Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απενεργοποιήσε το face tag στην εφαρμογή Gallery.

 

Θα ήταν καλό να αναβαθμίσεις το τηλέφωνο στην τελευταία έκδοση πριν αρχήσεις να πετάς εφαρμογές, και να "στήσεις" το τηλέφωνο μετά την αναβάθμιση.

(αν δεν το έχει κάνει)

Ποιές εφαρμογές μπορούμε να πετάξουμε από το κινητό χωρίς να δημιουργήσουμε στο κινητό πρόβλημα? (π.χ. το voice δεν το χρησιμοποιώ).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά επιθυμώ να αλλάξω το CSC από Vodafone (VGR) που είναι σε άλλο που να μην έχει σχέση με κάποιο brand.

Αν βάλω την Ελληνική (EUR) rom και αλλάξω το csc σε EUR, εγγύηση λογικά θα έχω, έτσι δεν είναι;

 

Λογικά για να εχεις εγγύηση πρεπει το τηλέφωνο να εχει το ιδιο firmware (αγγλικό -ελληνικό cosm- ελληνικό vod κ.τ.λ) που είχε οταν το αγόρασες .

Τώρα αν θα εχεις πρόβλημα δεν ξέρω ...

 

 

 

 

@alex61

Δες εδώ https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?? Έχω ένα θέμα με το viber. Το θέμα είναι ότι όσο δεν έχω τα ακουστικά πάνω μιλάω μια χαρά. Ακούω καθαρά και με ακούνε. Αν βάλω τα ακουστικά μετά από λίγο ο άλλος δεν με ακούει καθόλου καλά. Σαν να είμαι πολύ μακρυά και πρέπει να τα βγάλω και να τα ξαναβάλω για να φτιάξει ο ήχος. Εγώ ακούω. ο άλλος δεν με ακούει. Και πάντα όταν χρησιμοποιώ τα ακουστικά μου. Το έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα??
Link to comment
Share on other sites

Απλά επιθυμώ να αλλάξω το CSC από Vodafone (VGR) που είναι σε άλλο που να μην έχει σχέση με κάποιο brand.

Αν βάλω την Ελληνική (EUR) rom και αλλάξω το csc σε EUR, εγγύηση λογικά θα έχω, έτσι δεν είναι;

 

Κανείς δε μπορεί να σου πει με σιγουριά. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα έχεις πρόβλημα, αν το ΙΜΕΙ δίνει μόνο τη χώρα. Αλλά μη σε πάρω στο λαιμό μου...

Στη θέση σου πάντως θα κρατούσα και το VGR firmware, και αν χρειαστείς εγγύηση, το περνάς και το στέλνεις. Μέχρι τότε πάντως, ο τρόπος που είπες είναι ο πιο σωστός.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε...και κατι τελευταιο...οταν πηγαινω εφαρμογες της βλεπω ολες ανοιχτες να τρεχουν..πως μπορω να το σταματήσω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..είμαι νέο μέλος στο forum αλλά είμαι κάτοχος του s3 καιρό τώρα..Θα ήθελα αν ξέρει κανείς να μου λύσει μερηκές απορίες!!

1) Όταν μπένω στις επαφές ή στις κλήσεις καθηστερεί για 3-4 δεύτερα..Γίνεται να σταματήει??

2) Και εμένα φένονται κάποια pixel στην οθόνη σε απόλυτο σκοτάδι..έχω ακούσει ότι όλες οι ΑMOLED το κάνουν,πιστεύετε πως αν αλλάξω οθόνη θα φένοντε πάλι??

3) Σκέφτομαι να εγκαταστήσω την omega για να τρέχει πιο γρήγορα όμως, διστάζω γιατί είμαι λίγο άσχετος σε αυτό. Αν τελικά το κάνω..μπορώ να γυρίσω μετά σε stock??

Link to comment
Share on other sites

1) Για τις κλήσεις & επαφές exdialer από το play store.

2) Κακώς φαίνονται.

3) Θα σε συμβούλευα ως άσχετος κι εγώ να μην το κάνεις....διάβασε πρώτα τα θέματα. παρακολούθησε τις συζητήσεις και όταν το κάνεις θα γίνει...αυθόρμητα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε απόλυτο σκοτάδι η οθόνη φωτίζει. Σχεδόν σε όλα έτσι είναι η amoled πλέον.

Στο πρώτο sgs βέβαια δεν έβλεπες τίποτα στο σκοτάδι.

Link to comment
Share on other sites

απορια παιδια.. σημερα πηρα το s3 .. αντεγραψα τις επαφες απο το σ2 μου στο σ3 ..

 

καμια ιδεα πως μεταφερω και τα μηνυματα ?

.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους :))

μια ερώτηση.. το καλώδιο για να φορτίζει και να συνδέεται το κινητό μας στον υπολογιστή είναι USB to micro-USB? γιατί θέλω να πάρω ένα δεύτερο για το αυτοκίνητο..

 

επίσης υπάρχει κάποιο popup blocker τόσο για το internet όσο και για τα adds των παιχνιδιών?

Edited by giannakiss
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την 4.1.1 ποση ωρα σας παιρνει η φορτιση με σχεδον αδεια μπαταρια? εμενα πανω απο 4 ωρες. ενω με την 4.0.4 εκανε το πολυ 3 και μιση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..είμαι νέο μέλος στο forum αλλά είμαι κάτοχος του s3 καιρό τώρα..Θα ήθελα αν ξέρει κανείς να μου λύσει μερηκές απορίες!!

 

3) Σκέφτομαι να εγκαταστήσω την omega για να τρέχει πιο γρήγορα όμως, διστάζω γιατί είμαι λίγο άσχετος σε αυτό. Αν τελικά το κάνω..μπορώ να γυρίσω μετά σε stock??

 

Ποιο γρήγορο δεν θα είναι απλώς θα έχεις κάποια extra mods.

Σε στοκ γυρνάς οπότε θέλεις αλλά θα χρειαστείς full wipe.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αναβάθμισα κι εγώ σε jelly bean πρόσφατα, όμως το google now είναι αργό σε σχέση με την προηγούμενη αναζήτηση και επίσης ενώ το έχω ρυθμίσει να κάνει αναζήτηση σε διάφορα πράγματα στο τηλέφωνο (πχ mail|) δε δείχνει να ανταποκρίνεται. Καμμιά ιδέα για το πως διορθώνεται; Ευχαριστώ.

 

Απενεργοποίησε το google now και θα εισαι οκ.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

απορια παιδια.. σημερα πηρα το s3 .. αντεγραψα τις επαφες απο το σ2 μου στο σ3 ..

 

καμια ιδεα πως μεταφερω και τα μηνυματα ?

 

Με κάποιο πρόγραμμα απο το play ίσως??? (SMS Backup & Restore)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους :))

μια ερώτηση.. το καλώδιο για να φορτίζει και να συνδέεται το κινητό μας στον υπολογιστή είναι USB to micro-USB? γιατί θέλω να πάρω ένα δεύτερο για το αυτοκίνητο..

 

Ναι !! Micro USB ειναι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη μαυριλα:pπαρέλαβα και προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση αλλά τίποτα ακόμα.οι servers πρέπει να χουν βαρέσει μπιελα

 

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/DSC_0014.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ενα widjet για γρηγορο κλειδωμα και τωρα δεν μπορω να κανω καταργηση εγκαταστασης.Υπαρχει καποιος τροπος?

 

Δεν ξέρω ποιο ειναι αλλά λογικά αν διαβάσεις στο play ο δημιουργός του θα γράφει και πως να γίνει απεγκατάσταση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ενα widjet για γρηγορο κλειδωμα και τωρα δεν μπορω να κανω καταργηση εγκαταστασης.Υπαρχει καποιος τροπος?

 

Ρυθμίσεις/Ασφάλεια/διαχειριστές συσκευής (ξετίκαρε την εφαρμογή και μετά απεγκατέστησέ την).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

απορια παιδια.. σημερα πηρα το s3 .. αντεγραψα τις επαφες απο το σ2 μου στο σ3 ..

 

καμια ιδεα πως μεταφερω και τα μηνυματα ?

 

 

Πήρα ένα backup εγκαθιστώντας το MyBackup στο evo 3d , μετέφερα το αρχείο του backup στο siii και αφού εγκατέστησα και στο siii το MyBackup , επέλεξα restore και τίκαρα το κουτάκι με τα sms και τις κλήσεις (οι επαφές συγχρονίστηκαν με το gmail) ,

sms και κλήσεις μεταφέρθηκαν στο siii κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιείται;

:!:

 

Πατάς google search και μετά πατώντας το αριστερό capacitive πλήκτρο θα δείς επιλογή ρυθμίσεις--->google now-->off

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη μαυριλα:pπαρέλαβα και προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση αλλά τίποτα ακόμα.οι servers πρέπει να χουν βαρέσει μπιελα

 

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/DSC_0014.jpg

 

Καλοριζικο! Βαλε μας καμια φωτο ακομα αν μπορεις, δε το χω δει πουθενα σε μαυρο

:cool:
Link to comment
Share on other sites

E υπάρχουν πολλοί άσχετοι, ή μπορεί ο προηγούμενος να ήταν Μαροκινος... βάλε την Αγγλική xxldj4, άλλαξε το csc σε DBT, και μετά βάλε αυτή που προτείνει ο Στράτος από πάνω, αν θέλεις να είσαι εντός εγγύησης.

 

Αλεξ το εκανα αλλα δεν εχει μεσα DBT ...

Εβαλα την αγγλικη, ανοιγω το CSC Select και μου βγαζει 24 διαφορετικα csc αλλα πουθενα το γερμανικο DBT. Ειναι λογικο?

Να περασω την γερμανικη κατευθειαν ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...