Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζήτησε να μιλήσεις με κάποιον τεχνικό.

Πες του ότι έχεις συσκευή αγορασμένη από εκεί και έχει τάδε έκδοση firmware και αντιμετωπίζεις αυτό το πρόβλημα. Καλύπτεται από εγγύηση ή όχι?

Αν και δεν το βρίσκω απίθανο στο σέρβις να σου επιλύσουν το πρόβλημά σου κάνοντας υποβάθμιση σε 4.1.1 :grin:

 

:lol:

επειδη ακριβως δεν θελω να μου πουν οτι λυθηκε το προβλημα με την 4.1.1, γιαυτο λεω να περιμενω να βγει η 4.1.2 και να απαιτησω να δουλεψει σωστα με αυτην! :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol:

επειδη ακριβως δεν θελω να μου πουν οτι λυθηκε το προβλημα με την 4.1.1, γιαυτο λεω να περιμενω να βγει η 4.1.2 και να απαιτησω να δουλεψει σωστα με αυτην! :)

E, τότε αναγκαστικά περιμένεις. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς αναγνώριση ελληνικής γραφής στην Γερμανική 4.1.2? Παρόλο που έχω τσεκάρει τα Αγγλικά και τα Ελληνικά στο πληκτρολόγιο της Samsung όταν μπαίνω σε handwriting δεν δίνει την δεύτερη επιλογή στο spacebar.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς πως μπορώ να ρυθμίσω τα αρχεία που κατεβάζω ή που μεταφέρω στο κινητό μέσω bluetooth, wifidirect etc να αποθηκεύονται κατευθείαν στην κάρτα μνήμης και όχι στη μνήμη του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση....

Με τα "κόκκινα μάτια" στις φωτογραφίες μπορούμε να κανουμε κατι;;

Είτε απο τις ρυθμίσεις ή με αλλο τροπο;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω παρατηρήσει μέσα από το data usage ότι περίπου την μισή κατανάλωση των mb τα καταναλώνει το android os (εννοώ για τα mobile data όχι με wifi), συνολικά 23mb, android os 9,7mb.

Έχω ενεργοποιημένο το background data restriction και απενεργοποιημένο το auto update του συστήματος. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτο?

 

Και κατι ακομα, Μπορώ να περάσω theme χωρίς root κι αν ναι, που τα βρίσκω?

 

ΥΓ. Έχω spare το μπροστινό γυαλί της οθόνης για όποιον ενδιαφέρεται. Μου είχε σπάσει και το αγορασα αλλα δε το χρησιμοποίησα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω παρατηρήσει μέσα από το data usage ότι περίπου την μισή κατανάλωση των mb τα καταναλώνει το android os (εννοώ για τα mobile data όχι με wifi), συνολικά 23mb, android os 9,7mb.

Έχω ενεργοποιημένο το background data restriction και απενεργοποιημένο το auto update του συστήματος. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτο?

 

Μια απάντηση σε αυτό θα με ενδιέφερε κ εμένα.Δεν τρέχω background apps ούτε εγώ (εμφανείς τουλάχιστον),αλλά παρ'όλα αυτά έχει αρκετά μεγάλη κατανάλωση όταν ανοίγω τα δεδομένα κινητού!

me > you
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , θα ρωτησω κατι για μια εφαρμογη εδω και οχι σε αλλο θεμα γιατι δεν ξερω αν το κανει και σε αλλες συσκευες.

Εχω βαλει το handcent sms , ομως οταν ερχετε μηνυμα και το διαβαζω, μετα εχω ακομα ειδοποιηση οτι εχω αδιαβαστο μηνυμα στην εφαρμογη της συσκευης απο την μανα του. Οταν ερχεται μηνυμα, χτυπα δυο φορες τον προκαθορισμενο ηχο. Γενικα μπερδευονται οι δυο εφαρμογες. Πως μπορω να το κανω να λειτουργει μονο η εφαρμογη handcent sms και οχι και οι δυο? Ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβεται τι προβλημα εχω που λογικα το εχεται αρκετοι .

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την στοκ εφαρμογή sms (όχι το handcent h και στις ρυθμίσεις απενεργοποίησης τα πάντα. Εναλλακτικά απεγκατέστησε τη.

 

Στο handcent απενεργοποιήσετε το popup και τσέκαρε τις αναφορές παράδοσης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

γνωριζει κανεις πως οριζουμε ως φοντο την θαλασσα με αυτοματη ανανεωση αναλογα τον καιρό? βρηκα μονο με το "ανεμομυλοι" την επιλογη αυτη, αλλα θα προτιμουσα την θαλασσα. ή αν γινεται καπως να την κατεβασω ως εφαρμογη'/ ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελαίνεστε με την 4.1.2! :)

Δεν αλλάζει κάτι αξιοσημείωτο..ίσα ίσα που με κάτι ψιλολαγγαρίσματα και με κάπως μεγαλύτερη κατανάλωση της μπαταρίας το τελικό συμπέρασμα είναι ότι μάλλον "έπεσε" συνολικά η απόδοση του κινητού παρά αναβαθμίστηκε...

Για το s3 ακουσα οτι αυξησε την αυτονομια σ εεμας το αναποδο δηλαδη??Ακουσα οτι διορθωνει την πλαινη μπαρα στην αναζητηση επαφων και ειναι πλεον ελληνικη.Αυτο αν και λεπτομερεια ειναι κατι που ειναι χρησιμο παντως.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση με τα 30 κάτι MB η μπαταρία δεν μου κρατάει όπως πριν. Το έχει παρατηρήσει άλλος; Ενώ κράταγε 2 μέρες τώρα με το ζόρι μία...
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση....

Με τα "κόκκινα μάτια" στις φωτογραφίες μπορούμε να κανουμε κατι;;

Είτε απο τις ρυθμίσεις ή με αλλο τροπο;

 

Απο ρυθμισεις αν και δε το εψαξα πολυ δε βρηκα κατι.

Αυτο το προγρμματακι ομως ειναι φοβερο και εκτος απο τα ματια κανει και αλλα πολυ ωραια πραγματα, τσεκαρε το!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iudesk.android.photo.editor&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dphoto+editor

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρει κανεις γιατι στα μνματα δεν μου γυρναει σε μικρα και γραφει μονο κεφαλαια?Σε ολες τις αλλες εφαρμογες δουλευει σωστα και μονο στα μνματα ειναι κολλημένο το μπλε βελακι των κεφαλαιων και δεν αλλαζει με τιποτα.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρει κανεις γιατι στα μνματα δεν μου γυρναει σε μικρα και γραφει μονο κεφαλαια?Σε ολες τις αλλες εφαρμογες δουλευει σωστα και μονο στα μνματα ειναι κολλημένο το μπλε βελακι των κεφαλαιων και δεν αλλαζει με τιποτα.

 

Για να μπορείς να στέλνεις sms 160 χαρακτήρων :) Δηλαδή το κάνει για καλό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να τραβηξουμε φωτο σε μορφη RAW ?

Μήπως ζητάς πάρα πολλά από ένα κινητό;

 

Δεν νομίζω να γίνεται και δεν ξέρω αν έχει και νόημα... Εδώ υπάρχουν πολλές κανονικές ψηφιακές μηχανές που δεν υποστηρίζουν RAW. Το βλέπω δύσκολο έως αδύνατο να το υποστηρίζει το Note II.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μηπως ξέρει κανεις γιατι στα μνματα δεν μου γυρναει σε μικρα και γραφει μονο κεφαλαια?Σε ολες τις αλλες εφαρμογες δουλευει σωστα και μονο στα μνματα ειναι κολλημένο το μπλε βελακι των κεφαλαιων και δεν αλλαζει με τιποτα.

 

Είναι απλά θέμα κωδικοποίησης μιας και το πρωτόκολλο των sms είναι απαρχαιωμένο σε αυτό τον τομέα και υποστηρίζει μόνο κεφαλαία στα ελληνικά sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μετά την 4.1.2 ξαναγύρισες στην 4.1.1 κ δεν είχες πρόβλημα δεν είναι hardware το θέμα για να πας στο service.

Επίσης για να φλασάρεις δεν είσαι root? Άρα θα έχεις πρόβλημα στο service.

 

Αν φλασάρει με pc odin επίσημο firmware δεν χρειάζεται να είναι root και δεν αυξάνει και ο μετρητής. Αν φλασάρει custom kernel ή custom recovery μετά το ρουτ θα αυξηθεί ο μετρητής :)

Τώρα αν θέλει να το πάει οπωσδήποτε στο σέρβις καλό θα ήταν να βάλει το firmware που είχε όταν το πήρε για να έχει ήσυχο το κεφάλι του.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

γνωριζει κανεις πως οριζουμε ως φοντο την θαλασσα με αυτοματη ανανεωση αναλογα τον καιρό? βρηκα μονο με το "ανεμομυλοι" την επιλογη αυτη, αλλα θα προτιμουσα την θαλασσα. ή αν γινεται καπως να την κατεβασω ως εφαρμογη'/ ?

 

κανείς??? :(

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το πρόγραμμα πλοήγησης που δίνει το πλαίσιο μαζί με το note ii έχει δοκιμάσει κάποιος? Μου έχει κολλήσει αρκετές φορές...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα .Σχετικα με τα SMS αναφερω οτι με την χρηση πληκτολογιου samsung ειτε κανονικης ειτε swype απο τα κεφαλαια αφαιρουνται αυτοματα οι τονοι (για αποστολη 160 χαρακτηρων) ενω στο swype beta δεν αφαιρουνται οι τονοι και αναφερει οτι το μηνυμα θα παει κατεστραμμενο.Οσοι χρησιμοποιουν το beta θα πρεπει να αφαιρεσουν οι ιδιοι τους τονους απο τα κεφαλαια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα .Σχετικα με τα SMS αναφερω οτι με την χρηση πληκτολογιου samsung ειτε κανονικης ειτε swype απο τα κεφαλαια αφαιρουνται αυτοματα οι τονοι (για αποστολη 160 χαρακτηρων) ενω στο swype beta δεν αφαιρουνται οι τονοι και αναφερει οτι το μηνυμα θα παει κατεστραμμενο.Οσοι χρησιμοποιουν το beta θα πρεπει να αφαιρεσουν οι ιδιοι τους τονους απο τα κεφαλαια.

Με swype beta και handcent (+ πακέτο από play "handcent Greek support" αν παίζει καποιο ρόλο) δεν ισχύει αυτό που λες, όλα είναι καλά, γράφω κανονικά με τόνους και στέλνει κανονικά κεφάλαια Ελληνικά χωρίς τόνους και πότε κατεστραμμένα. Το δουλεύω έτσι αρκετό καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Με swype beta και handcent (+ πακέτο από play "handcent Greek support" αν παίζει καποιο ρόλο) δεν ισχύει αυτό που λες, όλα είναι καλά, γράφω κανονικά με τόνους και στέλνει κανονικά κεφάλαια Ελληνικά χωρίς τόνους και πότε κατεστραμμένα. Το δουλεύω έτσι αρκετό καιρό.

 

+1 και απο εμενα ολα καλα με το handcent kai to greek support

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...