Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια και συγνωμη αν εχει ερωτηθει παλι,

η πλοηγηση δεν δουλευει?εχουν σκοπο να το φτιαξουν αυτο?

update σε jelly bean ακομη δεν μου εχει βγαλει

 

Εχει δοθεί μονο στην Πολωνία εδω και 10-11 μέρες. Σε καμία άλλη χώρα προς το παρών.

 

Η πλοήγηση ειναι θέμα της Google.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεχρι χτες στον browser υπηρχε δυνατοτητα ρυθμισης της φωτεινοτητα;. Χτες το βραδυ εκανα δυο αναβαθμισεις, και σημερα η επιλογη αυτη στον browser δεν υπαρχει! Και δε το χω βρει καποου αλλου... Τι κανουμε?
:cool:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και συγνωμη αν εχει ερωτηθει παλι,

η πλοηγηση δεν δουλευει?εχουν σκοπο να το φτιαξουν αυτο?

update σε jelly bean ακομη δεν μου εχει βγαλει

 

Φυσικά και δουλεύει η πλοήγηση και μάλιστα τέλεια. Απλά όχι με google maps, που ακόμα δεν υποστηρίζει την Ελλάδα. Αν θέλεις πλοήγηση εγκατάστησε ένα πρόγραμμα πλοήγησης. Oι επιλογές σου είναι πολλές: Sygic, Navigon, IGo, Copilot, Tomtom, Destinator, κ.α. Yπάρχει αντίστοιχη ενότητα στο θέμα των Android για να μάθεις περισσότερα.

 

Μεχρι χτες στον browser υπηρχε δυνατοτητα ρυθμισης της φωτεινοτητα;. Χτες το βραδυ εκανα δυο αναβαθμισεις, και σημερα η επιλογη αυτη στον browser δεν υπαρχει! Και δε το χω βρει καποου αλλου... Τι κανουμε?

 

Ποιες αναβαθμίσεις έκανες; Από τι σε τι;

 

 

Ένα γενικό σχόλιο που έχω ξαναπει: Γράφετε ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ερωτήσεις. Τα μονολεκτικά σχόλια που μετά χρειάζονται τσιγκέλι για να ολοκληρωθούν, απλά γεμίζουν το φόρουμ με άσκοπες σελίδες συζητήσεων...

Γράφετε αναλυτικά το πρόβλημά σας με όσα γνωρίζετε, για να πάρετε μια αναλυτική και πλήρη απάντηση και να γίνεται το φόρουμ ευκολοδιάβαστο, και πηγή πληροφοριών.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή ειναι. Δες ενα νεο βιντεακι που ανεβασα να πάρεις μια γεύση.

 

Ευχαριστώ. Το έχω δει το βιντέακι σου :D

 

Λοιπόν παιδιά το κινητό φυσάει. Ακόμα πιο ομαλό στο άνοιξε κλείσε τον εφαρμογών, ρολάρει πιο γρήγορα πχ στις επαφές.

Έκανα και ένα hard reset αφού εγκατέστησα για να το στήσω εξ αρχής.

Όλες οι αισθητικές αλλαγές, όπως στην μπάρα ειδοποιήσεων, στο share και στην προεπιλογή εφαρμογής μου αρέσουν.

 

Κάτι που παρατήρησα. Το κόκκινο led όταν φορτίζει, έγινε πιο αδύναμο???

Link to comment
Share on other sites

Ειχε την 4.0.4 και αυτη εχει ακομα.. Απλα μου εβαγλε μηνυμα οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση. Και μολις την εκανα, μου εμφανισε ακομα μια, μικροτερου μεγεθους. Η μια εκανε 6' και η αλλη λιγοτερο... Τωρα οταν παω στο ενημερωση λογισμικου δε μου βγαζει αλλη διαθεσιμη. Μου δωσε εναν κωδικο οταν ολοκληρωθηκε η εγκατασταση αλλα δε τον συγκρατησα..

 

Ενω πριν ο browser ειχε αυτονομη ρυθμιση φωτεινοτητας, τωρα εχει ενιαια με το "υπολοιπο" τηλεφωνο. Οταν παταω το αριστερο κουμπι για τις επιλογες μου βγαζει "νεο παραθυρο, προσθ σελιδοδεικτη, προσθ.συντ. Στην αρχικη, κοινη χρηση σελιδας, ευρ. Σε σελιδα, προβολη επιφανειας ε, αποθηκευση για αναγνωση, ληψεις, εκρυπωση, ρυθμισεις".

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ειχε την 4.0.4 και αυτη εχει ακομα.. Απλα μου εβαγλε μηνυμα οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση. Και μολις την εκανα, μου εμφανισε ακομα μια, μικροτερου μεγεθους. Η μια εκανε 6' και η αλλη λιγοτερο... Τωρα οταν παω στο ενημερωση λογισμικου δε μου βγαζει αλλη διαθεσιμη. Μου δωσε εναν κωδικο οταν ολοκληρωθηκε η εγκατασταση αλλα δε τον συγκρατησα..

 

Ενω πριν ο browser ειχε αυτονομη ρυθμιση φωτεινοτητας, τωρα εχει ενιαια με το "υπολοιπο" τηλεφωνο. Οταν παταω το αριστερο κουμπι για τις επιλογες μου βγαζει "νεο παραθυρο, προσθ σελιδοδεικτη, προσθ.συντ. Στην αρχικη, κοινη χρηση σελιδας, ευρ. Σε σελιδα, προβολη επιφανειας ε, αποθηκευση για αναγνωση, ληψεις, εκρυπωση, ρυθμισεις".

Και στην Jelly bean έτσι ειναι. Καταργήθηκε η αυτόνομη φωτεινότητα επειδη ειναι πολυ εύκολο να κατεβάσεις την μπάρα και να κανεις την ρύθμιση που θέλεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειναι νορμαλ, οκ απο μενα. Οντως η μπαρα βολευει πολυ, οχι μονο στη φωτεινοτητα αλλα και γενικοτερα. Εχει εκει ο,τι χρειαζεσαι και δεν ειναι απαραιτητο να βαλεις widgets. Θα θελα μονο να υπηρχε επιλογη και για την εναλλαγη gsm/wcdma.

 

 

 

Η μπαταρια ειναι στο 49% με πανω απο 24 ωρες απο την φορτιση της. Εχω χρησιμοποιησει καμερα, ιντερνετ, bluetooth, εκανα και τις δυο αναβαθμισεις. Σε κατασταση αναμονης εχω wi fi & wcdma απενεργοποιημενα, με τη φωτεινοτητα στα 3/4. Πιστεω οτι ειναι καλα δεδομενου κιολας οτι δεν εχει κανει κυκλο πληρους φορτισης/αποφορτισης.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τσεκάρει αν έχει μέσα το apn του ίντερνετ γιατί νομίζω, σε jelly bean βέβαια είμαι, ότι έχει μόνο το apn για mms.

Αν δεν το έχει πρέπει να το συμπληρώσεις χειροκίνητα.

 

Το έχει σαν internet wind αλλά με κενές ρυθμίσεις.Αυτές χρειάζομαι αν μπορει να βοηθήσει κανείς...

Bill
Link to comment
Share on other sites

Το έχει σαν internet wind αλλά με κενές ρυθμίσεις.Αυτές χρειάζομαι αν μπορει να βοηθήσει κανείς...

 

Δες τις ρυθμίσεις ώστε να τις περάσεις χειροκίνητα .http://www.whocallsme.gr/en/master/detail/greek-apn-settings-cosmote-vodafone-wind

http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα παιδια,εχει παρατηρησει κανεις,οταν παταμε σε μια επαφη για να παρουμε τηλ μερικες φορες την στιγμη που παταμε για να κανουμε κληση μαζι με το ηχο αφης ακουγεται κατι σαν τσικ στο ηχειο μαζι με το γλουκ που κανει ο ηχος αφης.δεν το κανει παντα.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο γράφεις δυο φορές τα μηνύματα;

 

Για το πρόβλημα σου τώρα μάλλον θα είναι ο ήχος που κάνει το ηχείο όταν ανοίγει.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...εχω καποιες αποριες για το κινητο....δεν εχω βρει ακομα πως μπορει να στειλω εικονες και τυργουδια μεσω bluetooth...επισης μπορω με καποιον τροπο να κανω snapshot την οθονη???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...εχω καποιες αποριες για το κινητο....δεν εχω βρει ακομα πως μπορει να στειλω εικονες και τυργουδια μεσω bluetooth...επισης μπορω με καποιον τροπο να κανω snapshot την οθονη???

 

Δες εδω για το bluetooth http://www.youtube.com/watch?v=2StXbcZakTc

http://telecom.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/27566/~/transfer-files-via-bluetooth---samsung-galaxy-s-iii

 

Και για screen shot http://www.youtube.com/watch?v=rDik7kk1j9I

http://www.androidcentral.com/how-take-screen-shot-samsung-galaxy-s-iii

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Για ποιο λόγο γράφεις δυο φορές τα μηνύματα;

 

Για το πρόβλημα σου τώρα μάλλον θα είναι ο ήχος που κάνει το ηχείο όταν ανοίγει.

 

ειναι οντως προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το έλεγα. Αν είναι όντως αυτό που καταλαβαίνω είναι φυσιολογικό. Ακούγεται δυνατά;
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα βγει τελικα ρε παιδια η jb ??

 

Η JB εχει βγει...αλλα μονο για την πολωνικη rom και δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση που να αναφερει ημερομηνια για τους υπολοιπους...

Δεν εχετε βαρεθει ρε παιδια να ρωτατε ποτε θα βγει? Καθε μα καθε μερα ρωτανε τουλαχιστον 3 ατομα! Ψαχτειτε και λιγο...οταν κυκλοφορησει για τις γερμανικες/αγγλικες rom θα το μαθετε στο 5λεπτο και απο εδω και απο αλλα site...καθε μερα τα ιδια και τα ιδια

Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...πολυ βοηθητικα link...πεισης αλλη μια ερωτηση ειναι...πως μπορω να επεξεργαστω τις επαφες που ειναι αποθηκευμνες στην καρτα sim...δεν με αφηνει καθολου :(
Link to comment
Share on other sites

Τι θες να επεξεργαστείς; Ο χώρος στην κάρτα SIM είναι πολύ περιορισμένος και δεν αρκεί για να κάνεις μεγάλες αλλαγές. Σου προτείνω να τις αντιγράψεις στο κινητό και να κάνεις εκεί ότι επεξεργασία θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος ας πουμε να ειμαι σε μια εφαρμογη η σε ενα παιχνιδι η στα μνματα και να μην παταω το κουμπι για να πηγαινω στην κεντρικη?να μην κουραζω τα κουμπια οπως ειχε το ios το assistive touch.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο καθώς το μεσαίο κουμπί δε το πατώ ποτέ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά για αυτή την δουλειά χρησιμοποιώ το swipepad με το plugin του, dynamic pads:swipe add on

Edit

Ειδα video με το assistive touch του ios.Κάτι τέτοιο στο android μπορεί να γίνει με εφαρμογές όπως το lmt launcher ή το button savior αλλά θέλει root.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος ας πουμε να ειμαι σε μια εφαρμογη η σε ενα παιχνιδι η στα μνματα και να μην παταω το κουμπι για να πηγαινω στην κεντρικη?να μην κουραζω τα κουμπια οπως ειχε το ios το assistive touch.

 

Δεν ξέρω αν θα μπορούσες να κάνεις κατι τέτοιο με το tasker https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5kaW5nbGlzY2guYW5kcm9pZC50YXNrZXJtIl0. αν δηλαδή μπορεί να ενεργοποιεί την ενέργεια του home button αν διαγνώσει κάποια κίνηση στον proximity sensor (περνώντας το χέρι σου από πάνω από το κινητό) ή στο accelometer (κουνώντας το κινητό για παράδειγμα). Μια ιδέα ρίχνω γιατί δεν το έχω δοκιμάσει να δω αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

 

Edit Η μέθοδος του bbbb δείχνει να είναι πιο δοκιμασμένη αν και περιορίζεται σε άγγιγμα που μπορεί να μην είναι πρακτικό πάντα.

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

sos!!!

ειναι φυσιολογικο η κατασταση της ram να μου ειναι απο 690 μεχρι 700????να παταω διαγραφη μνημης και να μου λεει οτι κλεινει αλλοτε 2 εφαρμογες αλλοτε 6??και εντωμεταξυ πηγαινα ας πουμε στα μνματα και οταν παταγα πισω και μου εδειχνε πρωτα το wallpaper και καθυστερημενα τα εικονιδια!

 

το τελευταιο που περασα ηταν το button savior και μου ζητησε η εφαρμογη να πατησω εντοπισμο σφαλματων usb απο επιλογες προγραμματιστη!

εντωμεταξυ η εφαρμογη button savior ελεγε οτι ειναι για root!

μηπως ηταν ιος?

οι εφαρμογες που κλεινω στην ram και ξαναεμφανιζονται που ειναι??στην task δεν εχω καμια ανοιχτη!

 

βοηθηστε με!

Edited by Popheart
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Δε θα το έλεγα. Αν είναι όντως αυτό που καταλαβαίνω είναι φυσιολογικό. Ακούγεται δυνατά;

 

να σου δωσω να καταλαβεις,παταμε ΕΠΑΦΕΣ,μετα παταμε πανω σε ενα ΟΝΟΜΑ k μολις μπουμε μεσα στην επαφη εκει που επιλεγουμε εαν θα παρουμε τηλ η θα στειλουμε μνμ η mail,μολις πατησω να κανω κληση μερικες φορες μαζι με τον ηχο αφης ακουγεται μαζι κ με το γλουκ ενας περιεργος ηχος σας ΤΣΙΚ,αλλα μερικες φορες το κανει κ μερικες φορες ακουγεται μονο το ΓΛΟΥΚ,το ηχειο μια χαρα δουλευει σε ολες τις λειτουργιεσ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...