Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου γιατί δεν γίνετε αναβάθμιση? πως βλέπω πια version έχω?:worry:

 

Θα πας στα settings του Market μέσα στην εφαρμογή, και το λέει τέρμα κάτω.

 

 

----

Η θήκη από το handtec σας ήρθε με κούριερ; την έχω παραγγείλει εδώ και 2 εβδομάδες και ακόμα δεν έχω νεότερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα πας στα settings του Market μέσα στην εφαρμογή, και το λέει τέρμα κάτω.

 

 

3.8.17 έχω το έψαχνα αλλά δεν μπορούσα να το βρω..σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έχω θήκη και πετάω την κάλτσα στα άπλυτα μετά από 2 εβδομάδες :p Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά για προστασία μέχρι να βρω κάτι καλύτερο μια χαρά θα με βολέψει. Από ebay την πήρα 2-3€,δεν θυμάμαι ακριβώς κι έκανε να έρθει περίπου 2 εβδομάδες γιατί είχαμε μείνει χωρίς mailman την περασμένη εβδομάδα εδώ στην περιοχή

 

https://www.dropbox.com/s/2h0esoel2bhtz05/20121016_100356.jpg

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έχω θήκη και πετάω την κάλτσα στα άπλυτα μετά από 2 εβδομάδες :p Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά για προστασία μέχρι να βρω κάτι καλύτερο μια χαρά θα με βολέψει. Από ebay την πήρα 2-3€,δεν θυμάμαι ακριβώς κι έκανε να έρθει περίπου 2 εβδομάδες γιατί είχαμε μείνει χωρίς mailman την περασμένη εβδομάδα εδώ στην περιοχή

 

https://www.dropbox.com/s/2h0esoel2bhtz05/20121016_100356.jpg

 

http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?itemId=261100565019

Και εγώ σήμερα μια από τα ίδια...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση. Παιδιά για να λειτουργεί το s voice πρέπει να έχω internet? ακόμα και την κάμερα αν θέλω να ανοίξω?απο όσο είδα με το που ανοίγω το s voice με κλειστά 3g και δίχως wifi...μου πετάει network error απο την αρχή?κάνω κάτι λάθος?
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση. Παιδιά για να λειτουργεί το s voice πρέπει να έχω internet? ακόμα και την κάμερα αν θέλω να ανοίξω?απο όσο είδα με το που ανοίγω το s voice με κλειστά 3g και δίχως wifi...μου πετάει network error απο την αρχή?κάνω κάτι λάθος?

 

Ναι απο όσο θυμαμαι θελει internet

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση. Παιδιά για να λειτουργεί το s voice πρέπει να έχω internet? ακόμα και την κάμερα αν θέλω να ανοίξω?απο όσο είδα με το που ανοίγω το s voice με κλειστά 3g και δίχως wifi...μου πετάει network error από την αρχή?κάνω κάτι λάθος?

Ναι από ότι κοίταξα κι εγώ μόλις δεν κάνει κάτι χωρίς να έχει πρόσβαση στο δίκτυο.. Δεν κάνεις κάτι λάθος έτσι λειτουργεί. Επίσης κοίταξε λιγάκι από τα settings του Svoice αν μπορείς κάνεις άλλα πράγματα χωρίς να είναι συνδεδεμένο σε κάποιο δίκτυο (να απαντήσεις σε κάποια κλήση, ξυπνητήρι, να βγάλεις φωτογραφία, κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Ήταν να μην αρχίσω να αναρωτιέμαι πού χάθηκε η θήκη από το Handtec. Μόλις βρήκα ειδοποιητήριο από ΕΛΤΑ. Αύριο θα ναι πλήρως προστατευμένο το Νοτέλι.
Link to comment
Share on other sites

Ήταν να μην αρχίσω να αναρωτιέμαι πού χάθηκε η θήκη από το Handtec. Μόλις βρήκα ειδοποιητήριο από ΕΛΤΑ. Αύριο θα ναι πλήρως προστατευμένο το Νοτέλι.

 

epic fail οι τυποι.Ακομα στο περιμενε.Απο 03/10/12....:angry:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το περιμένω κι εγώ από μέρα σε μέρα... άντε να έρθει δεν κρατιέμαι. Θα ήθελα να σας ρωτήσω για κάρτες microSD. Αξίζει να πάρω αυτήν SanDisk 16GB Extreme Pro MicroSDHC UHS-I 95MB/s Class 10 Memory Card;;; Πιο μεγάλη δεν νομίζω να μου χρειαστεί καθώς δεν βλέπω ταινίες στο κινητό. Απλά αναρωτιέμαι αν το κινητό μπορεί να εκμεταλευτεί και να αξιοποιήσει τόσο μεγάλη ταχύτητα! Την έχει δοκιμάσει κανείς;;;;

 

Νά 'στε καλά ρε παιδιά, πραγματικά έχετε βοηθήσει πολύ κόσμο.

 

 

Σάκης

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

epic fail οι τυποι.Ακομα στο περιμενε.Απο 03/10/12....:angry:

 

Μαζί την Πέμπτη η την Παρασκευή από τον Νικόλα μου φαίνεται θα την πάρεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

οταν στο note1 οριζα μια φωτογραφια υψηλης αναλυσης για μια επαφη οταν εκανα συγχρονισμο με google λογαριασμο μου 5ην εμφανιζε χαμηλης αναλυσης.ξερετε αν γινεται το ιδιο και εδω?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

οταν στο note1 οριζα μια φωτογραφια υψηλης αναλυσης για μια επαφη οταν εκανα συγχρονισμο με google λογαριασμο μου 5ην εμφανιζε χαμηλης αναλυσης.ξερετε αν γινεται το ιδιο και εδω?

 

Φίλε μου ήταν πρόβλημα της Google και όχι του κινητού. Οι φωτογραφίες που κρατούσε στα Gmail Contacts ήταν 96χ96.

Πριν λίγο καιρό το άλλαξε σε 720x720. Οπότε αν περάσεις στις επαφές σου μια φωτογραφία υψηλής ανάλυσης θα μείνει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από ότι κοίταξα κι εγώ μόλις δεν κάνει κάτι χωρίς να έχει πρόσβαση στο δίκτυο.. Δεν κάνεις κάτι λάθος έτσι λειτουργεί. Επίσης κοίταξε λιγάκι από τα settings του Svoice αν μπορείς κάνεις άλλα πράγματα χωρίς να είναι συνδεδεμένο σε κάποιο δίκτυο (να απαντήσεις σε κάποια κλήση, ξυπνητήρι, να βγάλεις φωτογραφία, κτλ)
δυστηχώς...τίποτα! κρίμα. δε πειράζει όμως ίσως φτιαχτεί και αυτό σε κάποια αναβάθμιση! θα σφίξουμε τα δοντια θα κάνουμε την καρδια μας πέτρα και θα περιμένουμε:)
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

epic fail οι τυποι.Ακομα στο περιμενε.Απο 03/10/12....:angry:

Με τέτοιο avatar εγώ θα σε είχα στο περίμενε 1 μήνα :p

Φίλε μου ήταν πρόβλημα της Google και όχι του κινητού. Οι φωτογραφίες που κρατούσε στα Gmail Contacts ήταν 96χ96.

Πριν λίγο καιρό το άλλαξε σε 720x720. Οπότε αν περάσεις στις επαφές σου μια φωτογραφία υψηλής ανάλυσης θα μείνει έτσι.

Πολύ θετικό αυτό!!! Εγώ πάντα έκανα backup μέσω .vcf αρχείου στην sd και επανέφερε από εκεί (κι εκεί εντελώς φτωχό το θέμα με το contact pic). Τουλάχιστον 720x720 είναι άλλο πράγμα από το φτωχό 96x :D

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το λευκό θηριάκι μου. Έκανε και ένα update γυρω στα 40MB, έχει Γαλλική ROM.

 

Ερώτηση: Το SPen γιατί δεν δουλεύει (η προεπισκόπηση όταν δεν ακουμπάει στην οθόνη) στο gmail app και στο youtube app? Αντίθετα δουλεύει αυτή η λειτουργία μια χαρά με την εφαρμογή μηνύματα (sms)

 

Επίσης: Πώς ενεργοποιώ την μπάρα συντομεύσεων? Πώς μετατρέπει τα χειρόγραφα του note σε κείμενο??

 

Καμια ιδέα???

Edited by ChriA
Άξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... (Α. Αλκαίου)
Link to comment
Share on other sites

Καλο απογευμα κ απο μενα παιδια.Πριν λιγες ωρες παρελαβα κ εγω το θηριο εδω στην Αυστρια που ειμαι.Ειναι γερμανικο κ αμεσως μολις το συνδεσα με το kies κατεβασε κ ενα update!

Δεν γνωριζω τι ακριβως! Τωρα αρχιζει το ψαξιμο!:):)

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το λευκό θηριάκι μου. Έκανε και ένα update γυρω στα 40MB, έχει Γαλλική ROM.

 

Ερώτηση: Το SPen γιατί δεν δουλεύει (η προεπισκόπηση όταν δεν ακουμπάει στην οθόνη) στο gmail app και στο youtube app? Αντίθετα δουλεύει αυτή η λειτουργία μια χαρά με την εφαρμογή μηνύματα (sms)

 

Επίσης: Πώς ενεργοποιώ την μπάρα συντομεύσεων? Πώς μετατρέπει τα χειρόγραφα του note σε κείμενο??

 

Καμια ιδέα???

 

1. Οχι δεν δουλευει σε gmail,yotube

2.Δεν ειναι ενεργοποιημενη?

3.Πατησε το συμβολο Τ που εχει μια παυλα απο κατω και ετσι γραφεις με το πενακι και το μετατρεπει σε κειμενο

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωρίζει κανείς πως βάζω σε snote reminder?:O

 

εννοεις splanner?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εννοεις splanner?
γραφώ ένα snote το μεταφράζει κανονικά το αποθηκευεί και θέλω να βάλω μια υπενθίμιση Αργύρη. Εννοείς ότι αυτό πρέπει να το κάνω απο splanner μόνο? λογικό... το note ειναι note...:lol:έχει πλάκα απαντάμε και μόνοι μας!! μας έχουν λολάνει τα νοτελια λεμεεεεεε
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια άλλη απορία. Κάθε βράδυ σχεδόν και ιδιαίτερα της καθημερινές όταν θα πέσω για ύπνο η μπαταρία είναι περίπου 40-50%. Φυσικά σε άλλη συσκευή δεν έχω έρθει αντιμέτωπος με τέτοια κατάσταση και στο παρελθόν έβαζα για φόρτιση όταν ήταν σε χαμηλά ποσοστά η μπαταρία. Δεν θα έχουμε κάνα θέμα με την μπαταρία σωστά?? Ξέρω ότι ακούγομαι υποχόνδριος αλλά μ' αυτά ασχολούμαστε εδώ που μπλέξαμε :p:p
Link to comment
Share on other sites

Τι ρωτάς μωρέ:lol::lol: Φυσικά και δε θα έχεις πρόβλημα. Εγώ στο 1 το φόρτιζα στο 24%- 25% όταν έφτανε η μπαταρία και πάντα είχε την καλύτερη κατανάλωση!!!! Εγώ,πάλι, να ρωτήσω. Είμαι στην τρίτη φόρτιση,δεν άφησα την μπαταρία να πέσει κάτω από 25%. Έχω την εντύπωση ότι μπορεί να τα πάει καλύτερα, πάντα στηριζόμενος στην κατανάλωση που είχα στο 1....Δηλαδή με μεσαία χρήση,λόγω δουλειάς και υποχρεώσεων, μετά από 24 ώρες είμαι στο 60%...περίμενα κάτι καλύτερο!! Βέβαια είναι όλα ανοιχτά,ότι μπορεί να δουλεύει,γιατί θέλω να χαίρομαι,όλες τις λειτουργίες!!!

Είπα θα ακουστω υποχόνδριος!!! Όταν λες "όλα ανοιχτα" εννοείς και smartstay και τα συναφή? Επίσης σε αυτές τις 24 ώρες δες πόση ώρα ήταν ενεργή η οθόνη σου γιατί μπορεί να το χαζευες παραπάνω από όσο νομίζεις.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια άλλη απορία. Κάθε βράδυ σχεδόν και ιδιαίτερα της καθημερινές όταν θα πέσω για ύπνο η μπαταρία είναι περίπου 40-50%. Φυσικά σε άλλη συσκευή δεν έχω έρθει αντιμέτωπος με τέτοια κατάσταση και στο παρελθόν έβαζα για φόρτιση όταν ήταν σε χαμηλά ποσοστά η μπαταρία. Δεν θα έχουμε κάνα θέμα με την μπαταρία σωστά?? Ξέρω ότι ακούγομαι υποχόνδριος αλλά μ' αυτά ασχολούμαστε εδώ που μπλέξαμε :p:p
τι λες τώρα! θα μπορέσω να δώσω και εγώ απάντηση στον Ευθήμη! Αναστραφήκαν οι ρόλοι:lol: Θεωριτικά πάντα είναι ιδιαίτερα καλό η μπαταρία να έχει στάθμη <=20% για να την βάλεις για φόρτιση. Πάντα θεωρητικά. Επι του πρακτέου οι νέες γενιες μπαταριών "κρατάνε" απειρο ελαχιστα κατάλοιπα memory effect! Δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά και να υπάρξη κάποια στιγμή...κάποτε τεσπα... 3-4 σωστές φωρτίσεις (άδειασμα τελείως-πλήρες φώρτιση μετά)και είσαι πάλι οκ. Αυτά τα όλιγα από όσο ξέρω:rolleyes:
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Εμένα την πρώτη φορά που πήγε στο 21% και είπα να το αφήσω ακόμα,μέχρι να το φορτίσω, μια και ήταν οι πρώτες, μου έβγαλε μήνυμα συνδέστε το φορτιστή σας.....!!! Άλλωστε,σε όλα τα τηλέφωνα που είχα,ποτέ δεν τα άφηνα να πέσουν κάτω από το 24%,ακόμα και στις πρώτες φορτίσεις.

 

Κωστα αν θυμαμαι το μηνυμα το βγαζει στο 15%

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...