Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την φωτεινοτητα στους εξωτερικούς χώρους και για το πόσο διαφέρουν το one x vs s3. Το video εδώ τα λέει όλα. Από τα καλύτερα συγκριτικά που έχω δει.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ijBzWmYnZGI&feature=youtube_gdata_player

 

Στο 9:00 έχει το συγκριτικό στο εξωτερικό χώρο.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.Σήμερα αποκτησα κι εγω ένα μπλε.Είναι το πρώτο μου android και ομολογώ ότι τα έχω χάσει κάπως.

Με συμπαθάτε λοιπόν αν ρωτώ και κάποια πράγματα κοινότυπα.

Πρώτο πρόβλημα μου είναι το εξής:

Πατώ π.χ. το κουμπί τηλέφωνο και μου εμφανίζεται το αλφαριθμητικο πληκτρολόγιο.Πως γίνεται λοιπόν να εμφανίζονται ΚΑΙ ελληνικοί χαρακτήρες ώστε να ανακαλώ και τις επαφές με τους ελληνικούς χαρακτήρες?

Επι του παρόντος εμφανίζονται μόνο οι αγγλικού χαρακτήρες...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Σήμερα αποκτησα κι εγω ένα μπλε.Είναι το πρώτο μου android και ομολογώ ότι τα έχω χάσει κάπως.

Με συμπαθάτε λοιπόν αν ρωτώ και κάποια πράγματα κοινότυπα.

Πρώτο πρόβλημα μου είναι το εξής:

Πατώ π.χ. το κουμπί τηλέφωνο και μου εμφανίζεται το αλφαριθμητικο πληκτρολόγιο.Πως γίνεται λοιπόν να εμφανίζονται ΚΑΙ ελληνικοί χαρακτήρες ώστε να ανακαλώ και τις επαφές με τους ελληνικούς χαρακτήρες?

Επι του παρόντος εμφανίζονται μόνο οι αγγλικού χαρακτήρες...

 

Βάλε το ex dialer που έχει αναζήτηση και στα ελληνικά!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το ex dialer που έχει αναζήτηση και στα ελληνικά!

 

Μάλλον πρέπει να κάνει τις ρυθμίσεις του πληκτρολόγιου και να επιλέξει Ελληνικά και Αγγλικά σαν γλώσσες εισαγωγής.. Λέω εγώ τώρα! Κι εγώ exdialer χρησιμοποιώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια ερώτηση εάν γνωρίζεται.

μόλις σήμερα παρέλαβα ενα s3 απο μαγαζί στην αθήνα που το βρήκα μέσω skroutz, στα 590€. Οταν το άνοιξα είδα ότι το βιβλιαράκι δεν ήταν στα ελληνικά ούτε στα αγγλικά, παρα μόνο στα βουλγάρικα. Η συσκευή λειτουργει μια χαρα (εκανα επιλογή τα ελληνικα οταν με ρωτησε την πρωτη φορα).

Καταρχήν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση επειδη είναι απο οτι φαίνεται απο βουλγαρία?

και 2ον, οταν πηγαίνω στο app center που έχει στο menu, μου τα βγάζει βουλγάρικα ,μπορεί να αλλάξει αυτό?(μόνο εδώ μου δεν μου βγάζει ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

Σαν να βλέπω μία ροζ απόχρωση στην απόδοση του λευκού χρώματος. Πολλά βίντεο για το S3 αυτό δείχνουν. Αληθεύει και στην πραγματικότητα ή είναι θέμα λήψης του βίντεο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος μου μου καταλαθος το πιεσε και μου χαραξε εντονα το gorilla glass και θελω να ρωτησω μηπως ξερει κανεις ποσο θα κανει να το αλαξω;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε;

 

Samsung Galaxy S3: Connectivity demo

 

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα απο κοντα σημερα και μου αρεσε. Πολυ πιο ομορφο απο οτι δειχνουν τα βιντεο και οι φωτογραφιες ενω απο ποιοτητα ειναι ανωτερο απο το s2 ! Τουλαχιστον στα χερια μου δεν το ενιωθα τεραστιο και ειχε πολυ καλο grip feeling.

Παρολα αυτα στην λιγη χρηση που μπορεσα να κανω δεν με επεισε οτι αξιζει να πουλησω το s2 και να δωσω τοσα χρηματα για την αγορα του.

Το φθινοπωρο οι νεες προτασεις της αγορας θα ειναι πιο ελκυστικες....

 

Φιλικα

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος μου μου καταλαθος το πιεσε και μου χαραξε εντονα το gorilla glass και θελω να ρωτησω μηπως ξερει κανεις ποσο θα κανει να το αλαξω;

 

Αν σου πούμε την τιμη θα σκοτώσεις τον φίλο σου. Παει μαζι με την οθόνη. Οπότε όχι λιγότερο απο 250-300€.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια παρατηρηση μηπως το καπακι σας σε λευκο ενοω εχει κανει καμπουρα απο την μια μερια οπως το κοιταμε δεξια η μονο σε εμενα ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Αποριών συνέχεια.

1)Πώς μπορούμε να έχουμε διαφορετική εικόνα φόντου σε κάθε οθόνη?

2)Πώς ρυθμίζουμε την φωτεινότητα όταν είμαστε στον browser του ιντερνέτ?

Ενω π.χ. την έχω ρυθμίσει στο τέρμα,όταν ανοίγω Ίντερνετ πέφτει στο μισό...

3)Εφαρμογή που να βλέπω τη θερμοκρασία της συσκευής?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

1) Νομίζω πως δεν μπορείς.

2) Από τις ρυθμίσεις του Browser.

3) Ρωτάς εδώ στο κατάλληλο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πούμε την τιμη θα σκοτώσεις τον φίλο σου. Παει μαζι με την οθόνη. Οπότε όχι λιγότερο απο 250-300€.

 

Απλα επειδη βρηκα στο ebay μονο το τζαμι μπροστα και για αυτο ρωτησα το τι μπορω να κανω και αν χρειαζεται να αλαξω μαζι και την την οθονη. Δηλαδη δεν γινετε να αλαξουμε μονο το τζαμι;

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να φτιαξουμε στο μενου (οχι στις αρχικες οθονες) φακελο και μεσα να βαλουμε εφαρμογες που εχουμε κατεβασει?

Στο SII γινοταν...τωρα το ψαχνω στο ΙΙΙ αλλα δε βρισκω τον τροπο.. :(

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

τωρα προσεξα οτι δεν εχει επιλογη για να μη scrollαρει το wallpaper στις αρχικες οθονες...

με βλεπω να βαζω παλι apex

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται μπορεις να φτιαξεις φακελο στο μενου. Συρε ενα εικονιδιο πανω σε αλλο και γινεται φακελος
TCe
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται μπορεις να φτιαξεις φακελο στο μενου. Συρε ενα εικονιδιο πανω σε αλλο και γινεται φακελος

 

Καλο ειναι αν δεν εχουμε το κινητο να μην απανταμε...

Για να κανεις φακελο

1)Πατα το κουμπι menu και διαλεξε επεξεργασια

2)Διαλεξε ενα εικονιδιο και συρε το στο εικονιδιο του φακελου που βγαινει κατω αριστερα

 

Εχμμ...το φθινοπωρο ερχετε σε 3 μηνες...και μολις ερθουν οι προτασεις του φθινοπωρου θα περιμενουμε τις προτασεις του χειμωνα μη σου πω της ανοιξης! Οποτε παρε την ανοιξη κινητο!

Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

Απλα επειδη βρηκα στο ebay μονο το τζαμι μπροστα και για αυτο ρωτησα το τι μπορω να κανω και αν χρειαζεται να αλαξω μαζι και την την οθονη. Δηλαδη δεν γινετε να αλαξουμε μονο το τζαμι;

 

Όχι φίλε μου, δε νομίζω να μπορείς να βάλεις μόνο το τζάμι μπροστά, μιας και όπως σου είπε ο φίλος από πάνω, είναι ενσωματωμένο/κολλημένο με την οθόνη! Τώρα αν είσαι τόσο μάστορας και μπορέσεις να το κάνεις μόνος σου, νομίζω πως χρειάζεται τρελή εξειδίκευση, τεχνογνωσία και κατάλληλα εργαλεία! Μπορείς να μας βάλεις μια φώτο από την γρατζουνιά να δούμε και μεις? Μου φαίνεται απίστευτο πως μπόρεσε ο φίλος σου και του έκανε ζημιά πιέζοντας το μόνο! Το έκανε με κάτι αιχμηρό?

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και προς κάποια αλοιφή που μπορεί να σου κάνει δουλειά/ ή φυσικά να σου κάνει μεγαλύτερη ζημιά αν είναι καμιά made in Pakistan! Επίσης μπορείς να βάλεις μια προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη και θα εξαφανιστεί το σημάδι!! Τέλος, μιας και είναι καινούργιο το κινητό, μπορείς να επικοινωνήσεις με την samsung και να τους παρακαλέσεις αν μπορούν να σου κάνουν κάτι καλύτερο (αν και δύσκολο) στην τιμή και γλυτώσεις κάνα 100ρικο! Πάντως γενικά, αν δεν σου κάνουν κάτι καλύτερο, το 300ρι να το έχεις έτοιμο και ζεστό! (ΔΕΝ αξίζει για μένα να δώσεις τόσα λεφτά!! Κοίτα ν' απολαύσεις την κινητάρα σου και μην το κοιτάς το σημάδι!!):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος μου μου καταλαθος το πιεσε και μου χαραξε εντονα το gorilla glass και θελω να ρωτησω μηπως ξερει κανεις ποσο θα κανει να το αλαξω;

 

Χρειαζεσαι αρκετη υπομονη και να πιανουν τα χερια σου (η να ξερεις καποιον καλο μαστορα τελος παντων)

Πρεπει να ξεκολλησεις το gorilla glass απο την οθονη (ετσι ειναι σε ολα) και να το ξανακολλησεις σωστα. Στο s3 ειναι κολλημενο και το μπροστα πλαισιο με το γυαλι.

Αν βρεις ανταλλακτικο στα 20-30 ευρω αξιζει να δοκιμασεις, γιατι αλλιως πλαισιο-οθονη-gg2 "νομιζω" βγαινει ~250€

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα κι εγω το μπλε,αν γνωριζει καποιος αυτα τα τετραγωνακια τα κιτρινα για ετικετα στη συλλογη στις φωτογραφιες που εμφανιζονται πως μπορω να τα κανω να μην φαινονται;;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα κι εγω το μπλε,αν γνωριζει καποιος αυτα τα τετραγωνακια τα κιτρινα για ετικετα στη συλλογη στις φωτογραφιες που εμφανιζονται πως μπορω να τα κανω να μην φαινονται;;

 

πατα το κουμπι μενου οταν βλεπεις μια εικονα και εχει μια επιλογη για να βγαλεις το tag box (κατι για ετικετες πρεπει να λεει)

Link to comment
Share on other sites

Εχμμ...το φθινοπωρο ερχετε σε 3 μηνες...και μολις ερθουν οι προτασεις του φθινοπωρου θα περιμενουμε τις προτασεις του χειμωνα μη σου πω της ανοιξης! Οποτε παρε την ανοιξη κινητο!

 

Εισαι ειρωνικος χωρις λογο.Ειπα δεν νομιζω οτι αξιζει η αλλαγη του S2 με το S3 παρολο που σαν συσκευη μου αρεσει αρκετα. Οι νεες συσκευες που θα κυκλοφορησουν απο φθινοπωρο μαλλον θα με καλυπτουν στο να κανω την αλλαγη αυτη. Εκτος εαν απαγορευεται να εχουμε αποψη....

 

Offtopic τελος...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...