Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τη γνωμη σας.

εδω και 2 μερες αρχισε να κανει μονο του restart, εχασε και κανα δυο εικονιδια απ το μενου..

σημερα μου ξανακανε μονο του restart και εχει κολησει στην πρωτη οθονη του restart "samsung 9300 κλπ".

Και ΔΕΝ προχωραει να ανοιξει, ακομη και αν του βαλω-βγαλω τη μπαταρια.

ξερει καποιος κατι???

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια τη γνωμη σας.

εδω και 2 μερες αρχισε να κανει μονο του restart, εχασε και κανα δυο εικονιδια απ το μενου..

σημερα μου ξανακανε μονο του restart και εχει κολησει στην πρωτη οθονη του restart "samsung 9300 κλπ".

Και ΔΕΝ προχωραει να ανοιξει, ακομη και αν του βαλω-βγαλω τη μπαταρια.

ξερει καποιος κατι???

 

ευχαριστω

 

Ναι,service!!!δεν το γλυτώνεις μάλλον

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τη γνωμη σας.

εδω και 2 μερες αρχισε να κανει μονο του restart, εχασε και κανα δυο εικονιδια απ το μενου..

σημερα μου ξανακανε μονο του restart και εχει κολησει στην πρωτη οθονη του restart "samsung 9300 κλπ".

Και ΔΕΝ προχωραει να ανοιξει, ακομη και αν του βαλω-βγαλω τη μπαταρια.

ξερει καποιος κατι???

 

ευχαριστω

 

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και λογικά θα είσαι εντάξει. :) (από το recovery menu. Κλείσε το τηλέφωνο, και κρατα πατημένα τα vol up, home και power. Μετά διάλεξε το wipe data)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. πάντως απογοητεύτικα. με λίγα λόγια την πάτησα γιατί δεν είχα επιλογή δεν το ήξερα πως θα βγεί και επόμενη έκδοση του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

να ρωτησω κατι, τη δυνατοτητα multiview θα την παρει το s3?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχεις το I9300 που είναι 3G.

Η έκδοση με 4G (LTE) και 2GB RAM είναι το I9305.

 

Το lte εκτός ram έχει άλλη διάφορα? Θα έρθει Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Το lte εκτός ram έχει άλλη διάφορα? Θα έρθει Ελλάδα?

 

Εκτος την ram και οτι υποστηρίζει LTE .....οχι δεν έχουν κατι άλλο διαφορετικό .http://compare-cellphone.com/review/Samsung-I9300-Galaxy-S3-III-vs-Samsung-I9305-Galaxy-S-III

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το rom toolbox pro. βλεπω ολα τα αρχεια. απλως οταν παω system και μετα csc δεν υπαρχει αρχειο feature.xml

τελικα κατεβασα το αρχειο αυτο απο xda developers και το εβαλα στη θεση που λεγατε. εκανα reboot και εμφανιστικε η ρυθμιση. καλα εκανα?

Γι'αυτό ρώτησα πριν, υπάρχει περίπτωση να μην περιλαμβάνεται στο cache.img της Ελληνικής rom, αν και το βρίσκω λίγο απίθανο... όταν γυρίσω σπίτι θα κάτσω να ανοίξω ένα αρχείο να δω τι γίνεται.. εκτός αν με προλάβει κάποιος που το'χει ψάξει. :p

 

Όντως δεν υπάρχει τελικά και δεν έκανες κάτι λάθος. Περίεργο, αλλά έτσι είναι... Και είμαι αρκετά σίγουρος απ'αυτά που είδα, ότι το tag θα έπιανε εξίσου και στο others.xml.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα του forum,

νέος κάτοχος S3 (προερχόμενος απο n8 και χρήση symbian επί σειρά ετών) και με πολλές απορίες. Αγόρασα το κινητό την Τετάρτη και όλο λέω να ξεκινήσω να διαβάζω το thread αλλά όσο βλέπω τις 450+ σελίδες :wacko: όλο και το αναβάλλω:).

Λοιπόν έχω 2 βασικές απορίες και όποιος έχει διάθεση και γνωρίζει μου απαντάει:

α) όταν γράφω μηνύματα πως μπορώ να αλλάζω τη γλώσσα γραφής από ελληνικά σε αγγλικά και το ανάποδο? Στο πληκτρολόγιο έχω τικάρει και τις 2 γλώσσες (ελλ+αγγλικά) και θα ήθελα να μπορώ να αλλάζω τις γλώσσες με κάποιο κουμπί/πλήκτρο και όχι να μπαίνω κάθε φορά στις ρυθμίσεις για να το κάνω! (στο ν8 είχα κατεβάσει ένα προγραμματάκι (langueswitch) και είχα προγραμματίσει π.χ. πατώντας το κουμπί της κάμερας να αλλάζει η γλώσσα) και

β) υπάρχει κάποιο widget στο play store να κατεβάσω για screen saver? Δηλαδή θέλω να μου δείχνει στην αρχική οθόνη μονίμως την ώρα και αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα χωρίς να χρειάζεται να πατάω κάτι για να τα βλέπω!

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον/α έχει τη διάθεση να μου απαντήσει:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεβασα το αρχειο αυτο απο xda developers και το εβαλα στη θεση που λεγατε. εκανα reboot και εμφανιστικε η ρυθμιση. καλα εκανα?

 

χρησιμοποιω το rom toolbox pro. βλεπω ολα τα αρχεια. απλως οταν παω system και μετα csc δεν υπαρχει αρχειο feature.xml

 

Καλημέρα στην παρέα του forum,

νέος κάτοχος S3 (προερχόμενος απο n8 και χρήση symbian επί σειρά ετών) και με πολλές απορίες. Αγόρασα το κινητό την Τετάρτη και όλο λέω να ξεκινήσω να διαβάζω το thread αλλά όσο βλέπω τις 450+ σελίδες :wacko: όλο και το αναβάλλω:).

Λοιπόν έχω 2 βασικές απορίες και όποιος έχει διάθεση και γνωρίζει μου απαντάει:

α) όταν γράφω μηνύματα πως μπορώ να αλλάζω τη γλώσσα γραφής από ελληνικά σε αγγλικά και το ανάποδο? Στο πληκτρολόγιο έχω τικάρει και τις 2 γλώσσες (ελλ+αγγλικά) και θα ήθελα να μπορώ να αλλάζω τις γλώσσες με κάποιο κουμπί/πλήκτρο και όχι να μπαίνω κάθε φορά στις ρυθμίσεις για να το κάνω! (στο ν8 είχα κατεβάσει ένα προγραμματάκι (langueswitch) και είχα προγραμματίσει π.χ. πατώντας το κουμπί της κάμερας να αλλάζει η γλώσσα) και

β) υπάρχει κάποιο widget στο play store να κατεβάσω για screen saver? Δηλαδή θέλω να μου δείχνει στην αρχική οθόνη μονίμως την ώρα και αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα χωρίς να χρειάζεται να πατάω κάτι για να τα βλέπω!

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον/α έχει τη διάθεση να μου απαντήσει:)

 

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να διαβάσει κανείς όλες τις σελίδες, κατ'αρχάς τα περισσότερα που θα διαβάσεις μπορεί να είναι ξεπερασμένα. Οι σημαντικές πληροφορίες είναι στα επισημασμένα θέματα, καθώς και στο πρώτο μήνυμα των υπόλοιπων θεμάτων.

Αρκεί λοιπόν μια αναζήτηση πρώτα για την απορία σου (πανω δεξιά θα βρεις την αναζήτηση σε κάθε θέμα, βάζεις λέξεις που ψάχνεις), και αν δε βρεις τίποτα, ρωτάς, όπως έκανες.

 

α)Για το πληκτρολόγιο, αν τικάρεις και τις 2 γλώσσες, απλά σέρνεις το δάχτυλό σου δεξιά ή αριστερά πάνω στο space bar, και αλλάζει η γλώσσα. Δε χρειάζεται να πας στις ρυθμίσεις...

β)Δεν έχω κάτι υπ'όψη μου, αλλά μπορείς να ρωτήσεις στην ενότητα Android.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε, στην πρώτη ερώτηση μου απάντησε ήδη άλλος συμφουρίτης σε άλλη ενότητα που, κατά λάθος, είχα πρωτοβάλλει το θέμα.

Πάντως έχω την αίσθηση ότι το κινητό κάνει παπάδες... και θέλω να τους βρώ!!!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε, στην πρώτη ερώτηση μου απάντησε ήδη άλλος συμφουρίτης σε άλλη ενότητα που, κατά λάθος, είχα πρωτοβάλλει το θέμα.

Πάντως έχω την αίσθηση ότι το κινητό κάνει παπάδες... και θέλω να τους βρώ!!!

 

 

Στην δευτερη ερωτηση σου, να σου απαντησω εγω. Κατεβασε απο το μαρκετ τη εφαρμογη "noled". Ειναι ακριβως οτι ζητας και ειναι και free.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να σορταρω τους φακελους στην "συλλογη";

Στο S2 ειχα βαλει ονομασεις τους φακελους βαζοντας μπροστα 1, 2, κλπ και ηταν μια χαρα

Τωρα που τα περασα στο s3 μου τα εμφανιζει οπως θελει

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να σορταρω τους φακελους στην "συλλογη";

Στο S2 ειχα βαλει ονομασεις τους φακελους βαζοντας μπροστα 1, 2, κλπ και ηταν μια χαρα

Τωρα που τα περασα στο s3 μου τα εμφανιζει οπως θελει

 

Δοκίμασε : πηγαίνοντας ρυθμίσεις να βρεις το My files ανοίγοντας το ψάξε για το αλπουμ εικόνες .

Μόλις το ανοίξεις στην επάνω δεξιά γωνιά θα δεις ενα εικονίδιο με ένα βέλος μέσα ,απο εκεί μπορείς να επεξεργαστής και να οργανώσεις τα άλμπουμ /φακέλους .

Εναλλακτικά νομίζω να μπορείς να το κάνεις και απο το pc.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στο my files εκανα ταξινομηση, αλλα και παλι στην "συλλογη" μου τα εμφανιζει οπως να ναι.

Στο pc επισης οταν κανω ταξινομηση ανα ονομα,παλι μια χαρα

Στην "συλλογη" εχω το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Έχω το S3 από τον ιούλιο και έχω αλλάξει 3 Rom τις οποίες flashara me odin χωρίς να κάνω hard reset μετά καθότι ανέμενα την τελική επίσημη jelly bean. Όταν βγήκε την πέρασα με μετά έκανα Full wipe και όπως ηταν λογικό εξαφανίστηκε η υποστήριξη flash στους browsers την οποία είχα μέχρι πρότινος που δεν είχα κάνει το hard reset. παρόλο που πέρασα την εφαρμογη δεν υπάρχει... Τέρμα λοιπόν ή υπάρχει τρόπος να ξαναπεραστεί;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Έχω το S3 από τον ιούλιο και έχω αλλάξει 3 Rom τις οποίες flashara me odin χωρίς να κάνω hard reset μετά καθότι ανέμενα την τελική επίσημη jelly bean. Όταν βγήκε την πέρασα με μετά έκανα Full wipe και όπως ηταν λογικό εξαφανίστηκε η υποστήριξη flash στους browsers την οποία είχα μέχρι πρότινος που δεν είχα κάνει το hard reset. παρόλο που πέρασα την εφαρμογη δεν υπάρχει... Τέρμα λοιπόν ή υπάρχει τρόπος να ξαναπεραστεί;

 

Κατέβασε τον flash απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336582

Βάλε το apk στην εξωτερική ή εσωτερική sd και με κάποιον file explorer βρες και καν το install

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

να ρωτησω κατι, τη δυνατοτητα multiview θα την παρει το s3?

 

Ναι, αλλά άγνωστο το πότε θα την δώσουν, πιθανόν τα χριστούγεννα...

Link to comment
Share on other sites

Αν και εδώ δεν ειναι το κατάλληλο θέμα για τέτοιες συζητήσεις ....αλλά γιατί να στο κάνει αυτό ??

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα ...έχω ορίσει τον exdialer ως εφαρμογη του συστήματος ,δεν ξερω αν αυτο παίζει κάποια σημασία .

Εχω κανει clear default απο το Applications-->ALL applications--->Phone και ξαναγυρναω στο exdialer για να του δωσω default permission αλλα δεν μου εχει πουθενα αυτη την επιλογη.Που το τελειωνω το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει clear default απο το Applications-->ALL applications--->Phone και ξαναγυρναω στο exdialer για να του δωσω default permission αλλα δεν μου εχει πουθενα αυτη την επιλογη.Που το τελειωνω το θεμα?

 

Παράξενο !! Λογικά οταν ανοίξεις πρώτη φορά τον exdialer έπρεπε να σου εχει την επιλογή για deufult.

Εγω με το titanium βρηκα τον exddialer και τον εκανα convert to system app ,κάνοντας στο τέλος clear data .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει clear default απο το Applications-->ALL applications--->Phone και ξαναγυρναω στο exdialer για να του δωσω default permission αλλα δεν μου εχει πουθενα αυτη την επιλογη.Που το τελειωνω το θεμα?

 

Αν πας να πάρεις τηλέφωνο ή στα contacts αφού καθαρίσεις τα defaults όπως λες, λογικά θα σε ρωτήσει με ποια εφαρμογή θες να το κάνεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο !! Λογικά οταν ανοίξεις πρώτη φορά τον exdialer έπρεπε να σου εχει την επιλογή για deufult.

Εγω με το titanium βρηκα τον exddialer και τον εκανα convert to system app ,κάνοντας στο τέλος clear data .

 

Δεν ειμαι rooted,αλλα και παλι δεν μου κολλαει αυτο.Απεγκατεστησα τον exdialer καθως την πρωτη φορα που τον ειχα εγκαταστησει,δεν ειχα κανει clear default στο μαμισιο phone application απο πριν.Το ξαναεγκατεστησα αλλα πουθενα δε μου ζητησε να το σεταρω σαν default application

 

Αν πας να πάρεις τηλέφωνο ή στα contacts αφού καθαρίσεις τα defaults όπως λες, λογικά θα σε ρωτήσει με ποια εφαρμογή θες να το κάνεις.

 

Οχι δε με ρωταει,παιρνει τηλεφωνο και σαν dialer χρησιμοποιει τον μαμισιο

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφω στο chrome μου υπογραμιζει τα ορθογραφικα λαθη, με ποιο τροπο εμφανιζονται οι επιλογες διορθωσης?
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο !! Λογικά οταν ανοίξεις πρώτη φορά τον exdialer έπρεπε να σου εχει την επιλογή για deufult.

Εγω με το titanium βρηκα τον exddialer και τον εκανα convert to system app ,κάνοντας στο τέλος clear data .

 

πως το εκανες αυτο? εμενα μου λεει το titanium οτι πρεπει να εχω την εκδοση donate. εχω το titanium pro. τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...