4 και από την 4.1.1 μιας και δεν το είχα δοκιμάσει.

άλλο ήταν το πρόβλημα που αναφέρατε ή εγώ είχα καταλάβει λάθος ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ετσι συμβαινει πλεον στην 4.1.2, αλλα δεν μπορω να καταλαβω βασικα (δεν το λεω για σενα) που ειναι ακριβως το προβλημα, την στιγμη που παλι τα ιδια κανεις οπως παλια, που στην εδειχνε ως εξωτερικη μοναδα αποθηκευσης.

Το εχω ακουσει και απο αλλους ως μειονεκτημα αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μα εδω ειναι το θεμα. πως ειχα διαβασει οτι δεν την εμφανιζε ως εξωτερικη μοναδα καθολου. ετσι οπως ειναι τωρα ειναι μια χαρα...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να ηχογραφήσω σήμερα έναν τηλ αριθμό κατά τη διάρκεια μιας κλήσης και η ενσωματωμένη λειτουργία ΔΕΝ υποστηρίζει τις κλήσεις.Τραγικό αν σκεφτεί κανείς ότι μιλάμε για ίσως το καλύτερο smartphone σήμερα.Καλά δεν αναφέρω ότι Νokia και Panasonic (είχε και ειδικό κουμπί στα πλαινά) το είχαν εδώ και 10 χρόνια.Ψάχνοντας είδα ότι ή πρέπει να κάνεις root (χάνοντας την εγγύηση) ή εφαρμογή από το κατάστημα που οι περισσότερες είναι άχρηστες. Κάποιο παιδί πρότεινε το auto call recorder αλλά μου λέει ότι δεν υποστηρίζει η συσκευή μου downlink (κοινώς από mic μόνο :kill::kill:).Eπίσης θέλω να ελέγχω εγώ πότε ξεκινά και όχι όλες τις κλήσεις από την αρχή τους.Αν απενεργοποιήσω το auto δεν μου δουλεύει καλά.Λύση κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

μα εδω ειναι το θεμα. πως ειχα διαβασει οτι δεν την εμφανιζε ως εξωτερικη μοναδα καθολου. ετσι οπως ειναι τωρα ειναι μια χαρα...

 

Φυσικά και το εμφάνιζε. Απλά κατάλαβες λάθος... απλά δε δουλεύει πια σε mass storage mode. Που όχι μόνο είναι πολύ γρηγορότερο, συνδέεται και με άλλες συσκευές σε συστήματα εκτός από Windows.. αν δεν το χρησιμοποιούσες πάντως δε θα σου λείψει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το εμφάνιζε. Απλά κατάλαβες λάθος... απλά δε δουλεύει πια σε mass storage mode. Που όχι μόνο είναι πολύ γρηγορότερο, συνδέεται και με άλλες συσκευές σε συστήματα εκτός από Windows.. αν δεν το χρησιμοποιούσες πάντως δε θα σου λείψει.

 

Όντως Αλέξανδρε, είχα καταλάβει λάθος ! και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση μάλιστα !! :X

 

Να ζητήσω ρε παιδιά μια χάρη αν και off topic.

έσβησα κατά λάθος το video Που έχει η συσκευή σαν demo μέσα (αυτό με την φύση, την πόλη κτπ κάτι τέτοιο είχε αλλά δεν είχα προλάβει να το δω όλο και θα το ήθελα).

αν μπορεί κάποιος να το ανεβάσει κάπου να το πάρω θα του ήμουν ευγνώμον !

ευχαριστώ !

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...