Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είμαι από αυτούς που άλλαξαν σχετικά αργά και πέρασαν σε android. Πέρυσι τον Νοέμβριο φαντάσου είπα "δεν παίρνω το 4s βαρέθηκα". Πήρα ένα πανέμορφο λευκό S2 λοιπόν και εκεί ξεκίνησε το κόλλημα. Στην συνέχεια πέρασα γρήγορα στο note γιατί στο S2 το gps ήταν κακό και η κάμερα στα λευκά έγγραφα που φωτογράφιζα (στην δουλειά μου, κατασκοπεία :p ) τα έβγαζε κίτρινα. Η συνέχεια με το note ήταν συγκλονιστική! Το ερωτεύτηκα κανονικά όμως... Μετά S3 και τώρα στο απλά αψεγάδιαστο note2. Φυσικά πριν ήμουν σε iphone και σπίτι έχω imac 27, ipad2 και διάφορα ipods αλλά iphone no more.

Ειδικά τώρα που κάνετε εσείς την μετάβαση αυτός ο συνδυασμός συσκευής και Jelly Bean είναι ότι καλύτερο σε εμπειρία χρήσης. Το λογισμικό είναι τόσο ανοιχτό που πραγματικά υπάρχουν λύσεις για όλα και παντού :D

άπλα Ευθήμη μου να προσθέσω και εγώ τον imac 27'' core I5 έχω, το γεγονός που δεν μου επιτρέπει να συνδέσω android συσκευή (κατευθείαν)...και πρέπει να βάλω άλλο λειτουργικό, μαζί με τις μη υποστείριξης πχ blue ray...το γενικεύω πάρα πολύ εύκολα. Εταίρια που πάει να κάνει κουμάντο στις αγορές μου ως καταναλωτη τρώει χινάρι.- Ναι δεν άλλαξε τίποτα πάντα έτσι ήταν, όμως κάποτε είχε κάποιο μεγάλα πλεονέκτηματα που σε έκανε...να βάζεις την ζυγαριά και να μετράς... Πλέων όμως όχι. Με προσβάλουν κατάμουτρα. Μέχρι να ξυπνήσουν αν ποτέ δλδ...άπλα θα χαμογελώ με όποιους συνεχίζουν και αγοράζουν...δαγκωμένα μήλα. ότι προιόντα και να είναι αυτά. όπως έχω πει ναι κρίμα να βουλιάξει για δεύτερη φορά να πάθει το ίδιο κακό, αλλά υπάρχει ένα αλλά μεγάλο. Κανει τα ίδιο ακριβώς λάθος με θεωρεί άβουλο ον, δεν προσφέρει τίποτα, μου πρήζει τον έρωτα κοροιδεύοντας με ότι και καλλά 200 φεύγα αλλαγές απο ios σε ios=αυτάρια μέντολες, hardwarika δεν μου φέρνει απολύτως τίποτα(ίσως μόνο κάποια προβλήματα στο iphone4 πως θα το κρατάς, στο 5 ασυρματο ασθενές κάμερα που δεν κάνει να κοιτά στον ήλιο among others...) "κόβει" όλους τους άλλους και μένει στο design. Τον imac για μουσική-βίντεο-εικώνες-tv στο υπνοδωμάτιο που τον χρησιμοποιώ δεν θα τον πουλήσω. αν κλάσει μέντες κάποτε....αλλαγή με οτιδήποτε άλλο τέλος.
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις το παρηγγειλα απο expansys και λογικα σε τρεις μερες 8α το εχω... μια ερωτηση μονο , καπου εδω μεσα ειχα δει μια καρτα μνημης 64αρα που χυνοταν.. μηπως 8υμαται κανεις λινκ?
Link to comment
Share on other sites

μολις το παρηγγειλα απο expansys και λογικα σε τρεις μερες 8α το εχω... μια ερωτηση μονο , καπου εδω μεσα ειχα δει μια καρτα μνημης 64αρα που χυνοταν.. μηπως 8υμαται κανεις λινκ?

Πάρε αυτή και καθάρισες...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το έχω ξαναναφέρει αλλά έχω ένα θέμα με το spen....μου ανοίγει ορισμένες εφαρμογές ή γράφει στο s note γενικά λειτουργεί σαν να το ακουμπάω στην οθόνη, ενώ κάνω hovering....

 

Το παρέλαβα!!!:D

Απ' τον Νίκο(extreme mobile),λευκό,γαλλική rom,στα 619 ευρώ.

Είμαι στη φάση στησίματος και εξερεύνησης,οπότε εντυπώσεις αργότερα.

edit.Μου κάνει κατ' ευθείαν αναβάθμιση,οπότε θα έχουμε αμέσως και multi viewing.

 

εμένα με γερμανική μου ήρθε...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ο μηχανισμός του swiftkey (και οι προβλέψεις του) είναι ενσωματωμένος στο note2....

http://www.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-2-has-swiftkey-prediction-built

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

Μ'αρέσει που αναρωτιόμουν για τιμή μέχρι τα Χριστούγεννα, αλλά δεν άντεξα και το τσίμπησα

το μικρό αυτό τηλεφωνάκι!!!

Οτι και να πω ειναι λίγο, ακόμα είμαι σε φάση εξερεύνησης...

απλά τέλειο....το wifi ανοιχτό για μισή μέρα, με παιχνίδια, κατέβασμα και ιντερνετ και γενικώς του έβγαλα τα μάτια και η μπαταρία είναι στο 33

αλλά είναι απλά τέλειο το αίσθημα της ασφάλειας οτι δεν θα ξεμείνεις εάν τύχει και σε πάρει κάποιος τηλέφωνο...το προηγούμενο

τηλέφωνο τελείωνε η μπαταρία σε χρόνο dt!!!

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Διάβασες τη λέξη stock; Αν είναι αυτό, εννοεί πως είναι σε απόθεμα.

 

Έχεις δίκιο όμως δεν τη στέλνει Ελλάδα...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο όμως δεν τη στέλνει Ελλάδα...:blink:

Στέλνει Ελλάδα κανονικά φίλε μου... Απλά επιλέγεις πωλητή το Amazon...

Link to comment
Share on other sites

Στέλνει Ελλάδα κανονικά φίλε μου...

 

Σε εμένα λέει δεν στέλνει στη διεύθυνση που έχω βάλει... αν βρω κάποια άλλη 64 τα μεταφορικά πόσο είναι? δεν έχω αγοράσει άλλη φορά από εκεί:O..

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μέσα σε μία εργάσιμη ΜΕ ΓΑΛΛΙΚΗ ΡΟΜ (XXALIE) και με 64GB class 10 Ultra sd !!! Μιλάμε για ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟ ΣΟΚ!!! νομίζω ότι εαν βρώ τα mods που είχα στο s2 ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΥΣΚΕΥΗ για ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ !!!

Ερώτηση : Για να κάνουμε ROOT , βάζουμε του κινέζου ή του chainfire το Root? ξέρω πλέον ο κινέζος δεν έχει πρόβλημα με την cache , αλλά νομίζω δεν περνάει CWM του chainfire... διαφωτίστε με λίγο γιατι έχω και στήσιμο !! :P

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μέσα σε μία εργάσιμη ΜΕ ΓΑΛΛΙΚΗ ΡΟΜ (XXALIE) και με 64GB class 10 Ultra sd !!! Μιλάμε για ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟ ΣΟΚ!!! νομίζω ότι εαν βρώ τα mods που είχα στο s2 ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΥΣΚΕΥΗ για ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ !!!

Ερώτηση : Για να κάνουμε ROOT , βάζουμε του κινέζου ή του chainfire το Root? ξέρω πλέον ο κινέζος δεν έχει πρόβλημα με την cache , αλλά νομίζω δεν περνάει CWM του chainfire... διαφωτίστε με λίγο γιατι έχω και στήσιμο !! :P

 

Μπορεις να βαλεις το cf root και επειτα του Chenglu το cwm recovery

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στέλνει Ελλάδα κανονικά φίλε μου... Απλά επιλέγεις πωλητή το Amazon...

 

Φιλε μου προσπαθησα κι εγω αλλα:

We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below.

Κανω κατι λαθος?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου προσπαθησα κι εγω αλλα:

We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below.

Κανω κατι λαθος?

 

Σε ποιο amazon μπαίνεις;

Αν είναι το amazon.com,δεν στέλνει Ελλάδα.Δοκίμασε από το .co.uk ή το. de ή το .fr

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο amazon μπαίνεις;

Αν είναι το amazon.com,δεν στέλνει Ελλάδα.Δοκίμασε από το .co.uk ή το. de ή το .fr

 

Εγω στο .co.uk μπηκα και μου λεει αυτο το μηνυμα... :(

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο .co.uk μπηκα και μου λεει αυτο το μηνυμα... :(

 

Και σωστα στο λεει.Ειναι Out of stock απο amazon.co.uk http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007JTKM30/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&smid=A3P5ROKL5A1OLE

Ο συγκεκριμενος seller που το εχει stock ειναι πολυ πιθανο να μην κανει deliver στην Ελλαδα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και σωστα στο λεει.Ειναι Out of stock απο amazon.co.uk http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007JTKM30/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&smid=A3P5ROKL5A1OLE

Ο συγκεκριμενος seller που το εχει stock ειναι πολυ πιθανο να μην κανει deliver στην Ελλαδα

 

Στο de και fr κάνομε login με τον ίδιο λογαριασμό?

Link to comment
Share on other sites

Στο de και fr κάνομε login με τον ίδιο λογαριασμό?

 

Ναι

 

10chrs

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις:

Θετικά

1.Ω τι κόσμος μπαμπά!Customization,Customization,Customization.Νιωθω ότι βγήκα απ΄τη φυλακή(ios).Ωραία φυλακή με όλα τα κομφόρ,αλλά φυλακή.H JB είναι πλέον ισάξια σε smoothness με το ios.

2.Spen.Πολύ καλή ανταπόκριση και εξαιρετική αναγνώριση των λέξεων.

3.Μπαταρία.Μου χει σπάσει τα νεύρα.Μ' έχει πιάσει νευρικό γέλιο.Δεν πέφτει με τίποτα!!:cool:

4.Browsing,ανάγνωση,βίντεο.Η μεγάλη οθόνη τα κάνει απόλαυση

 

Αρνητικά

1.Το μέγεθος,ως αρχική αίσθηση.Μέσα σε λίγες όμως ώρες το έχω συνηθίσει.Κουβαλιέται μιά χαρά και στο τζιν.Για ψυχολογικούς λόγους κουβαλάω μαζί μου bluetooth

2.Ο σχεδιασμός των εικονιδίων της touchwiz.Λίγο καρτουνίστικος.Θέμα χρόνου να το αποδεχθώ.

3.Δεν προλαβαίνω να το χαρώ!Το έχουν συνεχώς οι άλλοι και το περιεργάζονται.:lol:

4.Συνεργασία με mac,αλλά o.k θα βρούμε τρόπους.

 

Η χαρά που νιώθω συγκρίνεται μόνο με τη χαρά που ένιωσα το 2009,με το πρωτο iphone 3g

Αυτά για αρχή.

Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά τα αρνητικά που έχουν εντοπισθεί έως τώρα είναι η αδυναμία σύνδεσης με macintosh (απαράδεκτο απλά!!!) και η αδυναμία σύνδεσης ως εξωτερικό σκληρό (το ίδιο που αντιμετωπισαμε όσοι είχαμε και το s3 με Jelly). Προσοχή ως εξωτερικό σκληρό δεν εννοούμε απλά να το "βλεπει" το pc αλλά αν συνδεθεί σε να πχ stereo αυτοκινήτου να μπορεί να παίξει τα αρχεία που βρίσκονται αποθηκευμένα στο τηλέφωνο (μουσικά αρχεία στο παράδειγμα που αναφερω).

Τα υπόλοιπα όπως ανέφερε και ο φίλος thakost πιο πάνω είναι ψυχολογικά minuses και έχουν να κάνουν με το αυξημένο μέγεθος συνήθως. Τα εικονίδια θα τα συνηθίσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να απαντάει το google voice search με φωνή όπως το S-Voice και το Siri;

Στα αγγλικά φυσικά. Πατάω το κουμπί με το μικρόφωνο αλλά δίνει απάντηση μόνο επί της οθόνης. Δεν απαντά με φωνή ενώ τα settings δείχνουν να είναι εντάξει. Δηλάδη θέλω να απαντά όπως στο video

Το έχει δοκιμάσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να απαντάει το google voice search με φωνή όπως το S-Voice και το Siri;

Στα αγγλικά φυσικά. Πατάω το κουμπί με το μικρόφωνο αλλά δίνει απάντηση μόνο επί της οθόνης. Δεν απαντά με φωνή ενώ τα settings δείχνουν να είναι εντάξει. Δηλάδη θέλω να απαντά όπως στο video

Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Σε εμενα μιλαει :D

Μολις το δοκιμασα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κάνει τη δύσκολη!:lol:

Κάποια ιδέα;

Το τηλέφωνο έχει γαλλική stock.

 

Μπας και έχεις παγώσει τιποτα με κανενα titanium. ..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...