Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

cosmote .εσυ?

 

Cosmote. Αλλα δεν ειχα τετοια θεματα με το SGS2 μου. Βαρια να ειχα no signal καμια 2 φορες δηλαδη...

 

Και εγώ κύριοι και η ίδια κάρτα - sim έμπαινε και στα SII & SIII χωρίς κανένα πρόβλημα!!!

 

Μόνο στα ΝΟΤΕ 1 το είχα... Στο note II ακόμα κανένα τέτοιο κόλλημα...

 

Να ρωτήσω κάτι;

Αυτό το παρατηρείται ότι γίνεται σε συγκεκριμένο σημείο που δεν έχει ισχυρό σήμα ή οποιοδήποτε στιγμή;

 

Για παρατηρήστε το λίγο....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ κύριοι και η ίδια κάρτα - sim έμπαινε και στα SII & SIII χωρίς κανένα πρόβλημα!!!

 

Μόνο στα ΝΟΤΕ 1 το είχα... Στο note II ακόμα κανένα τέτοιο κόλλημα...

 

Να ρωτήσω κάτι;

Αυτό το παρατηρείται ότι γίνεται σε συγκεκριμένο σημείο που δεν έχει ισχυρό σήμα ή οποιοδήποτε στιγμή;

 

Για παρατηρήστε το λίγο....

 

Παιδια και εγω cosmote εχω και σε περιοχες με τραγικο σημα.Ποτε δεν αντιμετωπισα το θεμα που περιγραφεται :confused:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ετσι σκεφτομαι κι εγω.Ακριβως.

Και το S3,το χαιρεται ο ανηψιος μου,που με βοηθαει καθε τοσο με τον υπολογιστη.

 

καλός θείος :) Εγώ ευτυχώς ξέρω από υπολογιστές αλλιώς δύσκολο να με βοηθούσε η 4χρονη ανηψιά :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω cosmote εχω και σε περιοχες με τραγικο σημα.Ποτε δεν αντιμετωπισα το θεμα που περιγραφεται :confused:

Δεν ειναι σε καποιο συγκεκριμένο μερος. Σπιτι, δουλεια, στο δρομο ή στο εξοχικο...

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο θέμα.

Οι εκδόσεις που βγάζει η Samsung αφορούν άλλες περιοχές.

Η international έκδοση ειναι μια και ανανεώνεται μια φορά το χρόνο.

Ας μην γράφουμε πράγματα που δεν ισχύουν.

Άλλη είναι η εταιρεία που κάνει αυτό που λες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο θέμα.

Οι εκδόσεις που βγάζει η Samsung αφορούν άλλες περιοχές.

Η international έκδοση ειναι μια και ανανεώνεται μια φορά το χρόνο.

Ας μην γράφουμε πράγματα που δεν ισχύουν.

Άλλη είναι η εταιρεία που κάνει αυτό που λες.

 

Φίλε Κώστα δε λέω πράγματα που δεν ισχύουν..

Μία απλή αναζήτηση στο google για note 3 αποκαλύπτει λήμματα που αποδεικνύουν τα λεγόμενά μου.

Γενικότερα μιλώντας (και όχι αποκλειστικά για το note II) η πρακτική του ανανεώνω μία συσκευή βάζοντας δυνατότητα lte, ή προσθέτοντας 1 gb ram στο ίδιο καλούπι ή βγάζοντας έκδοση dual sim κλπ κλπ μου δείχνει μία εταιρεία λαϊκής βάσης, χωρίς συγκεκριμένα target group και χωρίς - κυρίως - βούληση για υστεροφημία.. Κινητά ευρείας κατανάλωσης, ποιοτικά μεν, αλλά...

Τέλος πάντως, δεν αντιδικώ καθώς και εγώ είμαι φανατικός οπαδός της samsung αλλά κάποια κακώς κείμενα πρέπει να λέγονται...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωρίζει κανεις αν το note 2 θα αναβαθμιστει σε jelly bean 4.2 και ποτε; ευχαριστω.

 

dont ask for ETA :D:D:D θα σου ελεγαν στο xda.

Λογικα θα αναβαθμιστει,αγνωστο το πότε

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Πριν από δύο ημέρες απόκτησα το Samsung Galaxy Note 2.

Είναι φοβερό τηλέφωνο!!!!

Ήθελα τη βοήθεια σας στο εξής:

Στη λίστα επαφών στο δεξί μέρος της οθόνης έχει μία κάθετη στήλη με τα γράμματα του αλφάβητου ώστε πατώντας κάποιο γράμμα σε πηγαίνει στα ονόματα που αρχίζουν με αυτό!

Δυστυχώς στο τηλέφωνο μου αυτή ε στήλη παρουσιάζει μόνο τα γράμματα του Αγγλικού αλφάβητου.

Υπάρχει τρόπος με κάποια ρύθμιση να παρουσιαστούν και τα γράμματα του Ελληνικού αλφάβητου;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ενω ειχα αποφασισει να παρω το note1 τελικα ειπα να δωσω κατι παραπανω και να παρω το note2 το οποιο λογικα θα το εχω απο βδομαδα.Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω επειδη το κινητο το εχω παραγγειλει απο Γερμανια θα εχω τις αναβαθμισεις κανονικα και κατι αλλο λογο γερμανικης ρομ που θα εχει το κινητο ελεω γερμανιας η πενα αναγνωριζει ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ενω ειχα αποφασισει να παρω το note1 τελικα ειπα να δωσω κατι παραπανω και να παρω το note2 το οποιο λογικα θα το εχω απο βδομαδα.Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω επειδη το κινητο το εχω παραγγειλει απο Γερμανια θα εχω τις αναβαθμισεις κανονικα και κατι αλλο λογο γερμανικης ρομ που θα εχει το κινητο ελεω γερμανιας η πενα αναγνωριζει ελληνικα.

 

Δε ξέρω ειλικρινά πόσο ακόμα θα αντέξω τις ερωτήσεις με τις αναβαθμίσεις και τα Ελληνικά στο Spen.....:mad::wacko::p

 

Σε κάθε σελίδα γράφουμε τα ίδια βρε παιδιά........

 

Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΦΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ SPEN ΣΤΟ ΓΑΛΛΙΚO FIRMWARE ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ!!!...ΣΤΟΠ...ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΟ ΓΑΛΛΙΚΟ FIRMWARE Ή ΤΟ ΝΕΟΤΕΡΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ FIRMWARE (ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΙ ΕΚΕΙ) ΜΕΣΩ PC ODIN ΜΕ ΑΠΛΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ...ΣΤΟΠ...ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ FIRMWARES, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΧΩΡΑ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ...ΣΤΟΠ...ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ O(VER)T(HE)A(IR) Ή ΜΕΣΩ SAMSUNG KIES ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΤΟ CSC ΣΕ EUR ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ...ΣΤΟΠ...ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ PC ODIN???...ΣΤΟΠ...

 

ουφ......

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ειλικρινά πόσο ακόμα θα αντέξω τις ερωτήσεις με τις αναβαθμίσεις και τα Ελληνικά στο Spen.....:mad::wacko::p

 

Σε κάθε σελίδα γράφουμε τα ίδια βρε παιδιά........

 

Πόσο δίκιο έχεις. Αλλά και πόσο δίκιο έχει ο φίλος.

 

Ας φτιαχτεί λίγο η ενότητα από τους admin έτσι ώστε να μην πρέπει ο καθ'ένας να διαβάζει 300+ σελίδες...

 

Ας φτιαχτούν subfolders στο Note 2 και να μην είναι οι συζητήσεις αχταρμάς.

 

Δεν βοηθάει κανέναν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα που υπάρχουν και στα υπόλοιπα δημοφιλή κινητά (Galaxy S, SII, SIII) υπάρχουν και στο Note II.

Ο "αχταρμάς" όπως λέτε δεν γίνεται επειδή δεν υπάρχουν και άλλα θέματα αλλά επειδή κανένας δεν μπαίνει στην διαδικασία να κάνει μία αναζήτηση πριν ρωτήσει κάτι.

 

Επίσης αν θέλει κάποιος μπορεί να φτιάξει ένα θέμα με Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Note II όπως υπάρχει για το Galaxy SIII ώστε μετά να μην υπάρχει καμία δικαιολογία για τις επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις που γίνονται συνέχεια!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το να γράψεις την ερώτηση σου το κατάλληλο θέμα χωρίς να διαβάσεις πρώτα την πρώτη σελίδα και τις 4-5 τελευταίες σημαίνει πως δεν ασχολήθηκες ούτε 5 λεπτά με το πρόβλημα σου.

Αντίθετα οποίος θελήσει να βοηθήσει θα φάει περισσότερο χρόνο , χωρίς κανένα όφελος.

Έχει μια χαρά δομή το φόρουμ, απλά καλό θα είναι να διαβάσεις 5-10 πράγματα που γράφει εδώ και φυσικά στην Βίβλο. Σε 2-3 ώρες πιστεύω θα έχεις μάθει την συσκευή σου απέξω κι ανακατωτά και αντί να ρωτάς θα μπορείς να βοηθάς.

Τόσο απλά

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα δε λέω πράγματα που δεν ισχύουν..

Μία απλή αναζήτηση στο google για note 3 αποκαλύπτει λήμματα που αποδεικνύουν τα λεγόμενά μου.

Γενικότερα μιλώντας (και όχι αποκλειστικά για το note II) η πρακτική του ανανεώνω μία συσκευή βάζοντας δυνατότητα lte, ή προσθέτοντας 1 gb ram στο ίδιο καλούπι ή βγάζοντας έκδοση dual sim κλπ κλπ μου δείχνει μία εταιρεία λαϊκής βάσης, χωρίς συγκεκριμένα target group και χωρίς - κυρίως - βούληση για υστεροφημία.. Κινητά ευρείας κατανάλωσης, ποιοτικά μεν, αλλά...

Τέλος πάντως, δεν αντιδικώ καθώς και εγώ είμαι φανατικός οπαδός της samsung αλλά κάποια κακώς κείμενα πρέπει να λέγονται...

 

Νομίζω οτι αδικούμε την Samsung. Προσωπικά θεωρώ λάθος αυτο πού κάνει η Apple, η οποία βγάζει μια συσκευή και πρεπει να αρέσει σε ολους.

Ας πάρουμε για παράδειγμα το Siii. Βγήκε η έκδοση LTE όπου προστέθηκε μεγαλύτερη ram οπως και στο αντίστοιχο LTE μοντέλο της Αμερικής που είχε κυκλοφορήσει μαζί με το international.

Παρόλο που κυκλοφόρησε σε συγκεκριμένες χώρες ήταν λάθος γιατί έπρεπε να έχει κυκλοφορήσει παράλληλα, την ίδια περίοδο.

Όμως τότε δεν είχαν έτοιμο τον exynos lte.

Στο Sii και στο note 1 δεν υπήρξε και άλλο στην Ευρώπη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην Ηλια απαγορευονται τα κεφαλαια :D:D:D

Οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω τωρα το forum εχει μια χαρα δομη.Αν κανατε το ιδιο πραγμα σε ξενα φορουμ ή δεν θα σας απαντουσε κανεις ή θα τρωγατε το κραξιμο του αιωνα.Πραγματικα προσπαθηστε να χρησιμοποιειτε το search (επανω δεξια).Και πολυ χρησιμο ειναι και βοηθαει να αποφευγουμε ασκοπο γεμισμα σελιδων και να κανουμε πιο δυσκολη τη ζωη ολων μας.Το θεμα στις τελευταιες 20 σελιδες ειναι πραγματι η αναβαθμιση και τα ελληνικα στο spen.Βοηθηστε ολοι ωστε το thread να μην γινει λαστιχο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα που υπάρχουν και στα υπόλοιπα δημοφιλή κινητά (Galaxy S, SII, SIII) υπάρχουν και στο Note II.

Ο "αχταρμάς" όπως λέτε δεν γίνεται επειδή δεν υπάρχουν και άλλα θέματα αλλά επειδή κανένας δεν μπαίνει στην διαδικασία να κάνει μία αναζήτηση πριν ρωτήσει κάτι.

 

Επίσης αν θέλει κάποιος μπορεί να φτιάξει ένα θέμα με Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Note II όπως υπάρχει για το Galaxy SIII ώστε μετά να μην υπάρχει καμία δικαιολογία για τις επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις που γίνονται συνέχεια!

 

Πάντως σίγουρα ωρίμασε η στιγμή ώστε το Note II αποκτήσει τη δική του θεματολογία και να διαφοροποιηθεί από το πρώτο Note, όπως συμβαίνει με τα S, SII & SIII.

Παρά το πραγματικά πολύ καλό στήσιμο του forum, αυτό θα ήταν μια επιπλέον βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην βγαίνουμε Off Topic θα ήθελα να πω ότι για να μην "ξεχειλώνει" ένα θέμα πρέπει να βοηθάνε όλοι!

Οι νέοι θα πρέπει να κάνουν μία αναζήτηση και να διαβάζουν τους οδηγούς πριν ρωτήσουν κάτι.

Οι παλιοί θα πρέπει, όποτε τους δίνεται η ευκαιρία, να καθοδηγούν στα σωστά θέματα τα νέα μέλη και όχι να τους απαντάνε σε Off Topic ερωτήσεις.

Τέλος θα πρέπει να περιοριστεί όσο γίνεται το Chat και τα ανούσια μηνύματα. Προς Θεού, δεν λέω να μην γίνεται κουβέντα αλλά να μην φτάνουμε και τις δυο-τρεις σελίδες με Chat και Off Topic μηνύματα.

 

Στο χέρι σας είναι να οργανωθεί το forum όσο καλύτερα γίνεται!:)

 

Συνεχίζουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες και τα games στο note 2 τρεχουν σε κανονικο παραθυρο ολες ή υπαρχει θεμα με παραμορφωση και μικρα παραθυρα λογω διαστασης οθονης?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες και τα games στο note 2 τρεχουν σε κανονικο παραθυρο ολες ή υπαρχει θεμα με παραμορφωση και μικρα παραθυρα λογω διαστασης οθονης?

 

Υποθέτω ότι εννοείς λόγω του θέματος με το iphone 5. Όχι δεν υπάρχει θέμα καθώς ανέκαθεν υπήρχαν android συσκευές με διαφορετικά μεγέθη οθονών οπότε προγραμματιστικά είναι δεδομένο ότι δύο κινητά μπορεί να έχουν διαφορετικές οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πει και πιο παλιά, με το μέγεθος του Note προσαρμόζεσαι.

Θες δε θες ;)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πει και πιο παλιά, με το μέγεθος του Note προσαρμόζεσαι.

Θες δε θες ;)

 

χαχαχαχαχαχα θεος...

 

ρε παιδια τα ειπα και πιο πανω δεν παιζει θεμα με το μεγεθος!:)

εγω το εχω στην τζεπη μου στην δουλεια ολη την ωρα....

σημερα κουβαλουσα πραγματα(λογω μετακομισης) και το ειχα και παλι στην τζεπη..

 

εχεις τα παντα μεσα σε αυτη την τζεπη τελικα...:)

ενα tablet ολοκληρο!

Link to comment
Share on other sites

Freddaras το πηρες αγορι μου τελικα?που πηγαν οι εξαγγελιες για τα χριστουγεννα και τι καλα περνας με το 1; Και στο ειχα πει..μην γραφεις θα εκτεθεις..χαχα
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα παιδιά του forum, ας αρχίσουν απο τον παρακάτω οδηγό.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350176

 

Ευχαριστούμε τον @voltaire για το κείμενο αλλά και για την ιδέα που είχε.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα παιδιά του forum, ας αρχίσουν απο τον παρακάτω οδηγό.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350176

 

Ευχαριστούμε τον @voltaire για το κείμενο αλλά και για την ιδέα που είχε.

 

Μπράβο σας παιδιά. Καλή δουλειά.

Στο εξής, σε κάθε ερώτηση που αφορά ζητήματα που έχουν απαντηθεί δεκάδες φορές, θα πρέπει να δίνεται σαν απάντηση αυτό το link.

 

Καλό είναι να προστεθεί και το θέμα "Εισαγωγή στo android" γιατί έχουμε πολλούς νέους που αγόρασαν πρώτη φορά android.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...