Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ρολόι, δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής ήχου;:wacko:

Επίσης δεν βρίσκω την επιλογή που είχε το SII, με την οποία το ξυπνητήρη χτύπαγε πέντε λεπτά νωρίτερα ,με σιγανό ήχο.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο ρολόι, δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής ήχου;:wacko:

Επίσης δεν βρίσκω την επιλογή που είχε το SII, με την οποία το ξυπνητήρη χτύπαγε πέντε λεπτά νωρίτερα ,με σιγανό ήχο.

Ρολοι-ξυπνητήρι-περισσότερα θα βρεις πολλους ηχους και την ειδοποίηση 3 λεπτων νωριτερα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει την microsd ntfs και δεν μπορω παλι να περασω αρχεια μεγαλυτερα απο 4 giga .. δεν το υποστηριζει ο κερνελ?
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα για την δημιουργια 4G δικτυου στην ελλαδα. Το Note II που κυκλοφορει ελλαδα και γενικοτερα Ευρωπη υποστηριζει 4G?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο chrome που μπήκε τώρα στην αναβάθμιση, είναι τόσο χάλια ή ιδέα μου είναι που έχω συνηθίσει τον dolphin?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα για την δημιουργια 4G δικτυου στην ελλαδα. Το Note II που κυκλοφορει ελλαδα και γενικοτερα Ευρωπη υποστηριζει 4G?

 

Η έκδοση που κυκλοφορεί τώρα πανευρωπαϊκά ειναι το Ν7100 το οποίο δεν υποστηρίζει 4g. Η έκδοση Ν7105 θα το υποστηρίζει, αλλα ακόμα δεν το βρίσκεις κάπου διάβασα οτι ξεκινά στην Αγγλία αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα για την δημιουργια 4G δικτυου στην ελλαδα. Το Note II που κυκλοφορει ελλαδα και γενικοτερα Ευρωπη υποστηριζει 4G?

 

Οχι και βασικά καμία συσκευή πλην του iPhone 5 και αυτού πάλι οχι μέχρι να κάνει update άγνωστο ποτέ η apple σε συνεργασία με τον πάροχο οπότε 4g συσκευές απο του χρόνου λογικά

Link to comment
Share on other sites

Το παλικάρι του game over κάνει γενικά πολύ ωραίες παρουσιάσεις αλλά το note 2 δεν χορταινεις να το βλέπεις
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς σε τι συχνότητες θα έρθει το LTE στην Ελλάδα; Ή αν όλες οι εταιρίες θα έχουν τις ίδιες συχνότητες; Ακόμα δεν έχω αγοράσει το 2 (7100) και σκέφτομαι μήπως τελικά προτιμήσω την έκδοση LTE (7105) από εξωτερικό αλλά χωρίς να ξέρω τις συχνότητες είναι λίγο ρίσκο.

 

Επίσης αν δεν κάνω λάθος τα LTE στις ΗΠΑ είναι όλα carrier branded και κλειδωμένα οπότε ίσως συμβεί κάτι παρόμοιο και εδώ.

Edited by paris_gr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε δύσκολο να στο πει κάποιος στο φόρουμ πρέπει να πάρεις τον πάροχο που σε ενδιαφέρει και να ρωτήσεις αν έχουν αποφασίσει πως θα δώσουν το 4g γιατί το σίγουρο είναι ότι κάτι θα κάνουν δεν νομίζω απλά να το δώσουν σε εμάς χωρίς κλείδωματα και ειδικά συμβόλαια έχουν αποδείξει πως μας βλέπουν σαν ένα πορτοφόλι και έτσι θα συνεχίσουν λογικα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να περάσω τη γαλλική rom εφόσον τώρα έχω την γερμανική για να έχω και ελληνικά στο spen...το back up που έχω κάνει μέσω του kies μπορώ να το περάσω κανονικά μετά ε???δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα...και σε περίπτωση που κάτι γίνει και brickάρει δυνατότητα για rstore υπάρχει????

 

αλλά και κάτι ακόμα....έχουμε καμία ενημέρωση μήπως στην γερμανική θα δούμε και ελληνικά στο spen????μην την αλλάζω τζάμπα.....

Edited by pani169
Link to comment
Share on other sites

μολις το εκανα παραγγελια το θηριακι.. αυριο πρωτα ο θεος θα το χω στα χερια μου το πηρα απτο open 365 σε γκρι και ευχομαι κ ελπιζω να δουλευει τελεια (ειναι καλο κατστημα τι λετε?)! βεβαια δε ξερω αν θα το χακαρω θα δουμε... δε το εχω δει ακομα απο κοντα χθες στα παμπλικ ειδα το νοτε 1 και φυσικα μου αρεσε.. ελπιζω να ειναι και το νοτε 2 ετσι μεγαλο και να μην ειναι μακροστενο οπως το iphone 5 που ειναι σαν τηλεκοντρολ! τωρα σκεφτομαι για καμια θηκη πηρα και μια καρτα 32 gb την φθηνοτερη αλλα δε πειραζει την δουλεια της θα την κανει..!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

μολις το εκανα παραγγελια το θηριακι.. αυριο πρωτα ο θεος θα το χω στα χερια μου το πηρα απτο open 365 σε γκρι και ευχομαι κ ελπιζω να δουλευει τελεια (ειναι καλο κατστημα τι λετε?)! βεβαια δε ξερω αν θα το χακαρω θα δουμε... δε το εχω δει ακομα απο κοντα χθες στα παμπλικ ειδα το νοτε 1 και φυσικα μου αρεσε.. ελπιζω να ειναι και το νοτε 2 ετσι μεγαλο και να μην ειναι μακροστενο οπως το iphone 5 που ειναι σαν τηλεκοντρολ! τωρα σκεφτομαι για καμια θηκη πηρα και μια καρτα 32 gb την φθηνοτερη αλλα δε πειραζει την δουλεια της θα την κανει..!

 

Από εκεί το πήρα και εγώ και δεν είχα κανένα πρόβλημα! Έχει και Γαλλική Rom απάνω οπότε θα έχεις και αναγνώριση Ελληνικών κανονικά στο spen! Καλορίζικο!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί το πήρα και εγώ και δεν είχα κανένα πρόβλημα! Έχει και Γαλλική Rom απάνω οπότε θα έχεις και αναγνώριση Ελληνικών κανονικά στο spen! Καλορίζικο!

 

ΣΕ ευχαριστω πολυ με υγεια να το χαρουμε αντε μακαρι να ειναι οπως τα λες :-) και ελπιζω να με κανει να μη θελω να το ξανααλλαξω :-):lol:

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ευχαριστω πολυ με υγεια να το χαρουμε αντε μακαρι να ειναι οπως τα λες :-) και ελπιζω να με κανει να μη θελω να το ξανααλλαξω :-):lol:

 

Εγώ έχω πάθει πλάκα εδώ και 5 μέρες και σκέψου είχα ένα τρίμηνο S3.

Καμία επαφή,κλάσεις ανώτερο στη λειτουργία του.

Καλορίζικο να'ναι.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω απο εχθες να μπω σε ενα συγκεκριμενο site και μου κολαει συνεχεια στην αρχη με τον stock browser ενω με τον chrome μπαινει κανονικα,γιατι το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς σε τι συχνότητες θα έρθει το LTE στην Ελλάδα; Ή αν όλες οι εταιρίες θα έχουν τις ίδιες συχνότητες; Ακόμα δεν έχω αγοράσει το 2 (7100) και σκέφτομαι μήπως τελικά προτιμήσω την έκδοση LTE (7105) από εξωτερικό αλλά χωρίς να ξέρω τις συχνότητες είναι λίγο ρίσκο.

 

Επίσης αν δεν κάνω λάθος τα LTE στις ΗΠΑ είναι όλα carrier branded και κλειδωμένα οπότε ίσως συμβεί κάτι παρόμοιο και εδώ.

 

H cosmote μια απο τις κεραίες που βαζει τωρα στους πιλοτικους σταθμούς παίζει στα 2490-2690ΜHz

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση... πήρα το samsung galaxy note 2 από πλαίσιο. Υποστηρίζει τελικά lte ή όχι η ελληνικής αντιπροσωπείας συσκευή??

 

Το πλαίσιο από ότι βλέπω δίνει το 7100. Όχι δεν υποστηρίζει LTE.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση... πήρα το samsung galaxy note 2 από πλαίσιο. Υποστηρίζει τελικά lte ή όχι η ελληνικής αντιπροσωπείας συσκευή??

το μοντελο με το LTE ειναι το note 7105.

στο δικο σου εχεις ελληνικά στη μπάρα με τις επαφές?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε στη Σιγκαπουρη,με 998$Σιγκαπουρης=631€.

Πολυ ακριβο το μαλλί.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

το μοντελο με το LTE ειναι το note 7105.

στο δικο σου εχεις ελληνικά στη μπάρα με τις επαφές?

 

Εννοείς πάνω που λέει "Τηλέφωνο-Ομαδες-Αγαπημένα-επαφές";;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ναι στις επαφές.

 

αυτα που πουλάει το πλαισιο εχουν την δεξιά κάθετη μπάρα με ελληνικούς χαρακτήρες?

 

ρωτάω γιατι το θεωρώ πολυ βασικό στη λειτουργιά του τηλεφώνου οταν εχεις πολλές επαφές και πρέπει να ψάχνεις τη λίστα συχνά.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...